Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
7. jún 2016

@adrika19 Ahojky Adrika, tak to je dobré, ked nemáš stresové obdobie.... takže dufam a držím Ti palce, aby to tak aj naozaj bolo ,že to bolo iba ojedinelé... a už sa to nezopakuje... Všetko je to v hlave, takže už sa nad tým nezamýšlaj, nemysli na to, a funguj dalej tak, ako doteraz, ako by sa nič nebolo stalo... a bude dobre....aj nadalej.... 😉

domkaaaa
7. jún 2016

@ametyst123 moj priatel je ten najkrajsi chlapec na svete ... Zhorsilo sa to len s Pp preroze mam stale strach ze nie som pre neho dostatocne dobra ze si najde inu ked ja nepodam dobry vykon a tak 😢 Stale mam uzkosti z toho ze pri mne nemoze byt stastny ked mam tuto chorobu

domkaaaa
7. jún 2016

Takze by ste mi radili tu alventu zmenit? 😊😊 ja uz si niekedy myslim ze som taka povaha ... Len nikdy predtym som taketo uzkosti a obavy nemala takze asi je potrebne tie ad zmenit lebo mi na uzkost nepomahaju ... Doteraz bolo ako tak ok ale zasa sa noeco pokazilo pritom sa nic nestalo 😏😏

