Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata37
9. júl 2012

@marcela91 Ahoj moja, no ako Ti je? Ja som dnes bola u liečiteľky, ale hlava bolí stále ale ja si myslím, že to je aj z toho tepla. mám veľmi nízky tlak a to mi tiež nepridáva. Inak doobeda som pochodila kaufland, takko, Deichman a zvládla som aj ceestu 25 km tam a spať. Ale nie je mi ešte do skoku, ale od nedele chcem nastúpiť na plnú dávku t.j. celú pirulu Citalopramu, tak uvidím, čo to bude so mnou. robiť. A ty ako moja to znášaš? Ozvi sa. pa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evagy
10. júl 2012

@zvolsiinylogin ahoj, no ja som na liečbe 4 roky, a uvažujeme velmi teda už sme rozbehli akciu babyprojekt 🙂
Ja mám navyše ešte aj genetické ochorenie kt. je na 50% dedičné a tak sme sa rozhodli embryjká najprv geneticky vyšetriť a potom umelo ma oplodniť. Ak všetko pôjde hladko a nájde sa vhodné embryjko tak by som mala byť gravidná v zime. 😉
Lieky berem polovičku z 12mg serdolectu a pri tom by som chcela byť aj počas tehu a 225mg venlafaxinu mylan a to by som chcela ponížiť aspon na 150mg minimálne.
Ja som sa bola informovať u farmakologičky v ružinove čo ona na to aký má názor, a len ma povzbudila že v pohode by to malo byť. Ale u injekcí to fakt neviem, čo keby ti doktor dal lieky aspon vyskúšať. ??

ktore
15. júl 2012

@zvolsiinylogin ahojko.netusila som ze ta tu stretnem.

zvolsiinylogin
15. júl 2012

@ktore ahoj, ani ja...vidis, kazda mame problemy, aspon ja a vyse hlavy..hm 🙂

zvolsiinylogin
15. júl 2012

@ktore ked sme sa tu tak stretli, vlastne vyzvedam od zien, ako je to s branim tabletiek a s tehotenstvom...velmi by som chcela byt tehotna, ale ja mam take lieky, ktore poskodzuju plod( ze vraj ako fajcenie podla lekara)...pravdaze, uz s nim to riesim, ma volat genetikovi, ako to bude s liecbou...uvazujem, ze sa na nu vyprdnem, ak mi este nieco necha, uz dlhsie roky nemam ziadne problemy( som stvrty rok na liecbe)..asi tak...a ty? len tak zo zvedavosti si zabludila alebo tiez nieco?

ktore
16. júl 2012

@zvolsiinylogin ja som mala depresiu dlhu dobu a teraz neberiem nic a bojim sa ze sa to vrati.inak pri dufiku sa mi to vratilo tak som musela hned vynechat.po otehotneni mi zvysili davku na tri krat denne a depresia sa mi ukazala.bolo mi aj zle a este k tomu depka.potom som citala na letaku ze dufik moze sposobit ze sa vrati depka.takze som hned volala doktorke.
k tej schyzofrenii.myslim ze som citala o tehotenstve .lieky brali ale ine.takze v dnesnej dobe sa to da.inak co ti poviem vela zien aj fajci a nemaju z babom nic.ale urcite aj to treba z mierou.aj lieky su tak.treba nasadit ine.ak si myslis ze sa ti nieco na psych.nepozdava skus sa poradit z inym.

ktore
16. júl 2012

@zvolsiinylogin bohuzial som nasla jeden prispevok kde jedna baba mala dakedy schyzofreniu a neodporucili jej tehotenstvo lebo sa to vrati.neviem ti poradit.skus este hladat.vytukaj si poradna gynekologa a zadaj otazku na tu temu.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata37
16. júl 2012

@marcela91 ahoj moja no ako? Som rada, že som ťa tu objavila. Ako sa cítiš, nové lieky zaberajú pomaličky? Ja mám od dnes dovolenku. Už som aj navarila, duchny prezliekla, poprala. Ale teraz ma začala bolieť hlava na šľaka, už mám PMS tak to bude perné. Zajtra idem na celú pirulu Citalopramu, tak drž palčeky, nech mi to rýchlo zabere. Doteraz som nezvýšila, lebo som musela fungovať v práci a mala som strach, že to začne so mnou mávať. Ak sa nechceš tu rozpisovať, napíš mi do pošty, môžme pokecať. pa 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amulienka
16. júl 2012

ahojte, mam otazku na vas, nakolko mi bolo povedane, ze ludia s depresiou ak sa ocitnu v kolektive alebo v skupine ludi, kde panuje dobra nalada, tak namiesto toho, aby to cloveka rozveselilo a nalepilo sa, pomohlo zabudnut nachvilu na smutok, stane sa presny opak. este horsia a hlbsia depresia. pytam sa to preto, lebo mi to povedal niekto dost blizky a ja som cele tie roky nechapala, preco sa ku mne tak cudne sprava, kedze som veselej, otvorenej povahy. to som mu akoze tym prave prekazala?? dakujem za odpoved.

