Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
3. jan 2013

@lilinka111 no to neviem.Mozno by bolo dobre sa opytat svojej obvodnej,lebo neviem ci vsetky sa mozu.Ja som len raz brala atb,ale to som hned informovala lekara,ze beriem AD.

monfat9
3. jan 2013

lilinka na adčka kľudne možeš bravať atb...ja beriem atb skoro päť krat do roka... 😎 😎 😎 na AD...

monfat9
3. jan 2013

@lilinka111 inač si dobry prípad...ešte ani nemaš tu anginu a takto si ju sama privolávaš.. 😖 😖 😖 jujjuj...no jasne že ked už teraz dumeš nad atb...a nič ti ešte nie je..jasné že to dostaneš..nesmieš byť taká..lebo všetko zlé sa bude na teba lepiť.*!! 😝

monfat9
3. jan 2013

@lilinka111 vlastne som bola rovnaká ako ty asi pred 3 rokmi... 😔

vadimka
3. jan 2013

@monfat9

urcite nie hocijake ATB na hocijake AD...treba to konzultovat s dr.

lilinka111
3. jan 2013

@monfat9 no vies nie som velmi za lieky aj ked som si uz prezila z rakovinou vsetko mozne ale anginu dostanem hocikedy a idem na liecenie a treba si tam vziat zo sebou lieky tam mi ich nikto nepredpise a radsej mat ako nemat,,,,,ale urcite budem rada ked ich nebudem potrebovat,,,no doteraz som vzdy mala zasobu ked som niekde sla,,,,,,,,

lilinka111
3. jan 2013

alebo mám otazku,,,o pár dni idem k zubarke pred tym jasne že bez injekcie som ani usta neotvorila,,bolo to v pohode,teraz bude mi moct dat injekciu?,mám povedat ze berem ad?dakujem za radu,,,,mozno niekomu sa to zda cudne vypytovanie ale radsej vediet ako nie

adnil1927
3. jan 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci niekto z vas bral Escitil, u mna sa depresia prejavila hnackami, ktore pretrvavaju, AD uzivam 12-ty den, avsak pocitujem ze sa mi niekedy stav zhorsuje, za aky cas vam zabrali AD-cka, mam male dieta a nevladzem.

lucinka0921
3. jan 2013

@lilinka111 ja ked som bola u zubara,hned som mu vravela,ze beriem AD kvoli injekcii.On sa ma len opytal,ze ake a potom mi dal injekciu.Takze radsej mu to hned povedz,aj ked asi normalne injekciu dostanes,ale pre istotu....

lilinka111
3. jan 2013

@lucinka0921 vdaka za radu,,,,,,,,upozornim ju teda

filipal
3. jan 2013

@adnil1927 Escitil zabera pomerne rychlo. myslim si, ze uz o par dni ti bude lepsie.
si zoslabnuta z hnaciek, alebo uz nevladzes psychicky?

simka1111
3. jan 2013

vadimka Tak ako da sa to vydrzat , ale nechcem riskovat .... vies nechcem zazivat to, co som zazivala pred rokom .. to bolo nieco hrozne..... ako ja sa dost pozorujem , ale kto by sa po tom vsetkom nepozoroval.. Tak citim,ze som taka uskostnejsia, smutnejsia.... ako nemozem povedat ze len lezim v depresii , ale citim zmenu ... Ona mi to znizila praveze naraz, ziadne stvrtenie... sa mi to vtedy velmi nezdalo lebo, lebo vlastne som bola u nej prvykrat a hned mi znizila davku na polovicu .... Ale dala som si povodnu davku, tak uvidim ako bude 🙂
A paroxetin uzivam 20mg .

adnil1927
3. jan 2013

@filipal som uz z toho psychicky na dne, vecer mi je dobre, ale cez den tie hnacky a tie uzkosti, odrazu mi pride zle, je mi horsie ako ked som lieky nebrala, ale citala som, ze stavy mozu kolisat, tak snad mi uz konecne zaberu, este ze mam muza, ktory mi pomaha a aj rodicov.

filipal
4. jan 2013

@simka1111 tak to si bola u novej lekarky a hned ti zmenila davkovanie? to je cudne, lebo ako pacienta ta vôbec nepoznala. no nic, objednaj sa k nej cim skôr, hned ako sa vrati.
kludne sa nas pytaj, ked budes mat potrebu. 🙂

@adnil1927 zo zaciatku liecby sa môze stav dokonca zhorsit, ale postupne, pomalicky zacnu pribudat chvile, kedy je lepsie. kedy mas ist na kontrolu?