ametyst123
7. jún 2016

@kutuska Ja beriem ADčka.... celkovo asi 6 mesiacov.... k tomu Rivotril 6 mesiacov.... najprv som prvé 3 mesiace brala Tianeptin Mylan... čo som sa po nom citila celkom dobre.... ale potom ho lekárka zmenila na Brintellix...vraj kvôli tomu, že ho nedostať v lekárnach... tak mi predpísala podobný .... teda ten Brintellix.... ten beriem tiež už tretí mesiac.... cítim sa podstatne lepšie ako na začiatku, ale nie je to na 100%... to ešte nie.... a občas mi býva zle.... ale to chce pozitívny prístup... ja som sa dnes rozprávala s jednou zdrav. sestričkou práve z tej oblasti... a ona mi povedala, že áno lieky treba brať.... a ked sa už človek citi lepšie.... treba sa z toho dostať... ale hlavne vlastnými silami.... na začiatku treba, aby človek lieky bral... ukludní sa to všetko.... a po istom čase.... ked je to už ok... treba pomaličky pomaly vysadzať lieky.... ale nemyslím tým... že za týzden... alebo dva vysadiť.... nie, na to treba niekedy aj pár mesiacov... vysadzovať treba potom po štvrtkach..... najprv benzače.... potom až ADčka.... tiež pomaly vysadzať.... takže hlavne ide o to, ukludniť sa, ked má človek stresové alebo zátažové obdobie.... dostať sa z toho liekmi... a potom aj vlastnými silami... a hlavne pozitívnym myslením... ja viem, že sa to ľahko píše.... ale ja tým prechádzam tiež... a zo začiatku som bola na také reči, že pozitívne myslenie, ked mi bolo zle, dosť aj alergická.... ale teraz to už chápem... a ludia na okolo majú pravdu, bez pozitívneho myslenia to nejde.... človek musí zmeniť zmyslanie, z negatívneho na pozitívne.... ak sa chce z toho dostať... ja netvrdím, že teraz človek musí byť hned velký optimista, to nie, to sa ani nedá.... 🙂 ... ale začať sa tešiť z vecí, maličkostí, z ludí,... a postupne to príde samo....že sa človek viac začne tešiť z toho násho každodenného života, lebo si ho utvorí maličkými ale príjemnými zážitkami a vecami, a pocitmi... a potom sa zbaví aj tých psychických porúch.... 😉 takže držím palčeky... a snaž sa potešiť aj z uplne malých maličkostí... a tie sú práveže tým velkým potešením,ktoré nám vyplnajú každodenný život... nie velké veci, na ktoré človek čaká, či prídu... aké velké veci... život je práve o tých "maličkostiach", o usmeve partnera, o božteku od detí, ked Ti niekto povie, ako dnes dobre vyzeráš, ... o tom to je..... toto sú "maličkosti" ktoré robia dni a celý náš život... "veľkými" ....zážitkami.... Tak Ti fakt držím palce a keby som mohla... taaaaak rada by som Ti pomohla s riešením takýchto vecí na svadbu.... mna to velmi bavilo... a vlastne všetko som si vybavila na svadbu sama.... kedže môj manželik bol odo mna dosť daleko.... takže vybavovanie ostalo vlastne na mne.... 🙂 ...ale to bolo už pred 10 rokmi.... takže vela vecí sa aj zmenilo.... za ten čas.... ale jedno si zober tak, že nemusí byť všetko tip-top... a aj pri najväčšej snahe... to tak byť nemusí... môže ale nemusí...a takmer vždy sa nájde niekto alebo niečo, čo to môže mierne narušiť... alebo niečo, s čím človek ani nepočíta, takže sa s tým netráp, všetko bude tak, ako má byť....! To mi ver... a všetko bude dobré, ak si to nebudeš brať príliš... a hlavne Ta to bude tešiť.... a samozrejme aj Tvojho partnera, a skoro manželika.... 🙂 ...je to len o vás dvoch... ostatné veci... a ludia.... sú len "prídavok".... 😀 ... je to len váš den, a urobte si ho taký, aký ho chcete mať vy, nie ostatní..... 😉 .... PS: ešte jedna rada na začiatok do vášho manželstva.... od začiatku manželstva musite stať obaja spolu pri sebe a podržať sa navzajom aj pred vašimi oboma stranami rodičov... to je podstatné... a presadte si hned na začiatku to svoje, a treba si hned na začiatku a hned ked sa vyskytne nejaký problém, alebo čo sa vám nebude páčiť, vyriešiť to hned, lebo potom sa to už, nebude dať tak lahko zmeniť, ale na začiatku sa to dá lepšie, ako potom neskôr.... lebo ak sa človek neohradí na začiatku, potom sa to berie tak, že šak tak je to dobré.... ved s tým mladí suhlasia... nič nenamietajú.... tak je to ok... takto to bude aj nadalej.... Nie, od začiatku si treba stanoviť pravidlá, aj ked si možno mysliš, že sa to nedá... ver mi... dá sa to.... ja som si od začiatku povedala, čo mi vadilo.... a tak som nemusela trpieť .....ale mám kolegynu,ktorá viac ako 12 rokov žila so svokrovcami... a robili jej peklo zo života.... ale jej chybou bolo.... že sa nikdy neohradila.... lebo chcela byť tá "slušná a dobrá".... a to sa bohužial nevypláca... Jasné, že treba byť slušný a úctivý, ale treba si presadiť aj to svoje....slušne a pekne.... ver mi, že sa to dá.... 😉 aj ked to bohužial niekedy je z tej druhej strany ťažko pochopiť... ale aspon sa vyhneš stresom neskôr..... ked si stanovíte pravidlá.... nenápadne ale trefne, a presne si povedať, čo chcem a čo nie..... Držím palčeky.... a teš sa zo svadby... a z jej príprav... stojí to za to... naozaj.... 😉

