Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vadimka
27. dec 2012

@veru324 ahoj, urcite skoro navstiv psychiatra...ano vyzera to na generalizovanu uzkost...ja to mam tiez....dlho som odkladala lekara, ale sama som si nevedela pomoct....teraz beriem uz styri mesiace AD...a mam sa ovela lepsie....fungujem normalne...

vadimka
27. dec 2012

@lenkove

no vysvetli partnerovi, ze k tomu dr. musi...inak vas taha vsetkych na dno....psychiater je dr. ako ktorykolvek iny....

vadimka
27. dec 2012

@marianax

u teba to vyzera tiez na uzkostnu poruchu... no mas toho doma hodne...lexaurin ti v tomto ale nepomoze..je to barlicka na kratku dobu, potom sa to vracia....urcite pouvazuj nad psychiatrom..ked ti uzkost strpcuje zivot, tak tu pomozu AD....myslim, ze su aj pre kojace matky....drz sa.

marianax
27. dec 2012

@vadimka dakujem moja urcite nad tym pouvazujem no teraz kojim a bojim sa nieco brat ale uz su asi aj lieky pre kojacie maminky 😕

vadimka
27. dec 2012

@marianax lenze lexaurin tiez nie je pre kojace matky....a urcite su ad,ktore neskodia ako ten lexaurin...pouvazuj na tym....alebo zatia aspon si davaj denne magnezium B6

marianax
27. dec 2012

@vadimka hm ked som bola pred porodom tak od strachu som si zas vyvolala take busenie prisla zachranka a doktorka ktora ma uz dobre pozna mi vravela ze mozem ten lexaurin to bolo 4dni pred sekciou beriem ho tak raz za mesiac no s vycitkami lebo najradsej by som nebrala nic ale ked to budem musiet tak budem ☹ a magnezium sa tiez bojim brat posledny krat mi nebolo dobre lebo mam pomalsie srdiecko chodim na kontroly no neberiem ziadne lieky

vadimka
27. dec 2012

@marianax

som si myslela, ze pri 4 detoch sa uz nemozes bat 5/teho porodu 😉 .....no mas toho vela, urcite to treba prediskutovat s viacerymi dr.....urcite ti pomozu..

marianax
27. dec 2012

@vadimka ved praveze ano lebo som sla sekciou a bala som sa narkozy a proste vsetkeho ☹ no mam ale vdaka takym babam ako si ty co poradia a podrzia to zvladam 🙂 dakujem za rady 🙂

vadimka
27. dec 2012

@marianax
mas moj obdiv...ja mam uzkostnu poruchu a to mam len 2 deti....si silna zena...budem ti drzat palce.

lucinka0921
27. dec 2012

@esselte ahoj.Ja som sa bala ked som zacala vysadzat lieky,mala som obavy...Ale v pohode.A ty beries lexaurin kazdy den?No tak to ste mali stedreho jeziska 🙂 a este tie odmeny k tomu.... 😉 Ja som dostala oblecenie,ktore som si sama vybrala 😀 kozmetiku,krasne hodinky,na hodinky som zatazena 😀 a dostala som aj novy mininotebook....Inak aj mne sa vecer podarila,prvy krat som varila na Vianoce sama 🙂 Dnes sme konecne vsetko pojdeli,lebo ja som navarila,jak pre cely regiment 😀 A mäso nechcem vidiet do silvestra 😀 Inak sa citim uz lepsie.Este vcera mi nebolo najlepsie,ale bola som dost prechladnuta,v noci som spat nemohla,lebo nos nom mala upchaty a samozrejme doma nenajdem ziadne kvapky do nosa,tak co uz,ale uz mi je ovela lepsie,len ten nos este.A dnes som stihla byt len raz vonku,aj to len asi 15 minut,lebo u nas leje,ale aspon to,ze uz som dosla skoro az ku obchodu,to bol krasny pocit.A isla by som aj dalej,ale v tom lejaku sa nedalo,vsak aj dazdnik mi bol na dve veci,aj tak som bola mokra... A zajtra musim na postu po lieky,tak dufam,ze pred postou aj zaparkujeme,ze nebudem musiet ist peso ku poste,neviem ci by som to zvladla v pohode,mam obavy trosku z toho,ale co uz...Musim ist,lebo mam uz len 2 tabletky....A ty skus vysadit ten lexaurin,neboj nic ti nebude 😉

esselte
28. dec 2012

@lucinka0921 Ja si tiež myslím, že už ma držia AD, ale mám doslova strach, skúsim ho vysadiť po silvestri, ešte som doma, lebo mámn prázdniny, tak uvidíme, ale myslím, že 1 lexaurin by ma nedržal celý deň.A gratulujem, že sa ti podarilo tak fajn navariť a aj u vás bol ježiško bohatý. Ja by som chcela tiež mininotebook, pretože počítač je manželov a ja sa tu stále strepem a on má potom zlosť, že nemôže robiť svoje veci.Si zatiaľ s ním spokojná?A neboj sa postupne ten starch prejde, ja ho už nemávam, ja sa zas bojím vysadiť lexaurin, lebo v ňom cítim takú oporu.A ináč myslím si, že aj AD sú návykové, pretože jedna kámoška ich prestala užívať a teraz skončila na injekciách a 3. týždeň je na pn.

