Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

necesita
25. jan 2016

@zuzanka0102 clovek sa nezmeni po Ad.clovek sa zmeni touto chorobou.uz nikdy nebudeme take ako predtym.ale nie v zlom slova zmysle.vieme,kolko nas to stalo namahy a cim vsetkym sme si museli na tejto ceste prejst.a to nam zmeni pohlad ns zivot.nie adcka

esselte
26. jan 2016

@umabell ja mám paretin, beriem 30 mg

esselte
26. jan 2016

@umabell ja si tiež polím 0.5 a beriem ho už 2 roky, mám priateľku psychiatričku a tá mi povedala, že a nezvyšujem a som na najnižšej dávke, tak závislos sa nerozvíja

sovidzka
26. jan 2016

dievky zlate ja mam zevraj zmiesanu uzkostne depresivnu poruchu.. chcem sa vas spytat kto si tym presiel alebo prechadza. mate stav depersonalizacie, resp ze ste akoby mimo?

qidko
26. jan 2016

@sovidzka Ahoj neviem co myslis pod pojmom mimo ja naprikad sa zapozeram na telku a zrazu nevnimam vobec nic ak si to vsimnu manzel deti automaticky zacnu namna rozpravat alebo sa ma dotknu vtedy akobi ma zapli ale mam stavy ze si nepametam co robim alebo rozpravam totalne vymazana pamet

sovidzka
26. jan 2016

@qidko no ja chodim jak matoha idem do izby po nieco a po ceste zabudnem pre co alebo nieco robim kukam na to a vypnem a potom mi napr rezne prihoria.. ze som akoby mimo.. stale rozmyslam nad sebou a potom som v rakej bubline... to myslis?

qidko
26. jan 2016

@sovidzka Mojko viem ocom hovoris stava sa to aj mne nie casto ale Ked citim ze napriklad nestiham vies ja si neviem zvyknut ze uz nic nieje ako bolo niekedy domacnost praca zaluby lavou zadnou teras nevladzem nie len fyzicky ale ani psychicky musim sa sustredit co robim Ked varim tak varim Ked zapnem zehlicku dam si pripemienku a kazdych 5min.aby som nezabudla Ked odbehnem minule som tak zapla pec ze idem varit ale hrnec som nedala potom ma osvietilo a sla som do kuchyne platna zerava salo teplo este ze nemam zaclonu

sovidzka
26. jan 2016

@qidko a to mame z toho ze rozmyslame len nad sebou a potom ten svet okolo nas len plynie a mi uplne mimo.. ze

qidko
26. jan 2016

@sovidzka Musime bit silne a bojovat stym sme predsa zeny a matky tak to musime zvladat koli rodine a neopustat sa a ze sme mimo vzdy sme natom lepsie ako pacienti ktory maju smrtelne choroby tak jednoducho kasli na vsetky problemy sustred sa na pdstatne vecia spolu to zvladneme niesi v tom sama tu nas je vela podrzime jedna druhu poradime ak vieme ak nie tak aspon si ulavime od problemov Ked sa vykecame

janka_banka
26. jan 2016

@qidko
@sovidzka diečatá presne ako píšete ja tiež mávam tieto stavy, tak som to našla na internete
"depersonalizacie", je to taký divný stav, že akoby som bola mimo ... potom sa spamätám a aj som sa prv veru vystrašila, že to za stav, je to veľmi nepríjemné a niekedy sa bojím toho aby to nebolo stále ... prejde to?? Alebo neviete čo s tým??? Ako sa toho zbaviť??? Alebo to robia lieky???

qidko
26. jan 2016

@janka_banka Lieky uzivam pravidelne hoc niekedy mam pocit ze by som nemusela ale lekarka povedala ze este musim ja Ked som sa zacala tak zasekavat manzel trval natom aby som isla na magneticku znamej sa to stavalo a jej nasli nador na prednom mozgu Ked jej zatlacil na nervy tak sa vypinala vylakalo mato mag.urobili je to ok takze su to docastne stavy podla mojej lekarky prejdu nemam sa nato sustredovat no oni pridu bez varovania to je najhorsie

lenuska11
26. jan 2016

@sovidzka tvoje opisy sedia na epilepsiu s malzmi zachvatmi

qidko
26. jan 2016

@lenuska11 moj brat bol epileptik ale nikdy som nepocula o malznom zachvate a ani si nepametam aby bol taky oko opisuje SOVIDZKA v prispevku jednoducho ten zachvat dosiel a bol strasny

janka_banka
26. jan 2016

@qidko juuuj ani ma nestraš, ty si bola ja na ct mozgu??? Sa normálne bojím, zajtra idem práve k lekárke tak sa jej nato spýtam, ja som to sem-tam mávala, ale teraz ako sa mi zhoršila depka a úzkostné stavy, tak sa mi to začalo stávať častejšie ... akoby som spala s otverenými očami a pritom fungovala ... všetko robila nasilu ... aj premýšľala 😝

lenuska11
26. jan 2016

@qidko su male zachavty petit mal odborne a velke zachvaty Grand ma. Male sa prejavuju akoby strtou pamate - nieoc robis - napr- lejes vodu do pohara, akoby sa zamyslis, spamatas sa, ze prelievas. To je malz zacvat. Posobis zasnene. velky poznas, - bezvedomie, krce.... Treba pre istotu spravit EEG aj zatayove EEG , drzim palce

lenuska11
26. jan 2016

prepacte pisem rychlo a vypadavaju mi pismena 😅

qidko
26. jan 2016

@janka_banka Manzel je puntickar a kedze som chcela aby sa to vylucilo podstupila som to vysetrenie nechcela som Ta vystrasit vsetko bude dobre su to stavy mysle Ked nam je tazko opytaj sa lekarky urcite povie ze to je z uskosti