ametyst123
7. jún 2016

@domkaaaa Takže áno, Alventu treba zmeniť, rozhodne Ti nepomáha, alebo už neučinkuje... a treba zmeniť na taký liek, ktorý neberie ani chuť na sex.... spýtaj sa lekárky, porad sa s nou určite, a rozhodne jej povedz o tomto probléme.... ona takéto veci rieši každý den... to mi môžeš veriť... takže s tým nemaj žiaden problém... a kludne o tomto probléme povedz....
A kedže Tvoj priatel je s Tebou, tak asi s Tebou byť chce, a lúbi Ta, tak prečo sa ešte sama stresuješ tým, "či podáš dobrý výkon, ked máš PP".... s tým sa absolútne netráp... nemysli na to, a hlavne sa uvolni.... lebo tým že si takto hovoríš, je to všetko v hlave... a pokial sa psychicky neuvolníš... tak s tým nebudeš proste spokojná.... Tvoj priatel je s Tebou, takže Ta má rád... tak nad takýmito " blbosťami" sa netráp ... 🙂 sorry, že Ti to takto poviem.... 🙂 ... ale to nie je o výkone.... ale to je o tom, mať z toho radosť a potešenie, nie či podám alebo nepodám dobrý výkon... lebo ma opustí, ak ho nepodám... to je blbosť.... ked to pred tou PP bolo dobré, tak načo sa nad tým zamýšlaš teraz?.... Neboj sa, Vidíš, je to ten strach... o ktorom tu stále píšem... a to je to, čo chceme poraziť... strach ktorý máme v hlave..... 😔 ... a nechceme predsa aby nám strach ovládal náš život... prečo? prečo by mal?.... ved chceme svoj život žiť... nie?... a nie ho prežívať, alebo sa báť.... Na to tu nie sme.... sme tu preto, aby sme boli šťastní, a ja verím tomu, že sa to dá... ked to bolo možné aj predtým... určite je to možné aj teraz... a mi tú PP, resp. uzkosti a depky... porazíme....Tak sa vôbec nezameriavaj na to, alebo ono... či je to dobré, či to takto robím super skvelo... čo ak by to bolo aj o tom, že aj Ty chceš mať z toho uplne super zážitok, a nech aj Tvoj partner potom teda podá "super výkon".... 😅 .... Fakt to nie je o tom... ide o to šťastie byť s človekom, ktorého lubiš, a on lubi Teba.... vôbec nejde o "gymnastiku v posteli".... a pokial Tvoj partner to berie skôr takto... tak potom je na mieste otazka, či mu ide len o to ... alebo aj o to, aby Teba urobil šťastnou.... 😉 ... A nad tým, že čo ked si nájde druhú, neuvažuj... lebo Ta to bude nahlodávať, a je to niečo, čo Ta bude tahať dole a dole...viac a viac.... zabudni na to... nemysli na to.... a keby sa to nedajbože stalo..že by si náhodou aj našiel inú.... tak čo... tak si Ta nezaslúžil.... a necení si Teba.... a predsa ja by som nechcela byť s niekým, kto si ma neváži... a nechce ma kvôli mne samej.... hmm?... 😉 .. Potom si Ta nezaslúži, a nevie, o čo prichádza.... 😉 ... Tak sa už nad takýmito zbytočnosťami netráp.... užívaj si život... a teš sa z neho.... a tie lieky zmen.... porad sa s lekárkou... a vysvetli jej, že Ti nezaberajú, a proste už ich chceš zmeniť.... a nedaj sa odradiť.... povedz, že ich už brať nebudeš... a chceš iné.... niekedy fakt lekári predpisujú také lieky, za ktoré majú provízie... a ak Ti liek nezabera dlhodobo... tak potom je jasné, že lekárka Ta má ako pacienta, na ktorom chce niečo vyťažiť.... takže ja osobne si myslím, že ten liek zmeniť treba....
Držím Ti palčeky a neboj sa... Ty to zvládneš.... drž sa.... 😉

apolka77
7. jún 2016

@adrika19 ale ja ho uzivam uz 27den 😉

domkaaaa
7. jún 2016

@ametyst123 dakujem ta rady 😊😊 a mas zplnu pravdu lebo vcera ma priatel drzal vecer a ja som si uvedomila ze ta laska vobec nie je o tom 😊Ke velmi zlaty a pomaha mi ako sa da aj ked je ro niekedy tatke ale spolu ro zvladneme 😊 Dnes som bola trochu v zahrade ale to ke taka manualna praca pri ktorej zasa same uzkostne myslienky 😢 Treba asi zamestnat skor hlavu

anina63
7. jún 2016

@marusia12 to je jedno z AD ktoré môže predpísať obv. iné nie. Mne pred rokmi pomohlo...

