Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eninka27
5. jún 2011

Ahojte baby.... mne moje príznaky začali davnejsie, ale skor take, ze pocity uzkosti, nemohla som sa nadychnut, musela som vybehnut z obchodu, lebo mi ostalo zle....a po vsetkych vysetreniach som samozrejme skoncila u psychiatricky .... Nasadila mi Citalec 10 mg ráno , diagnoza : Lahká az stredne tazka depresivna epizoda. Som ako vymeneá, rano som akčná, neviem co skor, vsetko robím rychlo, a potom to príde take myslienky, ze preco ja mam depresiu. Joooj, co robit????

lubka888
6. jún 2011

@eninka27 Ahoj , ja som tu prispievala davnejsie, tiez beriem AD od augusta. A ako dlho beries AD? Lebo ucinok nastava asi az po 3-4 tyzdnoch, niekomu neskor a mne osobne do 2 tyzdnoch. Inak ja som to mala opacne ako ty, rano som bola nefunkcna a vecer mi bolo ok.
Treba len pockat a ucinok sa urcite dostavi. 🙂

lubka888
6. jún 2011

@robert1982 Ahoj , ja beriem tiez alventu, je to dobre AD, len treba tiez pockat na ucinok. Urcite pomoze. Predtym som mala seroxat, ale az pri alvente mi bolo uplne super. Drz sa a ak budes potrebovat nieco sa spytat, tak kludne. Aj my sme tu na zaciatku boli zufali 😉

eninka27
6. jún 2011

@lubka888 ahoj, ja beriem len 4 deň teraz , a dala som sa vypísať na péenku, asi potrebujem troska vypnúť 🙂

lubka888
6. jún 2011

@eninka27 aj ja som bola zo zaciatku PN, potom ked mi zabrali tak som isla spat do prace. Ale uvidis, ked zacnu lieky posobit, tak ti bude fajn. Este obcas budu nejake vykyvy, ale uz to bude ine. A dr. ti nedala aj nieco na skludnenie pokial ti AD nezaberu? Vacsinou sa davaju. Ak budes nieco potrebovat, alebo poradit kludne napis. Mne ked bolo na zaciatku zle, velmi mi tu pomohli kocky co uz boli zaliecene.

nella13
6. jún 2011

Ahojte, prosim vas, je tu nejaka baba, ktora trpi panickou poruchou a planuje babatko??alebo niektora, ktora tym uz vsetkym presla? ako ste to vsetko zvladli? ja teraz beriem 2.tyzden lenuxin, no je mi dost zle, hlavne od zaludka, vraj mam este vydrzat... ☹ . niekedy mam take stavy, ze si radsej dam frontin 0,25mg a do pol hodinky mi jej fajn. Strasne ma ubijaju tie zmeny nalad ☹ . Radsej by som mala nejaku fyzicku chorobu, ako psychicku ☹ . Skuste baby poradit, hlavne co sa tyka moznosti otehotnenia a nasledne tehotenstva.dakujem za kazdu radu. 🙂

anka12
6. jún 2011

@nella13 ahoj moja, neboj nie si sama . ja by som tiez chcela mimco ,ale sa bojim.klikni na forum panicka porucha a dozvies sa viac,ale kludne sa ozvi pokecame

eninka27
6. jún 2011

@lubka888 za kedy Ti zabrali? Ked ja neviem ako sa s tym mam vyrovnat, ci teda mi to uplne má zmenit zivot alebo ako, zivotosprava a podobne.... som dost zmatena..... a co ked budem chciet mat deticky a tak 😒 😒
Ale chcem to brat pozitivne , vraj sa epizóda nemusi zopakovat, aj to sa vraj stava 🙂 tak si drzme palce.
Este mi predpisala aj Frontin, ale ten som si nedala

robert1982
6. jún 2011

@lubka888 ahoj dík 🙂

lubka888
7. jún 2011

@eninka27 No mne zacali zaberat asi na 11. den, ale davala som si aj xanax a ten som potom uplne vysadila ako zacali AD ucinkovat. Ked je zle kludne si daj ten Frontin, je to na to , aby si prekonala ten cas , kym ti zacnu ucinkovat AD. A neboj sa aj keby si este lieky potrebovala a budes chciet babatko, tak su aj slabsie AD, ktore sa mozu brat pocas tehotenstva. Ale ako pises, treba to brat pozitivne, preliecis sa a bude dobre. Tie zaciatky su vzdy najhorsie. Ale o par dni budes na to vsetko pozerat uplne inak. Treba pozitivne mysliet a nevzdavat sa, uvidis, prejde to 🙂

