Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mm103
20. nov 2016

@ivka1302 krásne napísané...

mm103
20. nov 2016

@domkaaaa zlatko neboj sa všetko to pôjde len daj tomu čas Ivka ti dobre radí ja mám sama dnes zlý deň ale keď fakt zamestnam myseľ tak je to v poriadku...Ja sa utiekam k Bohu a svätým svätej Anezke modlím sa stále dookola deviatnik neprestávam veriť aj keď mám pochybnosti verím že Boh mi pomôže... možno Boh iba chce aby sme prehodnotili svoje hodnoty...Ja som sa príliš naháňala,prilis rozmýšľala aby boli peniažky lebo sme mali ťažké obdobie ktoré už nechcem zažiť ale viešco načo sú mi keď mi je takto sú naozaj iné hodnoty ako rodina a iné veci ktoré si peniazmi nezaplatis.. ale to je môj príbeh... skús porozumel ako si zila predtým a kedy to začalo... uvidíš zvládnes to.

domkaaaa
20. nov 2016

@ivka1302 ivka niekedy si myslim že to premyšlanie nad mojim problemmom mi sposobuje ešte horšie stay najradšej by som to vytesnala z mysle :/

mm103
20. nov 2016

@domkaaaa určite ti to spôsobuje horšie stavy ja keď premýšľam nad tým tak mám hneď búšenie srdca tŕpnutie pocit že sa zblaznim že sa to vracia odvrat hneď myseľ...

mm103
20. nov 2016

A inak pre mňa je najhoršia samota...to je hotové utrpenie...

esselte
20. nov 2016

@domkaaaa vieš,chlapi berú také veci veľmi ťažko,oni ti nechápu,že ti môže takto byť,stále ti tvrdia,že to musíš sama prekonať,aj môj manžel to najprv bral ťažko,ale keď videl,ako mi to prestáva a to len pomocou liekov,zmenil nazor a keď ochorel aj môj švagor,má ťažkú depresiu,bol mesiacv nemicnici,manžel pochopil,ze si nevymyslam a ozaj ta nasa choroba existuje ,niekedy je lepšie,niekedy horšie a hlavne pochopil,že to skoli aj chlapa

esselte
20. nov 2016

@domkaaaa musíš nájsť aj hlavný dôvod svojej depky,u mňa to bol potrat,nevyplakala som sa,potom to buchlo a panika bola na svete,skús popremýšľať,čo bolo predtým,ako si ochorela,čo to mohlo vyvolať

domkaaaa
20. nov 2016

aj moj chlap by potreboval aby to čo preživam zažil aspon na chviločku ... neprajem mu to nedj BOžE ale aspon by pochopil ako sa citime :/

esselte
20. nov 2016

@domkaaaa a buď rada,že chudnes,ja chcem a nejako nemôžem

domkaaaa
20. nov 2016

stale nad tym premyšlam no bolo toho tak vela že neviem ani sama či zato možeodchod mojich rodičov za pracou alebo rozchod mna a môjho priatela ... ale s nim už som naspať možno som to nevedela straviť ja neviem

ivka1302
20. nov 2016

@domkaaaa Domka zle si ma pochopila nepremyslaj nad tym ako ti je zle tym len posilnujes tvoje strachy ❤️😘😘🌺🌺Ja som to myslela tak aby si premyslala nad tym co by ti urobilo radost precitaj si to znovu. ❤️😘😘🌺Nedavaj silu uzkostiam ale rdosti a pozitivnemu mysleniu a tym sa vaha prevazi a uzkosti pojdu smerom dole. To ze mas taketo stavy ti hovori ze nejdes spravnym smerom ze nieco je treba zmenit ze mas ist mozno doprava alebo dolava ale hlavne musis nieco zmenit 😘🌺🌺🌺🍀Vo tvojom zivote je nejaky nenaplneny sen alebo plan hladaj.....😘🌺🌺🌺Nepozeraj sa na to tak preco si sa do tohto dostala ale sposobom 🌞🌞🌞ako sa dostat z toho von To je rozdiel 😘🌺🌺🌺🌺

ivka1302
20. nov 2016

@mm103 🌺🌺🌺DAKUJEM ❤️❤️❤️❤️

katarina09411
20. nov 2016

Prosim vas ma niekto skusenosti? Manzel uziva Citalec uz dva tyzdne od dnes zacal s celou tabletkou. Vecer siel skoro spat a o dve hodinu mu doslo tak zle,ze si musel dat Frontin ze ho to aj zo spanku zobudilo. Ako zacal uzivat Citalec zvysil davky Frontinu :( ...

janefonda
20. nov 2016

@katarina09411 chapem to spravne,ze liecbu ma nasadenu este len dva tyzdne? Ak ano je normalne,ze sa stav docasne zhorsi. Postupne by mali prevazovat lepsie dni nad horsimi. Manzel je silny, dal sa na boj so zakernou chorobou. Ty sa ho snaz podporit, nech sa zameria na svoje pozitivne myslenie. Vsetci sme tu na jednej lodi a preto viem, ze to nie je lahke zivotne obdobie.

mm103
20. nov 2016

@katarina09411 stotožňujem sa s tým čo hovorí janefonda neboj bude lepšie teraz je to normálne že mu je aj horšie...A frontin treba brať dovtedy kým ad nezaberú to mu pomôže...

katarina09411
21. nov 2016

Dufam,ze sa to zlepsie bo mava teraz zle stavy. Neviem ci to je tym liekom alebo mu nepasuje.