janka_banka
26. jan 2016

@qidko ja si tiež myslím že je to z úzkosti a telo sa takto bráni ... že proste vypne aby sme sa netrápili 😀 ... keď je nám blbo myslím ... ale fakt som rada, že som našla niekoho, kto má takéto problémy ako ja, lebo to ťažko niekomu vysvetlíte, ak neprežijete ... som fakt rada babenky, že Vás tu mám 😀

qidko
26. jan 2016

@janka_banka niesom tu dlho registrovana ani neviem ako som tuto stranku nasla ale som velmi velmi rada ze sa mam skym podelito moje trapenie aj Ked manzel sa velmi naozaj velmi snazi bit mi oporou tu viem ze ste ako ja a nemusim sa hambit ze som"ina"

petrofka
26. jan 2016

Vsetko co tu popisujete je v depresii normalne.

petrofka
26. jan 2016

Chodite aj na psychoterapiu?

janka_banka
26. jan 2016

@qidko ja chodím na modrého koníka už dlho predlho ... ale som fakt happy, že som našla túto diskusiu ... aj môj manžel je snaživý a veru to má niekedy so mňou ťažký, ale však ani on nie je dokonalý, no nie???? 😀 ... a je pravda, že ľudia ešte stále odsudzujú duševné ochorenia a pritom kebyže vieme koľko je takých medzi nami, len sa k tomu nepriznajú ... ja veru stretávam u lekárky toľko známych tvári od nás z mesta, že až ... ľudia sa hanbia to otvorene povedať ... chodím k psychiatričke ... no a čo??? Možno niekomu poradím lepšie ako ten kto k nemu nechodí a basta ... naozaj nie je dôležité, čo si o mne myslia druhí, ale to ako sa cítim ja a či som happy, to je naozaj dôležité ... prv som to brala tak, že kto si čo o mne myslí a tak ... a teraz som cez toto trápenie spoznala skutočné hodnoty človeka, zhodila pozlátko a fungujem tak ako to cítim ... som unavená? no a čo... som v depke? na a čo .... a keď sa mi chce smiať tak sa smejem .... proste sa ešte snažím byť sama sebou ...

janka_banka
26. jan 2016

@petrofka jááj veru, tie depresie prinášajú niekedy divné stavy, ale zase si hovorím, čo ma nezabije, to ma posilní, no nie??? a momentálne nechodím na psychoterapie, ale chystám sa ... len trošku musia lieky viacej zabrať, lebo ja ich zmenila len pred týždňom ... tak ešte účinok taký mierny ...

qidko
26. jan 2016

@janka_banka poznam to a suhlasim moje 3 kamosky no teras viem ze nie dobre kamosky prestali k nam chodit lebo vraj maju male deti a co natom ved ja nemam lepru niesom ani nabezpecna neublizujem nikomu mojej susedy sa pytali ci sa neboji nechavat mi maleho ma 9.m. a ona ide na nakup a odvovodnili to tym ze som psychopad ona sa nastvala a povedala ze aj ona sa lieci na depky (je zdrava)a od vtedy nekomunikuju ani s nou maly je uzastny dodava mi energiu a vidam ho kazdy den

zuzike123
26. jan 2016

Baby, zazili ste niekedy taky stav, ze ste sa v noci zobudili akoby na nejake silne puknutie/rupnutie v hlave? Uplne ma myklo a hned som otvorila oci, uz som nevedela spat, bala som sa, ci mi nepraskla nejaka cieva v mozgu. Vramci paniky som isla na pohotovost a ze kym nemam silne bolesti hlavy alebo nevraciam, tak mi nic neni. No krasa, blizi sa vecer a ja uz teraz stresujem ako budem spat. Myslite, ze to moze byt z AD? Berem ich 2 tyzdne, mam tetaniu a slabsie depky. Ale toto ma fakt vystrasilo, vsak sa bojim, ci dozijem rana ☹

petrofka
26. jan 2016

@zuzike123 ako by tebou presiel elektricky prud?

zuzike123
26. jan 2016

@petrofka To ma nenapadlo, moze byt. Ale zacalo to tou "ranou" v hlave a potom ma fakt zatriaslo. Mala si to? Upokoj ma.

petrofka
26. jan 2016

@zuzike123 take akoby elektricke vyboje sa stavaju. Je to z liekov. A urcite to spomen paychiatricke. Vacsinou sa to objavuje az pri vysadzovani, ale v podatate sa to moze hocikedy.

ivanka_kralikova
26. jan 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

@janka_banka takéto stavy "hore-dole" sú normálne.. kolísa hladina serotonínu v krvi, takže človekom lomcujú emócie 😒 mne ešte pomáha aj maľovanie, keď sa niekoľko hodín sústredím na obraz..len si tak maľujem, je to relaxačné... mám svoje myšlienky...

janka_banka
26. jan 2016

@qidko tak toto je smutné a hodné poľutovania, vieš ja si niekedy poviem, že som taká aká som ... hej viem, som chorá ... ale vieš, možno nás táto choroba má práve niečo naučiť ... ja mám veľmi veľmi rada ľudí, som citlivá a o to viac zraniteľná, niekedy natrafím na ľudí, ktorý mi to pekne oplácajú a ja som taká rada, a potom sú tí druhý, ktorí ma neskutočne rania a to fakt bolí a potom sa dostávam do takých stavov ako mám teraz, depky, úzkosti .... ale verím, že sa to raz naučím, nastaviť si takú stenu, odrazovú 😀 ... ale hlavné je, že máme vieru v lepšie a to podstatné...