lubka888
7. jún 2011

@nella13 ahoj, na zaciatku to je vzdy najhorsie, ale ak este par dni vydrzis, tak sa ucinok urcite dostavi. A ten Frontin si kludne daj, ked zacnu ucinkovat AD, sama uvidis, ze ho uz nepotrebujes. A ked budes chciet babatko, tak ti daju take AD(ak ich este budes potrebovat), co sa mozu brat aj v tehotenstve. A vydrz, zaciatku su zle, ale ucinok pride. 🙂 Potom budes na to pozerat inymi ocami 😉 .
Choroby si nevyberame, aj mna to velmi zaskocilo, ale niekto ma cukrovku, niekto nieco ine...ale neboj sa je to liecitelne a bude dobre 🙂 🙂

eninka27
7. jún 2011

@nella13 moja, nie si v tom sama, naozaj, aj ja mavam tieto stavy, ale su vzdy ludia okolo Teba, ktorí Ta drzia , to je dolezite , hlavne vydrz a bude vsetko dobre, len to chce asi naozaj cas. Tiez si este depresiu tak nejako nepripustam, ale je tu a treba s nou bojovat 😉

eninka27
7. jún 2011

@lubka888 chcem veriť, že sa z toho uplne dostanem 🙂 A este taka otazocka.... hrozne sa mi potia dlane aj chodidlá, co to sposobuje?

nella13
7. jún 2011

@lubka888 dakujem za slova 🙂 . Je to velmi tazke, najmä v praci, ked sa mi treba sustredit a riadit ludi, povedala som im, ze mam nejake zaludocne potiaze, aby sa necudovali,ked sedim v kancelarii s nohami na stole a predychavam. Este ze mam frontin, ten ma vzdy zachrani, ked mi je najhorsie, viem, ze je to navykovy liek, ale musim si nejako pomoct, pokial AD zaberu. Velmi mi zalezi na babatku, moj manzel ho chce tiez strasne silno, je to tak takze...prisli sme pred 4mes.o jedno, asi toto bol spustac vsetkeho. A nevies, ako to je s otehotnenim, v pohode sa sa s AD otehotniet?dakujem

nella13
7. jún 2011

@eninka27 dakujem 🙂 , len keby som nechcela to babatko tak si poviem, ze pomaly sa z toho isto dostanem, dopomozem si nejakymi terapiami a relaxom, co je u mna velky problem, lebo som velmi hyperaktivny clovek 🙂) ale naplanovala som si male na leto a teraz ma toto pochytilo. doktorka vravi, ze bud sa mi stav zlepsi tym tehotenstvom alebo budem musiet AD aj pocas tehu. ty mas dietatko?

eninka27
7. jún 2011

@nella13 ja mam problem s cyklom, liecili ma aj na syndrom PCO, nepravidelny cyklus a podobne, cize mam strach, ze ked sa budeme snazit o mimi a nebude sa darit, tak to tu bude opať stavy depresie ☹ ☹ a pritom ja som vzdy bola veeelmi optimisticky a pozitivny a tiez hyperaktivny clovek, preto ma to rozculuje, ze uz taka nem som :/ ale bude dobreeeeeee, verme tomu a nenechajme si brat naaadej 🙂

eninka27
7. jún 2011

@nella13 nie, ja dietatko este nemám

lubka888
7. jún 2011

@nella13 ahoj, samozrejme ze sa da otehotniet aj s AD, ale treba to povedat Dr. , aby ti tomu prisposobila liecbu. Ale myslim, ze tu pisali aj dievcata,ktore mali AD a otehotneli. Ale urcite sa porad s Dr.
Je mi luto, ze ste ste prisli o babatko, aj ja som o jedno prisla, tarez ma 2 direvcata, 14 a 7. Netreba stracat nadej, stava sa to velmi casto, a tvoje psychicke problemy neber ako prekazku. Kazdy mame inu psychiku a ked je treba, tak si pomozeme liekmi. A uvidis, ze za chvilu nebudes potrebovat ani frontin. Drzim Ti paste. A inak je dobre , ze chodis do prace i ked to nieje jednuche, ale keby si bola doma, urcite by si sa viacej pozorovala a viac rozmyslala o chorobe. Teraz naozaj len treba vydrzat 🙂

