Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lubka888
29. dec 2010

@lucinka0921 ahoj no este nic moc, ide to strasne pomaly, budeme jej vybavovat individualny studijny plan, berie 125mg sertralinu a rispen na vecer. Je to beh na dlhu trat, ale nevzdavame to i ked je to dost tazke.Citam, ze sa mas super, to je perfektne, aj ja sa to snazim zvladat v ramci moznosti. Drz sa a urcite sa daj na studium, ja tiez studujem 2. rok externe a teraz v januari nam zacinaju skusky, tam este dobre neviem ako to vsetko zvladnem. Ale viem, ze musim. A kde by si chcela pracovat? Si z okolia BA? Dnes je dost tazke si najst pracu, ale ked sa posnazi , tak sa to da. Asi si este slobodna, ze? To mas este velku sancu najst si nieco dobre.

lucinka0921
29. dec 2010

@lubka888 ano je to beh na dlhu trat,ja sa konecne po skoro 3 rokoch citim dobre... Aj ked to nie je 100%,aj ta mam z toho radost a chcem si najst pracu,ale u nas je to tazke,lebo ja som z vychodneho Slovenska so Sniny.A tu s pracou je to mizerne... Ja mam zivnost,tak rozmyslam,ze by som zacala s niecim podnikat,ale nic ma nenapada,tak aspon nejaku pracu by som si chcela skusit najst,no u nas neviem.Ano som este slobodna,ale zase mlada a bez praxe...Takze to tiez nie je vyhra...A je dobre,ze tvoja dcerka bude mat teraz individualny studijny plan,myslim,ze to bude pre nu lahsie... A verim tomu,ze par tyzdnou sa bude citit ovela lepsie...Drzim vam palce.A mozem sa opytat,ze co studujes?Ja by som chcela studovat,no tu je najblizsie len jedna skola,ale len pedagogicke minimum a socialno-pravne...Takze nic z coho by som si mohla vyberat a dalej neviem ci by som zvladla...Ale velmi by som chcela studovat...

bobom
30. dec 2010

@lucinka0921 ahoj tak až teraz po 3 rokoch sa citiš dobre?ufff,ale som rada že vyšlo slnko pre teba.Inak ty berieš AD tri roky?a aku diagnozu maš ty?

lucinka0921
30. dec 2010

@bobom ahoj.Ano az teraz,asi 2 mesiace,odkedy som zmenila dr.Ten predtym mi dal slabu davku a vobec nezvysoval a stale tvrdil,ze som uplne zdrava...Ja mam generalizovanu uzkostnu poruchu,panicku poruchu a agorafobiu.Ze vraj z kazdeho trochu....Ale po zvyseni davky sa moj stav o dost zlepsil a to len za 2 mesiace.Takze som stastna,ale aj vnutorne sa tak citim....Ano uz 3 roky beriem AD,no vinou dr.No ale keby som ho skor zmenila,tak uz davno som mohla byt v pohode...No lepsie neskoro ako nikdy...Ty mas aku diagnozu?

lubka888
30. dec 2010

@lucinka0921 ja stsudujem politologiu, tiez to nie je co by ma nejako obzvlas bavilo, ale robim to pre seba. Sme tam perfektny kolektiv a tesim sa vzdy na prednasky, ked sa stretneme. Len je to casovo dost narocne, cez tyzden do prace, cez vikend skola a este k tomu domacnost a rodina. Ale vybrala som si to tak sa snazim to zvladat. I ked teraz su problemy s dcerkou, tak vsetok volny cas venujem jej a terapiam. Skoda ze si tak z daleka, predsa tu v blizkosti BA su tie moznosti vacsie. Ale s tym podnikanim to nie je zly napad, len ako pises s cim. Treba sa z niekym poradit , kto tomu rozumie. Ozvi sa a drz sa.

lucinka0921
30. dec 2010

@lubka888 politologia je celkom fajn.U nas to je bieda so vsetkym.Uz som rozmyslala,ze by sme sa mali asi niekde dalej prestahovat,no teraz nie je na to vhodny cas,alebo teda ja nie som na to este pripravena... Tak preto rozmyslam nad podnikanim,len to je fakt teraz dost tazke vymysliet,ze co...Ma to svoje vyhody ale aj nevyhody,ale to ma aj zamestnanie...Uz som sa aj radila,no u nas na vychode to je tazsie a aj vsetkeho je tu dost...No snad na nieco pridem🙂 No ja mam toho casu strasne vela,nemam co robit a iba sa nudim,tak rozmyslam nad niecim co ma uspokoji.A chcem pracovat,lebo tiez mi nie je dobre,ked ma musia stale zivit...Aj ja potrebujem peniaze a nemozem stale pytat od niekoho...

lubka888
30. dec 2010

@lucinka0921 Ja som chvilu podnikala, mala som second hand a komisionalny predaj detskeho oblecenia, kocikov a doplnkov. Ale tu u nas to prevalcovali rozne znacky, ktore dokazu ponuknut nove veci za nizku cenu. Neviem ako je tu u Vas, ale porozmyslaj.

