Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tobasko
25. sep 2012

@majuskacechova ona nevie ze uz sa snazime bojim sa jej to povedat

majuskacechova
25. sep 2012

@tobasko ale ved ty najlepsie vies ako sa citis a co je pre teba dobre. no nie? ved AD sa nemusia brat stale.... no ale porozmyslaj prosim ta o tom ze ju zmenis, hroza 😒

majuskacechova
25. sep 2012

@tobasko dobru noc. a drz sa zajtra 🙂

tobasko
25. sep 2012

@majuskacechova to uz rozmyslkam dlho potrebujem najst niekoho v okoli uvidim ako zajra co mi nato povie musim najst niekohgo normalneho ved ona my snad nebude rozhodovat o zivote ma my pomahat

majuskacechova
25. sep 2012

@tobasko presne tak... myslim si ze ty ju uz vobec nepotrebujes. si mlada, pekna, sebavedoma zienka 😉
len tak dalej 🙂

tobasko
25. sep 2012

@majuskacechova dakujem moja 😵 zajtra dam info ale bojiiim

maruska24
26. sep 2012

@zajaciq potrebujem len poradiť, koreň problému viem presne kde je aj aký je hlboký. Potrebujem len radu.

evagy
26. sep 2012

@tobasko aj ja som dnes bola za mojou dr. aj som jej info z internetu brala, tak sme podebatili, aj na alternatívnu medicínu prechádzam, predpísala aj iné antipsychotiká, a znižujem venlafaxin, vraj lubovník mám popíjať, tak snáď niečo zaberie a vydržím. no tiež mám strach z relapsu tak musím velmi opatrne.

terezia1234
26. sep 2012

@evagy a ty preco beries antipsychotika?? ja som mala laktacnu psychozu, tak som ich doteraz brala, ale uz si ich nedavam a citim sa zatial ok 🙂)

mexico_16
26. sep 2012

Mali ste vedlajsie ucinky pri vysadzaní napr. Frontinu,Neurolu,... Ak ano,ake ?

margotka33
26. sep 2012

Ahojte baby co su to za lieky ten Frontin, mne to predpísal obvodak na upokojenie, prezívam dost blbe obdobie, ale bojim sa ich zacat uzívat, lebo lekarnicka mi povedala, ze su navykove.. Ja som nikdy nebrala ziadne ad ani lieky na upokojenie.. Tak mam strach.. Inak mam pocit, ze som uplne na dne psychicky.. Zazívam taky hrozny stres a pocit beznadeje...Neviem co robit, ci ist za nejakým psychologom.. Fakt si neviem rady.. Ale mam stavy uzkosti, som placliva, zacinam sa stránit ludí.. Idem pre malu do skolky a stojí tam hlucik mamiciek, tak mam ,,strach,, resp. nepríjemny pocit okolo nich prejst.. No hrozne sa cítim, mam pocit, ze ma opustil celý svet a tí co su pri mne nevedia, ze sa takto trápim a ja to moc nerozoberám, lebo proste si myslím, ze mi nedokazu pomoct, vypocuju ma, ale to je cele... Teraz som Pn, cele dni nic nerobím, cumim do blba a poobede spím, ledva sa prinutim upratat, som hrozne unavena... Baby co mam robit?