lubka888
7. jún 2011

@eninka27 ahoj, myslim, ze to moze byt aj s liekov, ale ked si organizmus na to zvykne, tak by to malo vymiznut. Ale moze to byt aj prejav depresie. Kazdy ma ine prejavy. Niekomu busi srdce, niekoho prehana na WC ..., tebe sa mozu potit dlane a chodidla. Skus ten Frontin, neboj sa toho, ked ti zaberu AD, tak ho naozaj uz nebudes potrebovat, za taku kratku dobu neziskas zavislost. A ked sa stabilizujes, tak ako som pisala nelle13, dr. ti upravi lieky, aby si mohla otehotniet. Alebo uz budes aj bez liekov. Drz sa, ako pises si hyperaktivny clovek, tak vela sportuj, nebud sama a uvidis, ze to pojde aj rychlejsie 🙂 Si mlada kocka urcite vsetko v pohode zvladnes 🙂

eninka27
7. jún 2011

@lubka888 dakujem moc za podporu, akurat ale teraz lietam po dome jak naspídovana vevericka, fakt sa uz v sebe neviem vyznat 😀 dala som si kavu a furt by som behala hore dole :D

lubka888
7. jún 2011

@eninka27 naozaj mas vela energie 🙂 . Mna zase lieky na zaciatku strasne uspavali. 🙂 Tak si pobehaj 🙂 . Aby si potom mohla dobre spat 😉 , aj ja za chvilu pojdem,kazde rano vstavam o 5, a mam spankovy deficit 😀

nella13
8. jún 2011

@lubka888 a chodila si aj na nejake terapie, ci len liecky? tiez som prilis hyperaktivna a teraz obmedzujem svoj zivot len na urcite miesta a na nevyhnutne prace. a najviac coho sa bojim je soferovanie☹((. vela soferujem, do prace cestujem 30km denne, nikdy mi to problem nerobilo....teraz...po frontine, ked som uz ok, tak sadnem do auta. vzdy cakam, kedy zacnu AD ucinkovat, beriem lenuxin...tak sa modlim, nech je to co najskor.inak fakt dakujem za kazducku radu, je to tazke asi pre kazdu z nas...

nella13
8. jún 2011

@eninka27 ja som mala tiez trosku problem ale s ovulaciou a tento mesiac som ju dokonca ani nemala, asi z tych stavov a stresov, odkial si prosim ta? ja som z okolia KE... 🙂

lubka888
8. jún 2011

@nella13 ahoj moja, ano chodila som aj na terapie, ucila som sa autogenny trening a potom som chodila na neurofeetback, ten mi pomohol. Naucila som sa uvolnit. Ale terapia je vhodnejsia az po zalieceni. Aj som rozmyslala, ze by som este isla, lebo mala som teraz toho vela. Chodim este aj VS, ale uz mam chvalabohu po skuskach 😝 . Inak aj cestujem kazde rano do prace asi 35 km. Ja mam zasa problem, ze sa mi chce spat. Ale inak, je dobre chodit na nejake terapie, ale este chvilku pockaj, kym ti AD zaberu. A kludne sa pytaj, aj mne tu velmi kocky pomohli 🙂 . Uvidis za chvilu budes na opacnej strane a budes davat rady ty novym kockam 😉

nella13
8. jún 2011

@lubka888 dakujem moja za rady, fakt dakujem 🙂 . Dnes mi treba kopu veci vybavovat, ale z kancelarie sa nedokazem pohnut..cely zaludok a nohy sa mi trasu ☹ . ja uz mam po vysokej, viem co to je, pracovat a studovat este aj domacnost. ty mas deticky?

lubka888
8. jún 2011

@nella13 , ano mam 2 deti , dievcata 7 a 14. Nellka treba to vydrzat a ked budu naplno ucinkovat AD,tak uvidis ako ti vsetko pojde. Viem o com pises, lebo som to aj ja zazila a viem ake to je tazke ☹ . Kto tym neprejde nepochopi... Ale ver, ze keby si bola doma, bolo by to asi horsie. A ked budes v pohode, tak aj babatko pride, uvidis. 🙂

eninka27
8. jún 2011

@nella13 ja som z Dolného Kubína ..... myslim, ze aj u mna su na vine stresy, aj ked som si ich nikdy nepripustala .... vnútorné su este horsie

nella13
8. jún 2011

@lubka888 ty si uz v pohode teraz s liekmi? uz zachvaty nemavas teraz s liekmi? 😉 aby som vedela, ako to bude potom...dakujeem

lubka888
8. jún 2011

@nella13 teraz uz je to v pohode.Obcas este prisli nejake uzkosti, ale neporovnatelne zo zaciatkami. Raz mi aj Dr. menila lieky a teraz mam Alventu a je to fajn. Neboj zachvilu na to budes pozerat uplne inak, ak ked nieco nastane, budes vediet ako reagovat 😉

pati6396
8. jún 2011

Ahojte, aj ja mam depresie, chcela som sa spýtať, či nepoznáte dobrú psychologičku alebo psychiatričku v Bratislave-Dúbravka. Ďakujem