Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
3. sep 2016

@simka1454 tak ako pise ameyst určite by som volila zmenu lekara aj keby som musela cestovať.. Lebo leksr ta ma vypočuť upne vsetko by mal vedieť aj tvoje pocity všetko.. Skus si popozerať ineho lekára lebo tento ti moc k tvojim stavom nepomaha...

felicita2
3. sep 2016

@ametyst123 Quarelin mi zaberal na začiatku ked som este nemala migrény také silné a tak často. Teraz mi na záchvat migreny zaberajú len triptany.

simka1454
3. sep 2016

@ametyst123
@umabell
to bude asi najrozumnejšie zmeniť lekára lebo tomuto keď aj rozprávam ako sa cítim,kedy mávam tie moje strachy,úzkosti tak nič nehovorí on je úplne ticho a vždy som tam ani nie 10 minút a on sa potom čuduje že prečo mi ešte nie je dobre ale takto keď neprehovorí len píše a potom len vytlačí recept a povie kedy na kontrolu,už som aj rozmýšlala že nechám liečbu tak nech mi je ako chce lebo som vždy keď od neho odchádzam tak s pocitom že načo tam chodím načo je to dobré.

felicita2
3. sep 2016

@umabell ked nemám migrenu tak celkom v pohode, nemavam pocity úzkosti každý deň, resp. niejsk pravidelne, len niekedy mam v práci trochu rusnejsie obdobie a vtedy som v strese, že nestiham, ale ze na niečo zabudnem a vtedy m aj castejsie boli hlava a vtedy ma začne bolieť hlava z napätia a mam zvýšený tlak. Ale mne každá bolesť hlavy prejde do migreny. Pri strese mam taky stiesneny pocit, neklud, napätie a som viac nervózna, podráždena a doma potom skôr vybuchnem pre niejaku hlúposť, hlane keď ma príšerne boli hlava. Neviem ci je to úzkosť? Úzkosť ktorú treba liečiť... Ale ja mavam migreny aj 6-8 x do mesiaca niekedy aj 3 dni vkuse, le vtedy citim krčnu chrbticu, mam s nou problém, zvyknú mi vyskočiť stavce... vtedy je migrena častejšia. Ale tak isto pred menzes alebo pri zmene počasia. Je pravda že migrény mi za ali pred rokmi keď som mala ťažké stresujúce obdobie...

ametyst123
3. sep 2016

@felicita2 Ahojky Felicita, takže tie migreny fakt môžeš mať aj od chrbtice.... a nedá sa toto nejak operačne vyriešiť? myslím tá chrbtica, poznám prípad, ked zena mala silne migreny, a bola na operácii chrbtice, tiež kvoli neajek platničke, a ked to bolo zoperované, migreny prestali ,resp. sú už len občas , aj to kvôli stresu a pod..... Skoda, že to už prešlo do takej silnej migreny.... ale možno by trebalo zajsť aj na ortopediu ,a povedať akyý problém máš, a čo s tým robiť.... ak si bola, tak Ti určite niečo navrhli, ako to riešiť... alebo rehabilitácie,... to nie je dobré, že máš migreny tak často... v podstate to máš vlastne skoro celý mesiac , tie migreny, a je to hrozne, nechapem, ako dokazes vtedy fungovať, ja vtedy nedokazem robiť nič.... nebola som stale u neruologia... chystam sa ale viem že migreny mám, lebo ma boli neskutočne nad pravym okom taka hnusna bolesť, som vtedy svetloplachá, vadí mi akýkolvek hluk, a je mi zle od zalúdka.... a vtedy nedokazem nič iné... len si lahnuť, ale ani tak ulava neprichadza, vtedy dam Ibalgin, ale aj ten pomôže len trošku....