bobom
30. dec 2010

@lucinka0921 no ja trpim vraj panickou poruchou....tiež mi davala doposial psychiatrička slabe davky.A ty ake AD berieš a aku davku?aj ti terajši psychiater povedal,že ta predtym liečila slabou davkou?ake si mala ty prejavy?mala si točenie hlavy.......

lucinka0921
30. dec 2010

@lubka888 Vies co,aj mne segra vravela,ze ona na mojom mieste by si otvorila tiez second hand.U nas to myslim si,ze ide,lebo strasne vela tam chodi nakupovat,ale aj taki na ktorych by som to nikdy v zivote nepovedala.Len mi ich tu mame asi 6.Tak neviem.Mozem sa ta opytat,co to vsetko obnasa,ako zacat a tak?Mozes aj mi napisat aj IP,viem,ze toto nepatri do tejto temy 🙂
@bobom ja beriem sertralin actavis 100mg.Predtym som brala serlift 25mg a to som brala 2 a pol roka.A ta nova dr,mi povedala,ze ked som bola stale na rovnakej davke tak dlho,teda takej nizkej,ze je to este horsie ako keby som sa vobec neliecila...Ja ked som jej povedala,ze aku beriem davku,tak sa ma opytala,ci uz vysadzam lieky... Tak mi hned zvysila na 50 a mesiac uz beriem 100mg a na tejto davke aj ostavam....Ja som klasice prejavy ako kazda z nas,ano tocenie hlavy,pocit na odpadnutie,busenie srdca,hrca v krku,navaly tepla....Proste strach a uzkost...A ani neviem z coho,neopodstatnene to bolo...Aspon teda ja mam z toho taky pocit.A ty ake lieky beries a aku davku?Ako dlho beries AD?A ake mas ty prejavy?

bobom
30. dec 2010

@lucinka0921 no ja mam presne tie prejavy ako ty pišeš a strašne si domyšlam a bojim sa.Teraz beriem escitalopram 15mg inak sa liečim rok slabymi davkami menšou ako toto.Inak tebe nebolo zo začiatku vačšej davky zle na zvracanie nechut do jedla a bolest hlavy?myslim zhoršenie stavu?

lucinka0921
30. dec 2010

@bobom aj ja som si domyslala a stale som sa pozorovala,ze ako mi je a stale som cakala,ze keby to zase na mna pride.No na uplnom zaciatku mi bolo takto zle asi 4 mesiace v kuse.Ja som ani z bytu nevychadzala,na wc som sa bala ist a aj kupat som sa sama bala ist...Len v posteli som prelezala...Trosku mi pomohla ta nizka davka,ale naozaj len trosku a potom ako keby sa to zastavilo na jednom mieste a vobec sa nezlepsovalo... A coho sa bojis?Mne po zvyseni davky nebolo vobec zle,len som bola 3 ci 4 dni,taka ospala ale inak nic,a ked som presla na 100mg,tak vobec nic mi nebolo...Ja ako keby hned po zvyseni davky som sa citila lepsie...

bobom
30. dec 2010

@lucinka0921 no presneee ja sa moc sledujem len ma niečo zaboli a hned si domyšlam hrozne veci:(a kedy si sa začala po terajšej zvyšenej davke citit OK?po 2 a pol mesiaci?

lucinka0921
30. dec 2010

@bobom presne viem ako sa citis...Aj ja som si domyslala az priam katastroficke scenare....Vies co?Ja ku tej novej dr. chodim asi 3 mesiace a ja som uz po tyzdni sa citila lepsie a po tyzdni a pol som sla konecne po 2 a pol roku prec z domu.Dovtedy som nechodila nikam,len popri bytovke,ked som psa vencila.A teraz aj ku dr. ked idem,tak v pohode,sa dokonca tesim,chodim ku segre na navstevu a uz raz som bola aj v obchode.Predtym by som toto nedokazala....Chodim sice iba autom,peso neviem ci by som to zvladla,ale aj tak je to obrovsky poprok.... A ty fungujes tak normalne,ze chodis medzi ludi,pracujes a tak?Ja som bola dost dlho izolovana len doma....

bobom
30. dec 2010

@lucinka0921 no ja chodim von v pohode len sa si moc všimam svoje telo a boles t na nom a bojim sa že ten strach neprejde.Ze sa nedam dokopy.

bobom
30. dec 2010

Inak želam všetkym babulam ktore sem chodia veseleho silvestra a štastny novy rok aby sme v nom boli kenečne štastne a zdrave.

lucinka0921
30. dec 2010

@bobom neboj sa,prejde to,uvidis...Aj ja ti zelam stastny novy rok a hlavne vela vela zdravicka 🙂

svija
31. dec 2010

Ahoooj, preju všem krásný nový rok, hodně zdraví a štěstí 🙂 . Doufám, že sem příští rok budeme psát samé pozitivní zprávy 🙂 .

