Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

savanna
6. apr 2014

@172 ahoj, no ja som sa vcera sama vybrala na jedno premietanie a prednasku. mala som z toho hrozny stres ist sama do saly plnej ludi, ale som sa prekonala a isla som, lebo som to velmi chcela vidiet 😵
strasne som vahala ci ist alebo nie, este som si aj lexaurin musela dat, aby som to zvladla.

Na jednej strasne som na seba pysna, ze som sa odhodlala a isla, to je znakom toho, ze alventa ucinkuje - lebo predtym by ma ani len nenapadlo niekde takto ist sama. ale na druhej strane som aj s tym lexaurinom cely cas v sebe mala stres, bola som nervozna, uzkostna ako som tam sedela, tlak na hrudi a velmi tazko sa mi sustredilo ....

takze ta alventa mi rozhodne dodala energiu a chut nieco robit so sebou, len ta uzkost stale pretrvala 😔 😔. Chcela by som niekedy len tak niekde ist - ci uz na nakupy alebo na nejaku akciu plnu ludi a necitit ziadnu uzkost a len tak si to tam uzivat a mat z toho radost uplne bez stresu.

savanna
6. apr 2014

@172 a ty ako sa mas, co nove? 🙂

esselte
6. apr 2014

@danielagabriela neboj sa na terapii je fajn, uvidíš, ja si tam doslova vylejem dušu a oddýchnem

esselte
6. apr 2014

@savanna neboj sa aj to príde a dobre, že si išla, mne moja terapeutka vraví, že mám chodiť všade, aby som si zistila, že sa mi nič nestane

anina63
6. apr 2014

@savanna Ahoj,tak po tom túžim aj ja,aby som sa len tak sama od seba vybrala,kde sa mi zachce.Predtým by ma doma neudržal.....a tobôž nie na posteli.Stále som bola ako na kolotoči.Prajem ti pekný den a zdravím aj ostatné kočky 🙂 🙂 🙂

danielagabriela
6. apr 2014

@esselte no ked clovek nevie, co ma od toho cakat, ale mala by to byt dobra dr. Vraj aj privetiva, tak uvidim🙂 ale dakujem za povzbidenie🙂
A mne aj psychiatricka vravi, ze sa nemam nicomu vyhybat, lebo to by bolo velmi zle, ked sa clovek uz tak opusti🙂 a ja sa snazim od zaciatku tym riadit, aj ked je to niekedy velmi narocne...ale uz aj k dr. Chodim sama🙂

lenka3330
6. apr 2014

Ahojte dievčatá. Píšem tu prvýkrát. Už tretí mesiac sa liečim na úzkostno-depresívnu poruchu. Prejavila sa u mňa tak, že som nemohla pozrieť na jedlo, mala som stále pocit na vracanie a odišiel mi spánok. Bola som viac nervózna a podráždená. Lekárka mi predpísala coaxial pol ráno a pol večer lebo citlivo reagujem na lieky tak mám iba také malé dávky. K tomu Frontin 0,25 ráno a večer. Lenže teraz sa mi nejako pohoršilo, som chvíľami vnútorne veľmi nervózna a niekedy na mňa ide taký pocit, že odpadnem a je mi vtedy celkovo zle. Predtým som takéto niečo nemala. Myslela som, že najhoršie mám už za sebou a bude mi už iba lepšie. Neviem, čo s tým. Poznáte to?

3009
6. apr 2014

Ahojte babenky. Ja som v piatok tiež bola 1x po troch týždňoch na nákupoch, ale len v blízkosti bydliska, ale som rada, že som to zvládla, lebo predtým som na to ani nepomyslela. Mne to trvalo 3 týždne kým som sa ako tak z toho dostala, ale nie je to ešte úplne OK. Ale v utorok idem k dr., tak musím to skúšať zasa chodiť von. Ale po Tritticu, tiapridale a lexíku som sa už dala ako tak dokopy. Som rada, že už s radosťou varím, pečiem, sadím si kvetinky a rastlinky na balkóne. Želám všetkým pohodu, ak niekto sa práve teraz necíti najlepšie treba veriť že zajtra bude určite lepšie. 🙂 🙂 🙂

3009
6. apr 2014

@lenka3330 ja som mala pocit na odpadnutie a aj na vracanie keď mi nesadol Citalopram. Mne sa každým dňom stav zhoršoval, až som vôbec nemohla ani stáť na nohách. Po jeho vysadení /užívala som ho len 9 dní/ a nasadení nových liekov sa mi to do 2 týždňov značne upravilo. Skús zavolať dr., nečakaj dlho.

