Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jane124
13. mar 2016

@qidko OTO bol super :D :D
inak baby peknu nedelu zelam 😉

tslobik
13. mar 2016

@qidko Veru, veľmi veľa záleží od toho ako si ho človek naučí, vychová.....Určite by som nič nenechala na náhodu......

baklik
13. mar 2016

@ametyst123 vies,co mam chapat na tom,ked niekto robi to co ja nerobim... trieska v noci dverami az mam pocit,ze spadne dom,zlomi kvet pred dverami,perie do polnoci,dupe ako kon (dospeli)-ja nic z toho nerobim. Susedu som bola velmi slusne poprosit,akurat tak pani nedotkliva sa urazila postvala proti nam dalsich susedov,z toho ten pod nami pridiel na nas ziapat ako najaty,ze co si to my dovolujeme stazovat sa...a bolo. Vies co,to je tu no comment,byvala som v x bytoch ale toto som nezazila nikde.niekedy mi je do zufania,co mam naruseny spanok. Ked pridem k mame do panelaku tak je to ako oaza kludu. A najhorsie je,ze clovek sa tesi,investuje peniaze do kupy a prerabky bytu a nakoniec ho caka toto...😕

qidko
13. mar 2016

@baklik nezistovala si si aky su tam susedia....ja som vedela ze pani nadomnou je hrozna povedala mi to predosla najomnicka ale my sme to ustali manzel vela pomohol ....kolko som sa zo zaciatku naplakala a ona jednoducho prisla a zacala kricat ze s kym sa ma hadat Ked tu byvam len ja....byvam v byte na byvalej lesnej sorave prostredie nadherne nemenila by som aj dnes v noci 2.40 telka na plne grady tak co stuple do usi a ide sa spat dalej.......teras tu byvame 4 rodiny 3 sme 40 r. A ta stara pani a to sa rozpravam len zo susedou oproti lebo dalsia suseda je alkoholicka....to by bolo nadlho ale minule kricala susede ze sa bude modlit zamna aj zanu aby sme dostali konecna rozum a zacali poriadne zit....neviem co tym myslela ale neriesim pozdravim a ignorujem naco by bolo dobre sa hadat.....ja vzdy hovorim ze Bozie mlyny melu pomaly ale spolahlivo🙂

majinulka
13. mar 2016

@ametyst123 Vidím, že to máš teraz riadne pestré. Je mi ľúto tvojho manžela. To môžem byť rada, že môj syn nemal také silné nažiadúce účinky. To s tým paralenom si myslím, že si urobila dobre. Veď pri takých horúčkach?Ja som sa pýtala psychošky, či môže syn brať popri AD aj lieky od bolesti alebo horúčky, tak povedala, že môže aj nurofen. Len ver tomu, že bude lepšie. Aj keď je to ťažké. Tie tvoje slová vôbec neberiem v zlom. Máš pravdu v tom, že so mnou synátor niekedy kýva. Ale už ho neriešim len "ťuťu muťu" a viac naňho aj nakričím. Zatiaľ mu to neuškodilo. Už sa teším, keď nastúpi k psychologičke. Verím, že ho to pohne ďalej. 🙂 Dnes sa tak napudil, že vyšiel s mladším synom na hodinku do lesa. A celkom sa mu to páčilo, akurát sa mi teraz sťažuje, že je dobitý ako kôň. (Chudák, odviedol kus ťažkej práce. 😀 Ale takto to býva, keď sa leňochod vyberie po dlhej dobe na prechádzku. 😉 😎 ) Ale aspoň je zase o krok vpredu.
To s tou pomocou iným som na tom rovnako ako ty. Svokor má alzheimera, tak pomáham svokre ako môžem. Behám od lekára k lekárovi, či už pre lieky alebo veci, ktoré by jej to uľahčili. Dokonca som dobavila jeho hospitalizáciu na psychiatrii na 6 týždňov aby si svokra oddýchla, lebo už bola totálne vyčerpaná. Neverila by si, že jej tri deti sa na to vykašľali. A ešte som si za to aj vyslúžila od manžela riadne kvapky. Lebo som im otca hodila do blázinca. 😕 Poviem ti, že mi bolo vtedy všelijako. Nepatrím k tým, ktorí potrebujú za preukázanie pomoci nejaké uznanie. Jednoducho som videla, že svokra pomoc potrebuje a nikto z nich to neriešil. Tak ako to neriešia ani teraz. Švagor - kvázi veľký podnikateľ v Anglicku nie je schopný zavolať mame a otcovi ako sa majú ani v priebehu 3 mesiacov, pretože je "busy". Urobil tak, až keď som mu patrične dala najavo čo by mal urobiť. A samozrejme som zostala zase ja tá zlá. 😒 Manžel je teraz tiež v Anglicku, no zavolá mame už častejšie, lebo už párkrát zažil otcove stavy. Ale samozrejme všetci sa spoliehajú na to,že ja to aj naďalej utiahnem. No nič. Prídu na sviatky, tak sa chystám s nimi pekne prediskutovať zoči voči tieto veci. 😠 Mám toho teraz dosť a ako si písala,vtedy, keď potrebuješ pomoc, tak ti zostanú len najbližší. Mne veľmi pomáhajú v tej veci so synom moji rodičia, sestry a brat. A som im za to veľmi vďačná. Fúúú! A je to vonku. 😕 🙂Potrebovala som to vypustiť. A je mi lepšie. 🙂 🙂 No to som sa už riadne rozpísala 😉 Musím ešte vyskúšať syna slovíčka z ANJ a nesmierne sa teším do postele. Tak dobrú noc.

