Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
1. feb 2016

@ametyst123 Ja som čítala, že panickou poruchou trpia najmä inteligentni a citliví ľudia. Takže určite nie sme sisi. Ja mám tiež vysokú školu. Doteraz som nikdy žiadne psychické problémy nemala. Žiadne depresie, úzkosti. Bola som vždy tá silná, čo všetko utiahla. Syn má 2,5 roka a prvý rok celý preplakal. Nikto mi s ním nepomohol. Nevedela som, čo je oddych. Určite sa to odrazilo na psychike. Dva roky sa kojil, tak som sa nevyspala. Okrem neho som sa musela venovať dcére. S mamou nemám dobrý vzťah, stále ma porovnáva so sestrou, porovnáva aj svoje vnúčatá, zavola mi len keď niečo potrebuje. Nadáva na môjho muža ale peniaze sa nehanbí od neho chodiť požičiavať. Do toho zomrela babka, ktorá bola ku mne veľmi milá. Asi sa to všetko nahromadilo a vyústilo do panickej poruchy. Ametyst snažíš sa nám svojim aj keď laickym spôsobom pomáhať a to sa mi ráta. Máš veľa negatívnych skúseností s lekármi, preto im celkom neveris. Je to pochopiteľné. Ale aj napriek tomu chodíš aj k psychiatrovi a uzivas lieky čiže si ich úplne nezatratila. Len máš vlastný názor a to je super, nie sme poslušne ovce. Ty nikomu nenanucujes svoje názory. Ja si vážim aj teba aj kuf, obidve ste mi veľmi pomohli. Treba sa vykaslat na nejaké zabo - myšie vojny. To zhoršuje psychicky stav. Krásny deň ;)

umabell
1. feb 2016

@ametyst123 ja mam prothiaden. To su tricyklicke ad aj som hladala na nete ten syrovy efekt no nic som oriadne nenasla a v letaku o tom tiez nic su 😒. Co to ako znamena?? Pri prothiadene je v letaku praveze pomerne malo nu ako pri ostatnych ad...

zuzike123
1. feb 2016

Idem sa dnes postazovat. Od rana mam blby den, zavraty, akoby som mala problemy s vnimanim, roztrzitost, uplne som mimo, na psychike to moc nepridava ☹ najradsej by som cely den prelezala.

janka_banka
1. feb 2016

@zuzike123 Práve som sem išla s tým, že napíšem presne toto isté 🙂 .... nie si sama zuzike, ja od včera akoby lietala v oblakoch, vôbec sa neviem na nič sústrediť, som roztržitá a ešte vo vnútri akoby som mala tras ... je to asi tým počasím alebo čo .... snáď nám to čoskoro prejde ...

zuzike123
1. feb 2016

@janka_banka Vidis, moze to byt pocasim, zmenou tlaku. Uz vcera mi hucalo v usiach a dnes tato slabost a zavraty, no konec.

janka_banka
1. feb 2016

@zuzike123 ja mám také točáky, normálne som vďačná, že dnes mám v robote menej práce, však by som tu skolabovala ... aj moja mamka mi vravela, že sa cíti pod psa ... a slabá som tiež ... myslím, že zato môže počasie, však to musíme na niečo zhodiť 😝

qidko
1. feb 2016

@zuzike123
@janka_banka Ahoj kocky ja som na tom celkom dobre aj napriek tomu ze manzel odcestoval pracovne prec zatial to zvladam rano sa mi nechcelo vyliezt z postele ale vyslo to navarene mam tak som upratala oprala vonku je pekne tak sa nutim ist na prechadzku ale chrbtica nepocuva nevadi nezufam si hlavne ze psychika je ok mozno je Vam ale naozaj z pocasia drzte sa nech je Vam lepsie myslim naVas🙂🙂🙂