mmlenka
16. júl 2012

@amulienka Ahoj, ja si prozila svoji depresi minuly rok a posledni kapkou pro me byla dovolena na lyzich s kamarady. Do te doby jsem se jeste drzela, ale na dovolene to uz bylo desne a po navratu jsem misto do prace sla k doktorovi. Prave to, ze vsichni okolo meli dobrou naladu a ja ne, mi delala jeste hur. Jediny, s kym jsem se chtela bavit, byl manzel, ani s vlastnimi rodici jsem se bavit nechtela. Takze to kamaradovi rozhodne nemel za zle, vazne to tak funguje...

kukinkova
16. júl 2012

@zvolsiinylogin ja som brala tabletky pred tehu,a tiež som chcela otehotnieť,ale moja lekárka mi to vyhovárala,že to má ešte čas,ja som to riskla,akonáhle som vedela že som tehu,tabletky som vysadila a napodiv ozaj celé tehu bolo bez problémov,ja som sa najviac obávala porodu,že ak ma tie stavy chytia pri porode,ale nemala som čas na to myslieť pri tých silných kontrakciách 😉 tak som to zmákla,na čo som bola hrdá.Aj pobyt v nemocke bol o.k.ale mala som strašne plačlivé dieťa,nedalo my vydýchnuť,tak som bohužiaľ nasadila tabletky späť.Ale hlavne že tehu bolo v pohode.Aj som sa obávala,keď som brala tabletky pred tým,či sa nejako plod nepoškodil,ale všetko je o.k.

zvolsiinylogin
16. júl 2012

@kukinkova ahojki, a ake si brala? a bola to minimlana davka?

ktore
16. júl 2012

@amulienka ja som sa citila v spolocnosti vzdy zle.vedela som ze bude sranda a tym viac mi bolo zle a nemohla som nikam ist ani na navstevu

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kukinkova
17. júl 2012

@zvolsiinylogin ja som brala Escitalopram a jednu tabletku ráno,sem tam Neurol.

mata37
17. júl 2012

@marcela91 Moja neboj, snáď to už skoro zabere. Ja som ešte tiež nezvýšila, lebo mám z toho obavy, ešte teraz mám aj PMS, takže na parádu. Neboj, zatni zuby a už každým dňom to bude lepšie a lepšie a budeš si užívať plnými dúškami života. Tak sa rž a pa 😉 😉 😉 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvolsiinylogin
17. júl 2012

@kukinkova no u nas zeny, co chcu otehotniet, alebo co boli tehotne s tybletkami, tak boli na minimalnej davke...teraz davaju casto leponex 0,5 mg denne, co je minimalna davka...ja mam inekcie risperdal consta 37,5 mg, ale stale je to viac ako 5 nasobok, co maju oni...inac, tiez u nas liecia podivne, tie, co chcu otehotniet, tak im za pol roka znizili tak davku, ze su uz na minimalnej a tych ostatnych nechavaju na vysokych davkach...ja som brala na zaciatku toho dost, potom mi to znizovali, az som ostala na 0,5 mg zyprexy a inekciach 50 mg( co je z risperdalu najvyssia davka), az teraz, ked som mala priznaky tehu, tak som povedala, ze mi je zle a tak, tak mi znizil na 37,5 inekcie a povedal, ze nizsiu sa mi boji dat ( este je 25 MG)...ale plodik nemal rucicky, asi preto sa to nepodarilo...nic ine nemohlo vplyvat , iba tie tabletky.. ☹ ☹ ...som zvedava, co teda lekar vymysli so mnou.. 😠 v stredu idem na kontrolu

kukinkova
17. júl 2012

@zvolsiinylogin no pravdu povediac,nepoznám tieto lieky a injekcie čo máš ty,ale mne tiež nechcela dať súhlas na otehotenie,že ešte mám čas,aj keď som mala už dávno po tridsiatke,tak sme to s manželom skúsili a hneď na prvý šup sa podarilo,Hneď som tabletky vysadila.Inak chodila som predtý aj na neurologiu,kde mi zistili tetániu,brala som aj tam tabletky ale moc mi nepomáhali a neurologička mi zasa odporúčala otehotnieť čo najskor,že sa mi stav zlepší,tak si vyber,jeden povie tak druhý tak.

