Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
25. feb 2014

@marlenka75 Ináč, dala si si krásne meno, ten koláč som schopná zjesť sama, zbožňujem marlenku

esselte
25. feb 2014

baby, no čo už nepíšete? Už vám prišli chlapi, čo?No len sa im kľudne povenujte, aj môj je už doma, ale ja pozerám súdnu sieň a píšem, čítam internet, aj niečo do školy, aj všeličo možné

danielagabriela
25. feb 2014

@marlenka75 no neviem preco je to tak, ale ja som to mala podobne, kym som sa trochu rozhybala boli uz 14:00 a vecer ma chytala mania upratovania a pred spanim znovu depka, ze som nic nespravila...
A ako ti dopadla navsteva, prisla si na ine myskienky a ako si to zvkadla?

elisha3274
25. feb 2014

@esselte 🙂 ahooooj ale citam, každý deň. teraz som ok ale pomaly znizujem davku pretoze v deň porodu by som mala užívať čo najmensiu davku, popripade neuzivat vôbec. veľmi Ti drzim prsty nech sa polepsi opäť, robis krasne pokroky, nech sa dari na teste z angliny ))))

esselte
25. feb 2014

@elisha3274 dík, aj tebe nech to dobre dopadne a potom daj vedieť, čo a ako

andy231
25. feb 2014

@esselte ahoj tak ťa tu čítam že ako ti je tak si zvýšila paretin?? Ja vysádzam coaxil ešte mi ostal na večer jedna tabletka ešte dva týždne mám byť na nej ale zdá sa mi že sa mi zhoršilo porazí ma ☹ Asi idem sertralin navýšiť na ráno 100mg lebo teraz ho beriem ráno 50mg a večer 50mg a to beriem aj lexaurin.pohoršilo sa mi v tom že sa mi viac krúti hlava neviem či je to z vysádzania a viac cítim to vlnenie v hlave.raz je dobre ako si ty písala a raz horšie.Zajtra volám sestričke lebo nemám už lieky pomaly tak nech mi dá termín skorej lebo mám až v apríli a ten sertralin chcem užívat len v jednej dávke bože nechce sa mi naspäť nasádzať coaxil 5 tabliet denne to neni bohvie čo užívať.

marlenka75
25. feb 2014

@danielagabriela
@esselte Tak z návštevy som prišla o 18 hod, bolo dobre, doma som spravila deckám večeru, najmladšiu som okúpala a teraz ona pozerá telku a ja som tu a rozmýšlam, že som poriadne nič nespravila.Zajtra musím ísť do mesta poplatiť niečo, už teraz mám z toho hrozu.A vy čo ste celý deň robili?

esselte
25. feb 2014

@andy231 je to fakt hrozné, aj ja som navyšovala a hlavu mám dnes ako globus, ale to je asi z toho navyšovania, aspoň dúfam, no je to s nami tak, ak je už ok , príde skrat

esselte
25. feb 2014

@marlenka75 ja som mala krúžok -internetový, prišla som o 16.15, bola som von so psom a sedím v kresle, lebo mi je divne v hlave, asi z toho navyšovania paretinu

marlenka75
25. feb 2014

@esselte Ja sa chystám zachvíľu pozerať Ordináciu v Ružovej zahrade na Nove.

andy231
25. feb 2014

@esselte a čo máš tlaky v hlave???? či ta bolí hlava ?

anina63
25. feb 2014

@esselte dnes je asi blbí den na bolesti hláv 😝 mne od rána točáky.S tými rannými stavmi mám rovnake,je ťažké dať sa dokopy. 😎

simka1111
25. feb 2014

@esselte hej je mi fajn, iba raz za cas to na mna pride, spomienky na zle veci, ale nestazujem sa :P 🙂

danielagabriela
25. feb 2014

@marlenka75 no tak ja som si troxhu uzila slniexko a bola som aj na kratsej prechadzke a aj v obchode...porom som varila este segedin a parila knedle, takze celkon som dnes spokojna....
To som rada, ze bolo na navsteve dobre, len tak dalej, aj ked bez liekov, ale treba sa troxhu premahat.

esselte
26. feb 2014

@andy231 taký pocit tlaku v hlave mám a zvyšovala som paretin, takže to môže byť aj z toho zvyšovania, aspoň dúfam, už bolo tak dobre a znova to isté, už ma to nebaví , prečo to stále príde naspäť a rána sú hrozné

esselte
26. feb 2014

@anina63 Aj mám točenie hlavy a taký blbý pocit v hlave, ale asi to je z toho, že zvyšujem Paretin

maria43
26. feb 2014

@anina63 ale tak ujde to. minuly tyzden mi bolo tak horsie, ale aj hrdlo ma pobolievalo a celkova taka slabost, asi nejaka viroza ma obchadza 😒 . v robote mam teraz toho dost, vela kolegov je chorych, tak sa toho nakopilo.bola som aj na kontrole, zmenila mi dr. vecer trittico na mirzaten 15 mg, davam si 1/3, zatial v pohode, neutlmuje ma to rano a vyspim sa, az na to, ze mavam divoke sny, take zive, ale snad to casom prejde. a ty ako? a tiez uz by mohla byt jar a slniecko, ze? to sa hned clovek inak pozera na svet 🙂 pekny den

