Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka00
9. sep 2013

@simka1111 no, ja jsem tehotna, takze jsem nechtela jit do vyssich davek, takze 50mg si myslim, ze je na me malo, protoze v roce 2009 mi zabrala az sila 150mg, ale tu nervozitu a strach jsem mela porad, tak jsem k tomu dostala Buspiron a lepsi, nakonec jsem presla na Argofan(venlafaxin) a ten zabral...kazdopadne bych podle sveho sebepozorovani rekla, ze mi leky zabiraji az tak za 2 mesice, pak se objevuji velke vykyvy, ktere me desi a az po pul roce jsem se citila stabilizovana bez vykyvu..ten pocit, ze se z toho clovek nevyhrabe je ten pesimismus, to cerno, ktere nedokazeme vuli ovlivnit, uviis, ze za chvili si vsimnes malych svetlych chvilek, ze mas do neceho chut a pak toho bude pribivat a pribivat...jak ctu Tve prispevky, tak jsem si vsimla, ze mas par hezkych pozitivnich prispevku a v nich je sila a nadeje a techto chvilek bude pribivat velmi nenapadne...

simka1111
9. sep 2013

hej jasne, ze nechces ohrozit babo , ale ten sertralin ako som citala je najbezpecnejsi v tehu , tak sa nemusis bat nicoho .. a ak mozem vediet, v ktorom si mesiaci? a ten pesimizmus je na tom strasny, prave o to ide pri tej chorobe, ze clovek ani neveri, ze sa z toho dostane, ta choroba hnusne klame , ze nic uz cloveku nepomoye 😒 a hej mala som par pozitivnych prispevkov plnych nadeje, ale ked to trva tak strasne dlho vsetko, tak clovek prepada tomu pesimizmu a potom sa zas mmusi nastartovat, potom zas rezignuje a tak to ide dovtedy, kym sa cloveku neulavi.... bludny kruh to je... vystupit z neho je strasne tazke.......

lea1333
9. sep 2013

Ahojte som tu nova napisem Vam svoj pribeh
Tak ze liecim sa na epilepsiu cca od 17r
Ako 25 rocna som zacala mat 'stavy' uzkosti ale to v nakupnych centrach a tak kde bolo vela ludi zacala som navstevovat psychologicku a tak niak to preslo potom mi zomrela babka a nasledne som potratila a prislo to opet brala som magnezium beriesila som to zamilovala som sa a uzkosti presli uplne otehotnela som a sem tam niaka uzkost bola ale taka slaba porodila som (sekciou) kde mi bola zle pichnuta spinalka museli ma uplne uspat a na 3den po porode to prislo prestala som vidiet na jedno oko a dosla na mna taky neprijemny pocit a usudili ze je to zo spinalu puchli mi magnesiu a bolo ok potom asi po 2mes moja mama (alkoholicka)prestala pit a dostala u mna epi zachvat a od vtedy sa to max zhorsilo stale ju pozorujem ci sa jej to znova nestane a dokonca som sa jej jedenn cas vyhybala :-/ moja uzkost to tiz prameni s toho ze mam strach asi o kazdeho ci neodpadne a hlavne zo seba stale sa pozorujem ako nahle niaka zmena na mojom tele hned to pripisujem epilepsi a panikarim ale uz mi to strasne komplikuje zivot nedavno som mala 30at a chcela som to oslavit ale trt isla som kamoske a tam hned panika ze co ak odpadnem nervozita a to za to ze mi darovala hodini ktore boli tazsie a zdalo sa mi ze dostavam krc :( a najhorsie je ze sj syna pozorujem co len pokrivy usta hned panika ze co ak dostane zachvat tak ze uz sa chystam na psychiatriu a chcem sa opytat ci mi neviete odporucit dobreho psychiatra v bratislave dakujem

lenka00
9. sep 2013

@simka1111 to mas pravdu, presne tak to je, bludny kruh v pesimismu a ja i v uzkosti a kdyz se cloveku ulevi, tak se najednou sam divi, nad cim vsimm premyslel, ceho vseho se bal...ja uz za tyden rodim 😉 no brala jsem 75mg, ale chtela jsem do porodu snizit na 25mg, aby miminko nemelo nejake potize, ale tim jak se moc necitim, tak se bojim to dale snizovat, at se uplne nerozhodim a do toho jeste porod, takze jsem na 50mg...a kdy nastupujes na studia a budes na kolejich?