ametyst123
7. jún 2016

@domkaaaa No vidíš, o tom láska je, a ked je s Tebou aj v takýchto chvilach..tak Ta má určite rád, ved by už dávno zdupkal, a neriešil s Tebou problémy, a jasné že to zvládnete, fakt sa to prekonať dá, len treba na "začiatok" tie správne lieky, a uvidíš, že to bude lepšie a lepšie.... dostaneš sa z toho a Ty, a aj Tvoj priatel budete šťastní, že ste to spolu zvládli.... A čo sa týka manuálnej práce.... ja nemam klasika záhradu, ale iba okrasnú, a mna zase neskutočne baví rýpať sa v kvietkoch.... v zelenine by sa mi nechcelo.... 😅 😝 ..... to by som asi tiež z toho mala depky.... 🙂 .... ale kvietky....? to už je o inom... v tom sa ľúbim rýpať.... a velmi ma to baví.... lenže teraz nemôžem, lebo som na PN-ke.... tak to by bolo keby na takto našli rýpať sa v zemi.... 😖 ... ale velmi by mi to prospelo.... ja sa velmi tesím, kedy budem môct konečne zase ist si vylepsovať okrasnú zahradku... lebo je na nej este kooopec roboty... ale baví ma to... a pritom si práve vtedy prečistím hlavu, lebo na nič iné nemyslím.... vypinam vtedy... 😅 .... ale teraz, ked som väčšinou dnu.... tak si aspon pozerám na internete záhradky... okrasné... samozrejme... 😅 ... a aspon sa kocham krásou .... a na nič iné nedumám..... 😵 .... Takže ako píšeš, treba si zamestnať hlavu... presne tak..... ale niekedy aj manuálna práca, ktorá Ta ale musí baviť, dokaže vyvetrať hlavu, a človek nemyslí na "somariny".... 🙂 😉 .... Držím Ti palce.... naozaj to zvládneš, neboj sa, a ver tomu, lebo sa to naozaj vyliečiť dá.... je aj kopec iných, a horších chorôb, ktoré ludia musia prekonávať a zvládajú to, a držia sa, tak takéto niečo neporazíme?.... ked sa to k tomu ešte aj dá poraziť?... Jasné, že to dáme.... 😉 😉 😉 Tak sa drž ....myslím na Teba.... 😉

ametyst123
7. jún 2016

@anina63 Ahojky Anina, a ktoré AD máš na mysli? čo predpisuje obv. lekár....?

domkaaaa
7. jún 2016

@ametyst123 len ked ka mam stale pocit ze ma nebavi nic 😄 Proste vsetko mi vyvolava izkost a ja neviem rozlisit toe prave pocity co ma bavi a co nie ... Jedina vec ktora mi nevyvolava uzkost ke ist von s mojimi naj kamoskami, ktore vsak o tomto nebedia iba tak okrajovo s nemusim sa pred nimi pretvarovat 😊 Nasmejeme sa a tak 😊 To je ten relax pre mna kedy nemyslim na blbosti a uzkosti 😊 Radsej saom niekde inde ako doma len domacnost je na mne tak si nemozem dovolit len behat 😜 Musime nieco papat a okrem domacnosti mame aj velku zahradu a aj taku kvetinkovu okrasnu

domkaaaa
7. jún 2016

@anina63 ajooooj ani ... Ako depka? Ustupila? Zabrala alventa naplno?

evak12
7. jún 2016

ahojte dievcata,zajtra idem brigadovat do Lidlu,tak mi drzte palce ......mam sa dobre,myslim,ze aj vdaka rivotrilu,neviem,ale som konecne ta EVA!!!!!!drzim vam vsetkym palce

ametyst123
7. jún 2016

@evak12 Ahojky Evička, tak držíme palce...a teda aké lieky okrem Riva ešte berieš, zmenila si niečo?.... a niečo vysadila...?... lebo predtým, ak si dobre spomínam, Ti toho naordinovali teda že dosť vela.... tak napíš, ked budeš mať čas, že čo teraz ešte berieš,.... a ako často a ktorý Rivotril berieš?... Ten 0,5 mg.... tabletkový, alebo 2,5 mg....?... alebo kvapky....?.... rada by som to vedela.... lebo tiež beriem Rivotril... a tiež mi dosť pomohol.... A som šťastná spolu s Tebou, že si sa nevzdala, a dala si sa do poriadku, že si naspäť sama sebou.... vidíš, netreba sa báť, ono sa to dá poraziť, a dá sa to zvládnuť... tak Ti silno držím palce, nech sa Ti darí.... a hlavne hlavu hore... a neboj sa.... Inak práca v Lidli je dosť ťažká, a niekedy aj nadčasy robia, a neviem, či preplácajú.... to len tak mimochodom, zisťujem, ked chodím okolo tých našich predavačiek s nakupným košíkom... a počúvam čo hovoria.... ale viem, že prácu chceš, a potrebuješ, takže Ti držím palceky, a nedaj sa, a neboj sa.... Ty to zvládneš.... ja tomu verím.... 😉 😉 😉 .... dokazala si sa dostať z toho najhoršieho... a bude už len lepšie a lepšie... možno občas prehánky, ale bude to stále lepšie a lepšie.... uvidíš.... 😉 Si silná žena, tak sa nedaj.... 😉