lucinka0921
28. dec 2012

@esselte vobec sa neboj ich vysadit....Ja sa prave naopak bojim vziat oxazepam.... Idem akurat na postu,tak som taka trochu nervozna,ale co uz no,po lieky si musim ist,tak dufam,ze to zvladnem v pohode....No mini notebook,je fajn,ale to je len na pisanie skor,nic viac,lebo mala obrazovna je,ale ja som spokojna...Taky sikovny je 🙂 A to prestala brat zo dna na den alebo postupne vysadzala?Lebo ja som vysadzala postupne a v pohode,9 mesiacov som bola bez liekov,tak nechapem....Ale mozno zalezi aj ake brala,mozno nie vsetky nie su nenavykove,neviem...

maruska24
28. dec 2012

kde je v Ba najlepší psycholog? hľadala som nejakú adresu a hodilo ma to na fedákovu ulicu, že psychologické centrum bezplatne, ale keď som tam písala tak mi odpovedali že riešia deti a robia pedagogické poradenstvo 😒 tak neviem že kde a pod čím to treba hľadať.

kk77
28. dec 2012

@veru324 ahoj moja, ja som toto zazivala presne pred rokom na Vianoce. Lietali sme po pohotovostiach a strasne som sa bala co mi je,ze mi preskocilo, ze skoncim na psychiatrii a uz neuvidim svoju rodinu. Doslova sa mi rozpadal svet pred ocami, hroza hroz, peklo zaziva. Zavolala som kamaratke, ktora mi vela vysvetlila a uz hned 2.1. som bola napochodovana u psychiatra. Perfektne ma prijal, nasadili sme lieky a psychoterapie u psychologicky. Zaciatky liecby boli pre mna tazke, keby som to zazivala druhykrat ,asi by som brala viac Neurolu na upokojenie a potlacenie vedlajsich ucinkov AD. Lieky beriem uz rok, aj ked som chcela uz cez leto vysadit, ale ako sa blizila jesen, stav sa mi zacal zhorsovat, tak som sa vratila na plnu davku, pomocne lieky neberiem odkedy som ich prestala uzivat. Uplne viem ako sa citis, neodkladaj psychiatra, nic si nepomozes, iba predlzis cas utrpenia a zatial si sa uz mohla liecit. Ked sa trochu zaliecis, pozries sa na vsetko uplne inymi ocami. Myslim na Teba a drzim Ti palce.

esselte
28. dec 2012

@lucinka0921 Vysadila to naraz, lebo myslel, že už je všetko Ok.A tebe sa to ako vrátilo?

lucinka0921
28. dec 2012

@esselte no a to jej kto povedal,ze ma naraz vysadit lieky????Ja som vysadzala asi 3 mesiace....AD sa vysadzaju postupne a nie naraz...Tak sa ani necudujem,ze skoncila na injekciach.... No z nicoho nic,som mavala zavrate,hrcu k krku,slabost,ale to len vonku.Doma nic mi nebolo.Asi 3 tyzdne to trvalo,ale nie kazdy den,ale bolo to uplne minimalne.Najprv som to pripisovala mz...A nakoniec som bola v Prahe na vikend a tam to uz bolo horsie.A ked sme sli domov vlakom,tak na nadrazi to bolo neskutocne,som myslela,ze tam uz naozaj so mnou hodi...A tak som hned na druhy den volala dr. a povedal,ze mam nasadit lieky,to som uz po tej Prahe vedela,ze lieky ma neminu...

trojmamka
28. dec 2012

@esselte vydila naraz??????????To sa pri AD predsa nerobi.Ja som na nich uz fakt dlho a vzdy sa vysadzali postupne no nokdy som sa nedostala k uspesnemu koncu.

marianax
28. dec 2012

@vadimka dakujem moja 🙂 nie som ze uplne fit ale velmi sa snazim mysliet pozitivne 🙂 z coho je ta uzkostna porucha?

lucinka0921
29. dec 2012

@trojmamka dlho uz beries AD?A ake a co ti je?
@esselte
presne tak nikdy sa nevysadzaju naraz.Ja som bola na 100mg a ked som zacala vysadzat,tak mesiac som brala 50,dalsi mesiac 25 a dalsi mesiac kazdy druhy den 25 a potom som vysadila uplne....A chvilu som aj bez AD vydrzala....Ja som hned na zaciatku bola upovedomena o tom,ze lieky budem brat minimalne rok a az potom mozem skusit postupne vysadit....Tak by ma naozaj zaujimalo,ze ci ich vysadila svojvolne,alebo jej to povedal lekar....

afrika
29. dec 2012

dievčatá môžete miniekto poradiť?

