Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lialia7
16. mar 2012

@omnia23 Ano, mala, ale ja som mala zavraty, tenzne bolesti hlavy, krce v nohach, rukach, tocaky a triasli sa mi ruky, mdloby, tlak vysoky, busenie srdca, stiahnuty zaludok, neustaly strach a obavy, nezaujem, placlivost a mnoho mnoho dalsich. Teraz mi je fajn ako beriem lieky, mam svoj stary zivot za co som hrozne vdacna 🙂 Ak to tak pocitujes iste navstiv odbornika, on ked ta uvidi tak lepsie zhodnoti tvoj stav. Najma ak mas vsetky vysledky ok a nie si anemicka, aj stitnu zlazu mas ok, tak asi je to jasne..

lialia7
16. mar 2012

@evagy Jo aj ja, ale kupujem si ich sladkosti - maju taku mliecnu cokosku, maju super strudle, maju aj sladke vody a veru kocky... Ja som si dnes dala tricko a zacina byt volnejsie.. Uaaaaaaaaa, huraaaaaaaa 🙂 Len vydrzat 🙂

lialia7
16. mar 2012

Mam novinku, ideme si kupit siamsku macicku, mame psika z toho sa moc tesime, nuti ma chodit na prechadzky, hybat sa, spoznavam vdaka nemu novych ludi, rozptylim sa a ak by nebolo tohto fora co mam tak hrozne rada, tak si na uzkosti uz ani nespomeniem 🙂 Hrozne krasny pocit 🙂

evagy
16. mar 2012

@lialia7 super, držím palce, aby nám to vyšlo a kilá padali dole.. jej mačičku ja mám britské dve, velkú Abbynku a malú Šmudlinku. xi. . a velmi mi to pomáhá, je to radosť mať maznáčika. aj ja by som chcela psika ale velká by si nezvykla, malá ešte ano ale velká ta by bola urazená, jej teritorium a nejaký pes sa nasáčkuje. 😀

lialia7
16. mar 2012

@evagy Dakujem, aj ja drzim palec tebe!
Super, ze mas macicky. A britky maju aku povahu? Pacia sa mi colourpoint, su uzasne. Siamku si kupujem kvoli povahe, ze je ako psik 🙂

evagy
16. mar 2012

@lialia7 no majú kludnú povahu obidve, až moc, sú dosť lenivé, malá doteraz bola živá, stále behala, vyvádzala, už sa ukludnila. vlani som odchovala 7 malým lilavých a modrých mačeniec, keby som mala tak by som ti nejakú za výhodnú cenu predala, ale t.r. neplánujeme mačiatká. Velkú nosím na injekcie, kvôli ruji a malú chcem dať sterilizovať. Možno ešte velkú pripustím niekedy, ale teraz určite nie, lebo by sme chceli mimi. 😉

lialia7
16. mar 2012

@evagy To si zlata, ze by si takto milo na mna myslela. Lilave sa mi velmi pacia. U nas sa maju zvieratka dobre, lebo ich vsetci 3 milujeme. Dnes som nasla jednu pani, ktora ma male siamky tyzdnove, takze tak na konci aprila bude prirastok doma 🙂 Budem mat seal point macicku cremovu s hnedymi znakmi 🙂

lialia7
16. mar 2012

Takuto micusku budeme mat 🙂

lialia7
16. mar 2012

@havja Nic take, ze by mi modrali ruky sa mi este nestalo, ale nemas nahodou tiez tetaniu?

havja
16. mar 2012

@lialia7 Ja mám vraj panické ataky, nie tetániu.... 😲 😲 ako tu aj ty píšeš, že si mávala predtým krče, tenzné bolesti hlavy atd.atd.., tak ja to mám teraz, a možno aj z toho mám také nedokrvené, modré končatiny, neviem... ☹ ☹ Ozaaaaj, a ako bolo na tej masáži??????