medik12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
6. apr 2014

@danielagabriela ja som nemala zlý pocit z terapie, uvidíš, bude to fajn, my sa aj nasmejeme, aj je to vážne, tak všelijako a naučíš sa správne dýchanie, keď to príde, teš sa tam

esselte
6. apr 2014

@lenka3330 ja som tiež mala pocit na odpadnutie aj na vracanie, ale po čase sa to upravilo, čo berieš?

esselte
6. apr 2014

@lenka3330 aha , písala si, prepáč,frontin by ti mal pomôcť v najhošom, ak je veľmi zle, môžeš viať aj viac, pokiaľ ti zaberú AD, mne zabrali až po mesiaci aj viac a ešte po štyroch mesiacoch, ke´d som nastúpila naspäť do práce, prišiel atak, znova mi bolo zle, ale prešlo to, neboj sa, neodpadneš, začni dýchať do brucha, krátky vdych, podrž a dvakrát dlhší výdych, úplne pomaly, na to neodpadneš, to je len taký pocit

esselte
6. apr 2014

@lenka3330 a ešte, podľa mňa coaxil je slabý liek a to tu už písalo viac ľudí, pýtaj si niečo iné, seroxat, paretin,alventu, s coaxilom nemajú ľudia dobré skúsenosti, vážne

esselte
6. apr 2014

@3009 aké berieš teraz lieky?

172
6. apr 2014

@savanna ahojky mozes byt na seba velmi pysna a chvalim ta,ono je niekedy uz len prinutit sa niekam ist ,tazke.Nic sa nam v skutocnosti nestane je to len v nasej hlave.Neboj vsetko sa zrovna a budes v klude chodit uplne vsade! 🙂 Skusaj castejsie ak mas moznost takto niekam ist...obcas tu nasu poruchu treba liecit sokom 😉 ..Ja sa celkom drzim stale starosti mamine sa zhorsil stav,surodenci stale blbnu ani neviem kde na to vsetko beriem silu...Prajem ti pekny dnik.

danielagabriela
6. apr 2014

@3009 tak to je syper, ze si sa odhodlala, len tak dalej...ja som zacala tak isto, chce to vela premahania, ale da sa to🙂 musis sa len sustredit na nieco ine, zo zaciatku to nejde, alr postupne sa to uz da🙂 postupne sa to zlepsi a odhodlas sa aj na dlhsiu cestu a nakup....drzim palce, aby bolo lepsie,

danielagabriela
6. apr 2014

@lenka3330 ahoj a vitaj medzi nami. To tvoje zhorsenie moze byt myslim sposobene aj zmenou pocasia, prip nemas dostat menstruaciu? Ja mavam vtedy zhorsenie stavu🙂 ale v kazdom pripade, skus zajtra zavolat dr. Z coho to moze byt, lebo moze to byt aj tymi liekmi, ako ti uz baby napisali...

172
6. apr 2014

@esselte moja ty toho mas naozaj vela...a coze riaditel,odchadza? Verim,ze to vsetko bez problemov zvladnes a aj vylet zo sestrou si uzijes🙂. Som rada ze uz takto fungujes 🙂

172
6. apr 2014

@lenka3330 ahojky a vitaj medzi nami..ja by som urcite volala dr. a poradila sa s nou...bud ti vymeni liek alebo ti k tomu co uzivas prida este dalsi.U mna to bolo tiez tak....Zbytocne sa netrap a zajtra jej hned zavolaj..

3009
6. apr 2014

@esselte beriem 1/3 trittico večer, ráno a večer 50 mg tiapridal a ešte 2 x 0,75 mg lexaurinu.

rondicka
6. apr 2014

ahojte babulky 😵 chcem sa spýtat,možno trochu osobnú otázku 😕 ale máte niektorá problémy s menzesom odkedy užívate AD?? pretože ja hej,,už beriem 5,5 roka Paroxetin a mám stále problémy,,strašne nepravidelné a trvá mi niekedy aj 3 týždne.. už som z toho na nervy, gyn. hovorí,že to je tými Ad..no neviem,neviem..ja už sama netuším,čo si mám mysliet 😢 😢 ☹

rondicka
6. apr 2014

@lenka3330 ahoj.. ja beriem AD už 5,5 roka..asi rok mám tiež Tianeptin (COAXIL)+ paroxetin..a aj po tej dlhej dobe,mávam stavy,ako píšeš ,na odpadnutie..tiež mi príde závrat,akoby mdloby,triaška.. mávam to často a k tomu ešte žalúdočnú nevolnost 😒 ☹ býva to pri týchto poruchách,,no tiež aj z tetánie..neviem,či máš diagnostikovanú neurogénnu tetániu?