tobasko
26. sep 2012

ahojte babulky 😵 bola som na kontrole vsetko bolo ok a uz ako isla pisat recewpt a otocila sa chrbtop som sa spytala na to ze ciu mozem uzivat tie lieky ked uz sa snazime o babo,baby normalne my tiekol studeny pot od strachu 😅 no a jasne pol hod prednaska preco ci mi nestaci jedno atd potom ja ze nie ze viem zew je tam rizioko aj tak chcem druhe tak my lieky vysadila len mi nechala triticco vraj sa mi zhorsi stav a tak ma strasila ze mozem byt rada ze som teraz ok tak uvidime bojim sa ze sa mi to vazne zhorsi ale nemyslim na to treba verit ze to zvcladnem aj bez AD inak mala som brat ten zipwel rano aj vecer ale ja uz rok som ho uzivala len vecer lebo som bola ospala a nic som newzvladala bola som unavena stale len spat a spat no a ona tro nevedela a ked som sa jej dnes pytala ci mi nemoze datr niake slabe liewky aby som sa nezoswypala tak mi povedala ze ja mam min davky vraj inew uz niesu a ak by mi ten co som mala brat rano vecer zniozila lken na jeden by to nemalo ucinok tak ze ja som ho rok tak brala a asi nemal ziadny ucinok a citim sa super 😉 tak ze dufam ze vsetko bude ok ked mi ten neucinkoval a vysadil sa rivotril ktory som brala len tyzden leboi som tazko zaspavala a triticco mi zostalo tak uvidime 🙂 tewraz neviem ci som urobila dobre alebo zle uvidime ale je to kvoli tomu aby som si potom nevycitala ze musim ist na interupciu kvoli tomu ze som uzivala AD

evagy
26. sep 2012

@terezia1234 mám schizoafektívnu poruchu depres. typu, preto aj antipsychotiká musím užívať. super že si vysadila a cítiš fajn

evagy
26. sep 2012

@tobasko trittico som užívala, je to dobrý liečik na noc je super, dobre sa po nom spí a ráno nebudeš oťapená.. neboj aj to sú AD takže za skúšku nič nedáš, uvidíš vždy sa k svojim liekom môžeš vrátiť ked bude najhoršie. skús si popíjať aj lubovník bodkovaný, aj ja ho pijem a vždy mi trošku zvýši naladu. 🙂 máme podobný problém - chceme otehotnieť a cítiť sa fajn. bude to ťažký boj ale snáď to zvládneme. ja mám teraz nasadené aj homeopatika, moja dr. dnes vravela že aj to je fajn. a ona sa tomu sama venovala vraj 10rokov. ja mením antipsychotiká za iné a AD musím znížiť z 200mg na 75mg .

majuskacechova
26. sep 2012

@margotka33 ahoj. frontin je na upokojenie. ja si myslim ze by si mala vyhladat odbornu pomoc. zazivala som podobne stavy a mala som frontin ale mne nezaberal. vyhladala som odbornu pomoc. neboj sa existuje cesta spat, len to nesmies nechat tak, lebo sa to moze este zhorsit. drz sa

margotka33
26. sep 2012

@majuskacechova a mohla by si mi to popísat prosím blizsie do IP? dakujem

tobasko
26. sep 2012

@evagy moja tak uvidime ako bude dnes ma zacala bolet strasne hlava neviem ci si uz nenamyslam ☹ vela bolo dnes na mna vsetkeho mala som tazky den snad bude zajtra ok a dufam,ze zaspim bez liekov

tobasko
27. sep 2012

babule kde ste vsetky????pisem si tu sama so sebou 😀 😀 😀 dnes bolo fajn rano som vstala uz o 7.30 ako sa maly zobudil inak este drichmem do 9 a nemozem sa prebrat tak ze niesom ospala uz ked lieky neberiem tym ze som skor vstala bolo aj skor o hod navarene v klude som si poupratala az nato ze certik spal len hod bol super den vsetko v pohode okolo 14 som si nachvilu lahla pri malom ked pozeral rozpravky 😅 teraz som dozehlila okupala a uvidime ci sa aj dnes podari zaspat bez problemov ako vcera

depka1
28. sep 2012

@pingu1 dakujem za podporu ale je to hrozne. Doktorka povedala, ze uz ked sa citim stabilizovana a telo si zvyklo tak si mam zvysit davku o 50 mg /z 50 mg na 100 mg/. Tak som tak urobila ale len na dva dni, pretoze uplne mi to odstavilo spanok a tak som na treti den po dvoch prebdenych nociach pokracovala uz len v davke 50 mg ale aj tak mi to rozbilo cely organizmus, ze neviem co so sebou. Je to par dni a stale som cez den ako priblbnuta a spanok nie a nie aspon na 4 hodiny. Mam taky pocit ze neviem ci zalahnut alebo ci robit nieco.... Momentalne nemam odvahu odrepat sa tu lekarovi, lebo po tych skandaloch s odoberanim deti tu v UK ma chyta hroza, ze co by bolo s dcerou, ak by som musela do nemocnice, kedze tiez sme len dve.

