Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mexico_16
18. sep 2013

@rondicka a uz je lepsie ked beres menej ?

simka1111
18. sep 2013

@hroska aha ďakujem, ale som rada aspozn, že som schopná ísť do školy 😉 to že večer revem, to dajako zvládnem, joj hroska, mne keď sa konečne uľavi tak ja od radosti na luster vyskočim, ale to fakticky 😲 ja už to tak chcem tu úľavu ako nikto. Si to budem vychutnavat

hroska
18. sep 2013

@rondicka no veru nie, lebo ked som Paroxetin vtedy uplne vysadila, uz mi 2. krat zial nezabral. 😝 teraz uzivam Alventu 150mg. Ale lepsie je, ked prechadzas z jedneho AD na druhe, teda ze jedno vysadis a nasadis nove. Lebo, ked to urobis akoja,ze vysadis uplne a skusas bez liekov, na 80% sa ti to vrati a potom je pohroma, lebo sa skusas vracat k povodnym AD, lebo si povies,ze s liekmi to ako tak islo, ale bez nich je to strasne a stava sa ze tie uz nemusia zabrat. Tak potom ti vlastne choroba prepukne znova naplno a ty musis hladat nove AD a vsetko zase odznova. Ale ked prechadzas z jednych AD na nove, tak to nie je taky brutal 😉

rondicka
18. sep 2013

rozmýšlam aj ja nad tou Alventou teraz,,ja som ju raz mala asi 2týždne a moc mi nezabrala..teda možno ,,že ja som si to tak vsugerovala ☹ ☹ lebo som bola zvyknutá na ten paroxetin 😝 doki mi ju už ponúkala viackrát,,no uvidím..asi tiež potrebujem zmenu.. 😵

svija
18. sep 2013

@mary1995 - no vidíš, já jsem si tipovala, že to tak tvoje nová dr. udělá 🙂 . Jen mě překvapilo, že ti nedala rovnou ten Anafranil 75, když je to forma s postupným uvolňováním. Bys na to pak nemusela myslet. A že ho neměli v lékárně mě nepřekvapuje, já s tím taky vždycky bojuju. No jsme exoti 😀 .

esselte
18. sep 2013

@hroska Ahoj, už pomaly týžden sa mi neukázali žiadne príznaky, až dnes okolo 10 00 v práci som mala taký slabší atak, ale dostala som aj menzes, práve dnes je najsilnejší, môže to byť aj preto?

mary1995
18. sep 2013

@svija No v podstate som s tým tiež rátala, ale teraz som z toho vyšinutá, Sa obávam tých 2 antidepresív naraz.. síce ma Hroška ukľudňuje , že je to OK ale predsa mám boj. Ako všetko rozhodovanie u mňa trvá večnosť tak aj toto potrebujem prežuť. Oj jaj ako by som chcela vrátiť čas keď som bola na Anafranile.
A ty čo, detičky poslúchajú?? Stavba domu ako ?? Zvládaš to všetko ??

simka1111
18. sep 2013

@mary1995. Ahojky, tak ten anafranil nasadenie a neboj sa hlavne toho 😉 bude dobre a ja zatiaľ necítim zlepsenie, som zúfalá už, ale bojujem a snad vybojujem. Akurát mi skončili cviky, teraz idem kúpiť čisté zošity a potom si možno dačo kúpnej z biofyziky a potom sa pochváliť, že som to dnes zvládla. A zajtra bude zas ťažký deň a potom zas až jedného dňa mi bude dobre a ja konečne šťastná začnem žiť a začnem chodiť k psychologicke a budem na sebe pracovať a budem na seba pyšná a budem sebavedomia pani doktorka :-P jedine to má drží pri živote

mary1995
18. sep 2013

@simka1111 neboj sa príde aj to obdobie a ty budeš moc šťastná a budeš si to vážiť. Teraz je dôležité aby si bola trpezlivá aj keď veľmi dobre viem aké to je ťažké. Treba si donekonečna hovoriť, že máme narušenú chémiu v mozgu a len tie chemické reakcie treba tými AD katalyzovať aby bežali tak ako majú. A potom už bude všetko OK. Len to čakanie je nekonečné. To si musíš uvedomiť ale teraz keď Ti je zle tak sa tomu ťažko verí ale musíš, musííííš v to dúfať.

hroska
18. sep 2013

@esselte ano, ano, M je vzdy zhorsenie.....plati to aj u mna aj vacsina kociek tunak to tak hlasi 😝 ja hovorim, ze dobre bude uz az v prechode 😝 😉

esselte
18. sep 2013

@hroska Ale to ostatné, čo som ti písala predtým,myslím, že lieky sú ok, ak sa mi to samo opravilo a týžden bol ok a teraz to je teda z menzesu, zajtra zavolám lekárke,ale nerada by som znova po roku menila lieky, ved niektorí ich berú až 4-5 rokov a sú ok, myslím, že to budú len výkyvy,aký názor máš ty?Môžem si zobrať teraz cez menzes lexaurin?Nerada by som niečo pokazila.