ametyst123
3. sep 2016

@simka1454 Simka fakt rozhodne zmen lekára, dobry lekar Ti pomôže dostat sa z tychto sračiek... 🙂 .... a človek v takom doktorovi má mať oporu, a porozumenie... práve o tom by malo byť toto povolanie.... aby človeka podporil , poradil, pochopil a vypočul... a povedal svoj nazor.... a tento doktor to nerobi,.... tak nevahaj, nenechaj to tak, pozri, liečiť to treba, a vyliečiť.... hlavne to nevzdavaj, lebo môžeš spadnúť naspäť do starých kolaji, a ja neverím, že toto chceš, len kvôli jednemu debilnému lekárovi, ktorý stratil záujem o ludi, a o pomoc nim.... takže nevzdavaj sa, a najdi si lekára, a daj sa do poriadku.... Držím Ti palceky, a Ty to dokazes, hlavne sa nevzdavaj, a nenechaj to tak... ok?.... Sme s Tebou.... 😉 😉 😉

necesita
3. sep 2016

@ametyst123 dakujem.ste vsetky zlate,a tato stranka je uzasna pomoc pre vsetkych.no zajtra mansel odchadza s mojou mamou do budapesti na kliniku(robi jej tlmocnika,nevie madarsky),v pondelok ju operuju a vo stvrtok su doma.dnes sme pochovali kamarata 35 rocny sa otravil.nechal po sebe 7 rocnu dceru.malá mi dostala v noci 40tky horucky,tak len cipky,teplomer a dokola to iste.tak uz som si povedala,ze asi staci.no zvladam v pohode,ale najradsej by som sa niekde poriadne vyvrieskala. 🙂 aj ty to zvladnes neboj.hnusna nenavidena veta : "chce to cas " je naozaj na mieste.ono to pride.vyhrame a hotovo.deti a rodina nas potrebuju.a my ich tiez.a ten zaludok poznam velmi dobre.ulavilo sa mi vzdy na par dni a potom aj mesiac vkuse.to trvalo od septembra 2015 az do jula.ked som vysadila lieky je to neporovnatelne lepsie.uz len sem tam a to musim hlavne slwdovat jedlo,lebo nieco mi zaludok nechce stravit.a hrca v krku pride len pri velkom vypäti a vtedy mi stuhne cely krk,ako keby ma skrtili 🙂 mna trapia hlavne spazmy a krize.alw ja to raz vycvicim a bude aj to dobre.mna caka tazky tyzden,ale dam to a hotovo. Drzim ti palce,aby nove ad zabrali na 100%.a neponocuj.zaklad liecby je spanok.takze v tomto sa musis polepsit a skratis si liecbu.ja ponocujem,meram teplotu 🙂

ametyst123
4. sep 2016

@necesita Suhlasim s Tebou Necesita, a neboj sa , všetko zvládneš ...uvidíš... držím Ti palceky... Drž sa.... 😉

susanm
4. sep 2016

Ahojte dievčatá, nečítala som všetky príspevky ale z názvu témy mi je jasné, že všetky nás trápi rovnaký problém 😩 to čo prežívam ja, neviem či môžem nazvať depresiou...ale som pernamentne nešťastná a smutná...a nemám na to ani dôvod. Mám dobrú prácu, priateľa ktorého ľúbim, dobré vzťahy s rodinou, cestujeme a hocičo iné...ale napriek tomu všetkému sa nedokážem tešiť...z ničoho a na nič ☹ niekedy mám pocit, že som asi vyhorela, ale mám len 24. Večer nemôžem zaspať, lebo som v strese - a nemám na to dôvod, ráno vstanem a opäť ma chytá stres, keď idem s práce domov, tak som zase nerovózna. Niekedy by som najradšej preležala celý deň v posteli. Keď chce priateľ niekam ísť, na výlet, bicyklovať a podobne, musím sa premáhať aby som išla tiež. Čo mám robiť? Nechcem brať lieky, myslíte, že by mi stačila pomoc psychológa?

bambulka05
4. sep 2016

Baby zajtra uz zacne skolsky rok a ja budem v plnom pracovnom nasadeni. Uz teraz citim vnutornu nervozitu a neviem sa na nic sustredit. Bojim sa co mi tento rok prinesie a ci to budem este psychicky zvladat. Och zase ma to chytilo. Este neviem co a ako a uz robim katastroficke scenare.

kachita
4. sep 2016

@bambulka05 daj si cas, povedz si, ze to budes riesit ked bude treba, zatial to ber tak, ze v stichu nezostanes, vyriesis to potom

simka1454
4. sep 2016

@ametyst123 ďakujem za podporu,budem si hľadať nového lekára,dúfam že sa mi podarí nájsť takého ktorý nebude čušať celý čas a veď tento je o ničom a to nehovorím že ak som tam 10 minút tak aj to je asi veľa a on si asi myslí že to stačí lieky napísať ale podla mňa to nemôže byť len o liekoch. Dnes som konečne dostala menzes tak dúfam že sa aj trocha upokojím a nebude mi tak zle.