janefonda
21. nov 2016

@katarina09411
Treba vydržať, je ešte skoro. Uvidis bude dobre, mozno nie na 100%, ale tych 90% a uz to je úžasné. Ale len lieky nestacia, treba aj terapiu, pracovat na svojom pozitivnom mysleni. Ja napriklad ked mi je hrozne, pustim hudbu relaxacnu, citam nieco pekne a pozitivne. Ani spravy nepozeram uz cca mesiac a ani mi nechybaju. Vzdy mi potom hlava riesila aj problemu, ktore nie su moje. Treba sa naucit byt sebecky, mysliet na to co mne robi dobre. Ja som sa vzdy kazdemu rozdala, teraz poviem nie neda sa. Nepretazujem sa. Všetko bude zasa dobré!😉

janefonda
21. nov 2016

@domkaaaa
@mm103 dobre ranko ! Hned zacnite usmevom do zrkadla nech sa dobre den nastartuje! U nas to vyzera na slniečku, po praci sa pojdem prejst,nacerpat energiu. A mozno si aj do solarka zbehnem, ked je zima par krat idem, dobre mi to robi. Celu ma to pekne prehreje a dobije. Staci par minutiek.

umabell
21. nov 2016

Pekny deň babulky..

sahenka
21. nov 2016

Dobré ránko babule, ja som z toho trochu na nervy, že sa mi zhoršil stav teraz, keď už mali lieky začať zaberať :( Upravilo sa síce, že už niesom taka precitlivela ako som bola, ale panicky atak som nemala už ani nepamätám, hádam len 4x keď som lieky nemala, a teraz po mesiaci užívania liekov? Ako je to mozne? Týždeň som brala 10mg a uz skoro mesiac beriem 20mg

umabell
21. nov 2016

@sahenka ahoj neboj to sa tak strieda bud trpezliva upraví sa to.. 🍀

simka1454
21. nov 2016

mne tiež nie je v posledné dni dobre aj vonku to počasie mi neprospieva,včera som celé poobedie prespala bolo mi od rána zle aj sobota rovnako to som už mala poobede pocit že sa zbláznim alebo som sa už zbláznila a dnes ráno zase zle,ruky sa mi triasli ale išla som na chvílu von a postrihala suché konáriky a troška mi to prešlo ale poobede ma čaká neurológia a ja už rozmýšlam aby som to zvládla aby som sa netriasla strachom. Ako píšete presne najhoršie sú tie myšlienky a ja som mala ešte aj v noci strašne zlé sny, zas som bola v práci kde ma šikanovali ráno som vstala ako dobitá.

domkaaaa
21. nov 2016

baby dnes sa ani ja nemam moc dobre ale snažim sa presmerovať tie hnusne myšlienky 🙂 zamestnavam sa pôjdeme so skupinkou na čajik do dediny nech trošku zrelaxujeme a vypneme ... som veli nervozna lebo sa od primarky idem pytať na 4 dni domov surne pretože musim odcestovať do rakuska za našimi koli robote ... myslim si že by mi to pomohlo mam ten pocit že tam chcem isť no velmi som nervozna čo mi povieprimarka tak držkajte palce 🙂

mm103
21. nov 2016

@domkaaaa držííííííííííííííííím všetky, ktoré máám 🙂

sahenka
21. nov 2016

@umabell len mne sa to tak striedalo aj keď som nebrala lieky, že som mala super obdobia a potom zle, tak teraz neviem posúdiť, či zaberajú alebo to bolo predtým to super obdobie 🙂

janefonda
21. nov 2016

Ja sa dnes tiez necitim dobre, doobeda pohoda, pracovala som. Potom som isla s kamoskou na obed a uz tam som sa citila nejak nesvoja. Ja uz neviem co to zasa je. Pritom dnes slniečko cely den svietilo. Dufala som,ze ma to nastartuje kus viacej. Teraz neviem, ci tieto moje blbe pocity nastavaju, vzdy ked ma manžel nocnu a ja som sama s detmi. Toto je ale predsa sucast nasho zivota, ved to musim zvládnuť. Zajtra mam dolezity termin ohladom prace, tak sa musim vzchopit.

domkaaaa
21. nov 2016

baby takže nepustila ma ale povedala mi že mam sa sama rozhodnuť či isť domov alebo nie ... že podla nej by mi ešte necele dva tyždne pomohli ale zasa že s liekmi sa už nič robiť nebude tak neviem čo robiť či isť domov alebo ostať ... baby ja som si z toho urobila taky problem že cely den mmam brutalnu úzkosť uplne sa bojim že mi z toho rozhodovania prepne :( každy mi vravi inač a ja sama si myslim že ten tyžden vyše navyše mi tu už nič moc neda :/ lebo každy vieme už kde je moj problem a je na mne ako s tym robiť

fivulinka
21. nov 2016

@janefonda inak aj ja som sa posledne 2 mesiace citila nesvoja a v strese, ked som bola sama s detmi doma...mam chlapa co je mimo domu od rana do vecera a proste to tiez musim nejako zasa zvladnut...ved uz takto fungujem dlhu dobu, tak neviem preco mi to teraz robi problem

domkaaaa
21. nov 2016

Babyyyyyy :/ uplne panikarim každého sa pytam ako sprosta čo by robil :(

esselte
21. nov 2016

@domkaaaa hlavne nepanikar,drz sa rád lekarov,ak majú pocit,že máš zostať,tak ešte zostaň,ale je to na tebe,ja by som zostala,ak by to lekar chcel