simka1111
9. sep 2013

@lea1333 ahojky , tak podla toho , co pises , usudzujem , ze sa u teba pravdepodobne jedna o panicku poruchu alebo uzkostne stavy, ktore pramenia y toho vsetkeho , co si prezila, urcite utekaj k dr. , cim skor sa zacnes liecit, tym bude skor fit, hlavne to neodkladaj 😉 dr ti urcite predpise lieky, antidepresiva, ktorych sa vobec nemusis bat , ale ony zacinaju ucinkovat az oneskorene, tak mesiac to vacsinou trva kym sa prejavi ich ucinok 🙂 inac vitaj medzi nami 🙂 radi ti poradimne

simka1111
9. sep 2013

@lenka00 hej poznam to , ten uzasny pocit ulavy, priam neskutocny pocit , len dockat sa ho je umenie vydrzat. Ja zacinam skolu dalsi tyzden a strasne ssa bojim 😒 a urcite radsej ber lieky , aby si sa nezdekompenzovala velmi

lenka00
9. sep 2013

@simka1111 tak nam to obema za tyden zacina a taky se silene bojim...uvidis, ze se ti tam bude libit, pak vsichni radi vzpominaji na vysokoskolska leta 😉 akorat ty zkousky no 😉 a dlouho uz se lecis? je to v necem aspon trosku lepsi? take se tesim na ten pocit ulevy...

lea1333
9. sep 2013

@simka1111 ahoj dakujem za odpoved no a este dodam ze 7r som bez zachvatu cize stabilizovana aj ked som to neurologicke povedala tak krutila hlavou ze keby som mala dostat zachvat tak ho mam ale ako som pisala sa to zhorsilo a este dodam ze doma sa citim najbezpecnejsie a uplne sama a aj ked na mna pride uzkost potrebujem byt sama a aj ked som mala tu oslavu utekala som domov :-/ uz mi to prerasta cez hlavu myslela som ze AD mi zaberie hned najivita :D a este sa chcem spytat z AD nebudem iny clovek?

simka1111
9. sep 2013

@lenka00 tak iba 8.den beriem serlift , ja som uz predtym brala ine ad, ale sa mi to vratilo 😒 aa teraz odznova cakam , ty beries ake ad? musime to zvladnut vsetko , hovori sa, ye vsetko zle je na nieco dobre, snazim sa tomu verit, ale tazko sa mi to teraz chape

simka1111
9. sep 2013

@lea1333 moja , s ad urcite nebudes iny clovek , bez ad si ina, lebo v mozgu ti prestal poriadne fungovat prenos serotoninu a to sposobuje tvoje terajsie tazkosti, uvidis zaliecis sa a budes ok 🙂 a 7 rokov si bola stabilizovana, to je super , urcite aj teraz sa stabilizujes a bude ti hej 😉 a blbe na tej liecbe je to , ze ad nefunguju hned , ale treba aj niekolko mesiacov , aby uplne zabralli

lenka00
9. sep 2013

@simka1111 ja beru to stejne co ty, je to sertralin, ale chtela bych prejit po porodu na svoje a to je ten venlafaxin...8 dni je jeste strasne malinko, ale pokud prechazis z jinych, tak uz by to mohlo jit trosku rychleji, uz to urcite nejakou praci malinko udelalo...me se to taky tezko chape, proc nekteri tim trpi a jini jsou naprosto v pohode za vsech okolnosti...

lea1333
9. sep 2013

@simka1111 aj som stabilizovana tuk tuk tuk s epilepsiou ;) aha ano aj som taka smutna a nie som to ja aj expartner si to vsimol a trapi ma aj to ze nemozem chodit medzi ludi je to na prd a este nevies mi poradit niakeho psychiatra v ba? A to je co ten serotonin?

