Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evak12
14. okt 2016

@timea179 ahoj,nie,nie,aj ja som od siestej hore ...a to idem az poobede do prace 🙂

ivka1302
14. okt 2016

Dobre ranko dievcata vsetkym aj ja uz som hore pocuvam krasne piesne a napisem vam niektore slova ❤️🌺🍀🌺😘❤️Uz svita novy den viac milosti dnes chcem uz je tu nove rano zijem dycham som som stastny ze mozem zit este je cas naplnit ulohu ktoru Boh mi dal tu a ja viem ze Bozie skutky lasky neprestavaju milosrdenstvo nekonci kazde rano sa obnovuju nekonecna jeho vernost je hospodin je moj udel moja dusa o tom dobre vie budem ocakavt na neho uz svita novy den viac milosti dnes chcem...❤️🌺🌺🍀🍀😘❤️🤗😘Takze krasny den !!!!!!!!!!!!💖💞🌸🌺❤️😘🤗🍀

bernusha
14. okt 2016

@ivka1302 Ty si proste SKVELÁ!!!!! 👍👌✌💝🍀🍀🍀🍀🍀

bernusha
14. okt 2016

@timea179 ....ahooooj....ako si sa vyspalaa??? Co mas dnes na plaane??

sahenka
14. okt 2016

Baby ja už týždeň nosím v kabelke Ad, ešte nikdy som nebrala, mam predpísané, ale zatiaľ som nemala odvahu na ne, teraz mávam zasa "stavy", a navyše som viac nervóznejšia. Každý večer si poviem, ráno začnem užívať, a ráno mam z toho strach. Aj vy ste dlho odkladali?

umabell
14. okt 2016

@sahenka ahoj a co mas diagnostikovane? Ja som neodkladala ja ak som vytiahla päty z lekárne hned som si supla zavislacka😊😊😊 a čoho sa bojis?

bernusha
14. okt 2016

@sahenka vobec....a preco sa toho obavas???

bernusha
14. okt 2016

@umabell presnee..aj jaa..😂😂

somodtoho
14. okt 2016

Dobrá správa - alebo len ukludňujúca ?! 😉 Veď sami rozhodnite - veci sa majú tak, že vám nikto nepovie (ale môžte sa o tom dočítať z rôznych zdrojov) že velká časť antidepresív je placebo - tj. hroznový cukor - bez chémie - a ako mnohé aj máte vyskúšané - funguje skvelo - potrebuješ liek? ok -tumáš zaplať a užívaj - a predajú Ti 50 x drahší zafarbený, pekne zabalený tzv. liek - LEBO TY SI NAŇOM ZÁVISLÁ ☹ - alebo ti predpíše druhý - možno bezfarebný - 😨 juj dievčatá, keby ste tak vedeli, ako vás mnohokrát manipulujú ... 😵

timea179
14. okt 2016

@bernusha vyspala som sa fajn,rano zacinalo v pohode a uz sa to pokazilo 😀 A to este mam ist domesta si nieco vybavit vrrrrmam zlost ze sa to u mna meni kazdu minutu

bernusha
14. okt 2016

@timea179 ...to je naser..poznam to!! 😈👊..mne pomaha to,ze sa pekne obleciem,nalicim.🍀..tym sa odputam od toho zleho...😯..

bernusha
14. okt 2016

@somodtoho ..povedz,naco sem zbytocne vypisujes?!!! Nudis sa??? Chod niekam na kavu....😂😂✌✌

somodtoho
14. okt 2016

Nič sa nepokazilo - iba mozog hádže späť podvedomé obrazy a zvuky , má to každý -čo tam je nahádzané , mozog sa vie zaoberať iba s tým čo sa mu nadávkovalo a nadávkuje -preto dávkovať treba a to cielene a každý deň môžte sa inšpirovať aj na youtube napr.

https://www.youtube.com/watch?v=4d01RNcFGEo
janka_banka
14. okt 2016

@somodtoho z časti s Tebou súhlasím, len tie podvedomé obrazy a zvuky môžu byť aj nebezpečné a naše telo si s nimi nevie už samé poradiť, napr.vysoký tlak, odpadávanie, ochabnutie svalstva, bolesti brucha, bolesti hlavy, grcanie, a najhoršia je beznádej a od nej je len kúsok k samovražde ... no hádam stačí a nemusím pokračovať ... ja hovorím, že lieky sú pomocná barlička aby sa správne rozkmitalo v hlave, to čo má ... ale podstatné je zmeniť svoje myslenie, prípadne vyriešiť to, čo nás vháňa do depresie ... ale depky môžu mať aj biologický podklad napr. ochorenie štítnej žlazy, hormonálna porucha a pod .... júúúúj o tom by sa dalo písať 🙂 ... nie je to však také jednoduché niečo si pustiť a si fit,kiež by to tak fungovalo 😉