omnia23
16. mar 2012

@lialia7 ahoj vdaka za odpoved...dnes som bola u mojho lekara pre krvne testy a su OK,povedala som mu o uzkosti a dal mi lexaurin vraj ked to na mna pride a bude mi naozaj zle mam si dat pol tabletky...na zaciatok..brali ste to? 😒

omnia23
16. mar 2012

@lialia7 krasna macicka juuuuuuj

lialia7
19. mar 2012

@omnia23 Je super, ze si sa odhodlala a povedala to obvodakovi, ale na tvojom mieste idem k odbornikovi na - k psychiatricke. Totiz lexaurin je navykovy liek a ked mas uzkosti liecia sa ad na baze vychytavania serotoninu, nie su navykove. A urcite je lepsie, aby si bola pod kontrolou odbornika.

lialia7
19. mar 2012

@havja Bola som na tej masazi a poviem ti co mi povedal maser. Bol mimochodom super, s palickami mi uvolnil fascie (blany na svaloch) a hlbsie svaly a super mi to padlo. Povedal mi vsak jednu zaujimavu vec, ze skolioza sama o sebe a este vytacanie do jednej strane je jasny psychicky problem, ktory zrejme nastal, ked som s niecim vnutorne zacala bojovat - ze som to robila proti svojej voli . Zacala som nad tym doma uvazovat a v mojom pripade to bola v tom obdobi skola - velmi som chcela na veterinu alebo umelecku fotografiu, ale nasi si priali ekonomku, tak ma s vybornym prospechom supli na OA a tam si na mna sadla jedna ucka, okrem toho ma to nebavilo, bola som v puberte a zacala som sa hrbit.. Myslela som si ze to suvisi s mojimi platnickami a gymnastikou, ale ocividne s tym suvisi len hypermobilita, ale skolioza mozno aj nie. Naschval som si prezrela u mami fotky a hrbit som sa zacala na strednej, resp v 8. triede na zakladnej, predtym som mala super drzanie tela... Inak masaz bola bolestiva, ale napravil mi panvu, poriadne uvolnil spazmy, urcite pojdem opat. Bol to odbornik a velmi prijemny a vzdelany clovek. Teraz mam kupon do savoi - prava thajska masaz, tak som zvedava aka bude ta..

Neviem, moja dr nevie ci to co mam je tetania - pretoze tetania sama o sebe nie je druh ochorenia, ale tie krce ktore nastavaju v dosledku niecoho.. Cize mozu byt aj panicke. Tazko to diagnostikovat, ked to nevie ani odbornicka presne stanovit. Ale ako som pisala predtym, tiez som bola na test emg a tetaniu mi nepotvrdil - odkrvili mi totalne ruku a potom sledovali drazdivost... A nic...

evagy
19. mar 2012

@lialia7 hjej aké chutné mačence, to sú parádne, a teraz kukni na moju Abbynku za mlada:

lialia7
19. mar 2012

Ozaj chcela by som sa opytat ci mate aj pri tabletkach stale taku drazdivost na svetlo, na farby atd, ako sme sa tu davnejsie bavili. Ja som ok, ale tieto veci nevymizli, velmi tazke pre mna vystavit sa umelemu svetlu, nechapem to..

lialia7
19. mar 2012

@evagy Jej ta je kraaaaaaaasna 🙂 Ja zvieratka milujem, by som ju hned pomaznala 🙂

lialia7
19. mar 2012

A tu je moja havuska 🙂

lialia7
19. mar 2012

Susedia maju maciatka, ak by niekto chcel, tak im hladaju domov a daruju ich. Tak pre potesenie posielam fotky, co som robila min tyzden. Hrozne su podarene malinke na spapanie 🙂

lialia7
19. mar 2012

Nechcem to tu zahltit ale hrozne sa tesim, toto je moja Toutou, chovatelka poslala foto 🙂

mikarlova
20. mar 2012

Ahojte! Potrebovala by som sa porozpravat o mojich stavoch. U psychiatricky sa liecim uz rok pre uzkostnu poruchu,teraz mam najnovsie aj stredne tazky stupen depresie.Teraz ked pridem domov z prace,tak mam strasny tlak na hrudi a mam pocit,ze musim utiect prec. Strasna panika,neda sa to ani opisat. Tlcie mi srdce,som z toho nervozna,neviem spat a je mi strasne tazko. Strasne sa trapim,neviem preco,som smutna,chcela by som nieco doma robit,no neviem si nic najst,nic ma vlastne ani nebavi. Uzatvaram sa do seba,len si sadnem von k psovi a placem pri nom. Nechcem nikoho do nicoho nutit,len chcem s niekym trosku komunikovat. Dakujem za pochopenie a zelam este prijemny vecer. Michaela