Verím, že tvoj manžel je už na tom lepšie. Držte sa!

eliska13
13. mar 2016

@tslobik ja by som kvoli synovi hned chcela psika aj kvoli sebe budem mat s kym chodit von.Len bolo by mi ho luto, ze by bol casto sam doma sama som vyrastala so psom od 4 rokov a dozil sa krasnych 15 rokov bol to uzasny miesanec vyzeral ako rasa papillon, ale bol bastardik toho som velmi oplakala a povedala, ze uz psika doma nechcem.

@majinulka ludia casto nevedia co je ich
moralna povinnost vsak?sa mi paci, ze si vies povedat svoje a ty mas na pleciach teda tiez hodne nalozene syn, muz prec, svokor...
Tak to mlady muz zasluzi metal super, ze bol na velkej prechadzke len tak dalej🙂 uvidis ako mu terapie pomozu

ametyst123
13. mar 2016

@baklik Tak to ma mrzí, že máš takých "super susedov"... poznám to, ale nezmeníš ich tým pádom.... jedine, čo Ti ostáva, buď zmeniť bývanie, ked nechceš prísť o nervy, alebo ešte je tu jedna možnosť.... čo tak zvuková izolácia bytu.... viem, že to stojí peniaze, a musíš opäť prerábať byt.... ale investícia sa Ti vráti v podobe kludu..... ako píšeš... ako u Tvojej mamky.... oáza pokoja.... 😉 .... A vieš, ked sa nad tým tak zamyslím.... človek, čo má byt, podla mna lahšie dokáže z toho bytu odísť, ako ten kto býva v dome.... neviem,... možno nehovorím dobre... ale ja to tak vnímam... ja som nemala problém sa odsťahovať z bytovky a ísť bývať s manželom do domčeka.... hoci ako som už písala bol v hroznom stave..... byt som vymenila ľahko .....za možnosť bývania v domčeku.... Možno aj výmena bytu za iný byt... hoc stačí aj v tej istej lokalite by nemusela byť na škodu.... ved skús pozisťovať po okolici... či nejaký byt sa tam nenájde a s "normálnymi" susedmi.... čo Ty na to?
Držím palce... a hlavne pevné nervy... lebo sa k nám pridáš... do tejto skupiny ... do tohto fora... ako babenka s psychickými problémami..... 😒 .... to radšej nie, tak skús pouvažovať..... ja len tak píšem, že každý má možnosť žiť si svoj život, ako sám chce.... niekedy takú možnosť ludia aj nemajú.... ale ak majú... mali by to využiť... zmeniť to k lepšiemu.... 😉 hoci aj výmenou bytu za iný.... no a čo? .... Zrúti sa azda svet...? nie.... možno by to bolo super riešenie....hmmmm?

baklik
13. mar 2016

@ametyst123 obavam sa,ze pri mojom partnerovi nerealizovatelny... ja som sa chcela odstahovat uz na zaciatku po prvych stretoch,ktore som jakziv nezazila... ale moj chlap je splachovaci typ a spanok ma ako dudok narozdiel odo mna 😔