kachita
4. sep 2016

@simka1454 dobre robis, dobry lekar je zaklad dobreho zaciatku.

ametyst123
4. sep 2016

@susanm Ahojky Susanm, zrejme asi máš syndrom vyhorenia, alebo depresiu, ale to by bolo najlepšie zájsť za lekárom, a zistiť to.... a to že si v strese, alebo teda že máš takú vnútorný nepokoj, a nevieš z čoho by to mohlo prameniť, toto práve treba zistiť, určite niečo je, čím sa to začalo alebo spustilo, niečo Ta určite trápi, ale Ty to možno nevieš takto sama definovať, a ja si myslím, že by si mala skúsiť psychoterapie... a zistiš , kde je problém.... ak sa to bude ale zhoršovať, je dobré to riešiť zavčasu, a teda zrejme liekmi, ale to si nájdi dobrého lekára, psychiatra, ktorý Ti pomôže toto riešiť.... nenechaj to len tak, v domnení, že to prejde, toto už skôr vyzerá tak, že to nie je len také, že momentálne mi je smutno, momentálne sa mi nič nechce, ale vyzerá to tak, že je to dlhodobejší stav..... a to už treba riešiť, ... neboj sa, toto sa poriešiť dá, len to nenechaj len tak..... ok?... Držím Ti palce... a drž sa.... neboj sa ... si silná, tak to dokážeš, a dostaneš sa z toho,, a zase sa budeš tešiť zo všetkého ... uvidíš... 😉 ...

ivcam2
4. sep 2016

@felicita2 takto sa to prejavuje mne. Stiahnuta krcna a tlak v hlave pocit na zvracanie.

kachita
4. sep 2016

@susanm urcite skus psychiatra, je mozne, ze po roku ti lieky vysadi a bude vsetko super. Tak ako to opisujed to samo neodide.

felicita2
4. sep 2016

@ametyst123 bols som u ortopéda resp. chodim podla potreby aj ma uz viackrát napraval aj rehabky som viackrát absolvovala, ale mne to aj tak niejak vyskakuje - vraj mam pribrať a spevniť svaly... no neviem ako. Pomohlo by pravidel e cvičiť, ale nemam na to niejak energiu ani čas - neviem sa k tomu dokopat... Cvicim az vtedy ked uz je zle a ked je lepšie zase prestanem. A pomahaju aj masaže, viac než tie rehabky. Operovať to nem zmysel, lebo mne sa to stale vracia - praca za PC, spanie na boku...