hroska
9. sep 2013

@simka1111 tazko povedat,mohla si mat aj horsi den,dnes bolo aj velmi zle pocasie a aj ten nastup do skoly sa ti blizi,tak ta to vsetko dokopy rozhadzalo. Zatial nerob ziadne zavery,tie dni v depke su fakt niekedy neznesitelne.neboj sa skolu zvladnes, urcite,ved sa liecis,tak depresiu nebudes mat vecne,je to len otazka casu. Ved to vies aj Ty,len teraz si to nevies predstavit,ze raz bude dobre. Ver mi, bude zase dobre. 😉

simka1111
10. sep 2013

@hroska ja si myslim, ze preto ma to tak rozhadzalo, ze sa velmi bojim nastupu do skoly, myslela som si, ze budem uz ok a vidis 😒 ja viem, ze sa liecim, len tie dni v depke su fakt nezneitelne a ked vidim okolo mna ludi, co su stastni, tak ma to este viac royhodi ... a teraz si to absolutne neviem predstavit, zue mi bude dobre 😒

simka1111
10. sep 2013

@lea1333 moja , ja nie som z ba, nemam sajnu o psychiatroch v ba , ale ine kocky ti urcite poradia niekoho dobreho 😉 a ten serotonin je latka , ktorou komunikuju nervove bunky a zabezpecuje nasu dobru naladu a prave tie lieky zvysuju jeho koncentraciu a tym normalizuju patologicky stav... napisala som to velmi jednoducho, tie procesy v mozgu su omnoho zlozitejsie ,

hroska
10. sep 2013

@simka1111 ako si spala? Ano,ja som tiez v depresii pozerala ako puk na ludi okolo mna,zdalo sa mi to az zvlastneako sa smeju ako bezstarostne chodia po ulici....a ja furt ponorena do seba 😝 ale potom,ked sa ti trosku ulavi zacnes vnimat veci okolo intenzivnejsie.mojko musis mi verit,ze to prejde,aj ked teraz sa ti to zda neskutocne,ale ja uz som stara harcovnicka a co to viem o tej hnusobe depresii a aj z vlastnej skusenosti. A nedavaj si ziadne terminy,ze dovtedy a dovtedy musi prejst.....aked sa zacne skola,tak budes robit to co vladzes,pripadne budes odsuvat,vobec sa neboj toho zaciatku,ako budes tak budes,zase s depresiou sa da ako tak biedne prezit ,aj ked ta kvalita zivota je vtedy dost otrasna.ja som tiez odsuvala co sa dalo.... robotu, v domacnosti som porobila len to uplne nevyhnutne,tiez mi to vadilo,ale co sa da robit.....dozenie sa to potom,ked uz sa clovek stabilizuje 🙂

mary1995
10. sep 2013

@simka1111 Takéto výkyvy sú podľa mňa pri prechode úplne normálne. Fakt to múže súvisieť s počasím, jeseňou a s tým nástupom do školy. Ale neboj, všetko sa urovná, budeš mať nových priateľov a časom nabehneš na študenský režim. Ver mi, to Ti každý povie, že vš roky patria medzi najkrajšie obdobie života. A ver mi, aj keď je to teraz veľmi ťažké, že sa to zlepší a budeš ešte šťastná. 😅 😅

esselte
10. sep 2013

@hroska Zabrala mi takmer hned, pretože ja som nadviazala na venlafaxín, vôbec som to neprerušila a zo začiatku mi dala lekárka aj lexaurin, takže zabralo to rýchlo.

simka1111
10. sep 2013

@hroska tak spala som v ramci moznosti ... rano sa budim skor lebo neberem uz mirzaten , ale to sa da.... a toto , ze ja tiez kukam na ludi ako taky puk uplne, pozeram sa im na hlavu a rozmyslam , ako im moze byt dobre a mne nie, pripadam si nenormalne , tote ze som furt ponorena len do seba, akoby som ani nevnimala vonkajsi svet, prosste moja hlava len pracuje , pracuje , nejde to vypnut , zresetovat, iba stale plodi nezmyselne scenare, pricom ja sa ani nemam dovod obavat nejakeho neuspechu, nikdy som nezazila nieco zle, alebo stale sa mi vsetko podarilo , to mi aj doktorka povedala, ze neni dovod sa u mna bat , len to proste ta moja hlupa hlava plodi , dakedy by som si ju najradsej odrezala, neda mi vydychnut ani na chvilku .... tote , ze ja si davam terminy dokedy mam byt ok a potom mam nervy z toho ze to tak nie je... a chcela som zacat skolu naplno hned, a nie odkladat...... ja si chcem uz od seba oddychnut hlavne...... takze fakt si myslis , ze dakedy budem este uplne ok ? neostanem navzdy nou poznacena?

