Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
21. jún 2016

No babky uz som tu aklimatizovana 😂

zuzkostna
21. jún 2016

Ahojte dievčatá, zapájam sa do vašej diskusie, pretože mám otázku. Keby ste sa mali úplne na začiatku rozhodnúť ísť si k psychiatrovi po AD, stale by ste išli? Pomohli vám? Ja totiž mávam úzkosti (asi) a mam pocit ze uz dosť často a sa to strieda. Vždy som bola taka uzkostlivejsia, ale po pôrode ked mala mala tak rok sa to začalo zväčšovať. Ale bolo to tak, že zle týždeň, potom aj tri mesiace pokoj, aj pol roka nič, potom zasa pred menzesom ma to chytilo a tak...väčšinou som sa často pozorovala fyzicky, búšenie srdca a pod..a z toho strach. Potom tie úzkosti už byvali pred menzesom skoro stále 4 dni pred úplne otras. Sem tam som hodila lexaurin ked bolo najhoršie, jedla som perseny, béčka, magnezko... No ale pred 4 mesiacmi som brala antibiotika a tam začali moje stavy. Neviem ci to malo nejaky vplyv na môj mozog, ale mala som nočnú moru z nich a som ich ani nedobrala, po nich mi zacali tie hnusne myslienky..keď som robila v kuchyni s nožom, čo ak by som s ním ublížila malej, ... A potom takéto myslienky typu čo ak mi prepne a niečo jej spravim, jednoducho otras a je mi do revu ked si na to spomeniem. Potom mi tieto myšlienky prešli, ale stále mám strach byť s malou sama, ked mam takuto uzkost, tak neviem precítiť lásku k nej. Keď som v pohode, by som ju len pučila od lasky, je moje slniecko, ale ked ma chytí strach a uzkost mam myslienky, a lubim ju? Dokázala by som jej fakt ublizit... Je to hrozne. Potom sa mi to stalo takéto myslienky aj s inými ľuďmi, potom to zasa preslo a teraz mávam zasa uzkost zo straty kontroly, bojim sa aby mi nejako nepreplo, tak mi spôsobí uzkost aj keď niečo zabudnem spravit, alebo omylom nieco spravim, že sa potom kontrolujem či som pri zmysloch. Teraz to mam častejšie už skoro každý deň pocítim, alebo mi nieco spraví uzkost. Nemôžem pozerať kriminálky, alebo také veci... Chodím na terapie, bola som zatiaľ 4x ale neviem. Snažím sa chodiť cvicit, byt aktivna... Keď som niekde medzi ľuďmi, mam toho veľa, bavím sa, som zamestnaná niecim tak som úplne v pohode, akonáhle som sama alebo mam čas mysliet, je mi smutno, lebo si spomeniem na to co mi je. Mimochodom aj.moja mamina mala takéto myslienky a bála sa byt s mojou malou sama, a ona to riešila Ad, a vidím u nej že fajn jej zabrali klop klop.... Predtým nemohla pozerať správy ani nič také, teraz v pohode nič jej to nerobí. Myslíte, že sa.to dá zvládnuť aj bez AD? Chcela by som ešte dieťatko ale v tomto stave mam z toho obavy. :(

janka_banka
21. jún 2016

@zuzkostna ahojki, som rada, že si sa pripojila do debaty, určite sa pokúsime pomôcť ... no ja keď mám napísať osobnú skúsenosť, ja by som začala AD brať určite, i keď ešte pred nimi by som skúsila terapie, ak človek príde k dobrej lekárke, tak ona rozhodne o akú depku, prípadne úzkosť sa jedná, či je to ľahšia depresia (vtedy stačia terapie), alebo stredne ťažká, prípadne ťažká depresia, vtedy sa pristupuje už aj na medikamenty ...ale nemá význam odkladať návštevu lekára... lebo tieto stavy sa len tak nevyliečia a čakať, že to len tak prejde, to veru nie ... neviem ku akej psychologičke chodíš, ale naozaj ak jej povieš všetky tieto Tvoje myšlienky, obavy, strachy, ona by mala tiež posúdiť či je to už na lieky alebo nie ... ale určite to rieš a neodkladaj, že to prejde, ako som písala ... čím skôr začneš riešiť tým lepšie a Tvoj život bude opäť plný radosti a bez obáv ... ak máš otázky kľudne sa pýtaj 🙂 ... držím palčeky 🙂

janka_banka
21. jún 2016

@domkaaaa Domi Ty si zlatá 🙂 🙂 ... dobre ich tam popreháňaj, sestričky, lekárov 🙂 ... som zvedavá čo Ti dajú a poradia ....