ametyst123
13. mar 2016

@baklik Noooo, tak to s tým spánkom poznám.... aj ja mám taký skôr zajačí spánok, a môj muž spí aj keby ho rezali, tak sa nezobudí.... 🙂 no občas aj áno... ale väčšinou nie.... ale skús vysvetliť svojmu chlapovi (ináč, čo je splachovací typ?) 🙂 ..... že takto Ty žiť dalej nemôžeš.... lebo prídeš o nervy.... a máš nulový spánok, a psychicky Ta to môže položiť.... tak nech si Tvoj chlap prečíta pár príspevkov v tomto fore, kde sa človek môže dopracovať, aj napríklad nedostatkom spánku, stresom, riešením neriešiteľných problémov , atd atd.... takto ale samozrejme aj s kopou iných vecí okolo toho, som sa dopracovala k panickej poruche.... a dalších kooooooopec babeniek tiež.... a nielen k panickej poruche, ale aj ku depresiám, a uzkostiam... a kopcu iných psychických problémov.... Takže ak chce mať Tvoj chlap šťastnú, usmiatu a hlavne zdravú ženu, tak nech nepozerá len na seba, ale aj na Teba..... a nech to rieši.... alebo nečakaj na riešenie, že to vyrieši Tvoj chlap... ale skús to zobrať do svojich rúk sama..... Vieš kolko vecí človek dokáže vybaviť.... by si neverila, že ked človeka niečo donúti... tak dokáže niekedy aj nemôžné..... mne sa tak vela krát podarilo vybaviť veci, ktoré sa vyriešiť nedali.... a preto ma ludia žiadali o pomoc.... pribuzní, blízki... a čo som ale potom z toho mala ...? Ale to už je o inom.... ale chcem tým len povedať, že veci sa dajú riešiť.... len sa do toho pustiť.... Kdesi som čítala také motto.... Kto chce, hľadá riešenia, kto nechce, hľadá výhovorky, prečo sa to nedá.... Je to na zamyslenie.....neviem, ale každopádne... Ti držím palce..... naozaj... 😉 😉 😉 😵

ivka1302
13. mar 2016

@majinulka mas moj obdiv🙂😊🌺😘🤗❤️Vela mas toho na starosti ale nezabudaj aj na seba na svoje potreby a urob si radost sama sebe mam pocit ze si pre kazdeho k dispozicii ale urci si hranice nemoze s tebou kazdy kyvat ako sa mu zachce. Spytaj sa na konci dna sama seba co si si dopriala pre seba alebo co ti urobilo radost. Mozno sama zistis ze na seba zabudas😂🤗🙂😊😚😘☺️❤️❤️❤️Dobru nocku vsetkym🌺🌺🌺🌺🌺🌺😚😘❤️

baklik
13. mar 2016

@ametyst123 splachovaci typ=ma na haku,neriesi,je mu to v principe jedno,jednym uchom dnu,druhym von,atd. skratka,vsetko v hlave splachne ako na zachode a ma po pokoj...😀

ametyst123
13. mar 2016

@baklik 🙂 ... keby som ja tak vedela..... 😀 , že splachnuť v hlave..... 😀 ... to by bolo super.... 🙂
Ale myslím si, že ak Teba nemá "na háku" , tak by pre tú zmenu niečo urobiť mohol... alebo to skús zriešiť Ty.... a postaviť ho pred hotovú vec.... 😎 a ak nie, tak aj Ty ho maj "na háku".... 🙂 Sorry.... možno tvrdé... ale ked mu nezaleži na Tvojom klude, a spokojnosti a pokoji.... 😖 Držím palce, aby to tak nebolo, a teda dúfam, že mu na Tebe záleží... a pokúsite sa o zmenu daného stavu... lebo Teba to trápi... a jeho nie.... a to je problém.... Držím palce... a dobrú noc.... 😉

eliska13
14. mar 2016

@ivka1302 ivka kolacik bol super, ale nieco som musela spravit zle🙂) ty ho davas na ako velky plech? Ja na velky a on bol uplne tenucky a sprvu ako beton potom asi ta kava a vsetko vsiaklo vecer bol chutny hlavne ta poleva🙂)ale nizky neviem mozno 1-1,5 cm?
Muz mi vecer hovori a dala si tam prasok do peciva od toho by urcite narastol🙂
Dnes je krasne pocasie slniecko uz od rana tak majte krasny den😉

ivka1302
14. mar 2016

@eliska13 jasne Eli ze tam ide prasok do peciva ja som taka trubka😂😂😂😂Ja som ti to tam nenapisala sorrrryyyy teraz som sa divala na ten recept a pritom som to opisovala len som sa ponahlala do prace tak som to asi preskocila mrzi ma to velmi☺️🌺🤗😘😂❤️Chudatko ty si si dala taku pracu anakoniec to nevyslo ako malo. Ja to davam na klasicky velky plech no len s tym praskom hahaha ospravedlnujem sa. Dufam ze aj tak chutil 😘☺️❤️❤️❤️❤️❤️

ivka1302
14. mar 2016

@eliska13 posielam srdiecko ako ospravedlnenie🌺😚😘🤗❤️❤️Aj tych nasich chlapov by sme mali obcas pocuvat!,!

majinulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
14. mar 2016

@majinulka skus pri migrene magnezium a koenzym q10 ale hned v zaciatku😂😊😘☺️❤️❤️Presne tak mysli na seba a na svoje zdravie😚😘🤗❤️❤️🌺

eliska13
14. mar 2016

@ivka1302 teeda🙂) a vidis preto mam v repertoari iba strudlu babovku a 2 druhy kolacov, lebo akonahle vyskusam nieco nove z casopisu bud otvorim ruru a splasne, alebo urobim nejaky kiks.Tak predsa mal pravdu, ale zase by mu narastlo ego, keby som mu dala za pravdu🙂)mne sa pacilo, ze mi to povedal az vecer len tak pri telke z nicoho nic a pocuvaj nemal tam ist kypriaci prasok chudak este aj on nad tym dumal🙂)
Ved druhy x bude lepsi a este mi moj syn hovori ci ideme piect ako psicek a macicka tortu v knizke🙂)raz som mu to zo srandy povedala a odvtedy vzdy, ked idem robit nieco nove mi to povie.
Baby dnes som bola u alergologicky na injekciu ma ordinaciu v onkologickom ustave a,ked som tam videla tych ludi doslo mi, ze my nemame starosti iba si ich vyrabame sama na sebe vidim, ze ked som mala starosti isla som na plny plyn a dokazala nemozne.Ked mam cas a nudu dumam nad kravinami Len tak som Vam to chcela napisat prepacte, ale ti ludia co su smrtelne chori ci bojuju o zivot to su starosti.Mne to raz povedala psychologicka, ked som sa u nej lutovala ako hlupa a ona na mna zvysila hlas a hovori a co sa deje preco Ti nechuti jest preco sa ides zrutit z takej banality mas smrtelne chore dieta?uz prestan a mala pravdu ja som sa na nu urazila a 2 m k nej neisla🙂)tak myslite pozitivne ide dobre obdobie jar, leto budeme aktivnejsie bude kam chodit co robit ja som dnes potrhala burinu v skalke, oprala a vysusila vonku pradlo idem o chvilu pre syna a pojdeme na bicykel s vetrom opreteky🙂trocha hlavu vyvetrat.Baby fajcite niektora? Chcem sa tohto zlozvyku zbavit muz prestal pred par mesiacmi a samej mi vadi moja slaba pevna vola.ja mam obdobia kedy fajcim a potom rok, dva nie a zase dokola

evak12
14. mar 2016

ahojte dievcata,zajtra mam ist ku psychiatricke po potvrdenie,ze mozem pracovat,aj k psychologicke na terapiu a mne je dnes tak,ze skoro cely den som prelezala,citim akoby mi trpla krcna chrbtica,nic ma dnes nejak netesi,pred detmi sa len pretvarujem,ze je vsetko ok .....esteze mam manzela,ktory mi pomaha vo vsetkom .....vcera celkom ok den,povedala som si musim ten tyzden nejak vydrzat .....lebo od pondelka mam moznost do tej billy nastupit,a hlavne musim a chcem,bo doma by som sa zblaznila .....tak dufam,ze zajtra sa pred nimi nacisto nerosypem,to by som si velmi vycitala ......drzte mi palce

ivka1302
14. mar 2016

@evak12 uvidis ze to zvladnes vies to je nasou psychikou ze doma nam je zle to som sa dozvedela od jednej babulky ktora chodi na terapie Totiz ze doma sa citime v bezpeci preto si dovolime aby nam doma bolo zle ale ked si precitas diskusie tak kazda vsade vsetko zvladla aj ked sa obavali ze nie uvidis ze naberies sebavedomie a najdes v sebe silu. Nemysli na to nechaj to plynut mimo teba ja som sa tak proti tomuto obrnila ze ked citim ze ma nieco vyhodi z kolaje predstavym si ze to ide mimo mna ako ked stojis na stanici a prejde popri tebe vlak tak mas z neho najskor strach lebo je rychly ale ked prefrci okolo teba tak je zrazu vsetko prec a ja toto robim s myslienkami skratka si predstavym ako idu okolo mojej hlavy ale nie do hlavy😊🤗😘🌺❤️A vobec sa nad ty nazamyslam necham to prejst mimo mna a poviem si ze toto sa ma netyka alebo ze to nie je dolezite funguje to ver mi skus to a dnes si urob pekny vecer. Skus sa spytat tvojho muza ci by ti pomasiroval chrbticu uvidis ako sa uvolnis je to balzam na telo a aj na mysel aj ked to nebude profesionalne ale pomoze ti to. Mna moj skrabka po chrbte a citim sa vtedy dobre☺️😘😚❤️❤️❤️Vsetko zvladnes neboj pekny vecer🌺😘🤗❤️