simka1111
10. sep 2013

@mary1995 joj moja , keby si len mala pravdu, tak strasne si to prajem ani nevies ako . Dakedy mam chut sa na to vsetko vykaslat, ved nic nema zmysel , ale pootom si poviem, ze to len moja hlava je momentalne chora a bude ok , ale tazke to je velmi ., . a ty sa mas ako ?

supi
10. sep 2013

ahojte, ste tu niektora kojaca a s liekmi? ak ano, napiste mi prosim co beriete na uzkost pri kojeni. dakujem

hroska
10. sep 2013

@esselte tak to je super,ked si tak pekne bez problemov presla z Venlafaxinu na tu Cymbaltu. A rovno si presla na tych 120mg? Ja uzivam teraz Venlafaxin 150mg,ty si brala kolko mg Venlafaxinu a preco si vlastne presla z neho na tu Cymbaltu,uz ti nezaberal? A este by ma zaujimalo,ked porovnas Venlafaxin a Cymbaltu,v com su podobne a odlisne,ktory sa ti zda ucinnejsi? Dufam,ze vykivy sa uz umudrili a si ok. 🙂 😉

@simka1111 no to je tutovka,100%, ze budes zase uplne ok, to zase by som si nedovolila len tak tvrdit ,vsak by som ti rovno napisala,ze vies co zmier sa s tym, ved sa da aj tak zit,lidia ziju aj horsie,maju horsie starosti....atd,ale proste toto viem,ze ok budes... 🙂

simka1111
10. sep 2013

@hroska dakujem za povzbudenie , teraz to fakt strasne potrebujem pocuvat .. kebyze by som sa mala takto naucit zit, tak zit nechcem , tazko sa mi to pise, ale je to tak ... vycitam si svoje myslienky, ze su zle, ale su , hoc sa im branim..... zajtra som objednana k dr,, tak uvidime co mi povie.. a chcem sa este spytat, tvoj ocko sa za ako dlho vyliecil ? to len tak nech mam predstavu ...

hroska
10. sep 2013

@simka1111 otec mal tazku depresiu 2x, zial v tej dobe ked ju dostal 1.krat ta liecba u nas este nefungovala ako dnes, diagnostikovanie depresie vtedy bolo na slabej urovni,ambulatne sa vtedy neliecilo....takze vlastne prvy krat sa z toho dostal bez AD,chodil 2 roky po nemocniciach, tam mu AD nedavali,len obcas nejaky diazepam.Potom mu depresia spontanne odznela,ale samozrejme,kedze bola absolutne neliecena prisla druha silna ataka....to sa tiez dlho tahalo zase cez 2 roky,zase bez AD,nakoniec uz bol velmi zle....isiel do FN BA,tam sa ho ujal vtedy jeden mlady dr., ten nasadil EKL a okamzite najvysie davky Anafranilu a za 2 tyzdne siel otec domov a odvtedy to bolo uz stabilizovane. Vela toho zazil po tych zariadeniach,proste zivot uplne na samom dne.....casto aj ja oci otvaram, ked rozprava zazitky...nahovaram ho, nech napise knihu 😀 .A vobec nie je zatrpknuty, niekedy sa smejeme,ked rozpravava,ake "uzasne" terapie zazil.raz ich cele oddelenie zobrali,ze do kina...isli vlakom, ze to bola cesta smrti,sedeli,plakali, uzkosti, strach...a potom v kine davali Vinetua, vsetci sa triasli v tej tme ,plakali a drzali sa chudaci za ruky,aby to tak nejako vydrzali.Ja ked si spomeniem, ze som v depke absolutne nemohla pozerat doma TV a ked si predstavim,ze by ma niekto nanutil na 2 hod. do kina....to hy som nedala 😝

