Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
1. feb 2014

@simka1111 pockaj,my sme si uz nahodou niekedy davnejsie nepisali?Ja mam uz v tom chaos,ale sa mi zda tvoj nick nejak povedomý 🙂 a aj uz som sa s niekym o niecom podobnom bavila,teda o tom,ze citame take knihy sa o to viac zaujimame..... S agorafobiou je to stale rovnake,nikam nechodim,bojim sa,ale uz sa dlho chystam,ze zacnem pomalicky chodit s psom na prechadzky a ze stale sa budem pokusat o nieco dalej ist,hoci aj o meter 🙂 ale knihkupectvo mam blizko a nie po hlavnej ceste,takze si myslim,ze to by som zvladla....Ale 4.3. idem k dr.,tak uz sa neviem dockat 🙂

anina63
1. feb 2014

@172 Ahoj,to je v rámci psychohygieny...... 🙂

lucinka0921
1. feb 2014

@anina63 ja jej verim a myslim,ze sa bude zabavat,predsa len medzi ludmi,zabava v plnom prude,ani nebude mat cas mysliet na to,ze ako sa citi 😉 Ja tiez som zvedava,ze co napise,ako bolo,zase nieco zapoti a aj foto snad nejaku da 😀

lucinka0921
1. feb 2014

@172 no ahoj 🙂 Dobru temu som nahodila,nie?Asi by sme mali kazdy vecer nahodit nejaku temu a bavit sa aspon takto 😀 No co ako sa citis?

172
1. feb 2014

@lucinka0921 podla mna su to sarlatani..neverim ze by ma mohli vyliecit...poznam jedneho chalana otec s nim chodil k liecitelom,bylinkarom hadam po celom slovensku a teraz je z neho uplna troska..mne osobne co naozaj velmi pomohlo ked som chodila do zvolena na akupunkturu,to bolo ako znovuzrodenie..

172
1. feb 2014

@lucinka0921 super veru temicka,kazdy den mozes nieco vymysliet..ved ja uz mam zavislost sem chod 🙂 ..tak som si bachla lentilku dnes a nic sa nedeje..pri vas clovek zabudne,ze mu aj nieco je 😅 😅 ..

172
1. feb 2014

@anina63 tiez myslim na esselte..urcite sa fajne bavi a to je dobre! Mali sme jej napisat aby podavala hlasenie 😀

anina63
1. feb 2014

žienky,musela som to sem dať.Ked niečo také vidím,myslím si čo je to proti tomu čo mám ja....sú to úžasní bojovníci,ktorí sa dokážu aj tešiť zo života.Vie ma to povzbudiť,ked sa oni dokážu boriť životom som ja horšia?

lucinka0921
1. feb 2014

@172 no tak snad ma aj nieco zajtra zaujimave napadne 😀 ale vsak nemusim vymyslat len ja,to bolo dnes spontanne,lebo som sa dnes o tom uz bavila,tak reku,ze hodim to sem.Jej tak ja mam radost,ze ti je dobre,to je super 😉 Vies,ja tomu tiez neverim a mam z toho skor strach,ze presne,ze by bude este horsie...Ja nejak neverim ani akupunkture,aj ked nejak som sa tym hlbsie nezaoberala,tak v podstate neviem ani co to je,takze neviem...Mne stacia masaze,to ja mozem 😀

tak baby,vsetky,ktore ste tu,mate za ukol vymysliet dalsie temy,nech sa zabavime,pokecame,nieco nove dozvieme a tak 😉

lucinka0921
1. feb 2014

@anina63 presne tak,ja som takto rozmyslala pri pozerani modreho z neba,ked som tam videla tie rodiny,deti chore a neviem co vsetko,tak stale som si ja povedala,ze ja som na tom este dobre s tym co mi je a to mi tak nejak dodavalo silu.Ze taki ludia proste bojuju do konca a tak predsa sa ja nevzdam....Taketo pribehy ma posuvaju dopredu

hroska
1. feb 2014

@lucinka0921 luci, moj nazor je tiez, ze liecitelia nepomozu. a nielen liecitelia, bohuzial, ani nikto druhy si nasu chorobu nezoberie, nesnime je z nas....ja, ked som bola v tazkej depke, na kolena som prosila mojho muza, aby mi pomohol....on sa len na mna pozrel, ako na chuderu a odisiel. vtedy som ho strasne znenavidela, ale pochopila som jednu vec, ze som to len ja sama, kro si musi pomoct. a naozaj, je to tak, my samy musime chorobu porazit svojou trpezlivostou kym nam lieky zaberu, to je to, co mozme pre seba na zaciatku spravit, proste uzivat lieky a byt trpezlive. Potom, ked uz je lepsie, da sa toho viac...cvicenie, uprava stravy, pozitivne myslenie, zmena pristupu k problemom atd, atd. Ale napriek tomu je fajn, ked clovek v chorobe ma vedla seba niekoho, kto ho v najhorsom chyti za ruku a povie: neboj sa, ty to urcite zvladnes, na 100% sa vyliecis...a nie si na to sama, spolu to zvladneme. tak som presvedcena, ze hoci ani tento clovek, nemoze na seba zobrat nasu chorobu, ale v tej chvili su jeho slova strasne dolezite a potrebne. zial, nie kazda z nas ma niekoho takehoto blizkeho vedla seba.

