Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
2. dec 2013

@hroska vieš čo chcem sa ťa opýtať ma napadlo ja beriem o osemej večer všetky tri tabletky sertralin, coaxil a lex.a rozmýšlala som či si môžem dať lexaurin o desiatej neskôr aby mi dlhšie pôsobil?? nebude to vadiť? že to neberiem na raz.do jedenáctej som hore a či by mi neskôr nezačal pôsobiť aby som bola bez ataku alebo takého miernejšieho.

hroska
2. dec 2013

@esselte tena Xanax sr je myslim s postupnym uvolnovanim, teda uvolnuje sa postupne a rovnomerne , aby ta jeho hladina v tele bola stale rovnaka a obycajny Xanax dosiahne v urcitu hodinu nejvyssiu hladinu v tele a potom uz stale menej a menej posobi. No ak si das Xanax vecer o 21,00 h, moj nazor je, ze posobi este aj nadruhy den. 😨

esselte
2. dec 2013

@hroska Mám teraz už len xanax, lebo xanax sr sa mi už minul a lekárka mi teraz dala iba tento, ale ja to beriem na noc, takže si myslím, že je to asi jedno.Ináč večer vezmem xanax, ráno injekciu a samozrejem k tomu AD a už mi je do večera dobre, myslíš, že ma môže xanax 0,5 a jedna injekcia držať, alebo mi konečne normálne pôsobia aj AD?Injekcia vraj pôsobí iba 4 hodiny, pichajú sa dokonca až 4 a viac denne, čo som čítala na letáku a xanax ma tiež určite nedrží celý deň, čo myslíš?

esselte
2. dec 2013

@andy231 Ako si sa cítila po xanaxe?Mne nerobí zatiaľ zle, ja si myslím, že by ti určite mali zmeniť lieky namiesto lexaurinu, počula som , že dobré je triticco.Ináč , zistila som, že ak vezmem magne B6, lebo predstav si, že ho má aj môj manžel,je to fakt ok, dnes som ho vzala dvakrát ráno a poobede, môže sa až trikrát denne, dokonca aj viac, ale viac určite nevezmem, ale zdá si mi dobrý a lepší ako ten môj

andy231
2. dec 2013

@esselte tak každému iné lieky sadnú ako ja nechcem AD na spanie lebo ja môžem spávať aj predtým keď som lex neužívala som mohla spať teraz som si dala sertralin a coaxil a potom neskôr si dám lexaurin aby mi neskôr účinkoval uvidím čo to spraví ty si dávaš kedy večer lieky?? no mne xanax najpr som mala ten čo ty to bolo v pohode asi mesiac potom mi ho neurologička zamenila za klasický dvakrát denne to som zabudala točáky som mala chodila som ako opitá no hrôza aj tak som mala uzkosť tak som to vysadila ani som nevedela čo su to za lieky mesiac som ich brala a jeden večer som si ich nedala že to nechcem tak celú noc som nespala si pamätám som sedela pri krbe a modlila sa aby bolo ráno šupla som si neurol no iba 0,25 tak si predstav skok z 1mg xanaxu na neurol no hrôza za deň na druhý som utekala k mojej obvodnej že čo mi je tak mi naspäť dala xanax 0,5 sr dávala som si ho večer ako ty tak som sa upokojila bolo lepšie ale aj tak som mala stavy dusenia potom nejak prešlo a vo februári čo som ho brala už dva mesiace mi nestačil začala mi väčšia úzkosť nestabilita blbé myšlienky zobudzanie v noci z ničoho nič hrôza raz som mala nočnú moru tak som to rýchlo vysadila.ja si myslím že ti je dobre že berieš xanax a tie injekcie ja ked som bola len na coaxile tak a ked mi dal doktor lex tak mi bolo super myslela som že mi zabrali AD no po mesiaci som zistila že to tak neni a preto mám iné.super ked magnezko zaberá a to si dávaš aké tie tabletky??

hroska
2. dec 2013

@andy231 ten druhy Sertralin si davas zbytocne na noc, davaj si ho tak o 15,00 h. Coaxil 3x denne a ten vecerny Lexaurin si potom daj nejaku hodinku pred spanim o tej 22,00h, ked ides spat o 23,00h. 😵

@esselte ano, drzi to aj ta injekcia a kusok este aj ten Xanax a nieco aj AD, take pozliepane. 😝

andy231
2. dec 2013

@hroska no ten sertralin mi kázal ráno a večer tak o kolkej je to vhodné si ho dávat teda?? teraz som lex nevzala dám si ho pred spaním vyskúšam.vieš ja som mu hovorila že v noci ma chytajú tie panické ataky tak kvôli tomu asi mi to dal lebo som mala problémy s malou dcrérou a vždy som sa rozklepala .tak zatial ho beriem večer len a vo štvrtok dám aj ráno 25 mg napíš mi čas ako by som ho mala dávať si

hroska
2. dec 2013

@andy231 a s dcerkou mas este problemy? Ak nie, tak si davaj ten druhy Sertralin o 15 hod.