domkaaaa
21. jún 2016

Babyy ja chcem ist domov 😢😢😢😢 tu je taka nuda ze dovi edte viac nad sebou premyslam

zuzkostna
21. jún 2016

No zatiaľ sme sa len bavili o mojich myslienkach, detstve a tak, len rozhovory, vždy mi povie niečo, čo má na chvilu povzbudí, ale ja si to zasa nejako v hlave znegujem a som tam kde som bola. Žiadne testy sme nerobili, sama som jej spomenula, že máme znamu psychiatricku, a ze.mi vybavila termín, ale som tam nesla... A psychologicka mi povedala, že ak som presvedčená, že mi AD pomôžu, nech skusim. Dohodli sme sa teda, že do ďalšieho sedenia si toto poriesim... Ale neviem. Objednala som sa k inej psychiatricke, lebo moja známa pracuje v liečebni kde poznám veľa personalu a nerada by som keby ma rozoberali, tak som sa objednala k ambulantnej na august, ale stále som na pochybách. Keď mi je dobre, tak si poviem, veď toto zvládnem, som silná, čo riesim... Ale ked to pride, tak som schopná hned zutekat pre AD. Inak davam si teraz každý deň Lexaurin už skoro 2 týždne nech sa tak ukludnim, mam pocit, ze mi to zabralo trochu, ale som ho začala vysadzat. Začala som užívať 1,5 mg 1x za deň, potom len polku a 2 dni som mala len štvrtku ale včera večer už mi začala znovu uzkost, tak som si dnes dala polku. Ale nechcem to brať dlho, lebo sa bojim závislosti, už len to by mi chýbalo ;))

kubimatej
21. jún 2016

@domkaaaa ale vydrž to keď si sa už pre to rozhodla!! buď silná aspoň ty ked ja som to po dvoch hodkách vzdala 🙂 ty to dáš! 💪🌹

domkaaaa
21. jún 2016

@kubimatej keby tu aspon nebola taka nuda tak to nevzdam 😂 Ale su tu 4 babky a ja 😂

kubimatej
21. jún 2016

tak baby ja sa dnes cítim divne .ako keby mam zapal v celej ustnej dutine, tazko sa mi prehlta a páli ma aj v nose..zajtra mam ist k plucnej..len ja sralo neviem ako zvladnem s pp tam cakat v rade a co mi zisti :( pretoze dnes internistka mi povedala, ze pp mozem mať aj z astmy a ze sa mi takto prejavila..

kubimatej
21. jún 2016

@domkaaaa ale tak máš aspon mobil, s tym ti prejde den ako nic 🙂 mne ked ten zobrali a mne hned v hlave ze nebudem 5 tyzdnov počuť svoje deti..amen gloria

domkaaaa
21. jún 2016

@kubimatej no len internet v mobile obmeddzenyyy 😂 Co je dost na prd ... Musi ma dojst niekto kuknut lebo ma slahne 😊

natalym
21. jún 2016

Baby ale keď dokážete takto komunikovať, tak to ste na tom dosť dobre si myslím. 🙂

kubimatej
21. jún 2016

@natalym ja keby nemám silné závraty busenie srdca pocit opuchnutia a trpnutia lic a ruky vnutorny tras tak som úplne v pohode 🙂 a k tomu sa furt pridruzi nejaká bolesť a pichanie niečoho..

domkaaaa
21. jún 2016

Dnes mi ale v nemocke nikto nechcel verit ze idem lezat 😂

simka1454
21. jún 2016

@umabell pomaličky už aj ja prestávam dvíhať telefón, ale ten smútok čo mi ťaží dušu,každú chvilu mi je do plaču zo všetkého,ja už mám strach aj keď niekto zazvoní alebo poštár keď zvoní tak na mňa príde taký strach a úzkosť že či mi niečo zlé nedoniesol. V poslednej dobe mávam aj také búšenie srdca. Mám pocit že už asi ozaj nevládzem,snáď to raz prejde.

domkaaaa
21. jún 2016

@simka1454 aj ja furt revem kks za uplne debiliny 😏😏 a je mi luto uolne nezmyslenych veci napr teraz ma napadlo ze moji rodicia sa koli mne trpapia ... To je prejav depky?