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelia
20. mar 2012

@lialia7 super, ze mate zavieratka, my s malou by sme hrozne chceli macicku adoptovat, ale manzel je zatial proti, neviem ci sa mi podari ho prehovorit.
Budete kupovat?? Neadoptujete si radsej, je tolko maciciek, ktore cakaju na novy domov, mne je vzdy luto, ked ludia kupuju zvieratka, preco neposkytnut domov takemu, co ho surne potrebuje. Rozhliadni sa po nete, je tam toho vela. Pa

kornelia
20. mar 2012

@lialia7 juj tieto su nadherne, ja by som hned brala, keby manzel dovolil, och

kornelia
20. mar 2012

@evagy aj ty mas macky? Mohla by som mat na teba par otazok prosim? Ohladne maciciek, ked si uz skusena? Ja stale ratam s tym, ze manzela prehovorime, xixi.

lialia7
21. mar 2012

@kornelia No nakoniec aj moj manzel zakrocil a maciatko nebude, ale dohovorila mi aj mama a kamoska, ktora ma s mackami skusenosti.
Siamku som chcela kvoli tomu, ze kazde plemeno macky, rovnako ako ako psika je dana ista povaha a tym vies eliminovat strach, agresivitu atd. My mame adoptovaneho psika okrem tohto maleho, ktory byva vonku a mali sme s nim dost problem a vlastne niekedy este stale mame, hoci ma 7 rokov. Ono to nie je len tak si zobrat zviera z utulku, na jednej strane je to dobry skutok, na druhej mozne komplikacie aj pre majitela, prave preto, ze si to zviera nieco prezilo, tak zial, casto je ustrachane, agresivne zo strachu alebo sa doma sprava destruktivne ak ostane same, podobne ako nas psik, ktory nam roztrhal sedacku ked sme boli v praci a tak sme mu postavili vlastny domcek aj s vybehom, kde sa ma dobre, lebo mu vadilo ked bol doma sam a zavrety bez pristupu von...

lialia7
21. mar 2012

@kornelia A macicky su adoptovane, su krasne, susedia si nechavaju jednu micu, tak sa budeme hrat s nou...

inkinka
21. mar 2012

@kornelia manzel by ti mal macku dovolit, macka bude sucastou tvojej liecby, macacie pradenie a hladenie jej jemnej srsti je vynikajuci antistresor, macky sa skutocne vyuzivaju pri liecbe telesných aj dusevnych problemov, tato terapia sa vola felinoterapia :
http://www.felinoterapie.cz/

inkinka
21. mar 2012

este jedna citacia:
Keď sa o nás obtierajú a pradú pri tom, nie je to len prejav ich úplnej spokojnosti, ale aj balzam pre ich telo. Berlínski vedci zistili, že vibrácie, ktoré pritom produkujú, sa svojou nízkou frekvenciou postarajú o to, že ich kosti sú silnejšie a zlomeniny sa dokonca lepšie liečia. Teraz sa vedci pokúšajú tieto vibrácie umelo vytvoriť, aby ľudí chránili pred osteoporózou. Svojím pradením nám mačka však robí ešte viac dobrého: štúdia univerzity z Hohenheimu ukázala, že keď sme vystresovaní, tieto vibrácie na nás pôsobia ako autogénny tréning.

takze macacie pradenie miesto autogenneho treningu ? 😉
Ja na macky nedam dopustit, su uzasne, prvy krat po smrti mojho otca som sa pousmiala nasej macke, ked nahanala po koberci cibulu 🙂 naozaj pomahaju liecit dusu.

kornelia
21. mar 2012

@inkinka dakujem za tipy, idem si to precitat a mozno ukazem aj manzelovi, xi.