172
1. feb 2014

@hroska krasne a velmi mudro si to napisala! Kazdy clovek si nesie sam svoj kriz, aj ked si clovek povie ,ze uz dalej nevladze ,vzdy najde zvlastnu silu a zabojuje..Ja dakujem za nase lentilky,ktore mi pomozu..a vdacna za dcerku ktora ma vzdy za tu ruku drzi a skrabka chrbatik 😉

edimamija
1. feb 2014

@anina63 baby ak mate android telefon stiahnite si aplikaciu perfect365 tam si zmenite dokonca aj usmev aj kruhy atd. Sice to nie je zrkadlo,ale ja sa na tom uj....... viem si este aj vlasy zmenit 😀

lucinka0921
1. feb 2014

@hroska pekne si to napisala a mas pravdu.Len ma tak zaujimalo ako to vnimaju aj ini... Ale vidim,ze sme sa vsetci zhodli na tom istom. A aspon sme sa mali o com bavit,nie co lahsie na večer,aj sme sa zasmiali,co je len dobre 🙂 A ja mam chvalabohu tu oporu doma a dnes mi povedal presne to iste co si napisala,ze to zvladnem a vyliecim sa,ved raž sa mi to uz podarilo a teraz to zvladnem tiez.A aj v tom je skvely,ze kvoli mne ostane doma ten tyzden co idem k dr. ak by mi nahodou nebolo najlepsie,abu som mala istotu,ze sa nemusim bat,ze sa o mna "postara" aj ked vie,ze mi nič nebude ci zvysim davku alebo vymenim lieky,ze to ani nepocitim,len zlepsenie.Ale aj tak ma nenecha samu,lebo vie,ze sa budem citit bezpecne ked bude doma . A ty ako moja?Dufam,ze super a depka vyfucala uplne ;)

lucinka0921
1. feb 2014

@edimamija co to je? Idem na to pozriet 😀

edimamija
1. feb 2014

@lucinka0921 kukla si?

172
2. feb 2014

@lucinka0921 dobre ranko,tak klobuk dolu pred tvojim priatelom,mas uuuzasneho muza vedla seba,ale to Ty vies 😉 ..az ti zavidim v dobrom 😉 ..urcite sa luci vyliecis uz teaz sa tesim ako nam tu o tom napises 😉

172
2. feb 2014

@anina63 dobre ranko,ako sa dnes mas?

172
2. feb 2014

@bety222 dobre ranko..ako sa dnes mas?

lucinka0921
2. feb 2014

@edimamija hej kukla som ,stiahla,ale zatial viac nic.Takze az neskor prestudujem poriadne sa pobavkam,ked budem mat viac casu 🙂 Som zvedava aku kocku zo seba urobim 😀

anina63
2. feb 2014

@172 Ahoj,ja dnes robím 12 hod.ale som rada,lebo doma nuda a rozmýšľam nad blbosťami 😝 Len aby deti veľmi nerozčuľovali,tak bude OK

lucinka0921
2. feb 2014

@172 ahoj moja,ty mas ale zase uzasnu dceru 😉 takze tiez nie si v tom sama a este aj nas mas 😉

lucinka0921
2. feb 2014

inak dobre rano baby 🙂 vecer bude dalsia tema a kto ma napad na temu,sem s nim,mna zatial nic nenapada 😀 Teda do vecera staci vymysliet a hodit sem 😉

anina63
2. feb 2014

@esselte Dobré rááááááánko,tak sa pochváľ..........píš,píš,píš

simka1111
2. feb 2014

ja tiez rozmyslam nad nejakou temou na debatu, len tiez ma nejako nic nenapada 🙂 a zabudla som AHOJTE, aky mate dnes program ? o @anina63 viem, ze robi , ale vy ostatne? 😝 ja dnes asi nikam neplanujem ist , akurat mozno sa poobedele len tak prejst po sidlisku 😀 😀

edimamija
2. feb 2014

@lucinka0921 daj aj sem foto potom 😀

lucinka0921
2. feb 2014

@simka1111 do vecera nas este nieco napadne 😀 ja idem este dospat 😀 a potom s drahym na nakup 🙂 a nasa @esselte urcite este dospava po vcerajsku 🙂

lucinka0921
2. feb 2014

@edimamija ze sa pobavime hej ? 😀

bety222
2. feb 2014

@172 aj tebe dobre ranko,dnes celkom dobre čo sa tyka mna,možno preto že je vonku slniečko,tak aj sa mi lepšie pozera a ty ako,idem zajtra udať ex na kuratelu zobral dceru na vykend ,vedel že je chora mal s nou byť doma a zobral ju nakoniec do Tatier,včera cely den na kupalisku a večer mi dcera volala a plakala že ju boli hlava a že je ešte viac chora ako bola,a dnes sa maju isť lyžovať,tak som jej rano volala nech sa neopovaži isť ,lebo ju viac k nemu nepustim,v lete mala 40teploty,nepustil ma do bytu k nej ,a som si povedala že stači,že on s jej zdravim hazardovať nebude,z nemocnice nas v auguste pustili v stredu,po operacii ruky ,narozpraval jej o mne hovadiny,nechcela isť so mnou domov išla s nim,a poobede s nou bol v kine,a stačilo už toho čo on roby