ametyst123
4. sep 2016

@felicita2 Tak Felicita, ak vieš že máš problém s tou chrbticou, tak tá Ti fakticky môže tie migreny vyvolávať, okrem iných vecí, môže to byť stres, dokonca aj úlava po strese môže spôsobiť migrenu, ked si v pokoji, môžu to byť vône, pachy, zvuky, situácie... a už to ide....ale kebyže ja viem, že to mám od chrbtice, tak rozhodne by som nechcela zažívať 6 až 8 krát do mesiaca migreny... ktoré niekedy fakt trvajú aj 3 dni.... bleeee.... to nie.... 😔 ... Takže ja na Tvojom mieste, ked viem, že mi masaže robia dobre, tak na nich chodím.... lebo pozri, nebudeš to riešiť teraz, lebo na to "nemáš čas ani energiu".... a myslíš si, že ked to necháš tak, bude to lepšie?.... ja si nemyslím... skôr naopak, takže ked máš možnosti , tak chod aj na masaže aj na rehabilitácie, a nenechávaj to len tak, radšej toto, ako do seba pchať tabletky, ja viem, že je to pohodlnejšie, a časovo rozhodne menej náročné, šupnúť do seba tabletky, ale zober si, že neskôr, ked časom budeš mať viac a viac rokov.... si pomyslíš, do čerta , ta som si dala, že som sa o seba nestarala, a že som si svoje zdravie viac nevážila, a necvičila tak, ako som mala..... až potom, ked zdravie celkom stratíme, zistíme, aký poklad sme mali, a zahodili ho....alebo sme sa onho nestarali.... Ja to píšem preto takto, možno trošku drsne, ale zober si, že ked budeš mať napríklad 60 - 70 - 80 -90 rokov...atd... a zhorší sa to.... a nedajbože vtedy budeš musieť ísť na operáciu, tak to už je potom kus aj riziko... a čo ak budeš chodiť o paličke, a ledva nohy prekladať?.... To nie je sranda.... Ja viem, že je ťažké si v dnešnom svete nájsť kusok času pre seba, a svoje zdravie, ale musiš to urobiť, pretože jedneho dna si povieš, načo som sa tak za niečím stale nahanala, a neporiešila som si zdravie, kým som mohla...?.... ale potom už môže (ale nemusí)) byť aj neskoro.... To však dufam nebude takto... a Ty sa dáš dokopy.... a popracuješ na svojom zdraví, aj ked chápem že energie nemáš, a je to ťažké... ale "Keď musíš, tak musíš.... Fidorka.... 😀 stará reklama....ale teraz sa práve hodí.... 😀 ).... Tak Ti držím prstíky nech tú migrenu porazíš, a inak mne jeden ortoped raz povedal že na pomastenie klbov je dobrá slanina.... normálne zjesť kusok slaniny... hoc aj každý den.... a to premastuje klby.... 😉 ... tak neviem, či je to naozaj tak.... ale ked máš aj pribrať , tak takto sa k tomu možno dopracuješ, a zaroven spevniť svaly.... cvičením.... A inak pri masaži sa aspon uvolníš, a máš sama pre seba chvilu čas, a máš klud, a žiaden stres, tak vypni vtedy, a nad ničim nerozmyslaj a netrap sa.... a ten stres opadne.... Pozri , čo nemôžeš zmeniť, alebo ovplyvniť, tak to proste nezmeniš, ani neovplyvniš.... tak načo sa nad tým zbytočne trápiť, a zožierať sa tým.....situácii to nepomôže.... a ešte sa k tomu aj viac Ty sama vystresuješ... čo zmeniť nemôžeš, tak to nezmeniš, tak zbytočne sa nad tým trápiť.... ale to na to musi každý prisť sám.... 😉 😉 😉

susanm
5. sep 2016

@ametyst123
@kachita ďakujem za rady 😊 asi teda zájdem za lekárom, ale radšej by som to riešila psychoterapiou, než liekmi...ale uvidím, čo mi na to povie lekár. Ale neviem aki to prebieha, nikdy som u psychológa ani psychiatra nebola. Bude mi klásť nejaké otázky, alebo nechá rozprávať mňa? Lebo pravdu povediac, ani neviem, čo by som mu povedala, keďže neviem z čoho pramenia tie moje stavy a žiadny závažný problém neriešim. Myslite, že by mi pomohla hypnóza?

olivia77
5. sep 2016

@susanm, niekomu pomohla velmi hypnoza, no zase vela ludom vobec nie... to zalezi, aky clovek ju robi, ja som raz dostala kontakt na vraj velmi dobreho terapeuta, no nikdy som k nemu nesla... viem aj ako to prebieha, kedze som bola pri kamoske, ked jej hypnozu robil jeden pan...

ametyst123
5. sep 2016

@susanm Ahojky Susanm, skús to najprv s tou psychoterapiou, a osobne neviem sice ako terapie prebiehajú, ja chodim priamo k psychatričke, ale tam jej poviem, čo ma trapi, aké mam problémy, resp. aké mám z toho zdravotne problemy, ona ma vypočuje, povie k tomu svoje, niekedy mi povie aj "na mozog"... 😅 .... proste povie mi pravdu... a to je dobre, nemaže mi med okolo ust, ale na druhej strane ma vie aj podporit, a povie, že sa nemam trapit , že sa z toho dostanem, len to chce čas.... Takže podla mna to podobne prebieha aj u psychoterapeuta... len tam ma na Teba viac času, a kludne povedz, aké máš pocity, že nemáš radosť z vecí , situácií, atd... že sa to prejavuje už dlhšie... a nevieš z čoho si taká smutná, ...a ak je to dobry psycholog, tak Ti otazkami pomôže, a postupne zistite, kde je pes zakopany....
A čo sa týka hypnozy, aj ja som nad tym rozmyslala, ale netusim, ku komu by som tak isla, resp. čo ak by som natrafila na nejakého "neodborného" človeka.... a dokašle sa to.... tak neviem... ale kebyže sa to dalo, a bol by dakto taký dobrý hypnotizer, tak by som išla.... Ale to je len môj nazor.... 😉 . Tak držím palce, uvidíš, že to sa časom vyrieši, len s tým treba rozhodne niečo robiť, nenechávaj to tak, lebo toto už je podla mna depresia.... alebo fakt syndrom vyhorenia.... a z niečoho to vzniknúť muselo.... neznamená, že ked nič momentálne neriešiš, že si nezažila, alebo neprekonala niečo, čo bolo pre Teba samotnú napr. deprimujúce, alebo stresové,.... takže s dobrým psychoterapeutom na to dufam pridete... držím palceky.... 😉