evak12
14. mar 2016

@ivka1302 dakujem,aj tebe pekny vecer .....akurat mi sestra pisala,ci nechcela by som ist pracovat do firmy jej dobrej kamosky vyroba cok.trubiciek,no a zasa dilema....ze v obchode som uz pracovala a ze viem ako to tam chodi ☹ ....uf

ivka1302
14. mar 2016

@eliska13 to nieje tvoja chyba ze sa ti nepodaril ale moja☺️😘😚❤️Keby som ti to spravne napisala tak by si videla aka kucharka je s teba. Skus na buduce mne sa tiez obcas nieco nevydari ale nevzdavam to. eli ja nefajcim ani som to nikdy nerobila ani moj muz teraz ale kedysi fajcil teraz vravi ze prestat fajcit bolo jeho najlepsie rozhodnutie ktore urobil v zivote. Ja mu tvrdim ze najlepsie rozhodnutie v jeho zivote bolo ked si ma nstahoval do domu🌺😘🤗❤️❤️❤️Tak povedal ze urobil dve spravne rozhodnutia v zivote🌺🙂😂🤗😊😘☺️❤️Drzim ti palceky aby si mala silu prestat a aby si nad tymto zlozvykom vyhrala😊😘😚🌺❤️❤️❤️❤️

ivka1302
14. mar 2016

@evak12 tak si to chod obzriet a hlavne nedylemuj lebo aj tak si nakoniec vyberies to spravne pre teba☺️😘🤗❤️❤️

eliska13
14. mar 2016

@evak12 to je normalne, ze sa dnes citis horsie, lebo zajtra nieco ocakavas.Neboj sa tu pracu chces a zajtra to zvladnes🙂Akokolvek sa rozhodnes bude to lepsie ako doma sediet.

@ivka1302. Haha mate podobny humor ako my..Tiez sa takym stylom doberame.

lenka_21
15. mar 2016

Baby, ak by ste mali zaujem mame tu aj sukromku kde diskutujeme o podobnych problemoch. Jedina podmienka clenstva 😀 😀 😀 je aktivne prispievanie...nemusi byt denne, ale aktivne 😅 Ak mate zaujem napiste mi IP...

evak12
15. mar 2016

@lenka_21 ahoj,kde treba napisat?

ivka1302
15. mar 2016

@evak12 napis lenka 21 na internu postu da ti informacie😚😘🌺❤️Pekny den vsetkym

qidko
15. mar 2016

@ivka1302 ahoj skrabkanie po chrbte aj ja zboznujem manzel sa vzdy smeje ze som ako macka uz len priast by som mala🙂 .......a zatra konecne pride dnes ma narodky,19. ma maniny a 23 .dcera ma narodky tak vikend bude super pride svokra konecne ju uvidim uz tyzden som u nej nebola daleko byva1,5 km a kym by som dosla dole musim ist naspat lebo vychadzky mam len 2 hodky....vcera tu bolo krasne dnes mame cca 5 cm snehu picne ma .....mam uz navarene aj upratane tak idem pocvicit no velmi sa mi nechce......a inak lieky na spane uplne vysadene od kedy som nabrala odvahu chodit na prechadzky je to ovela lepsie,Lexaurin od kedy som mala zazitokzo synom( opil sa len aby ste vedeli ak nahodou neviete)🙂 vysadila som ho uplne lekarka povedala ze len pomaly mam vysadit ale ja som stym sekla a zvladam to som na seba pysna.....a uz len zbavit sa aj Escitoplanu a som heppy....pekny den prajem drzte sa

evak12
15. mar 2016

@qidko ahoj,no ja som akurat prisla od psychologicky,odporuca mi hospitalizaciu,mam sa rozhodnut a porozpravat s manzelom ....alebo nastupit do prace a uvidim,co vy nato dievcata?

qidko
15. mar 2016

@evak12 pozri podla mna ona vie o com to je ak by si ju nepotrebovala tak ti ju nenavrhne....podla mna by si mala ist odychnes a hlavne zotavis sa das sa do kopy a bude ti lepsie.......A JA SLUBUJEM ZE TA PRIDEM NAVSTIVIT ABY TI NEBOLO SMUTNO🙂 to myslim uplne vazne....rozhodnutie je na tebe ...drzim palce 🙂