brisalek
4. jan 2013

Ahoj, v srpnu jsem zacala brat sertivan , zůstala jsme na 50mg. Chtěla bych se zeptat ohledně přibírání na váze při braní antidepresiv. Přibrali jste a za jak dlouho po začátku užívání šla váha nahoru. Já jsem teď v prosinci přibrala asi 1,5 - 2 do té doby to bylo v pohodě. Je možné, že je to sertivanem a poleze to ještě víc? Vím, že každý reagujeme jinak, ale díky za zkušenost.

simka1111
4. jan 2013

filipal Hej aj mne bolo cudne, ze to meni , som sa aj zlakla trosku ... Ale dufam, ze to je iba take prechodne zhorsenie a pominie to ... Ako pred MS take mavam ako zhorsenie stavu, som smutnejsia a tak , ale to prikladam MS. A teraz mam
tesne po menstruacii, tak neviem z coho to moze byt a logicky som to pripisala znizeniu davky . A chcem sa spytat ci take miernejsie zmeny nalad su normalne? Lebo mne bola diagnostikovana tazka depresia .. ako tak som sa z toho dostala, len sa mi tie nalady tak obcas menia bez dovodu .. Ako nic katastrofalne, co by som nevedela ustat. Ako je to u teba ako mozem vediet? Alebo u hociktorej baby 🙂

adnil1927
4. jan 2013

@filipal no my mame znameho psychiatra, takze k nemu mozem ist kedykolvek, ale tak o dva tyzdne by som mala ist, ale pojdem na buduci tyzden,a dnes mi bolo trosku lepsie, tak hadam zacinaju uz zaberat.Chcem zivot ako predtym, uz chapem ake je to tazke, ked ma niekto depresiu, je to sialene, dakujem za povzbudenie.

natalka28
4. jan 2013

Zdravím Vás všechny, pročítala jsem pár stránek vaší diskuze a chtěla by jsem vás poprosit o radu. Poslední dobou čím dál častěji mám depky - vím, že to je zkomolenina, ale bojím se napsat depresi, protože ... vlastně sama nevím☹ Mám i hysterické stavy, z ničeho nic vybuchnu a jen křičím. Poslední dobou je to skoro denně a pak je mně trapno vyjít ven, protože sousedi z toho musí mít legraci. Manžel mně nedokáže pochopit, spíš naopak. Chtěla bych s ním o různých věcech mluvit, ale on nikdy nechce nic řešit. Mám pocit, že každý člověk okolo na mě dělá nějaké intriky, pomlouvá, směje se mi. Za vším vidím jen to špatný. Je mně z toho strašně. Vždycky jsem k těmto pocitům mávala sklony, ale teď už se to nedá vydržet. Četla jsem tady i o té vnitřní bolesti a tu cítím skoro pořád. Je toho tolik, co bych chtěla napsat, ale na druhou stranu nevím co napsat a jak to popsat. Nikdy jsem to nikomu neřekla a nebyla s tím nikde. Myslela jsem, že by jste mně mohly nějak poradit - nechci chodit po psychiatrech☹

zvolsiinylogin
5. jan 2013

@natalka28 krd nechces brat lieky a chodit po psychiatroch, mna napada len jedno, modli sa....aj viera pomaha..

filipal
5. jan 2013

@brisalek ahoj 🙂
co sa tyka prirastku hmotnosti, lekari vravia, ze sa nepribera ani tak z liekov, ako z toho, ze zalieceni pacienti zacnu viac jest. z niektorych liekov sa vsak predsa pribera viac.
hmotnost sa pri sertivane da udrzat pri dostatocnom pohybe. (viem z vlastnej skusenosti).
tie 2 kilecka, teraz v zime su normalne. ale vahu si sleduj. 😉

@simka1111 to kolisanie nalad je bezne. lieky nam sice pomahaju, ale uplne si musime pomôct sami. 🙂 realaxacne cvicenia a samotna relaxacia, sport, pohyb, pripadne ine zaujmy. existuju arteterapie - vytvarna cinnost. skus si najst nieco, co ti robi dobre.

@adnil1927 na zaciatku liecby su kontroly dôlezite, lebo vtedy sa nastavuje davka a kontroluje, ci je liek ucinny. zvycajne po tyzdni sa dviha davka a u niekoho je potrebne aj dalsie zvysenie cca po mesiaci.vsak urcite to tvoj psychiater ustriehne. 😉

