Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
8. feb 2014

@lucinka0921 Aký koláč si zasa piekla?Ty len vypekáš, ja som dnes tiež konečne upratala, vyprala,a urobila som puding s ovocím, zdá sa, že sa to stabilizuje, asi to boli fakt kramy

esselte
8. feb 2014

@172 To je práve preto, že si povedala, že ti je už fajn, ja to radšej ani nehovorím, lebo potom sa mi to tiež zhorší, bude dobre, neboj

esselte
8. feb 2014

@172 A nerozoberaj stále toho svojho hlúpeho ex, kašli naňho, staraj sa o seba, už som ti to raz písala, skús zrelaxovať tým dýchaním, čo tu dala lucinka, alebo si nájdi niečo na internete a relaxuj a potom sa skús zahlbiť do nejakej činnosti, ukladaj v skrini, alebo v linke, upeč dcére koláčik a tak , aby si na to nemyslela

172
8. feb 2014

@esselte uz to ani ja nebudem vraviet ako mi je..jani ja ho praveze vobec neriesim nezaujima ma ale on musi rypat aj ked len cez sms...uvarila poprala teaz som dozehlila snazim sa na to nemysliet...ale bojim sa ze sa to zopakuje!!

lucinka0921
8. feb 2014

@esselte robila som ani neviem ako to nazvat,z nieco z veternikov na plech a nieco z dunajskych vln,ci velhor,ci kto ako to vola 🙂 Ale je fajny,priatelova rekacia bola,ze to je orgazmuuuuuus 😀 to je z odpalovaneho cesta a plnka je pudingovo tvarohova a slahackova s kyslou smotanou,mnaaam 😀 mne tiez treba dat prat,ale nechce sa mi uz nic robit.... 😒

lucinka0921
8. feb 2014

@172 neboj sa,ze sa to zopakuje,lebo sa to zopakuje,ked na to budes mysliet.proste si povedz,ze uz to nebude a bude ti uz len a len dobre a tak ti bude 😉

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Dakujem, mna manžel ráno postavil pred tvrdu zkušku .. Hovoril ma, "čo je pre tebe doležité rodina, či strach z letáčiku" no a hned som do sebe kopla tie lieky

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 no vidis,tak to je super motivacia 😉 uvidis,ze za par tyznov ti bude lepsie

172
8. feb 2014

@lucinka0921 😉 si zlata ...aa nedraazdi moje bo ja na sucharoch dnes iba ale urcite musi byt vyborny ved uz len ked to citam tak slintaam 😝

172
8. feb 2014

@aprilka90 bezva manzel..uvidis ako ti bude lepsie 🙂

esselte
8. feb 2014

@172 nemysli na to, lebo to príde, keď na to budeš myslieť, nezlepší sa to, ja o tom viem svoje, ke´d sa na to sústredím, je to tu

lucinka0921
8. feb 2014

@172 tak uz som ticho a idem spat 😀 😀 😀

esselte
8. feb 2014

@lucinka0921 Zas, ty spachtoška!!!

esselte
8. feb 2014

@172 Tak ako , je aspoň trocha lepšie, ináč u nás je od rána otrasná hmla a pršalo, teraz pred chvíľou prestalo pršať a celý deň je tma, strašná depka...

172
8. feb 2014

@esselte prave som dokupala moju mamu da to zabrat ked nemam sprchovy kut...u nas je tiez cely den tma ale neprsi,fakt na depku..jedla by som len nechcem pokusat tak radsej iba suchare

aprilka90
8. feb 2014

žienky, je tu niektrá ktora bola na AD a otehotnela?

esselte
8. feb 2014

@172 Ty si zaslúžiš medailu, ako sa staráš o mamu a ešte ti je niekedy aj na figu, obdivujem ťa, mne sa pre zmenu začína niečo ako nádcha, no super

172
8. feb 2014

@esselte dakujeeem jani 😉 ..lubim ich ved aj oni mi pomohli a pomahaju..achjo stale na nas nieco lezie,asi nam nesedi toto pocasie...normalne sa bojim o 18 uzit esoprex ci som to nemala z neho

maria43
8. feb 2014

@aprilka90 neboj sa nič, budeš vnímať aj realitu, aj precitovat emócie, len je potrebné nastaviť správnu liečbu a to vie v tomto prípade psychiater a nie obvodna lekárka. Všetky sa tu niečoho obávame, ja mám panicko-úzkostnu poruchu, tiez mám obavy o zdravie nielen svoje, ale aj synove a manzelove, takze viem co prezivas. Strach je súčasťou žitia a prežívania tak ako každá iná emócia, záleží vsak na Tom, kedy je uz prehnaný a obmedzuje ta.

esselte
8. feb 2014

@lucinka0921 vstávať!!! dnes ide perfektná komédia Vo štvorici po opici, určite pozeraj

maria43
8. feb 2014

@aprilka90 a to ti AD predpisala obvodna? AD predpisuje psychiater. A musíš aj ty veriť tomu, ze ti lieky pomôžu, to je polovica úspechu. A keď máš aj podporu rodiny, tak to máš super😉

aprilka90
8. feb 2014

@maria43 Hej obvodná 🙂 .. u nás to reší obvodáci dokadal to je unosné a posilaju iba ku psychologovi a ten až rozhodne zda je potreba psychiatr či nie ... inak keby som išla ku psychologovi bez doporučení obvodáka tak si to platím to sezení sama a u nás je to 500Kč ( cca 17 euro) za 50 minut

maria43
8. feb 2014

@aprilka90 aha, u nás môžeš ísť k psychiatrovi bez výmenného lístka, ale aj tak by som na tvojom mieste išla predsa len k psych., v tomto prípade by ti práve on asi najlepšie poradil, predsa je len od fachu 🙂

aprilka90
8. feb 2014

@maria43 šak já já viem, já tam chodím 😉

lucinka0921
8. feb 2014

@esselte uz som hore davno 🙂 Na jakom to ide?Urcite na sk programe a tie ja nemam....☹

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 pockaj,ty byvas v CZ?Ja len,ze mas napisany Svidnik a pises sice cesky,ale teraz som videla ze pises v ceskych korunach....Ja byvam tiez v CZ a rovno som volala psychiatricke a netreba mi ziadne odpucanie nic...S tymto som ani za obvodnym nesla....Podla mna obvodny by nemal taketo lieky predpisovat vobec....A hned ma aj objednala,sice musim dlho cakat,ale to mi az tak nevadi

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Já jsem češka ,muj manžel je slovák a momentálně jsem v česku ale normálně jsme na SK .... Já sem se byla podívat na psychologa a ten mi napálil 500kč na 50 minut, tak jsem šla k obvodačce napsala mi léky a dala doporučení a tím právě nemusím platit nic ...
Jinak moje dr, má atest i na psychinu 😉

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 teraz som z toho mimo.Pisala si ze mas AD od obvodnej a potom si pisala @maria43 ze chodis k psychiatrovi?Ci si myslela psychologa? 🙂

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 aha,tak uz rozumiem,preto mi bolo divne,ze ti napisala AD,aj ked mozu,ale predsa len psychiatri vedia o tom viac....A to chodis k dr. tu v Cechach,ci na Slovensku?Ci ako?A mozem sa opytat kde tu v CZ byvas?

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Hej psychologa nie psychiatra, to sem popletla to se omlouvám 😅 lieky mám od obvodního dr, to ano ale chodim na terapie k psychologovi ktorý ma vede v tom ako dalej