ametyst123
7. jún 2016

@domkaaaa Domkaaa, myslím si, že si upadla do stereotypného kolotoča, ktorý sa Ti nepáči, a z toho máš tieto problémy... ja som to tiež takto istý čas vnímala.... furt ten istý kolotoč dookola... ráno deti do skôlky, potom do práce, z práce po deti do školky... domov, doma dat detom jesť, navariť, popratať, poprať, prichystať veci na další den, umyť deti, uložiť spať.... a ísť spať.... a stále dokolečka dokola.... niekedy mi ani neostával čas na moje záluby..... ale teraz ... je to už lepšie... síce som momentálne na PN-ke... ale už som nutne potrebovala oddych, a som šťastná, že som doma.... všetko v pohode stíham.... samozrejme mimo práce.... 😀 ....chvalabohu že nemusim chodiť do tej práce..... dávam si pauzu.... a ked ma vyhodia, vobec mi to vadiť nebude.... 😅 práve naopak..... 😵 .... už tam nechcem robiť... budem si hladať radšej niečo iné..... 😉 ... Takže verím tomu, že ten neustály kolotoč prác doma Ta prestal "baviť".... lebo nemáš žiadne iné možnosti sa "vyžiť".... myslím v dobrom slova zmysle... 😵 .... a nemáš čas na zaluby.... ale ver mi, že ked skusiš zmeniť lieky, a sadnú Ti, začneš to vnímať inak.... A inak ja sa napr. teším už aj z takej, predtým pre mna "blbosti", že som napríklad ušila závesy na okná.... no teda obšila..... 🙂 .... a sa mi neskutočne páčia.... že konečne nejaká zmena, hoci drobná, ale zmena.... už čakali dosť dlho na to, aby som ich konečne urobila.... 🙂 takže som happy.... a manželik dal beton do detskej izby, takže som stastná tiež, že to nestagnuje, že sa deju nejaké zmeny, a je to super... deju sa veci, o ktorých som dlho snívala, a mala som pocit, že sa ich nedočkám... 😉 ... takže ak máš možnosti, tak skús nejaké maličké zmeny, ktoré Teba dokážu vnútorne potešiť, a verím, že sa určite nájde niečo, čo Ta predtým bavilo.... tak od toho sa odraz, aspon budeš vedieť, že toto Ta bavilo, tak by to mohol byť taký odrazový mostík.... skús.... alebo napr. čítať nejakú dobrú knihu, alebo pozrieť si film, ktorý si už dávno nevidela.... alebo hocičo ... neviem... niečo čo Ta poteší.... 😉 .... Ja verím, že to zvládneš, ale tú Alventu zmen.... očividne Ti neúčinkuje.... resp. Ti proste nesadla..... 😉 Tak držím palceky.... Ty to zvládneš.... len odvahu do toho.... 😉

simka1454
7. jún 2016

dievčatá mne je už pár dní horšie a dnes od poobedia úplne zle je mi na vracanie trasú sa mi ruky, na kontrolu mám ísť až 14 myslíte že by som mala zavolať a ísť skôr ?