maria43
26. feb 2014

@lucinka0921 ahoj, k tomu lekarovi urcite chod. mozu to byt aj hemoroidy, ale pri tych nebyva az tak vela krvi ako pises, ja ich mam a obcas sa mi stane, hlavne ked mam zapchu, ze je v stolici trochu cerstvej krvi. dam cipok, mast a preliecim to aj sedadicmi kupelmi z dubovej kory. ta unava tiez je dobra, moze ist napr. aj o chronicky unavovy syndrom. byva to z prekonania roznych inych chorob, ale moze to byt aj nasledok liekov alebo len take prechodne. a mozno si citlivejsia aj na pocasie. aj na komplexne vysetrenie by som na tvojom mieste urcite isla. za to nic nedas a budes mat aspon klud. pekny dnik 🙂

soniada
26. feb 2014

Dievcata trosku od veci ale mate niektora skusenost s Wobenzimom? 🙂 stale som chora :( neviem ci je to z tohto co sa deje alebo z coho, co mam skusit na imunitu ? ☹

anina63
26. feb 2014

@esselte ahoj,neviem čo to môže byť.Včera krásne,slniečko a zle,dnes hmlisto a tiež nič moc 😝 Vôbec si neviem vysvetiť prečo, ked berieme lieky je z toho sa tak ťažko dostať? Ked čítam,že niekomu lieky zaberú za 2-3 týždne,prečo sa nestabilizujem,ked ich beriem rok. Dnes zájdem do lekárne a kúpim si opäť magne B6 a nejaké multivitamíny s minerálmi. U mna prichádza do úvahy aj prechod,tak mi tie hormony robia šarapatu,myslím.Chcela by som vedieť či sa tu nájde aspon jedna,ktorej sa po prechode uľavilo,Nech bude dobre,prajem krásny den tebe,sebe a všetkýýýýýýým 🙂

anina63
26. feb 2014

@maria43 Ahoj,to ja mám živé sny stále aj bez liekov 🙂 niekedy ked nečo zažijem cez den,tak si myslím,že už som to niekedy zažila 🙂 Maria,ja som sa liečila 2r na boreliozu a vybrala so kvantum ATB a tiež mám veľmi zlé výsledky šť.žľazy-autoimunitný zápal,ale že sa to nelieči,len sa kontroluje,kedy prestane tvoriť hormony.Ja už neviem či to všetko má nejakú súvislosť s týmito stavmi.Ked už je pár dní dobre,opäť hup a horšie,to ide riadne na nervy.Oj,pesima 😝 Teba myslím bolela hlava po trittucu.Moja teta berie mirtazepam večer a si ho chváli.Drž sa nech bude už len a len dobre. 🙂

anina63
26. feb 2014

@soniada Ahoj,pred niekoľkými rokmi som ho brala na tinitus-hučanie v uchu,ale vôbec som nemala z toho zlepšenie.Inak ako?

andy231
26. feb 2014

@esselte no presne taký pocit tlaku mám aj ja niekedy počas dňa a to ešte beriem aj lexaurin a ty rivoltin nie??? ja mávam rána také že sa mi nechce ale keď sa preberiem je to už lepšie.

maria43
26. feb 2014

@soniada ja ho beriem. brala som ho aj pred tromi rokmi po operacii maternice, odporucil mi ho lekar, urobilo mi to dobre aj na hojenie rany. teraz ho beriem tak preventivne na predchadzanie viroz, zlepsienie imunity a tak. beriem 3x denne 10 tbl. pekny den 🙂

172
26. feb 2014

@lucinka0921 @esselte @anina63 ahoj babeny tak ako dnes? ja citim stale taku nervozitu,ale za to si mozem trosku sama...a inak rana no kym sa rozhybem...hlavne sa premoct

esselte
26. feb 2014

@anina63 áno, môže sa ti to spájať aj s prechodom, mne to vravela aj psychoterapeutka, že toto je moje prvé štádiu a mám sa už tešiť na prechod, takže určite to má niečo stým spoločné

esselte
26. feb 2014

@andy231 Presne ja, ja teraz som už v práci a celkom ok, až nato, že ja nejako teraz nemôžem jesť a potom ma bolí aj žalúdok, ja mám presne také isté rána, u nás je hnusne hmlisto, slniečko nie a nie vyjsť

lucinka0921
26. feb 2014

@maria43 ahoj,dakujem,urcite pojdem,len cakam na kartu kedy mi pride

lucinka0921
26. feb 2014

@172 ahoj moja,ak citis nervozitu,tak skus nejak zrelaxovat,alebo si daj nieco,co mas

172
26. feb 2014

@lucinka0921 to som si luci sposobila sama ...je to vul vsak vieme kto..