mata37
17. júl 2012

@marcela91 Vidíš Marcelka aspoň, že tie deti máme, stále nám zamestnávajú myšlienky a nemáme potom čas myslieť na blbosti....

modrofuzik11
17. júl 2012

mne na "zle nalady" pomohlo vela vela spanku. kedze som v noci vstavala k malemu, cez den som si nemohla pospat, pretoze starsia sara potrebuje vdaka svojej obrovskej energii more pozornosti a popritom som este pracovala, bola som z toho uplne hotova. musela som sa nutit, aby som myslela pozitivne. vsetko preslo, ked som mala viac casu na seba a dopriala si aj spanok. teraz je vsetko zase ok.

bonaqua111
18. júl 2012

caute zienky ozyvam sa po navrate z dovolenky kde mi za dva tyzdne bolo len raz zle, fakt len raz. Ale tie pocity tam boli tak ciste a citatelne ako tu nie.
Ked mam uzkosti doma je to zmes nezmyselnych pocitov ako utiect ako umriet ako si pomoct a co urobit aby som si pomohla.
Mne je zle hlavne vonku, ked idem sama po ulici po otvorenom priestranstve.
Na dovolenke som bola v Alpach v Tirolsku pri jezere Achensee. Byvali sme na kopci takze ked sme sli do mesta tak som mala "cely svet" na dlani co by som tu nezniesla a nevystrcila by som nos z domu.
Ja neviem ci tie moje uzkosti nesuvisia hlavne s tym akym zivotnym stylom zijem tu, tam mi bolo tak dobre, a hlavne nikto mi tam neliezol na nervy, ziadny primitivny sused alebo predavacka... Vsetci tam boli nad vecou nikto sa neobzeral za nikym vsade bolo strasne vela zelene ziadne auta na chodnikoch vsetko ciste a ludia pekne obleceni a cisti a vonali ziadne spotene smradlave pazuchy ako v Bille v nedelu rano ked som sla nakupit tak ma tri krat naplo.
No ale som spat v realite, vcera mi rezali moju krcovu zilu takze nechodim pajdam a dnes mi nemal kto ist nakupit takze som si vzala dve deti a dorezanu nohu a sup sup do Kauflacu na velky nakup.
Ako Vam je?
@marcela91 Ja tiez vzdy strasne upratujem ked mi je zle, bud cistim kupelku a zachod alebo robim poriadok v papieroch. Ja som ako decko stravila prazdniny na psychiatrii lebo v roku 1988 este diagnozu PP a socialna fobia uzkosti a podobne asi nepoznali takze ma tam akosi zavreli asi preto, ze si mysleli, ze to na mojich rodicov hram, tak ma chceli vytrestat (to myslim teraz vazne) a tam som sa ukludnuvala tym, ze som strihala take velke pasy papiera na male pasiky (bola to taka ta vata, co sa nou potiera koza, ked Ti idu pichnut injekciu - to mi dali, ze na ukludnuj sa 😵 😵 😵 ). Dodnes mi to ostalo, skladanie - strihanie to ma ukludnuje.

@kukinkova ja som pred rokom prezila poporodnu depresiu (nie zlu naladu ale strasnu psychozu) a na pohotovosti mi nechceli dat nic ?????? fakt nic dali mi na psychozu len magnezium a potom domov dve tabletky oxazepamu ze si musim najskor mlieko odstriekat a moja dr tu kde byvam mi dala oxazepam okamzite, ze nie je pravda ze ide mlieka. Tak fakt neviem.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaqua111
18. júl 2012

@marcela91 uvazujem ze napisem knihu 😀 😀 😀 ale neviem ci o depresii ci o praci ci o malomestiakoch alebo o mojom predchadzajucom psychicky chorom manzelovi 😵 😵 😵 😵 😵 . Teda nie ze by ja som bola akoze v poradecku ale zasa neprezliekam sa do bezdomoveckych prevlekov a nesledujem ho s karisblokom v ruke 😵 😵 😵 😵 😵 .

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evuna
19. júl 2012

Ahoj vespolek....co s depresí...mám tříměsíční miminko a manžela se zájmem o jinou ženu....to ta deprese jen tak nezmizí.... 😖

mata37
19. júl 2012

@evuna veru len tak nezmizí a bude sa to len zhoršovať. ak sa necítiš OK, tak šup lekárovi, pretože fungovať musíš, nakoľko máš malé dieťa. toľko moja rada a ver tomu, že Ti to tu viaceré holky napíšu. Drž sa 🙂