simka1454
21. jún 2016

@domkaaaa rovnako aj ja,zostane mi tak ťažko a potom tie myšlienky že čo ak to nezvládnem,ja sa bojím aj komunikovať,nerada chodím na návštevy a oslavy už vôbec to som vždy niekde v kúte len aby si ma nikto nevšímal a hlavne aby sa ma nikto na nič nepýtal. Aj teraz keď sa mi dá ísť von na dvor alebo do záhrady troška tak všetko robím len tak mechanicky bez nejakého záujmu aj keď niekedy príde radosť napríklad z kvetov ktoré mám rada a o chvílu zas len smútok a myšlienky že to zas na mňa lezie.
domkaaa ja by som to pripisovala aj úzkosti

domkaaaa
21. jún 2016

Nooo jedno s druhym asi 😏 Baby ja mam uolne zo vsetkeho obavy doteraz som mala uzkost z tohto prostredia a teraz mam zas uzkost ze nebudem chciet ist domov ako budem doma fungovat 😢 A bla bla nezmyselne

janka_banka
21. jún 2016

@domkaaaa Domi podľa mňa Tvoje myšlienky sú prirodzene k Tvojmu stavu...patria ku chorobe a sú dôsledkom prežitej úzkosti alebo depresie...a podľa mňa aj úplne zdravý človek má z nemocnice obavy...ja mám tiež strachy,že mi bude zle keď pôjdem von...ale je to oprávnený strach,lebo sme to zažili,ale to bol dôsledok oslabenej psychiky...ale akonáhle sa Ti polepsi,budú sa Ti vyplavovat hormóny šťastia budeš mať úplne iné myšlienky...uvidíš sama...😉...drzim palec ✊

domkaaaa
21. jún 2016

@janka_banka dakujem jani ❤️ Treba sa asi premahat stale .. Uvidim ked mi nastavia lieky dufam ze bude dobre drzte silno palce nech su to tie praveeeeee 😊😍😍

olivia77
21. jún 2016

@janka_banka, jeeej, ako si to krasne napisala! presne, ked ma clovek nalomenu psychiku, nevie racionalne a hlavne pozitivne uvazovat a ked je v pohode a kludny, vtedy ma uplne iny pohlad na veci 👍😉

domkaaaa
21. jún 2016

@olivia77 presne baby ja teraz len revat revat a revat 😏😢 spomeniem si n domov rev spomeniem si na maminu rev na pristela rev 😂 To je co pre boha 😂

domkaaaa
21. jún 2016

Ale vsetky baby tu ze to je normalne ze to mali aj ony prve dni a su tu baby ktore sa uz maju naizaj velmi dobre su tu sice 4 ty tyzden ale som ichotna to obetovat 😊😊

janka_banka
21. jún 2016

@domkaaaa uvidíš ako to rýchlo prejde,veď tie dni idú ako voda. Som zvedavá co budú hovoriť Tvoje spolybyvajuce 😉

domkaaaa
21. jún 2016

@janka_banka no uz mi dali nove lieky o pol piatej a mam totalny nepokoj a uplne zasklby svalov ... To moze byt? Prejde to?

marusia12
21. jún 2016

@domkaaaa a kde si, ak to nie je tajne? mozes aj do sukromnej spravy. Ja som mala pred rokom taky stav, len som revala, vsade a v kuse, normalne som mala vyzrane ocne kutiky od placu.... az som skoncila u psych. a chcela ma supnut lezat.... ale s detmi nemam kam, tak to riesim kdejako ambulantne. Teraz na novom lieku dva tyzdne ale zmenu necitim, dokonca vcera mi bolo mizerne, tak zajtra ma prednostne lekarka zoberie....