andy231
2. dec 2013

@hroska už nie musím poklepat už piatu noc spala dobre.a ten ranný si mám dať kedy potom???neni to skoro po sebe a to nevadí že to zajtra zmením a dám si ho skorej??preto do dávam spolu s coaxilom aby som nemusela sledovat čas ako si aj ty písala vieš furt ráno tabletku na obed potom pobede zase ak zmením zase večer už mi to lezie na nervy ako starý človek.

hroska
3. dec 2013

@andy231 no mna tiez ten Coaxil kvoli tomuto blbemu uzivaniu hneval. 🙄 tak spat chodis o 23,00h a kedy rano vstavas?

andy231
3. dec 2013

@hroska vstávam o pol siedmej a o pol osmej si dávam coaxil aj lex.a včera som ti písala že malá už spí a just sa zobudila.a ten lex som si dala až o desiatej a spala som dobre. 🙂

hroska
3. dec 2013

@andy231 no tak o 6,30 vstanes, naranajkuj sa a daj si o 7,00h ten prvy Sertralin a Coaxil.ten Lexaurin si daj o 8,00h. a potom ten druhy Sertralin si daj o tej 15,00h.

zuzike.
3. dec 2013

Ahojte, ja som 2009tom mala Syndróm vyhorenia a s tym sa niesli aj depresie. Lieky mi pomalicky prestali ucinkovat, a tak som skusala cokolvek ine. Nakoniec som nasla povod mojich depresii v sebe. Ak ma niekto zaujem skusit sa zbavit depresii rozhovorom, rada sa s nim porozpravam. Som z KE.

andy231
3. dec 2013

@hroska no vstávam o pol siedmej ale to dcéru budím tu straršiu do školy a potom idem do škôlky a ranajkujem o 8:00hod tak keby som si to dávala o osmej a potom večer 18:00 hod??? čo ty na to to by som brala coaxil a sertralin.a ten lex dám neskôr.ked ja som taká poctivka ked mi to kázal brat večer a tá ranná dávka by mi pokrila den a večer by som už o šiestej dala zase.

hroska
3. dec 2013

@andy231 ok skus teda tak. Uvidis,ako budes reagovat na tu vecernu davku Sertralinu, ci ta nebude na vecer stimulovat a potom si tu uz prisposobis podla potreby 😉

andy231
3. dec 2013

@hroska a stimulovať je čooo??? a on pôsobí ako spredlženým účinkom či iba niekolko hodín?

hroska
3. dec 2013

@andy231 stimulovat je nabudzovat.preto som myslela, ze aby si si tu druhu davku davala skor, lebo, ked uz budes mat 50mg, aby sa ti dalo vecer zaspat, chapes? Sertralin nema predlzeny ucinok, ale AD by sa mali uzivat  rano, okrem sedativnych AD teda takych, ktore sa uzivaju aj na nespavost.

esselte
3. dec 2013

@hroska Ja si tiež myslím, že je to teraz také pozliepané, ako si napísala a zdá sa mi, že xanax SR mi zaberá lepšie ako klasický, ten som si dala večer, lebo SR už nemám a nič moc, potom po injekcii už bolo dobre.Cymbaltu beriem ráno o 7:30 a poobede o 14.00, tak mi to kázala lekárka.keďže xanax beriem na na noc a injekciuo 7:00 ráno, pravdepodobne mi pôsobia aj AD.Ešte beriem aj magné B6, lebo brala som len magnézium a teraz mám magné B6, myslím, že to tiež celkom zaberá.No uvidíme, zajtra mám poslednú injekciu, ak by sa mi po injekciách neuľavilo, musím poprosiť lekárku, aby mi dala niečo na ráno namiesto tej injekcie, nech to vydržím do 19.12. potom idem na kontrolu a začínajú prázdniny, tak ak by mi menila AD, budem aspoň doma.Čo je vlastne ten coaxil a prečo sa berie až tri razy do dňa?

esselte
3. dec 2013

@andy231 Ja beriem večer xanax a máš pravdu, xanax SR je lepší, teraz mám už len ten obyčajný a nie je to ono, beriem ho tesne pred spaním asi okolo 10.00, ráno o 7.00 beriem injekciu, 7.30 cymbaltu a potom ešte raz cymbaltu o 14.00 poobede.Neviem vlastne, čo ma teraz drží, či xanax, či injekcia, či AD? Asi všetko trošku, uvidíme, čo bude, pretože zajtra už mám poslednú injekciu, či sa to stabilizuje alebo nie.Ak nie, budem musieť poprosiť lekárku, aby mi dala niečo namiesto tej rannej injekcie aspoň do 19.12, vtedy idem na kontrolu a potom sú už prázdniny.Potrebuje , aby som to do Vianoc v práci vydržala, lebo teraz nacvičujem s deťmi Vianočnú akadémiu a potrebujú ma k tomu, my máme v škole stále náročný december, nech mi dá lekárka niečo doslova na vydržanie a potom mi nastaví liečbu.A čo ty, Lepšie?