rondicka
6. apr 2014

@esselte ahoj,, ja beriem paroxetin.. akú dávku berieš? ja som brala asi 2roky celú 2x1.. no potom mi znížila na 2x0,5 a potom už mi nezaberali nejako.bola som taká utlmená strašne ..2 mesiace som bola bez liekov,no koniec 😢 😢 znova sa mi to vrátilo.. teraz mám takisto 0,5 -len večer, + ráno,obed tianeptin.. je to hrúza ☹ ☹ ja som už na nervy,,chcela by som sa zbavit tých liekov,no žial nejde to,,strašne ma to trápi..že sa nemožem tejto hnusnej pliagy zbavit (úzkostne-depres. porucha +PP) 😨

timea179
6. apr 2014

@rondicka ja sa chcem zbavit ani nie tych liekov ale tych hnusnych pocitov ktore ma obcas ovladnu.....boze ja ked si predstavim ako som niekedy fungovala,ovela viac som sa tesila zo zivota,bola som plna energie,a teraz je to tak na polovicu....aj ked najvacsiu radost mam z mojich detureniec,len kvoli nim chcem chcem byt opat plna energie ako donedavna.....no a ked bude dobre tak jasne ze sa chcem zbavit liekov 🙂 za cely zivot som dokopy ziadne nebrala a za posledne obdobie neskutocne kvantum......fnuk ☹

rondicka
6. apr 2014

@timea179 ved to aj ja,,mna teraz nič nebaví ☹ mávam strašné kolísavé nálady a to ma na tom velmi štve..nemám takú tú radosť zo života ako volakedy.. a čo sa týka tých hnusných pocitov,,práve tie sú najhoršie..ja už mám niekedy pocit,,ako keby som mlela z posledného a už dalej nevládzem..je to hrozné ako sa človeku život obráti naruby ☹ ☹

gretyka
6. apr 2014

Ahojte baby,
ja som tu minule pisala, ze odkedy beriem lieky, tak je PMS aj menzes lepsi, ale asi som sa preriekla, lebo som teraz dostala v utorok a kazdy den mi je zle. Bud od zaludka alebo ma brucho boli spolu s krizami a take citlive to mam v tej oblasti, aj take akoby na hnacku pocity, krce v bruchu, takze ani cvicit som sa neodvazila za tie dni (zacala som cvicit, lebo som dost pribrala a chcem to zhodit) a samozrejme uzkosti. Urcite k tomu pridalo aj to, ze ma cakalo jedno stretnutie rodinne, ktore je pre mna neprijemne,tak aj z toho som mala stresy.
Prilozim Vam sem aj jeden clanok, ktory je platny na mna, ale dufam, ze vas nim nerozladim...
http://www.aktuality.sk/clanok/250643/svet-vnim...

timea179
6. apr 2014

@rondicka mne sa obratil o 300%.... zlomena noha sa da do poriadku za 6 tyzdnov...ale toto???mozno....a ktovie aka dlha je liecba.....najhorsie mam dni vtedy ked sa striedaju zle dni s tymi trosku lepsimi....vtedy si poviem co som komu urobila ze musim mat taky zivot ...ach jjaaaj...

esselte
6. apr 2014

@3009 ja som tiež brala niekedy lexaurin, ale podarilo sa mi ho vysadiť zo dňa na deň, ja som brala iba 0,5mg denne, teraz beriem Pareti, rivotril, iba polovicu ráno a večer, xanax 0,5 na noc, ale xanax už chcem vysadiť, len sa nejako bojím,lekárka vraví, že je to malá dávka a že mi už možno ani neúčinkuje, elbo beriem dlhšie rovnakú a nepotrebujem zvyšovať ala ja v tom xanaxe cítim nejakú istotu, tak ako ty v lexaurine, myslím

esselte
6. apr 2014

@rondicka ja mám panickú poruchu, beriem 30 mg paretinu od decembra a rivotril, ráno a večer pol tablety, čiže 0,25 mg a xanax 0,5 na noc, toho sa nejako bojím zbaviť, hoci lekárka vravela, že je to malá dávka, že mám po polovici, štrťke a tak, ale ja v tom xanaxe cítim nejakú istotu, hoci si myslím, že mi ani nezaberá, lebo nezvyšujem a je to stále rovnaké množstvo, takže tam návyk nevznikol, musím sa už donútiť ho vynechávať, ináč celkom fajn, ale sem tam ešte mám výkyvy, hlavne pri zmene počasia , aj pri menzese, ale menzes je v pohode