umabell
5. sep 2016

@ametyst123 ahoj ja som sa raz doktorky pytala na hypnozu a povedala mi ze to fakt musi vediet robit ale povedala mi aj ze by mi to mozno uskodilo s tym co by som sa tam "dozvedela' a ze by som dokonca z toho mohla byt zase úzkostna ze načo sa rypat.. Neviem... Ja asi aj viem z čoho pramenia tie moje uzkosti je to vsetko zo vztahu s mojim otcom ale co s tym spravím... A podla mna som to aj po nom zdedila len on svoje depky utapa v alkohole 😞... Musim mu jednoducho asi odpustiť len je to tazke tie slová vypustené z jeho ust na moju adresu a neboli to pekne slova 😠sa ☹ ale co s tym? Som na adeckach uz 9 rok ach.....

umabell
5. sep 2016

@ametyst123 keby sa dali vymazat niektoré spomienky bolo by hned lepsie..

melonik7
5. sep 2016

@felicita2 ahoj..aké triptany užívaš ? nečítam túto tému - hľadala som niečo ohľadom migrény..ja mám migrény od malička (prestávka bola v čase dospievania, potom nanovo). Ja mám na záchvaty predpísaný Relpax (eletriptany), mm má Cinie (sumatriptán), takže každému na migrénu niečo iné zaberá..niekedy zaberie do hodinky, niekedy dlhšie, ale určite to zastaví záchvat na 3 dni (poznám tieto stavy veľmi dobre - keď som ešte nemala lieky, a tiež v tehotenstv.) + ak môžem poradiť, píš si mesiac svoj jedálny lístok (podrobne), ja som až pred 2 rokmi zistila, že spúšťačom u mňa je surová cibuľa..mmt riešim skôr migrény počas menštr.cyklu ale u môjho mm je práve chrbtica problém (v detstve ju mal zlomenú) ...prajem veľa síl