afrika
29. dec 2012

mám kamaráta, ktorý má už asi 2-3 roky veľmi ťažké stavy... bojí sa všetkého nového, všetko nové je preňho veľký stres, po ktorom mu býva fyzicky veľmi ale veľmi zle - neje, zvracia, bolí ho hlava, veľmi zlá nálada. tieto stavy trvajú aj pár dní...

afrika
29. dec 2012

priznal sa mi s tím len teraz nedávno... čo je to s ním?? vedela som, že sa niečo deje, no poznám ho len 4 mesiace..

afrika
29. dec 2012

môžete mi prosím poradiť dobrého psychiatra v Martine? strašne moc mu chcem pomôcť

esselte
29. dec 2012

@lucinka0921 Vysadila si ich svojvoľne, ona ich brala už 4 roky a rozhodla sa , že ich vysadí, urobila veľkú hlúposť, to sa jej aj vrátilo.Teraz je znova na začiatku liečenia.Aj keby som lieky mala užívať celý život, vôbec by mi to nevadilo, pretože to čo som zažívala na začiatku liečenie neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi.Ľudia berú lieky na cukrovku, na tlak aj na iné choroby a žijú s tým, tak čo, my máme inú chorobu a buďme radi, že už sa dá liečiť, pretože pred niekoľkými rokmi by sme možno skončili v izbe s kľučkou na opačnej strane, viete dúfam, čo myslím, takže buďme rady, že žijeme teraz a existujú na to lieky a ja verím, že je to z tej doby, v ktorej žijeme a uponáhľaného sveta.Ale už som sa rozpísala, tak reagujte aj vy na môj názor.

lilinka111
29. dec 2012

ahojte všetci,,,som tu nová,,,,,,,,,,
čítam celé popoludnie vaše prispevky,,,,,taketo stavy co pisete mám od leta,zatial som na neurole ten mi momentalne robi najlepsie,bolo uz trochu lepsie no uz treti den mi je hrozne,,,,vsetky priznaky chvenie,busenie fuuuuuuu ,pred casom mi zistili tetaniu,,,,,,dali mi lieky escilit ale popravde nezacala som ich brat nakolko sa bojim,,,,caka ma o par dni liecenie a bola som rozhodnuta ze ich dnes uz zoberiem ale bojim sa vedlajsich ucinkov,,,,,,,viem ze AD zacnu ucinkovat po par dnoch prosim o pomoc uz som zufala,,,,,

lucinka0921
29. dec 2012

@esselte a to ona nechodila k psychiatrovi?To nevedela,ze lieky sa vysadzaju postupne???A este tak dlho ich brala,takze sa necudujem,ze sa zase lieci...Ja to tiez vravim,ze aj keby som mala brat lieky do konca zivota,mne by to nevadilo,lebo viem,ze mi pomahaju...

lucinka0921
29. dec 2012

@lilinka111 ahoj a vitaj medzi nami....Uz si presne nepamätam co je tetania,ale viem,ze pri nej su tiez taketo stavy...Ako prebieha liecenie?Ake lieky sa na to beru?Tiez AD?Liekov sa naozaj neboj.Na vsetkych pribalovych letakoch,aj pri paralene su vedlajsie ucinky a tiez by si nevzala?Ja som sa tiez niekedy toho bala.A hlavne tej prvej tabletky,ze co ak nieco...Ale nic mi nebolo,tak naozaj neboj sa a zacni brat lieky,ked ti ich dr. predpisal,uvidis,ze ti len pomozu...

lilinka111
29. dec 2012

lucinka dakujem za radu,,,,,,,,liecenie tetanie sa lieci tiež AD ale hlavne je treba uzivat magnezium B6 a vapnik,,,,,poviem ti že su to hrozne stavy ale to su ako pri depresiach,,,,,,mne doktorka predpisala escilit 10mg no ako som pisala mám z nich strach,,,,,,,,más pravdu paralen by som letak necitala zato tento letak uz snad viem naspamät,,,,,velmi si zelám byt fit,,,,,,,

vadimka
29. dec 2012

@lilinka111

akoby som o sebe citala....tiez som mala podobne uvahy, ale nakoniec som sa vdaka aj dievcatam na koniku na ad dala...bolo mi len horsie a horsie...teraz ich uz beriem stvrty mesiac a mam sa ovela ovela lepsie....no zacinaju ucinkovat tak za mesiac...to je individualne....

robili ti aj nejake testy na tetaniu? ako ti to zistili?

lilinka111
29. dec 2012

myslela som že to zvladnem bez AD ,ale nakoniec ich predsa len budem teda musiet zacat brat,lebo tieti stavy su hrozné,,,,,,,len sa bojim tych vedlajsich ucinkov,,,,kazdy pise nejake iné a to mi robi strach,,,,,,,,,,

tu tetaniu mi robili testom ba neurologii,je to vlastne vysetrenie kde ti umelo vyvolaju stav tychto tlakov,busenia atd,,,no mne stacili 3minuty a tetania sa potvrdila,,,aj to som musela po niekolkych mesiacoch prosit lekárku aby mi to dala spravit,nechcela tak som musela zmenit lekarku,,,,,,,,,