simka1111
18. sep 2013

@mary1995 prepac za preklepy , pisala som z mobilu . A hej ja si tov donekonecna musim hovorit, ze bude dobre, lebo inak neviem . Dakedy uz ale nevladzem , najradsej by som dakedy to cele skoncila, ale stale sa nakopnem a dajako prezijem . Ja tak chcem byt normalna , vyrovnana , ja neviem , kedz konecne mi uz wbude dobre. To jedine si prajem najviac na svete, nic ine nechcem, len byt stastna, mne je jedno, hoc nech nejaku rakovinu dostanem , mne je to uplne jedno , len chcem byt stastna konecne. Velakrat si fakt prajem , aby ma postihla rakovina a bol by konecne pokoj . Vela ludi by ma zato odsudilo, ze si nevazim, ze som zdrava, ale toto nie je zdravie, to je jedno velke utrpenie

mary1995
18. sep 2013

@simka1111 Viem presne čo cítiš a všetkému veľmi dobre rozumiem čo si napísala. Všetci tak cítime keď sme v depresií. A nikto Ťa zato nebude odcudzovať kto tým prešiel.
Ktorý deň už berieš ten sertralín ?? Nemám čas to tu spätne čítať. Neboj moja, dnes je zle zajtra bude lepšie. však už sa Ti hromadí ten serotonín, len ten proces je veľmi pomalý. Ešte chvíľku musíš vydržať. Držím Ti palce 😝 😝 😝

hroska
18. sep 2013

@esselte no musela som mrknut dozadu,lebo fakt je nas tu strasne vela a kocky co nechodia kazdy den,tak za 2,3 dni uz zabudnem co beru, tak je dobre to pripomenit, ked nechodite tak casto 😉 tak ty mas tu Cymbaltu 1 rok. Nemyslim si,ze by ti nezaberala,skor by som to pripisala teraz nastupu jesenneho obdobia a momentalne aj ten menzes. 😝 ak mas takyto vykyv netrap sa a s kludom si daj ten Lexaurin,pomoze ti na tieto vykyvy.

simka1111
18. sep 2013

@mary1995 ten sertralin beriem 2tyzdne a 3ti den , ja viem ze to nejde rychlo , je to vsetko pomale, tahave a cloveku je z toho vsetkeho zle, Ale musim vydrzat a byt silna a ty tiez. Jedine kto ma povzbudzuje ste vy baby na koniku a sama . Ja nie som prvykrat v depresii , takze viem ze da sa dostat spät do normalu . Ale podla mojich skusenosti to funguje tak, ze musi prist nieco silne, nieco co ma nakopne . Neviem to opisat . Napr. u mna to bolo zmaturovanie z biologie, ja to neviem opisat , zrazu som sa potesila, to bol take prve stastie , a potom postupne sa to zlepsovalo... cize ten moj uspech bol taky ako impulz, kedy sa to zacalo zlepsovat a potom to uz islo pekne. Teraz neviem, co ma nakopne . Napr. moja sestra ked trpela depresiou , u nej to tiez velmi dlho trvalokym sa znormalizovala... mozno aj 3mesiace a viac. proste tiez zraziu prisiel taky impulz z vonku a potom to islo.. len tazko mi je teraz povedat, co bude impulzom u mna. A uz si zacala brat ten anafranil ?

mary1995
18. sep 2013

@simka1111 Ešte som ho nezačala, lebo som ho v lekárni nedostala, mala by som ho dostať až zajtra. Tiež sa toho bojím, ale s úzkosťou žiť je tiež veľmi ťažké, takže zajtra uvidím.
A Ty sa neboj, určite príde impulz, ktorý Ťa nakopne, môžno , že stretneš nejakého perfektného chalana, zaľúbiš sa a bude dobre. Alebo začneš žať úspechy v škole, zvýši sa Ti sebavedomie a to prispeje k zlepšeniu Tvojho stavu. Takže moja zlatá, musíš čakať a veriť , že bude aj lepšie a po čase sem budeme prispievať optimistickejšie príspevky.

hroska
18. sep 2013

@mary1995 urcite zacni s tym Anafranilom, uplne ta chapem,ale presne ako pises, s uzkostou sa zit neda. A pamatas,ked si pisala,ze ti tvoj povodny dr. povedal,aby si sa s tym naucila zit? Ja som vtedy kukala jak puk,ze co ti to povedal za blud. A odvtedy si urobila strasny pokrok, pochopila si,ze nema pravdu,nasla si odvahu a isla si k novej dr.dnes mas uz za tym,mas novu liecbu,tak sa neboj,uz nemas co stratit,len ziskat. Uz si presla kusisko cesty a teraz uz pobezis len do ciela.uz vies , ze s uzkostou sa neda zit. A co na to dr. ako ta vlastne zdiagnostikovala,teda okrem tej PP.