aninika
10. sep 2013

Ahojte, bude to dlhsie 🙂
Viem, ze sem obcas napisu osobky, ktore sa z psychickych problemov dostavaju inak ako liekmi a vacsinou sa im dostanu slova: "ale ty si neprezila to, co my..."
Ja som sem pisala len raz, takmer pred dvoma rokmi, ked som zhanala "doktora na hlavu" a teraz sa chcem podelit o svoj pribeh, ktory este nema koniec. Ale vlastne tak trochu aj ma.
U mna sa to cele spustilo tehotenstvom. Po par rokoch som sa dostala do stavu, ked som nebola schopna rano vstat a cokolvek spravit a len som revala. A ako bonus som nevedela ist do obchodu a v niektorych chvilach ani vyjst z domu. Nedokazala som pocuvat hudbu alebo citat niektore knihy, lebo mi hned prislo zle. Neskor som uz ani spavat nemohla. Hrozne som schudla. Mala som aj nejake gynekologicke problemy, tak som vsetky priznaky spajala s nimi a ani vo sne by mi nenapadlo, ze je to psychicke (a to som nevedela ist ani k tomu gynekologovi a nevedela som preco). Dala som si vysetrit aj stitnu zlazu, ale ta bola v poriadku. A vtedy mi nejak zacalo dotukavat, ze je to asi z hlavy, ale aj tak mi par mesiacov trvalo, kym som sa odhodlala riesit to "odborne". Patrala som na nete a vypatrala som, ze mam agorafobiu, uzkostne stavy a depresiu.
Psychiater mi dal termin o niekolko tyzdnov s tym, ze Neurol mi moze zatial predpisat obvodak. No a psycholog ma jaksi sklamal a asi po dvoch sedeniach som sa zufala rozhodla pre alternativnu terapiu (hovori sa, ze ked je ziak pripraveny, ucitel sa objavi). K psychologovi som este chvilu chodila, lebo som stale verila v nejaky posun, ale ten sa nekonal - mala som uz hodne nastudovane a psycholog len na sedeni verklikoval co som uz vedela. Vie to o mne len najblizsia rodina (a este jedna zienka odtialto, ktora mi ale hodne pomohla) a velmi to cele zlahcovali, neverili, ze som sa objednala k psychiatrovi, lebo ze ved ja nie som na hlavu, ze ved mi bude stacit fyzicky pracovat a dostanem sa z toho a tak podobne.
Takze doslo na alternativu: Bachove esencie, liecive byliny, ale aj odpustanie, laska samej k sebe, k druhym aj celemu vesmiru, pozitivne myslenie... Nebola to sranda, velakrat som to chcela vzdat a ist cestou lekarov a liekov. Ale vzdy som si precitala, ze zvykanie si na lieky trva niekolko tyzdnov az mesiacov a ja som kazdym tyzdnom robila drobnucke pokroky. Ked si citam v dennicku, v akych s.ackach som bola, tak nechapem, ze ako som to prezila. Teraz som usmiata, zijuca v pritomnosti, vedome a s jasnou myslou. Vymenila som cierne oblecenie za farebne. Nejaky atak sa mi obcas pritrafi aj teraz, ale napriklad ten posledny som rozohnala len tym, ze mi prisiel smiesny.
Telku nepozeram, radio pocuvam minimalne, spravy na internete si vyberam, fejsbukom neholdujem a informacie si ma najdu aj same. A ked si ma nenajdu, tak asi neboli take dolezite 😉 Citam hlavne motivujuce knihy.
Cele som to napisala preto, aby bolo vidiet aj inu cestu.. Nebola som v kozi nikoho z vas, ani nikto nebol v mojej. Nikoho nesudim a neskatulkujem. Kazdy ma svoj vlastny pribeh. Ktovie, kde budeme o par mesiacov ci rokov. V kazdom pripade vsetkym (aj sebe 😉) prajem hodne sil.

hroska
10. sep 2013

@aninika ahoj,jasne je aj ina cesta,ta bez liekov, ved nakoniec nad tebou je prispevok o mojom tatinovi,ktory tiez depresiu prekonal bez liekov,aj ked nedobrovolne,ALE 1)sme kazdy taky silny a schopny zvladnut to takto bez liekov? Nie ,mozno Ty si bola silna,ale ako su ludia vysoki a nizki,chudi a tlsti,tak su aj ludia psychicky lepsie a horsie vybaveni .....a nemozeme predsa ponuknut matke s dvoma,troma malymi detmi - neuzivaj lieky, vydrz a liec sa bylinkami a alternativne.zoberes si take nieco na zodpovednost? Ved predsa depresia je smrtelna choroba. Ked to ta matka nezvladne a spacha suicidu,zoberes si ju na zodpovednost? Zoberes si na zodpovednost tie 2 alebo 3 siroty? Je uzasne,ze tebe sa to podarilo,dostat sa z toho svinstva bez liekov,aj ja som po tom tuzila a ver,ze som sa im branila zubami nechtami, sportovala som do poslednych fyzickych sil,skusala homeopatika,caje.....vsetko,zial nepomohlo,pomohli az lieky
ALE2) a ak absolutne neberem do uvahy ALE1) oplati sa tak dlho a strasne trpiet,ked ucinna liecba ma prve vysledky uz do tyzdna ci dvoch???