ametyst123
21. jún 2016

@simka1454 Simka moja, počuj, prečo Tvojej mame ešte stále zdvíhaš ten telefón?.... Si masochistka?... 😀 .... Ja, nehnevaj sa, keby som ja mala takú mamu, ktorá by ma od malička až do 43 rokov takto deptala, tak sa ku nej nepriznám, a preruším s nou všetky kontakty.... Mám taký pocit, že ona si kompenzuje svoje frustrácie na Tebe..... 😖 😠 ... Tak to moja nedovoľ..... Ja som mala našťastie rodičov, ktorí ma ľúbili maximálne, ale tiež to zase niekedy nebolo až dobré, lebo sa o mna furt strachovali, až to na mna preniesli, a ja sa teraz bojím o svoje deti presne tak, ako sa vtedy rodičia báli o mna,... hovorím im.... len samé... toto nerob, lebo sa Ti stane to a to, tamto rob, lebo ked to neurobíš, môže sa Ti stať to a to..... A to musím zastaviť... teda samú seba..... musím ich nechať dýchať.... ved ich takýmto jednaním naučím to isté.... aby boli uzkostliví, a plačliví, a všetkého sa len báli.... a to nechcem.... A na druhej strane, to že si písala, že sa cítiš, že si ako nula, nerada chodíš na oslavy, chceš byť neviditeľná, atd atd.... Moja, je to ťažké... ale poviem Ti to rovno... to Tvoje sebavedomie je na nule, a má to na svedomí Tvoja mama.... Bohužial, tieto stavy, a to čo dnes prežívaš je výsledkom ignorácie a dalo by sa povedať aj arogantnosti Tvojej matky, ktorá namiesto toho, aby Ti dala pocit lásky, Ta on obrala..... 😖 Je to smutné.... 😢 a je mi z toho do plaču.... že existujú aj také matky, ale práve preto, trochu zober rozum do hrsti a porozmýslaj, potrebuješ k životu takú matku?.... Ved máš 43 rokov, už nie si malé decko, ktoré môže za všetko babrať.... si dospelá a kooooooonečneeeeee si môžeš robiť čo chceš... a nemusíš sa obzerať, čo Ti povie matka.... 🙂 . Inak , ešte takto , porozmyslaj nad tým, čo sa asi stane, ked jej prestaneš dvíhať telefon...... 😕 ...... Konečne nebude mať niekoho, koho môže buzerovať na diaľku.... a čo sa stane?.... Možno ani nikdy nepríde, a možno práve preto príde, a dovalí sa, že prečo jej nedvíhaš telefon.... a potom by som jej povedala "co proto"..... a že pokial nezmení Tvoj názor na TEBA, nemáš nadalej dovod s nou udržiavať kontakt... a možeš jej "šplechnuť do tváre"... že máš rodinu a deti, ktoré Ta lubia a Ty ich... a vždy Ta podržia..... ako to mala urobiť aj ona.... a pokial to nepochopí.... nemáš sa s nou viac o čom baviť.... Ty máš hodnotu, máš cenu, si super človekom, len škoda, že tak dlho Ti niekto, kto Ta mal lubiť, takto Tvoje sebavedomie podkopával.... 😖 .... Ale už nebude..... 😠 ... Tvoja rodina pri Tebe stojí, čo chceš viac?.... 😉 Toto je Tvoja rodina.... chápeš?... Tá rodina, ktorá Ta vždy podrží, nie tí, ktorá Ta ničia..... 😉 !!! A chod na psychoterapie aj, tie Ti veeeeeeelmi pomôžu, potrebuješ ich... naozaj.... a lieky ber, žiadne hrdinstva, že Ti je už dobre... Adčka treba brať minimállne pol roka.... a viac , aby liečili a vyliečili.... 😉 OK? Drž sa moja.... a si taká istá, a aj výnimočná zároven, ako my všetky ostatné dievčence tu na fore.... 🙂 ver mi, že máš hodnotu.... a to velikú..... 😉 , tak sa už prestan trápiť nad somarinami, 🙂 a hlavu hore..... 😉 😅 ..... Ešte sa Ta opýtam, Ty sa cítiš pri svojej rodinke ako? Stastne? a lubiš ich? a oni Teba? A žiješ tak, ako si chcela?... tak čo ešte chceš?.... Ty nepotrebuješ niečí súhlas... že máš super život..... ani od Tvojej mamy...!!!!!!

qidko
21. jún 2016

Ahojte babulky BOJOVNICKY.......Tak ako som slubila tak podavam hlasenie 😀 drzim sa super fungujem v ramci moznosti pracujem,rehabilitujem,navstevujem lekarov lieky beriem uz len 1,5tablety denne lekarka povedala ze ak to takto pojde dalej tak o2 mesiace mozem bit cista verim ze to dam musim fungovat ako predtym lebo som si to slubila 😀 Aj ked tu uz casto nechodim vzdy v modlidbach myslim na vas a verim ze to zvladnete STE BOJOVNICKY tak to date aj vy ja tomu verim .....prajem pekny vecer vsetky vas obimam a drzim palceky 😀

janka_banka
21. jún 2016

@domkaaaa Domi kľudne môžeš mať zášklby svalov... toto veeeľmi dobre poznám, mne myká celé telo, strhávam sa keď idem večer spať ... neboj, všetko bude dobré ... ja som bola dnes dve hoďky vonku s deťmi a manželom, síce som unavená ako kôň ale dala som to 🙂 .... prekonala som sa i keď mi je na hov... 🙂

umabell
21. jún 2016

@domkaaaa Domiiii aj ja som to mavala normalne ked som lezala tak mi nohy chodidla normalne vykrucalo taka som bola nepokojna nervna.. Aké lieky ti dali nevieš? Vydrrrz myslim na teba stale a ja verim ze tentoraz to daaaaaas💗💗