ivka1302
1. feb 2016

Babulky chcem sa ospravedlnit ze som sa nechala uniest emociami ale myslim si ze fakt kto nezazil situacie ako mi nemoze to pochopit. Mne doktor povedal ze po tabletkach budem fungovat ako predtym uistil ma o tom a ja teda ze super tak zase budem zdrava ale nefunguje to tak je prislo mi to ako ked do dyzloveho auta natankujete benzin da sa ale nie je to ono. Kazda z nas da maximum kazdy den aby vsetko doma fungovalo. Obdiv hlavne vam ktore mate male deti aj premahanie sa stoji vela energie ale ideme dalej. Ja sama deti nemam ale manzel ma troch synov a kedze dvaju su uz dospeli idu si svojou cestou. Najmladsi ma 23 rokov a ma downov syndrom. On strasne citi ked mi je zle albo placem vacsinou za zatvorim do kupelne ked uz je zle a vyrevem sa. Raz sme sa vratili z dovolenky a ked sme vsetko vybalili tak na mna prisla taka uzkost a chcelo sa mi len plakat tak som sa zatvorila do kupelne a on si sadol do obyvky a krical na mna aby som ku nemu prisla a ja mu vravim ze pride neskor do jeho izby nech ma necha cvilku samu on ale sedel a cakal ja som ho videla pretoze mame podkrovie otvorene tak som ho z kupelne videla ze tam stale na mna caka tak mu znovu vravim. Prosim ta chod do izby chcela som byt sama a on ze ma chce objat a ze tu na mna pocka. On to tak precituje len mi hovori ako ma lubi ze budeme navzdy spolu. Je to take velke male dieta. Aj vase deticky urcite citia ked maminka nieje ok ale deti su tiez silne. Doktor spojil moju depresiu ihned s nim pretoze vedel ze sa o neho treba dost starat co ma zarazilo tak som reagovala a vravim ze moj zdravotny stav nema s nim co docinenia. No ci uz je to to alebo ono tazko teraz nad tym premyslat. Chcem vam este povedat babulky ak pijete kavu alebo mozno aj viacej kav denne. Ja som si rano roky davala kapucino a teraz je treti tyzden kedy som uplne bez kavy a je mi fakt lepsie a zaludok sa mi ukludnil davam si bylinkovy caj a je to ovela lepsie. Tu u nas v Taliansku je dneskrasny den svieti slniecko a je uplne modra oblohaTAK NECH TO SLNIECKO JE AJ V NAS PEKNY DEN 🙂 🙂 🙂 🙂

babika1234
1. feb 2016

@ametyst123 Ja z Arketisu ale som nedostala rok aj pol ziadny panicky Atak !

babika1234
1. feb 2016

@ametyst123 Samozrejme ze Ekg je ukazkove robili mi ho tisickrat lieky na tlak beriem

babika1234
1. feb 2016

@zuzike123 Mozno od pocasia vela ludom je zle ked aj vonku je na prd drzim palceky

babika1234
1. feb 2016

@ametyst123 Tak xanax je sto krat lepsi jak rivotril ved musis byt po nom jak vyklepany rezeň pane boze...Alebo si si uz tak zvykla ?Ad sa kombinuju je to bezna vec ...

umabell
1. feb 2016

@babika1234 preco z riva ako vyklepany rezen 🙂. Ja ho tiez uzivam.... Mne lekarka ovedala ze rivotril je z tych menej navykovych..... Preco myslis ze xanax je lepsi? Ja som picula ze xanax je uplny hnoj 😅. Sorry.... Len sa pytam... Kazdy lekar ine tvrdi... A xanax a lexaurin su najviac navykove benzace...

lehotka
1. feb 2016

@babika1234 ja som brala rivos 5 rokov a úplne geniálne som sa cítila, Teraz som bola veľmi neho skoro rok, bolo dobre a od septembra da TK do mi ťahá na figu 😐

lehotka
1. feb 2016

@janka_banka presne ja to zvyknem zhadzovať na počasie a keď mám pred kramami 😂

babika1234
1. feb 2016

@umabell Ty si myslis ze Rivač nie je navykovy ...?To kde chodis na taketo veci ...Vyklepany rezen myslim tym ze som bola po nom kaput ...Ale tato stranka tu nie je o hadkach ...