simka1111
11. sep 2013

@hroska bože môj, chudák, to muselo byť strašne, si to ani neviem predstaviť, že toto by som musela zazivat 2 roky, to jena zabitie, kklobúk dole ako to všetko tak perfektne zvládol a neostal zatrpknuty a určite keď tebe bolo najhoršie, tak ti bol. veľkou motiváciou . Musím vlastne byť ešte rada, že liečba pokročila a je dnes kopec účinných liekov a musím stále veriť, že to prejde a budem opäť zdravá, stastna 🙂 a tvoj Ocko už je ako dlho stabilizovaný bez ataky?

pasteleria
11. sep 2013

@aninika krasne si to napisala 😀 😀 😀
hned sa clovek lepsie citi takto zrana 😀 😀

simka1111
11. sep 2013

@aninika ahoj , nechcem sa ta nejako dotknut, ale podla mna , to co pises, je uplny nezmysel a take rady by som velmi nedavala v takej citlivej teme, zbytocne mozes uskodit babam , ktore sa este nezacali liecit alebo sa len kratko liecia a su este dost v zlom stave., co si zdravy a stastny clovek nevie predstavit ani zdaleka. Ja taketo alternativne terapie vobec neuznavam , je to len strata casu , depresia pripadne uzkosti prejdu akurat tak do chronickej podoby . Zjavne si nezazila tazku depresiu , vtedy clovek nechce nic, nic mu nedava zmysel, jediny zmysel mu dava smrt, tak velmi si ju praje ako nikdy nic na svete, ma nenormalne uzkosti, lezi na posteli schuleny, place ani nevie sam preco , a ked je clovek v takom zlom stave, automaticky hlada co najskor pomnoc, nech sa mu cim skor ulavi . Lebo depresia je PORUCHA funkcie mozgu, Pisem to naschval velkym pismom, lebo toto si treba uvedomit a poruchu treba liecit ako napriklad zlomenu ruku. Keby sa ti zlomila ruka, co by si robila? Potierala by si ju mastickami, kremikmi a povedala by si si , ze ja to dokazem sama , silou vole sa mi pekne zrastie , zahoji... Alebo dostanes rakovinu , co by si robila? Nasla by si si alternativnych liecitelov, popripade by dajaky mudrlant napisal , ze ta vylieci , verila by si mu . Par takych ludi bolo, co tomu uverili a nedopadli dobre. Alebo mala by si obycajny bakterialny zapal, co sa lieci normalne antibiotikami a ty by si povedala, ze nebudes brat atb, budes chodit do prace, samo ta to prejde.. To je velky omyl. Kazdy clovek , ktory depresiou presiel a vyhral nad nou, citi velku vdaku liekom, ktore ho navratili naspät do zivota. Lebo depresia je sposobena chemickymi zmenami v mozgu , mozgu chybaju urcite velmi dolezite latky, ktore si samo nevie vytvorit a len lieky mu moze pomoct. Ja mam v tejto oblasti strasne vela nastudovane, viem presne, co sa deje v mozgu , keby som to tu mala vsetky tie mechanizm,y pisat, tak ani neviem, kedy skoncim , ludsky mozog je tak zlozity organ a podotykam taky isty organ ako srdce, oblicky, pecen , zaludok , hrube crevo..... to si treba uvedomit,

hroska
11. sep 2013

@simka1111 absolutne s tebou suhlasim .......a niet co dodat 😉 🙂 a som rada,ze napriek tomu,ze si taka mladucka,uz dokazes rozoznavat a posudit tie spravne cesty v zivote 😉 .Myslim, ze si talent a bude z teba kvalitna a citliva lekarka 🙂
Tatino je cca 25 r.stabilizovany. inak dobre ranko,ako sa citis?