ametyst123
5. sep 2016

@umabell Ahojky Umka, ja ked už by som sa dala na nejakú hypnozu, tak v tom zmysle, aby mi ten dotyčný hypnotizer "vsugeroval", aby som sa priliš nestresovala v stresových situáciach, aby som spokojne a s kludnom brala všetky negatívne veci, a aby som si ich nevnimala negatívne , ale pozitívne.... Neviem, či sa to takto v hypnoze dá urobiť, ale ked by sa toto dalo, tak to by bolo super.... Ja by som zase nechcela, (ako si napísala...) rýpať sa v minulosti,.... lebo ja viem všetko, čo ma od detstva až po súčasnosť deprimovalo....a čo všetko nakoniec vyvolalo moje uzkosti a pp.... a bolo toho dooosť vela.... 😖 .... Je mi ľúto, že si nemala dobrý vzťah s otcom... je to fakt smutné, ked si rodičia neuvedomujuú, alebo aj uvedomujú, ako svojim deťom ubližujú, či už psychicky alebo fyzicky, lebo sa nevedia vyrovnať so svojimi vlastnými problémami, ale deti sú poklady, a to si vela rodičov neuvedomuje, že sme ich dostali ako dar..... a o ten dar sa musíme starať ako najlepšie vieme, ale deti raz vyrastú , a pôjdu svojou vlastnou cestou, my ich máme len naučiť, ako sa v živote správať, ako riešiť situácie... a potom ich nechať ísť svojou cestou, ale byť im oporou v prípade, ked budú potrebovať pomoc..... Skoda, že Tvoj otec neriešil svoju depku tak ako mal, ale riešil to "po svojom".... a čo sa týka alkoholu, tak ten dokáže rozvrátiť celé rodiny, a narobiť riadnu "paseku".... Ale vieš čo Umka, s minulosťou už nič nenarobíš, to už bolo, a my žijeme v prítomnosti, a každá chvila, je zachvilu už minulosťou,... už bola... už jej niet.... tak sa vykašlime na to, čo bolo,.... a strašne sa mi páčila veta zo seriálu Anna zo zeleného domu..... "Každý den možno začať odznova a bez chýb..."... a je to fakt.... Myslim si, že vo vnútri to stále rozoberáš, svojho otca, a prečo Ti povedal to, alebo ono.... ale pozri... skús za tým fakt urobiť hrubú čiaru, odpusti otcovi, ak sa to dá, a viac si to už vo svojom vnútri nerozoberaj, nemá to fakt význam... len samej sebe tým škodíš, aj svojmu vnútru , a svojej psychike... a kvoli čomu?....chceš samu seba nadalej takto trápiť..?. ja už som ludom, ktorí mi ubližili odpustila, a viac to neriešim... občas mi síce ešte myšlienky niekam zabehnú... ale už mi neškodia.... a doslovne na to kašlem.... Ja verim tomu, že 9 rokov je už dosť dlhá doba na to, aby si to ešte stále v sebe riešila, vykašli sa konečne na to, 9 rokov si to riešila vo svojom vnútri.... a to už by aj mohlo stačiť, "venovať" tolko času človeku, ktorý sa ako rodič nechoval....nie?... Čo Ty na to?... Stále to chceš ešte riešiť?.... Už prešli roky, takmer desaťročie... 😕 tak už hádam by aj stačilo... nie?... 😉 Dufam, že chápeš, čo Ti tým chcem povedať,, a že sa Ti podarí to aj spraktizovať... a prestať myslieť na minulosť.... je to zbytočné.... Držím Ti palčeky, aby si sa nevzdavala, a toto prekonala.... 😉 Drž sa...Som s Tebou..... 😉

umabell
5. sep 2016

@ametyst123 dakujem mas pravdu💗💗💗💗💗💗💗💗

simka1454
5. sep 2016

dnes zas deň na figu,od rána mi nie je dobre,bolí ma žalúdok,hlava a mám taký divný tlak na hrudi a zas sa mi tie ruky trasú. a tie moje pocity smútku,zdá sa mi že okolo mňa sú šťastní ľudia ktorým sa darí a ja mám taký pocit zbytočnosti akoby som nikam nepatrila

ametyst123
5. sep 2016

@simka1454 Simka, rozhodne treba zmeniť lekára, a to že máš menzes, rozhodne môže vplývať na to, že Ti je zle... tak Ti držím palceky, nech Ti to rýchlo prejde... a nech Ti je už lepšie... a toho lekára si určite nájdi iného... a možno Ti dá aj iné lieky, ktoré Ti pomôžu... dufam.... že sa Ti to podarí.... nehádž "flintu do žita".... dobre? Si silná, a budeš sa aj tešiť zo všetkého, uvidíš, len treba zmeniť lekára... a určite by som chodila aj na terapie.... fakt ... hoc je aj v inom meste... ale nie je to určite na konci sveta... tak to Ti stojí za to, dať sa do poriadku, a byť zase ok, zdravá....no nie?... 😉 😉 😉 .... Drž sa... Myslím na Teba....a nie si sama... určite nemaj pocit zbytočnosti... a ver tomu že niekam rozhodne patríš, to mi ver... sme tu s Tebou ...všetky dievčence... tak rozhodne si s nami a my s Tebou.. a určite máš aj svoju rodinku, ktorá Ta potrebuje, tak sa nevzdavaj.... a rieš to, ok?... Držím palce.... 😉 😉 😉 a uvidíš.... raz sa z toho určite dostaneš... to mi ver... a budeš opäť šťastná a tešiť sa zo života... neboj sa... ono to príde... len skús zmeniť toho lekára najprv... a na tie terapie tiež chod.... dobre?.... 😉

simka1454
6. sep 2016

@ametyst123 chodím aj k psychologičke ale objednáva ma raz mesačne a neviem či sa dá aj častejšie alebo to je všade tak. Ja mám stále iba smolu od mala som bola vždy len príťažou a stále stretnem len takých ludí ktorý ma oklamú,potom sa bojím komunikovať,uzavriem sa do seba,tak rada by som sa vyrozprávala a dala von zo seba všetko čo ma trápi. Už som rozmýšlala že si začnem písať dáky denníček ale potom mi to prišlo zvláštne že čo tam budem písať a nebudem ma´t na to žiadnu odozvu a aj to že ja nie som veľký pisateľ. V auguste so bola na kontrole 22 a teraz v septembri idem 19 a rovnako ma na ten deň ma objednáva aj psychologička.