depka1
28. sep 2012

@evagy no uvidime, mala som pocit, ze uz si telo zvyklo, tak som si tu davku zvysila o 50 mg... a uplne ma to rozbilo. Snad sa mi podari pozbierat vsetky sily a nejako to dat dokopy, lebo som ako keby na kolotoci... Je to uzasne, ze aspon takto sa mozem s niekym poradit a vymenit nazor, lebo tu je to uplne o inom.

vadimka
28. sep 2012

@pingu1 ahoj, mam dost silne stavy,ver....aj vcera v obchode hruuuuza, som myslela, ze ma tam klepne....preto si ja sama neviem predstavit, ze by som v takomto stave ked beriem AD mala otehotniet a potom este aj kojit....asi by som si to dobre rozmyslela....riziko je dost velke, podla mna sa ten liek prenasa na babatko ....nech sa ti polepsi.

vadimka
28. sep 2012

@evagy ja som citala, ze AD sa NESMIE kombinovat s lubovnikom bodkovnym 😲

vadimka
28. sep 2012

@depka1 by ma zaujimalo co ta tvoja dr. myslela pod pojmom stabilizovana...to akoze ti uz je dobre??? tak potom naco zvysovat davku??? ja mam brat paroxetin 20mg na den...no zacinala som len 1/4 prve 4dni, teraz beriem 1/2 co je stale len 10mg....snad o tyzden prejdem na 20mg....takze si myslim, ze aj ty by si si to mala stvrtit a nie zrazu pridat raz tolko...nech sa ti to zlepsi.

vadimka
28. sep 2012

@margotka33 urcite vyhladaj pomoc, odporucila by som ti psychiatra...nemusis hned brat lieky, ale ked ti byva uz fyzicky zle psycholog ti moc nepomoze...

vadimka
28. sep 2012

@tobasko ahoj, citala som, ze AD sa maju -mozu brat aj pol roka po odzneni priznakov....zaroven este niekolko mesiacov po vysadeni ostavaju latky z lieku v tele....takze neviem...s tym tehotenstvom 😝
....nuz, je od veci chodit k psychiatrovi, ktoremu nielenze nedoverujes, ale sa ho este aj bojis....urcite zmen....

evagy
28. sep 2012

@vadimka aj ja to tak viem ale snažím sa znižovať lieky a lubovník pijem len ked cítim depku. a tiež to kombinujem s alter. medicínou

pingu1
28. sep 2012

@vadimka no mne sa neposlepsi uz nikdy, bo mne povedal doki, ze je to recidivujuce ochorenie. uz som bola bez liekov 10 mesiacov a potom baaac ho!!! neboj, bude dobre. chce to par tyzdnov. uvidis ako sa ti ulavi

pingu1
28. sep 2012

@depka1 boze, no to ti verim... ja by som sa tiez bala doktora. to co ti dala za lieky ked nemozes spat? lebo aj nespavost je prejav depresie

pingu1
29. sep 2012

ahojte. aj vy mate stavy, ze rano sa zobudite, je fajn a potom vam zrazu prepne?

sikea
29. sep 2012

ahojte holky som zo slovenska ak vam nevadi ale mam tiez problem uz stvrty den uzivam eliceu ale nieje mi najlepsie a chcela som sa opytat ze kolko si mozme dat neurolu cez den ja mam doma 0,5 neurolu a vzdy som si dala cez den celu len v cera vecer mi bolo nejako zle ale uz som sa bala si dat dalsi neurol poradite mi niektora ak mate s tym skusenost<