esselte
3. dec 2013

@andy231 A beriem teraz ešte magné B6, môžem aj trikrát denne?

mariemmka
3. dec 2013

@hroska ahoj, môže sa pri paroxatine medipyrin alebo niečo ine na bolesť a teplotu ?? niečo na mna lezie 😒

andy231
3. dec 2013

@hroska aha že skorej brať aby som vedela zaspať už som to pochopila. 🙂

andy231
3. dec 2013

@esselte no ani mne ten klasický xanax nesedel tak ako ti napísala hroška ten sr ešte účinkuje aj na druhý deň však uvidíš ako ti bude a tak si pýtaj niečo na prechodné obdobie.mne ako je no večer to býva celkom dobré zaspala som dala som lex neskôr a teraz cez deň pobede vlastne mám stále také vlnenie tak dúfam že už ked nasadím ráno a nejak to teda poposúvam tie tabletky tak mi to už zaberie dnes som necítila to chvenie tak asi si telo zvyklo už ani tras som nemala tak uvidíme ako bude ked zvýšim zase sa to objaví 😝

andy231
3. dec 2013

@esselte ja neviem aké máš magne však tam budeš mat v letáku napísané kolko rázy tak ja si šumivé dávam len raz ale tie tabletky tie sa môžu viac rázy ako som ti už písala.pošli link aké máš.

hroska
3. dec 2013

@mariemmka ano, v zasade sa mozu brat popri AD aj lieky na bolest a teplotu aj antibiotika, nemal by byt problem.ja som si vzdy precitala aj pribalovy letak, ci sa moze liek uzivat aj popri AD 🙂

@esselte Coaxil je tiez AD, je slabucke, preto sa aj berie 3x denne,ma slaby antidepresivny a celkom slusny anxioliticy ucinokl .

elisha3274
4. dec 2013

@hroska ahoj 🙂, mozem dúfať že mi sertralin 50 mg pomoze na moje uzkosti? Navonok sa spravam ako racionálny človek, lebo nedokazem zaťažovať svoje okolie, svojim strachom zo zivota, pomaha mi modlidba, chcela by som sa oprieť alebo skryť do niekoho silnejsieho. ale to si zakazujem Lebo takto som pokazila prve manzelstvo, bola som uzkostna a submisivna a nechala manzela rozhodovať a rozhodovat o financiach, moje vystupovanie a spravanie sa vplyvom liekov alventa -venlafaxin a vplyvom psychoterapie zmenili, ale teraz v piatom mesiaci tehotenstva som opäť na zaciatku :'(, veľmi sa snazim pozitivne myslieť, modliť sa, zaoberať sa nejakou činnosť ou. chodim do prace, na polovičný uvazok, praca mi ide pomaly, ale pracujem precizne. Dakujem že som sa mohla vypísať 😉, pomaha to. bojim sa zivota, či bude dieťa zdrave..... toho najviac, dostatku financii,

elisha3274
4. dec 2013

Dakujem za darovane srdiečko, pohladilo dušu 🙂

ulamachula
4. dec 2013

dobrý deň všetkým, prosím, vedeli by ste mi poradiť dobrého psychiatra vo Zvolene? Ďakujem🙂

hroska
4. dec 2013

@elisha3274 uplne ta chapem, v depresii a uzkostiach vsetky tak rozmyslame, tak viem co prezivas. ale neboj sa zacinas liecbu a to je to najlepsie, co si mohla momentalne urobit.urcite sa ti ulavi a bude dobre 😵 . Sertralin je urceny okrem ineho aj na uzkosti a je to fakt ucinny liek, nema temer ziadne NU,tak mozes byt spokojna. ja poznam jednu kocku, ta na Sertraline vynosila obe svoje deti, dnes maju okolo 11 r. a vsetko je ok. co sa tyka tych financii, zial, doba je taka, ze vela ludi je zufalych prave preto, ze sa boja, co bude s nimi a s rodinou, ked nebude dost penazi. nastastie ty mas manzela, tak urcite sa o vas postara, su zeny, ktore su odkazane len seba. Najlepsie je, ked clovek nerozmysla nad buducnostou a ani nad minulostou,proste nerozmyslaj nad tym co bude a co bolu, ale kazdy den sa sustred len na pritomnost. niekedy pomoze aj take, ze Dajako bolo, dajako bude.

hroska
4. dec 2013

jeeeeej aj mne doslo ♥ len neviem od koho 😨 , ale kazdopadne DAKUJEM 😵 😵 😵 😵 😵