ametyst123
6. sep 2016

@simka1454 Ahojky Simka, neviem, ale ktosi tu spominal, a teraz neviem, či to platí o psychologoch, že každý ma narok na nejakých neviem či 15 či kolko sedení zadarmo... a ostatné sa asi platia, neviem, či je to tak, ktosi tu niečo také spomínal, a ostatné sedenia sa už asi platia, tak možno asi preto Ta psychologicka objednáva len raz mesačne....Toto ja bohužial neviem, lebo ja k psychologicke nechodim, len k psychiatričke...lebo tu teda vela možností u nás niet.... ale myslim si, že by si mala psychologicke povedať, nech Ta objedná na iný den, že nemôžeš v ten den príst, lebo chodíš na kontroly, tak ked sa dá, nech Ta presunie na iný den v mesiaci, a ja si myslím, že ked je to dobrá psychologicka, tak to pochopí.... Inak, s tou psychologickou si sa o tom nerozprávala, že máš pocit, že dôveruješ velmi ludom, a potom Ta sklamú a oklamu... čo s tým robiť.... Ja si osobne myslím, že potrebuješ zdvihnuť sebavedomie, máš málo sebavedomia, a neviem či to nebolo spôsobené v Tvojom detstve, neviem, kto Ti ho podkopal, či Tvoji rodičia, alebo niečo iné, alebo niekto iný, ale ver mi, že príťažou nie si!!! A ked Ti to aj nejaký človek = debil hovoril, tak rozhodne ten človek bol skôr príťažou, určite nie Ty, moja, ... deti sú poklad, nie príťaž....! Ale bohužial nemôžeme si vyberať v akom prostredí, alebo s akými ludmi žijeme od malička, ale na druhej strane, môžeme to zmeniť, ked vyrastieme, a Ty si už dospelá, máš svoj život vo svojich rukách, tak rozhodne mysli na to, že Ty príťažou nie si! Fakt! A ten, kto Ti toto sa snažil nahovoriť, bol fakt somár, takže sa nad tým už netráp, pozri sa na to takto.... neuzatváraj sa do seba, lebo tým si svoje sebavedomie nevybuduješ... skušaj stále otvoriť sa ludom, ale aj nechaj tým ludom čas, nech sa prejavia, akí v skutočnosti sú.... Nemusíš hned každému všetko o sebe hovoriť, skús zistiť, akí sú tí druhí ludia, akí su naozaj vo vnútri, nielen ako pôsobia navonok, každý sa môže pretvarovať... ale ak im necháš čas.... prejavia sa....ja ludom tiež velmi nedôverujem, tiež som sa pár krát sklamala, ale to neznamená, že sa teraz budem uzatvárať do seba, a neustále sa tým trápiť, nie... prečo by som mala?.....len preto, že tí druhí sú aj zlí, tak teraz ja radšej nebudem s nikým nadvazovať kontakty...? nie,nie... to určite nie, tých čo Ta okašlú... pošli kade lahšie.... a neboj sa ... s pozitívnym prístupom najdes tých správnych ludí... uvidiš... Takže rozhodne by som sa o tomto skusila porozprávať s Tvojou psychologičkou, prečo jej nepovieš všetko, čo Ta trápi?... ved ona je tam presne na to, aby Ti pomohla, ale asi k nej nemáš velmi velku dôveru, ale ona je viazaná lekárskym tajomstvom, takže nikomu to nesmie hovoriť, čo jej povieš, takže neboj sa, a skús sa s nou porozprávať, a uvidíš, časom prídeš na to, kde je pes zakopaný, a pochopíš aj to, že máš svoju hodnotu, a že vôbec nie si príťažou, si jedinečná, ako každý, a každý tu sme pre niečo, my nevieme prečo, ale každý má svoje miesto v tomto svete, a dôležité miesto, všetci sme dôležití a jedineční !!! Zober si, že nikto presne taký istý na svete nie je, ako si Ty, no nie je to super? Už to je zaujímavé, a skvelé a zvláštne zároveň, nie?.... Tak sa netráp nad minulosťou, snaž sa "vydolovať" zo svojej prítomnosti to najlepšie, čo sa dá, a ver mi, že si jedinečná, ako každá z nás, a časom prídeš na to, ako ludí "odhadnuť", alebo skôr nechať im čas (ja dávam ludom aspon 1 rok... nech sa prejavia, akí v skutočnosti sú... lebo málokto dokáže "hrať" niekoho iného tak dlhú dobu....ale sú samozrejme aj takí.... 