lubka888
31. dec 2010

Aj ja sa pridavam a zelam nam co tu prispievame, hlavne vela dobrej nalady a co najmenej smutku. 🙂 😉 Po burke predsa vzdy vide slnko 🙂 🙂 🙂

lucinka0921
31. dec 2010

Aj ja vam zelam krasneho Silvestra a do Noveho roku vam zelam hlavne vela zdravicka 🙂

janulkama
31. dec 2010

Ahojte dievčatá 🙂 Oslavy mám úspešne za sebou,dnes ešte silvester a šup sa do nového roku s radosťou 🙂

@bobom
@lucinka0921
Ja mám presne to isté čo vy a tiež dúfam,že budem za chvílku uplne ok.teraz beriem cipralex15mg,tak snáď budem v pohode...teraz je to celkom dobré...

lucinka0921
31. dec 2010

@janulkama a aku mas ty diagnozu?Aj ja sa teraz citim celkom dobre,aj ked to nie je este 100%,ale aj tak som stastna,ze konecne mozem vyjst aj z domu...

anka12
31. dec 2010

velmi pekne zdravim vsetky kocky,ktore prispievaju na toto forum ,zelam krasne prezity silvester a vela zdravia a stastia v novom roku.velmi rada by som sa aj ja zapojila do debaty na temu depka a pod.v tomto novom roku by som si velmi rada ujasnila niektore veci a zaroven by som vas chcela poprosit o nazor.mam depresiu a panicku poruchu ,jedno dieta a velku tuzbu a strach mat este jedno babetko.bojim sa ze to nezvladnem,ze sa zblaznim a pod.sprostosti 😝 .stretla som sa aj z takym nazorom,ze to mam nechat tak a uspokojit sa s tym co mam.no pri predstave,ze by som bola tehotna mam zase velku chut do zivota,tesim sa aj z malickosti,proste sa citim dobre,no na druhej strane sa velmi bojim a trapim. mam este nadej,verim ze tu najdem silu a pochopenie 😅

filipal
31. dec 2010

dievcatka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
prajem vam krasny novy rok, plny splnenych priani. aj ked je jasne, ze sa nam vsetky nesplnia, vzdy sa da na vec pozriet roznymi pohladmi. zelam vam teda, aby ste sa pozerali na svet tym optimistickejsim pohladom a nezabudli, ze vzdy moze byt este horsie. 😵

clare1
1. jan 2011

drahe moje kolegyne, pozdravujem vas uz v novom roku, prajem vela zdravia, lasky, porozumenia, tolerancie, som rada, ze sa tu stretavame, ze som vas tu nasla, ked som to velmi potrebovala ale s laskou a porozumenim pochopim, ak sa nasa skupinka pomaly bude rozpadavat az nakoniec tu nezostane ani jedna z nas, lebo viem, ze to bude znamenat, ze je vsetkym uz OK a nas zivot je vyplneny celkom inym obsahom a nie depresiou

vela zazracneho stastia...

janulkama
1. jan 2011

ahojte,prajem Vám šťastný Nový rok plný dobrej nálady a úsmevu 🙂 🙂 🙂

lubka888
1. jan 2011

aj sa pripajam, a prajem vsetko dobre do Noveho roka 2011.

radulinka00
1. jan 2011

ahoj holky,
ať je tenhle rok lepší a š'tastnější než ten minulý. Berme ho jako nový začátek, kde už naše problémy nemají místo a Clare má pravdu, taky bych si přála, aby všichni, kteří sme se ocitli na této diskuzi už ji nepotřebovali, ale aby pomohla zase dalším, kteří tu budou hledat užitečné informace a potřebovat podpořit v nelehkém souboji s depresí.

clare1
1. jan 2011

@anka12 a co ti najviac brani otehotniet? uzivanie liekov?, uz dlho mas problemy a beries AD? a prve dieta si mala tak, ze si bola este v poriadku a bez liekov ?

anka12
1. jan 2011

@clare1 ahoj lieky beriem v kuse uz 8 rokov,prve teho bolo bez liekov a v pohode horsie to bolo po roku,depka sa rozvinula a panika tiez, a teraz si neviem rady.

clare1
1. jan 2011

@anka12 no to mi je skutocne luto, tak ty takto zijes uz 8 rokov ajajaj, to ta obdivujem 😵 , vies ja s tehu nemam skusenosti ale pisu sem super baby a urcite sa ti ozvu napr. daniela caka dietatko a par stranok dozadu to tu vsetko preberala s bobom, leba aj ta tuzi po dietatku a berie lieky, ja myslim len tolko, aby si sa o to dieta pokusila, ak mas lieky co ti zaberaju a samozrejme schopnych lekarov psychiat. a gynekol., no a myslim niekoho pre pripad potreby...mamu, svokru, sestru