anina63
7. jún 2016

@ametyst123 Ahoj moja,áno Citalec môže obv. inak pozdravujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@domkaaaa Ahoj,hmmmm nie je sa čím chváliť 😖 mohlo by byť aj lepšie.Možno by som potrebovala navýšiť,ale nemám odvahu....teraz som na 75 mg.Sama na seba mám nervy,lebo som lenivá ako voš. Všetko robím na silu,aj to, čo už na mňa kričí 😀

mariaxx01
7. jún 2016

😨 ma niekto skusenosti s kventiax 25mg ?doktorka mi ho predpisala dnes prví den

janka_banka
7. jún 2016

@ametyst123 Ahoj Ametyst 🙂 ... tak už aj ja som na PN, proste som to nevládala robiť takto ďalej...práca, potom pre deti, práca doma ... ráno som šla do roboty a proste mi vypovedali nervy, som sa zobrala a išla s plačom domov, je to fakt brutal, keď už človek nevládze a ledva som sa doplazila k lekárke...tak teraz min. 3 týždne na PN aaaaale .... som síce spokojná, že som doma, ale stále premýšľam, čo bude s robotou, ak ma prepustia potom si budem musieť hľadať novú prácu a zase ten štart na novom mieste ... a ja taký bojko, čo sa bojí každej zmeny to naozaj zle znášam ... tak stále nejako moc nad tým premýšľam a to ma vťahuje späť do depky .. bleee ... ale inak mi lekárky úplne vysadila diazepan, tak mám teraz brutálne absťáky, chodím ako námesačná, nechce sa mi ani premýšľať ... ale zase už viem načom som a snažím sa odraziť a utriediť si myšlienky a hodnoty života ... viem, že niekto povie, že však nič sa nedeje, ale každá z nás danú situáciu prežívame po svojom a čo pre niekoho nie je žiadny problém, pre druhého to môže byť prekážka ako hrom 🙂 ... určite vieš o čom hovorím 🙂 ... ale detúrence a manžel sú kľudnejší, ráno mi aj dcérka povedala, že ako je dobre keď som doma a nie je taký stres 🙂!!! a to má 7 rokov a už to slovo použila v plnej vážnosti 🙂 🙂 🙂 ... dúfam, že tie moje stavy čoskoro pominú, našťastie nemám pan.ataky a ani nejaké prehnané úzkosti ... a Tebe sa ako darí v liečbe?

janka_banka
7. jún 2016

@evak12 držím palce aj na nohách, určite do dáš !!!! 🙂 posielam srdiečko pre šťastie 🙂

apolka77
7. jún 2016

@domkaaaa domka ak sa smiem spytat ako dlho si uz s svojim frajerom?

ja vidim hlavny problem v nizkom sebavedomí. No a co ked je to najkrajsi chlapec na svete? Fyzicka krasa este nic neznamena...ako z jednej strany ta chapem, tie tovje strachy co ked si najde inu..co ked to alebo ono..ale ked si najde inu znamena to, ze si ta nezasluzil a proste zivot sa nekonci...skus najst svoju hodnotu..a nepretvaruj sa, aby si sa mu zapacila, bud sama sebou..pretoze ked sa celu dobu hras na niekoho kto nie si, sama pises ze len s naj.kamoskami dokazes byt sama sebou, tak ta to neskutocne vycerpava, sama sa zamotavas do klamstiev..to je hotova schizofrenia..a z toho mozes mat aj ataky..zijes pre seba tento zivot..
ten strach so sexu s nim moze mat mnoho pricin, len ty vies co vsetko a s kym si zazila..odporucam ti viest si dennik o svojich pocitoch, papier znesie vela, nedrz v sebe napatie..koniec koncov vyspovedaj sa na papier a zapal ho potom...snaz sa byt uprimna sama pred sebou, mozno velmi rychlo najdes odpoved na svoje otazky..