@simka1111 s tou rakovinou to bolo podobne aj u mna,priala som si aby som dostala raka a umrela aspon hrdinskou smrtou.takze presne viem,co citis. Tvoj den pride, mozno to nebude nakopnutie, mozno tentokrat to bude prichadzat pomaly ale isto a ty sa postupne zacnes zo zivota radovat.

simka1111
18. sep 2013

hej no moja, raz budeme sa tu rehotat , to si pis :P ja napr. som tu na koniku citala prispevky , ked mi bolo dobre a fakt som sa aj narehotala :D ako vtedy som tu neprispievala, len som si citala . Napr. typu , ze cajiky na chorobu depresiu nezaberu, ani keby ste ich 6 dni luhovali, to mi prislo dost vtipne a neviem aj, ci to nepridala hroska, este ked sa prvykrat liecila, ale nie som si ista a kadeco ine .......... normalne som si az pri tejto chorobe uvedomila aka je dolezita chemia, chemicke reakcie, cely mozog je vlastne jedna cela komplikovana chemia a ked sa dostane do nerovnovahy , katastrofa cisto ... clovek by bol schopny aj toho najhorsieho.. ved vieme coho.. Minule moja babka skonstatovala, ze ako si moze mlady clovek siahnjut na zivot, a ja som si len v duchu pomyslela o tom svoje. Ochvilu bude depresia najcastejsiu pricinou smrti , ked uz nie je. 😔 ale ja som dost inteligentna na to , ze by som sptravila nejaku hlupost ..... a ty sa neboj , nemas sa fakt coho bat , a ked si uz aj ten anafranil brala, detto .. bude dobre moja 😉

simka1111
18. sep 2013

@hroska toto, ze clovek si praje rakovinu , to je hrozne... ale bohuzial je to tak , skoro kazdy clovek, ktory je v depresii ma podobne zmyslanie. Normalne keby som teraz videla nejake chore dieta s rakovinou , ktore by sa na mna usmialo, normalne keby sa dalo, tak by som si zobrala jeho chorobu , nech je zdrave. Ludia by na mna kukali , ci som normalna 😀 a ty sa citis uz uplne ok? ta alventa bol fakt zazrak pre teba, ad ako vysite pre teba ..... a este mam otazocku , tvojmu ockovi ako dlho trvalo, kym sa vyliecil, kym mu zabrali lieky?

mexico_16
18. sep 2013

Baby Alventa je aká účinná látka ?

simka1111
18. sep 2013

@mexico_16 ahoj, tazko povedat , aka je ucinna, antidepresivum proste musi sadnut . Ale urcite sa povazuje za ucinne ad.

mariemmka
18. sep 2013

@mexico_16 Venlafaxin 😀

simka1111
18. sep 2013

@mexico_16 aha zle som to pochopila, ja za aka je ucinna , ucinna latlka venlafaxin

katinka95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mexico_16
18. sep 2013

@katinka95 ? 😕

mexico_16
18. sep 2013

@mariemmka
@simka1111 dakujem baby 🙂

simka1111
18. sep 2013

@katinka95 tvoj prispevok akoze nevidim

esselte
18. sep 2013

@hroska Predstav si, že mne to prešlo aj bez lexaurinu a to sme dokonca mali aj rodičovské a rozprávala som s rodičmi úplne v pohode,ďakujem ti za rýchlu odpoveď, aj ja si nemyslím, že mi lieky nezaberajú, keď sa mi to samo spravilo aj bez lexaurinu, aj počasie bolo dnes strašné, stále sa menilo a ja som bola citlivá na počasie aj pred depresiou.Som rada, že som nemusela vziať lexaurin, ale myslíš, že ak by som ho vzala, neublížilo by to tomu, že už som bola bez neho?

esselte
18. sep 2013

@mexico_16 Ja som užívala venlafaxin actavis a bola som ok, teraz užívam cymbaltu, je to vlastne to isté, ale cymbalta je originál, aj sa viac za nu dopláca a venlafaxín je generikum, ale účinok je ten istý.

esselte
18. sep 2013

@alexiska77 Ahoj, už som ti raz písala ohľadom cymbalty, asi týždeň som už po tých epizodach bola úplne ok , ale dnes som zas pocítila pp,mám aj menzes, takže môže to byť príčina?Najprv som myslela, že to zaženiem lexaurinom, ale rozhodla som sa vydržať a prešlo to samo aj bez lexaurinu, aj ked sme mali dokonca rodičovské a rozprávala som s rodičmi Doterauz je to ok.Myslíš, že to mohlo byť z menzesu a z toho otrasného počasia?