janka_banka
14. okt 2016

@somodtoho ale Teba sa asi táto téma blízko týka, keďže si "náhodne" narazil na túto našu diskusiu ... 🙂 ... my sa tu za svoje problémy nehanbíme, prijímame každý názor, radu ... 😉

ivka1302
14. okt 2016

@somodtoho vies bolo by fain keby na depresiu pomohol hroznovy cukor🌺🌸🌺🍀🍀🤗urcite by sme si ho kupovali kazdy den ako chleba a mlieko🌺🌸🌺🌺🤗🍀Smutne ale na tom vsetkom je ze ci chceme alebo nie su tu dievcata ktorym lieky zachranili zivot alebo im stav aspon stabylizoval a zial je to chemia lebo strapec hrozna v panike a depresii ti nepomoze🌺🌸🌺❤️🤗Ja nie som zastancom liekov uz som to tu pisala ale mala som stavy kedy som ich chcela a verila som ze mi pomozu. ❤️🌺🍀Ked to tu takto napises ako sa maju dievcata citit ?Myslis si ze lieky uzivaju z dlhej chvile? Ja som tiez videla vela videii o antidepresivach a som rada ze ich neuzivam ale ked som bola na hranici zivota a smrti poviem ti ze by som bola zjedla aj zabu keby mi niekto povedal ze mi to pomoze🌸🌺🌸🍀🤗Ja viem ze dievcata sa snazia vsemozne aby im bolo lepsie a kazda z nich ma vieru a nadej ze raz lieky vysadia a budu moct zit plnohodnotny zivot❤️🌺🍀🌺Neber im tuto nadej a bez urazky ako ti pisala bernusha chod radsej na tu kavu 😘❤️🌺🌸

timea179
14. okt 2016

@bernusha ved to aj ja 😀 a este si k tomu kupim nieco pekne na seba 😀

sahenka
14. okt 2016

@umabell pp ale tie blee myšlienky ako si písala. Úspešne odolávam už pol roka, ale AD mám predpísané len 2 mes. Niekedy mám v pohodke obdobie, kedy má nič nerozhadze, a potom zasa prídu stavy, najmä keď mám ovu, pms alebo doma napätie tak sa to vracia

sahenka
14. okt 2016

@bernusha nežiaducich účinkov, že mi bude horšie...

umabell
14. okt 2016

@sahenka tak to. Je na jednej strane suoer ze takto odolavas a ja ti držím palce aby si. Ad nemusela ani brat a uspesne to zvládla napr. ako Ivka😊😊mas záchranu keby nieco... To keby som ja dokázala 😉

bernusha
14. okt 2016

@sahenka ..to ani necitaj!!! Ak je tvoj lekar spravny psych..tak Ti musel zakazat to citat!!! Dal Ti ich predsa preto,aby Ti pomohli!!! 🍀🍀🍀

sahenka
14. okt 2016

@umabell a tebe bolo stále zle, dlhodobo? Alebo si mala aj svetlé obdobia kedy ta nič nerozhadze

domkaaaa
14. okt 2016

Baby ahojte ako sa dnes mate? Ohlasujem sa po dlhsej odmlke 😂 Konecne mame internet jupiiii 😂😂 ako sa mate moje zlate? Ja dnes nahovno 😢 Mam uplnu uzkost a teraz isli cela rodina za maminou do rakuska a ja som zostala sama doma a hned tie myslienky 😢 Ze som sama doma co ak sa zabijem ze je to lepsia prilezitost lebo ma nikto nezastavi 😢😢😢 ach bbaby hrozne myslienky ja viem hanbim sa ale ja za ne fakt nemozem ... Ako to ze ma napadaju taketo debiliny ked to nechcem keby ma to nenapdlo hned by mi bolo lepsie

mm103
14. okt 2016

@domkaaaa neboj moja prejde to...aj ja to mám.... musíme veriť...kup si krížovky a lusti mne to pomáha a potom ešte čítam...

domkaaaa
14. okt 2016

@mm103 a mas pocit ze si sa uz nadobro zblaznila 😢

domkaaaa
14. okt 2016

@mm103 upratujem ro mi velmi pomaha a nachvili si sadnem pred telku a nemozem sa ani sustredit hned tie myslienky otravne fuj

domkaaaa
14. okt 2016

@mm103 chuti ti papat?

mm103
14. okt 2016

@domkaaaa chuti chutí ale zo začiatku som dva týždne nejedla.... mne tiež upratovanie ide aj teraz upratujem a ešte varím si medovku 😉

domkaaaa
14. okt 2016

@mm103 mne dnes nechuti zo vsetkeho ma napina na vracanie 😏 Davas si este neurol? Co budes dnes vecer robit?

apolka77
14. okt 2016

@sahenka ja som odkladala asi 4 mesiace a predtym aj navstevu k psych.asi rok...ale nepomohla som si... 😢