ametyst123
7. jún 2016

@janka_banka Ahojky Janka, 😉 .. no vidíš, nemôžeš takto fungovať dlho, to sa proste nedá, ja som na PN-ke tiež a som šťastná, a teraz neriešim, či ma nechajú v práci alebo nie.... skôr si myslím, že nie, ale vieš čo som sa rozhodla?.... že ked si konečne pooddychujem, prestanem chodiť po doktoroch, tak ked mi bude lepšie budem si hladať novú prácu, ja sa do tej starej už vrátiť ani nechcem, nie som bojko, práve naopak, s odstupom časom som vlastne pochopila, že ma tam len využívali, a makala som za minimálny plat, a pritom kolegyna bez praxe, (hlavne že blondínka... 🙂 ) ... má raz taký plat ako ja.... a má takú istú VŠ ako ja.... tak som tam vlastne bola za takého "blbca"..... ešte aj cez obedy som ostávala jak trúba v robote, a ostatné išli na obed do reštiky... a potom mi akože doniesli jest, čo som sa najedla za 15 minút... aj to popri vyrušovaní telefonatmi atd.... a oni si boli na obede aj trištvrte niekedy aj celú hodinu.... takže som bola riadny somár, že som sa nechala takto využívať... a ešte k tomu za minimálny plat..... 😠 .... som naštvaná, ale vlastne som aj velmi šťastná.... takže si budem hladať niečo iné... je mi jedno, čo .... ale jedno viem iste, že vrátiť sa tam už nechcem.... 😵 .... a ešte tá kolegyna tyranizovala každého okolo seba, a teda aj mna.... ale ja som si povedala svoje, čo si o nej myslím, tak mi dala pokoj, resp. pochopila, že má nemá nasierať, lebo nedopadne dobre.... ja som velmi kludný človek, ale ked ma raz niekto poriadne ale že poriadne vytočí, tak si to nenechám líbiť..... 🙂 ... a poviem si, co proto.... 🙂 ..... aj ked to u mna vyvolá stres.... ale niekedy sa to proste inak ani nedá.... ked sa mladá kolegyna, ktorá nemá ani 30 správa k 60..tnikom... starým ľudom... kolegom... ako keby to boli jej rovesníci, alebo nejaké decká, ktoré môže len tak zhodiť pred druhými, a nakričí na nich pred všetkými jak na malé deti,.... proste úcta k staršiemu absolútne nula bodov..... a ja som tiež od nej staršia... takže a mám aj viac odpracovaných rokov.... takže nedovolím, aby sa na mne vozila... ale čo je najlepšie, vieš kolko urobila ona chýb?.... ale o jej chýbách sa nehovorí... a už vobec nie nahlas, a pred šefom.....? kdeže.....!.... Takže takúto prácu ja nepotrebujem.... a kašlem na to.... viem, že aj v dalšej práci to môže byť rovnaké, ale nemusí, .... ja som predtým mala raz aj dobrú prácu a super kolegov.... bola to super práca.... škoda len, že som sa presťahovala do iného mesta..... 😒 ale nevadí.... budem dufat, že si nájdem inú prácu, s ktorou budem spokojná.... tak sa neboj ani Ty, poriadne si konečne oddychni, máš na to plné právo.... šak si doteraz drela ako koň, takže si zaslúžiš "oddych".... hoci PN nie je oddych... ale Ty vieš ako to myslím..... 😉 ... A vidíš, že aj deti vnímajú, a naozaj velmi dobre, ked sa s nami niečo deje... oni to vidia, a ja by som strašne nerada prenášala tieto moje negatívne pocity, a postoje, na moje deti... a viem, že ani Ty nie... takže treba si dopriať oddych, a konečne mať pokoj.... aspon na určitý čas, aby sme sa fakt dali dokopy... a pozbierali sa.....a jak sa hovorí,... odrazili sa od dna..... naspäť do normálneho života.... ale už bez stresov.... hoci problémy budú vždy, ale dufam, že ich budeme vedieť zvládať lepšie... a bez stresov vo vnútri nas samych.... 😉 Držím palce, aby sa nám to podarilo.... 😉 PS: a prečo Ti doktorka vysadila diazepam... práve teraz by si si potrebovala oddychnuť, a toto by Ti pomohlo.... tak neviem....

ametyst123
7. jún 2016

@anina63 Ahojky Anina, hej toto viem, že Citalec môže predpisať obvodná, ja som ale myslela, že hovoríš o inom Adčku....ja som si myslela, či nemôže predpísať napr. taký Brintellix, ale asi nemôže,..... ale dakujem Ti za odpoved.... 😉

ametyst123
7. jún 2016

@simka1454 Simka, a pripomen mi, aké lieky berieš, a ako dlho?.... ak máš nejaký ukludnovak predpísaný, tak si ho zober.... pomôže Ti to na ten atak.... to vracanie, tras rúk.... atd.... to je bohužial ten atak..... takže ak máš nejaký predpísaný liek Neurol, alebo Lexaurin, alebo Rivotril, diazepam, alebo Frontin, tak si hned zober.... a pomôže Ti to....