😒, ktorí dokažu klamať okolie aj dlhší čas...ale za tým už musí byť aj niečo iné...nejaký ich skrytý úmysel... ) ale hlavne chcem tým povedať, ludom treba veriť, ale treba si nechať aj istú "rezervu" a príliš alebo celkom sa neotvárať ludom hned od začiatku, treba mať ten správny odstup, a časom.... zistiš, kto môže ísť bližšie, komu to dovolís, kto si to naozaj zaslúži, kto nemá postranné umysly.... kto si Ta váži takú, aká si.... 😉 . No a čo sa týka denníčka.... nie je to zlý nápad, ja by som to však skôr riešila tak, že by som si to písala na papier, ako mi to poradila jedna dievčina tu na fore, a potom ten papier treba napriklad spáliť, alebo potrhať a hodiť do VC... do koša by som ho pre istotu nehádzala, lebo by sa to mohlo ocitnúť v nejakých cudzích rukách... ale napíš kludne čo Ta trápi.... a ten papier potom fakt napríklad spál... a povedz si... a teraz som všetky tie moje ťažkosti a trápenia s týmto papierom spálila, a odišlo to preč, alebo do hajzla.... a pekne si to odpláva až do kanála... 😀 , a do čističky odpadových vôd.... 😅 .... a moje ťažkosti a starosti odplávali s tým papierom.....A neboj sa, že nebudeš vedieť, čo tam napisať... stači na začiatok aj jednu krátku vetu... potom neskôr dve, tri... a časom Ti bude lepšie a lepšie... a Tvoje zlé pocity odplávajú alebo zhoria a odídu preč.... 😉 . Inak ešte chcem dodať, že aj ja som až do vysokej školy bola taká utiahnutá, tichá, vždy som bola ticho, ked ma niečo trápilo, alebo som sa nevedela "presadiť"... ale ked som šla na vysokú... strašne som si chcela dokázať, že to dokážem...vyštudovať... (aj som si dokázala...a zvládla som to... 😉 ) ... no a tam som pochopila, že jednu vec... bolo nás totiž v prvom ročníku 100 študentov, natlačili nás do Auly... a tak sme mali prednášky.... "najlepšie" bolo, ked profák rozdal študentom iba v prvých laviciach ulohy, a papiere, atd... a k nam dozadu..(lebo ja som bola až dakde na konci... samozrejme... 🙂 ) sa to vôbec nedostalo... tak vtedy som pochopila, že ak chcem niečo dokázať, ak chcem mať tie ulohy urobené a vypracované práce a tak podobne.. že sa treba tískať aj dopredu, nikto Ti nedá nič na podnose.... a tak ked sa na konci prednášky urobil zhluk ludí okolo tých študentov v predných laviciach... tak som zo začiatku si myslela, šak pošlú to aj ďalej.... ale figu borovú... a tak som chtiac-nechtiac musela sa pretlačiť dopredu, a tie ulohy som si opísala.... 😉 ... a takýmto spôsobom som si vlastne uvedomila, že nechem len niekde sedieť v kute, a len čakať na príležitosť... lebo tá príde, ale len vtedy, ak aj Ty k tomu priložiš ruku....to znamená, ak sa človek o nič nesnaží, a nechá všetko plávať, ako má tá priležitosť prísť bližšie?.... Trošku si človek musí pomôcť aj sám, a ako sa vraví... aj Pán Boh Ti pomôže.... Takže nepoddávaj sa tomu, že Ta pár ludi oklamalo a sklamalo... sú aj dobrí ludia, a určite ich stretneš, len im musiš dať šancu, ale zarovnen treba nechať ludom aj čas, nech sa prejavia.... a ver mi, si dôležitá, a možno ani nevieš pre koho, si dôležitá, a si tu, tak hlavu hore... a neboj sa....