filipal
5. jan 2013

@natalka28 ahoj 🙂
tie tvoje pocity si ale popisala celkom dobre. 😉
ide o to, ci chces svoj stav nejako riesit, alebo nie. kedze si sem napisala, tak sa zda, ze hladas cestu. v kazdom pripade sa potrebujes vyhovorit. to je velmi zle, ze ta tvoj manzel nechce vypocut. to vnutorne napätie musi ist von. ked chces, môzes a vyhovorit aj tu, este lepsi by bol psycholog. napätia sa môzes zbavit aj pohybom (nejakym aerobnym sportom) dokonca aj busenim do vankusa 🙂 a pod.
dalsia vec je, ze mas pocit toho sledovania z okolia atd. to uz signalizuje nejaky problem. mozno socialnu fobiu, alebo nejaku neistotu zo socialnych stykov. spolu s ostatnymi priznakmi si myslim, ze by ti mohol pomôct psychiater.
pises, ze nechces ist k psychiatrovi. preco? nie je to len predsudok? je to lekar ako kazdy iny a je odbornik na problemy, ktore ta trapia. nie je to ziadna hanba, vyhladat pomoc.
neviem ci si pocula, ze niektori ludia maju chemicku nerovnovahu v mozgu, ktora sa liekmi upravi. nijako za to nemôzu, hanbila by si sa za cukrovku a zato, ze musis brat inzulin?
toto je nieco podobne.

simka1111
5. jan 2013

@filipal Dakujem ti velmi pekne za rady 🙂 Este by som sa ta chcela spytat , ci mi nevies poradit nejaku knihu alebo cedecko s relaxaciou alebo nieco take podobne... , co pomaha 🙂

afrika
5. jan 2013

ahojte,viem, že sa určite neradi vraciate v spomienkach na depresie, no pekne Vás prosím môžete mi popísať tie stavy? pýtam sa na to kvôli môjmu kamarátovi... má veľmi zlé stavy, teraz sa cíti celkom fajn...totiž ja som prišla na to tak, že sme v kontakte už asi 4 mesiace cez FB-chat a medzi sviatkami sme sa stretli. padli medzi nami tri bozky...on sa na druhý deň zložil. ale úplne..:( :( napísal mi, že mi ďakuje, že vďaka mne pochopil, čo sa s ním deje. že doteraz žil ako debil, lebo nevedel čo je s ním. má strach zo všetkého, není schopný si urobiť ani vodičák..není schopný ísť na diskotéku...proste nič :(. hneď ráno je stále unavený, nič ho ževraj nebaví. vtedy na druhý deň mi povedal, že sa do mňa zaľúbil - zistil to po tej puse. doma sa´totálne zložil, vo vani začal ževraj moc plakať, nejedol, bolo mu zle, zvracal...je mi z toho hrozne zle :( . teraz je už na tom omnoho lepšie. hneď som mu po dohode s dr zaniesla lexaurin a objednala som ho na 12.2. k dr.. len dovtedy by som to moc rada pochopila. moc si vyčítam čo sa stalo :( prosím poraďte čo sa to deje v jeho hlave..

lilinka111
5. jan 2013

@jahudka80 awojky,ako sa citis????,

jahudka80
5. jan 2013

@lilinka111 zatím se mi chce po těch lékách spát ☹ a tedy klidnější nejsem, jak slyším o amnestii tak nadávám jak špaček a nejrači bych prezidenta nakopala do zadku 😠 .

jahudka80
5. jan 2013

@lucinka0921
@lilinka111
@afrika
@simka1111
@filipal
holky když půjdu k jakému koliv Dr.tam mu musím říct že užívám citalec ☹ když mě je to takové blbé ... a to jsem v pondělí k zubařce a ještě budu muset na alergologii, to je důvod proč jsem to tak dlouho oddalovala a nechtěla nic řešit 😔 člověk bere léky a říká si že na něj budou všichni koukat jak na blázna ☹

lilinka111
5. jan 2013

@jahudka80 moja ja som sa už tiež na toto pytala ,tiež idem k zubarke a bez injekcie ani usta neotvorim,,ale tak radsej teraz poviem,,,ze beriem,ad,,,,,musime sa s tym naučit žit,,,,,,,ale hamba to nie je ,,,,,,,,su aj iný a beru ad ani by sme si to nedovolili mysliet

afrika
5. jan 2013

prosím Vás neviete mi niekto k tomu niečo napísať? :( príspevok vyššie 12:00 hod. ďakujem Vám 🙂

jahudka80
5. jan 2013

@lilinka111 já si říkám že se dostanu z nejhoršího a pak bych chtěla pomalu začít leky vysazovat ale je to běh na dlouhou trať takže určitě nějeký ten rok dva léky brát budu ...

simka1111
5. jan 2013

Presne, nie je sa za co hanbit. Su to lieky ako kazde ine. Ale pokial ides len k zubarke a picha ti lokal , tak nie je potrebne to hlasit , akurat kebyze v minulosti si mala nejaku alergicku reakciu. Ja som pri liecbe ad tiez velakrat bola u zubarky a dostala som lokal a v pohode, vobec to nema vplyv na ucinok Ad. Akurat mozes byt po lokale trosku unavenaa, nic viac