Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sonika84
13. feb 2013

@waneska231 za tie roky sa teraz citim najlepsie, tak sme sa zacali snazit, uvidime co cas prinesie 🙂

waneska231
13. feb 2013

@sonika84 tak drzim palce,ja som sa snazila 4 roky,hihi,tym samozrejme nechcem strasit,s prvym synom som otehotnela ani neviem ako,to som,ale nemala pp 😉

sonika84
13. feb 2013

@waneska231 nestras 🙂, ved ja budem rada aj za to jedno 😨

lucinka0921
13. feb 2013

@waneska231 no to hej.Aj ja som uz vravela,ze ich asi nikdy nevysadim,no ktovie co bude....Hlavne nech nam je uz dobre.Uz som zobrala nalgesin a myslim,ze uz aj chvalabohu zabral....

waneska231
13. feb 2013

@sonika84 jasne,ze otehotnies hned,drzim prsty 😉

waneska231
13. feb 2013

@lucinka0921 no supermozes potom aj vecer si dat kludne.....,ja v lete planujem dovolenku pri mori,ta musim sa dostat do uplnej pohody

sonika84
13. feb 2013
esselte
13. feb 2013

@lucinka0921 Ahoj, takže ti malú dávajú iba nakrátko, nechceš ju na stále, ja by som to asi nevydržala, ale aj pre teba je to asi strašné.

kerol191
13. feb 2013

baby ako vas tu tak citam tak aj ja mavam nejake taketo stavi. ale neberiem si to k srdcu. obcas je taky den ze by som zo vsetkym zabuxla dvere ale niekedy vinde zase slnko a preto sa oplati dalej fungovat...🙂
ziadne lieky podla mna ti nezaberu ak nemas v pohode rodinu alebo chlapa ktory ti pomoze a posilny...
su ludia ktory zavidia aj nos medzi ocami a preto sa musis spolahnut len na seba.... 🙂
vela síííííííííl vam prajem.... 🙂 🙂 🙂 🙂

lucinka0921
13. feb 2013

@waneska231 no tak to je super,ked uz teraz planujes,neboj dovtedy budes uz uplne v pohode a dovolenku si uzijes 😉

lucinka0921
13. feb 2013

@esselte prepac,ale trosku som to nepochopila,preco je to pre mna strasne???Preco ci by som ju nechcela na stale?Je to moje krsiatko,nie moje dieta....Nevravim,ze mi nechyba,chyba mi,velmi ju lubim,ale volame si kazdy den a o mesiac,max dva zase budeme chvilu spolu 🙂

esselte
14. feb 2013

@lucinka0921
@lucinka0921 prepáč, ja som myslela, že je to tvoje, že ju máš doma, že si ju chceš osvojiť, asi som si to pomýlila s iným príbehom, ešte raz prepáč, ale je tu toho ozaj veľa, tak som sa zmýlila.Ináč, ako sa darí, lieky už zabrali naplno?My budeme mať od 18.do22 prázdninky, tak sa teším.Ináč pribrala som, je to hrozné, všetko ma tlačí, musím asi naskočiť na nejakú diétu, cvičiť sa totiž nejako nemôžem prinútiť.A sladké? Niečo hrozné, zjedla by som ho na tony.Teraz som dostala od žiačikov čokolády na Valentína , lákajú ma, ale musím sa zaprieť, aspoň teraz cez pôst.

afrika
14. feb 2013

ahojte, prosím Vás má tu niekto skúsenosti s DEPRESIOU ANERGICKOU? A liekmi MIRAKLIDE?
Kamarát od včera užíva tieto lieky a je mu príšerne zle - malátnosť, žalúdok... ani do práce nešiel. volal dr a má ich ďalej užívať a uvidia do pondelka. nemáte prosím niekto s tímto skúsenosti? ďakujem vopred

lucinka0921
14. feb 2013

@esselte nevadi,v pohode.Ja na babo mas este cas,najprv musim byt fit a potom mozem nad niecim takym uvazovat....Lieky este nezabrali uplne,ale je to podstatne lepsie....A ty?Kolko si pribrala?Ja chvalabohu zatial ani deko,ale ked som brala prvykrat lieky,tak som pribrala 15 kil.....☹

lucinka0921
14. feb 2013

@afrika ahoj,nemam s tym sice skusenosti,ale na zaciatku liecby sa väcsinou stav zhorsi...Treba len vydrzat a na zaciatku sa davaju aj benzodiazepiny,oxazepan,lexaurin a podobne,aby clovek lepsie zvladal tie zaciatky liecby...Ma nieco este k tym liekom?A hlavne nech ich berie po jedle,na lacno sa ad neberu....Teda neviem ci vsetky,ale väcsinou az po jedle

esselte
15. feb 2013

@lucinka0921 Ja som pribrala asi 5 kíl a veľmi mi to vadí.Je mi tak ťažko, lekárky som sa na to pýtala, povedala, že to nie je z liekov, ale z toho. že som vyrovnanejšia, tak mám aj chuť na jedlo.Ja ani na jedlo tak nie, ako na sladké, pre sladké by som spravila čokoľvek.