qidko
1. feb 2016

Dievcata nestoji to za hadku kazdemu zaberie iny liek kazdy sa citi po lieku inak nikde nie je napisane ze ak jednej robi dobre musi aj druhej kazda sme ina a inak reagujeme

janka_banka
1. feb 2016

@lehotka ja som tiež brala Rivotril cca 5 rokov a v pohode, len teraz, keď som nastúpila po materskej do práce, tak sa ma zmocnila fakt úzkosť a strach, tak mi dala miesto neho Helex 0,25 a ten je viac návykový ... už keď si ho nedám cca 6 hodín, cítim také trasenie tela ... už sa z toho aj smejem, že som ako šľahač 🙂 ... snažím sa to brať s humorom a nadhľadom ... však čo už, niekto potrebuje inzulín,ja Helex 🙂 ... ale chceme ho postupne s lekárkou vysádzať, tak to bude sranda, z toho mám strach ...

babika1234
1. feb 2016

Ved vsetko su to ukludnovaky a nie na prirodnej báze ...Veru netreba sa hadať ...

babika1234
1. feb 2016

Este by som chcela dopisat ze pocas menstruacie ma vzdy chytil panicky zachvat ...

babika1234
1. feb 2016

@janka_banka Netreba sa trapit ak ti niaky liek zabera uz kazdy fici na niecom prisaham...Ja som bola u ženskej lekarky a mala pri počitači nevrol ...Tak som sa tak pousmiala ...

junova
1. feb 2016

@babika1234 Dostávala si ataky len počas kramov? Ja som mala len dva a vždy počas kramov. A mimo nich si bola Ok?

lehotka
1. feb 2016

Uvedomila som si však ďalšiu vec, ze odkedy beriem lieky, neviem co je to pocit šťastia 😕

evak12
1. feb 2016

ahojte,prosim vas uz 9 rokov beriem paretin,mam panicku poruchu,pred vianocami sa mi stav zhorsil,mala som ist do nemocnice,ale som nakoniec ostala s manzelom doma,stav sa mi zlepsil,ale teraz,neviem ci to moze byt aj tym ze mam menzes,citim sa smutna,stale sa bojim ci sa mi to znova nevrati,z prace domou sa velmi netesim,a co ma najviac trapi,ze ani na deticky sa netesim a velmi ma to trapi,prosim vas je to normalne?prosim poradte mi,dakujem

eliska13
1. feb 2016

@nikollla nedaj sa odbit a patraj po pricine.Ja som mala tieto zavrate a problem s chrbticou a zistili mi, ze mam jednu nohu kratsiu o 1.5 cm a musela som nosit v topanke taku vlozku podpatenku.Tiez som bola ako opita

qidko
1. feb 2016

Tak rada by som Ti pomohla keby bol zazracny prutik vsetky choroby by boli prec ale bohuzial musime sa naucit s nimi zit hoci to nieje az take lahke pravda je ze neviem Ti poradit tak Ta aspon potesim ze v tom niesi sama nezufaj skus mysliet na pekne veci hraj sa z detmi oni Ta velmi potrebuju a aj ty ich musis verit ze to bude lepsie lebo mas pre koho bojovat a oplati sa to tak sa moja drz

eliska13
1. feb 2016

@ivka1302 mne lekarka povedala, ze s kavou opatrne ja casto spustacom uzkosti takej fyzickej treba vyskusat mne kava vyhovuje

evak12
1. feb 2016

@qidko a stava sa,ze sa netesim ani z deticiek?najviac sa preto trapim ...

umabell
1. feb 2016

@babika1234 ved ja sa nehadam ja len vravim ze dokina mi vravela ze je z tych menej navykovych co je tiez blbost. Jasne ze je navykovy 😨. Ale lexaurin a xanax je vacsie svinstvo....

eliska13
1. feb 2016

@junova pekne si to napisala🙂 aj mne povedala psychiatricka, ze emotivni inteligentni ludia velmi casto trpia tymito chorobami.Lebo taka jednoducha zienka malokedy rozmysla co bude dalej o rok, dva kam sa posuniem v kariere v zivote, som dobra mama preco som dnes tak vybuchla na deti?budu raz moje deti mat dobru skolu...su take jednoduchsie a podla mna ti jednoduchsi maju taky lahsi zivot moc nepremyslaju dopredu🙂) a my sa zase radi pitveme v problemoch a co by bolo keby...ja si sama viem spravit zle, lebo rozmyslam nad hlupostami🙂)