apolka77
7. jún 2016

@janka_banka
@ametyst123

dievcata ste na PN so psychickou poruchou, dajte si napisat vychadzky, ja som mala 2hod.doobeda a 2 poobede, niekto predpise aj 3poobede zavisi aky je posudkovy lekar...a ametyst keby ta aj uvideli v zahrade, mas to ako terapiu..nie si na PN s infekciou..ja som si vychazdky hned pytala, po tyzdni mi sestricka napisala, sama som si vybrala...a chodila som aj mimo nich von, dokonca aj v divadle som bola...kebyze mi pride kontrola tak mi daju rod. prislusnici vediet a povedia ze som sla do lekarne lebo mi bolo zle...proste ak mate chut netrcte doma, mne sama dr.povedala, ze ked si najdem v schranke ze boli na kontrole a nebola som doma mam si ist kupit do lekarne paralen a blocek bude dokaz..taku mam dobru dr....oddychnite si a pekne si uzite volno...

janina145
7. jún 2016

@ametyst123 ahoj ano pomohol mi a nie neberiem.nic ine

simka1454
7. jún 2016

@ametyst123 ja mám predpísaný citalopram,xanax a beriem citalopram dva razy denne jednu tabletku a xanax 3 razy polovičku,no už pár dní mi nebolo dobre a dnes sa to takto vŕši na mne. Beriem lieky od marca a už bývalo aj lepšie no neviem či to nemám z toho môjho hrozného strachu a úzkosti. Dnes len plačem a plačem a trasiem sa,ešte aj zima mi je a vonku je teplo.

ametyst123
7. jún 2016

@janina145 Tak to je super, a aké mg berieš...a ako často?.... Ja mám Brintellix 10 mg... ale polím si to, ráno pol tabletky čiže 5 mg... a večer tiež pol tabletky.... Neviem, či nemám navýšiť dávky, na 1 tabletku ráno, a jednu večer....?.... Lekárka mi povedala, že môžem.... tak neviem....

ametyst123
7. jún 2016

@simka1454 Ahojky Simka, vieš čo, čitala som si dávkovanie Xanaxu... resp. jeho charakteristiku, a tam sa píše, že jeho užívanie nesmie presiahnuť dobu 8 až 12 týždnov, jedine ak to odporučí odborný lekár, a vrámci tej doby by malo byť zahrnuté aj znižovanie dávok Xanaxu na nulu.... Tak teraz neviem, či Ti ten Xanax netreba radšej vymeniť za iný liek, resp. začať so znižovaním dávok... ale pomaly.... alebo ho vymeniť za iný benzodiazepín... lebo zase na druhej strane mám pocit, že Citalopram by Ti už mal zabrať.... takže je otázka, či aj Adčko máš dobré.... už prešli 3 mesiace, takže myslím si, že ak Ti už bolo aj lepšie, a teraz máš znova atak, niečo nie je ok, a mala by si s tým ísť k lekárke sa poradiť, čo ´dalej.... Možno nemás ani Adčko dobré... ktoré Ti nesadlo.... a ten Xanax by možno bolo potrebné vysadiť.... ale fakt pomaličky postupne.... po štvtke alebo polke tabletky... aspon minimálne dva týždne... ale ja by som bola radsej za mesiac.... a potom zase... lenže neviem, či tak dlho sa ten Xanax môže brať.... dosť ma to uprimne povedané zmiatlo... ked som si o tom Xanaxe toto prečítala, neviem, lebo ja osobne si myslím, že sú ludia, ktorí to berú vlastne stále.... ked im je zle.... tak neviem.... alebo sa treba zbaviť pravidelnosti, a užívať ten liek vtedy, ked máš tieto stavy..... Toto fakt neviem.... Na Tvojom mieste by som rozhodne išla za lekárkou, nech rieši tento stav..... povedz, že sa cítiš zle, a už Ti bolo dobre.... takže nech niečo robí..... Držím Ti palce, aby ste to vyriešili.... 😉