zvolsiinylogin
15. feb 2013

@evagy ahojki, som rada, ze som ta nasla, ale musela som listovat dozadu....ako pokracujes? ja berem ten risperdal, ako udrzovaciu davku, stale 37,5, aj ked primar mi uz slubuje 25 mg...a dnes mi meska siesty den, bola som u gyndosa, ale ten krv nebere, pozeral ma cez sono a dal mi vyvolavacku...tak ak spravne ratam, dnes su to presne styri dni po nej..este pockam do zajtra - mne chodi po vyvolavacke za pet dni, a ak nie, tak buduci tyzden sa skusim testnut...aj tak som nervozna, co ak to dopadne ako minule, mala som len prazdny vacok 😢
napis, ako sa mas a ako ste daleko s pripravou na baby, pa

mexx79
16. feb 2013

baby neviete mi poradit ake antibiotika sa mozu jest ked uzivam Eliceu? ja sa bojim davat si neake lieky a tak ked ma neaka baba s tym skusenost a vsetko v pohode znasala dajte vediet Dakujem 😉

waneska231
16. feb 2013

@mexx79 ahoj,no ja som brala rozlicne druhy antibiotik.........nemalo by to vadit

mexico_16
18. feb 2013

Ahojte.PP mam uz dva roky a teraz som mala po dlhej dobe dva ataky,jeden 20min. a druhy odoznel behom 5min 😅
Chcem sa opytat ci robite nieco proti PP ako zmena stravy alebo niejake doplnky,cvicenie ??
Napr. mne kava cize kofein vyvolavala tieto stavy cize som ju rok nepila,ale zacala som kedze mi chybala 😉
Dakujem 😉

mexico_16
18. feb 2013

@mexx79 Antibiotika su ok. Brala som viackrat 😉

adnil1927
19. feb 2013

Ahojte, beriem Ad- Alventu 75mg a xanax 1mg rano aj vecre, vcera som si rano dala len 0,5mg xanaxu a prehnalo ma, u mna sa to totiz zacalo hnackami, preto sa chcem opytat, ci s tym niektora nemate skusenosti, ci mi dr.zvysi davku?Alventu uzivam uz 25 dni, predtym som brala mesiac Escitil 10mg, avsak stav sa mi zhorsil, preto mi dal Alventu.Prosim poradte.Dakujem

lelkesova
19. feb 2013

@adnil1927 Ahojcek,ja tiež uživam Alventu 75mg.Máš panicku poruchu?Ja si dávam sem tam tiež xanax 🙂

adnil1927
19. feb 2013

@lelkesova Ahoj, ja mam diagnostikovanu depresiu s uzkostami, Alventu uzivam vecer plus so xanaxom a rano len xanax.

rebecca2006
19. feb 2013

@asined333 ja som išla do druhého tehotenstva na štvrťke mirzatenua postupne so vysadzovala, ale lekárka mi povedala, že aj keď sa stavňne, že graviditu potiahneme na mirzatene- 1/4 tbl, tak sa nič nestane....ja so vzsadila asi do mesiaca, tak držím palce.

hlavinka
20. feb 2013

Ahoj holky,

mela bych otazku - beru Zoloft. A teda chut na sex jsem nemela nikdy moc, ale ted jsem uplne prisla o orgasmus ☹ asi to bude tema praskama...mely jste to taky nekdo tak? diky

lucinka0921
21. feb 2013

@hlavinka ahoj.Ja ked som prvykrat brala AD,tak vtedy som nemala chut na sex velmi dlho a ked uz aj k niecomu doslo,tak som sa nevedela uvolnit,ja som sa bala,ze aj pri sexe sa mi nieco stane 😠 a tak orgazmus som tiez nemavala.Staci to povedat psych. a on by ti mal vymenit lieky.Ja som ich nemenila,moj priatel bol zhovievavy 🙂 Ale teraz beriem tiez tie iste lieky a nemam ziadny problem so sexom.

hlavinka
22. feb 2013

@lucinka0921 dekuju.
Ja jsem ten stejny brala uz loni, ale celkem to slo. Letos ale nic ☹ Reknu ji to, ale nevim, zda to bude k necemu. nechce se mi moc stridat prasky a lecivou latku.
Ale dekuju 🙂

evagy
22. feb 2013

@hlavinka ahoj, som tu stará, a liečim sa roky na schizoaf. poruchu, môžeš byť kludná je to liekmi, že nemáš orgasmus, ja som tiež roky nemala, pripadla som si max. frigidná a môžem ťa ukludniť ako som znížila na polovičku lieku olanzapín berem na noc, tak sa mi práve od posledného menzesu prežila min. 5 orgasmov a ani mi to netrvalo dlho a bola som na vrchole.. 😀 😀 čo všetko užívaš? čo máš depresie? ja som sa dala aj na homeopatika a môžem povedať velmi mi pomohli a pre istotu užívam tu polovičku olanzapínu ale včera večer som aj na to zabudla 😀 takže možno som aj preliečena ale nechcem to zakriknuť. ja som sa liečila presne 5 rokov na schizoafek. poruchu depres. typu.. mám tu vela príspevkov.

hlavinka
22. feb 2013

@evagy Ahoj. dekuju za odpoved 🙂
Ja prave musela Zoloft jeste navysit, zacla jsem na 50 (stale jsem nemohla spat a taky nalada nic moc), ted beru 100 a konecne muzu lip spat. Sice se casto budim, ale aspon brzy usnu, predtim jsem cucela do stropu od 2 do rana ☹
Mam deprese - jenom 🙂
A jak to bral manzel (pritel) ze jsi nemela chut na milovani? U nas je to celkem problem 😲