Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

labajka
25. jún 2016

Neurol mi len a len pomohol.potom tie AD ked zacinali ucinkovat tak bol jeden den suuuuper a druhy na figu.potom sa to vyrovnavalo.

labajka
25. jún 2016

Escitalopram 15mg denne

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa domk ja viem ze ti je na chuja ale skus troski pocuvat co ti radime.. Ameryst to super napisla prosim neber ma zle e skus aspon jednu radu co ti píšeme lebo ti chceme dobre, ja viem ze vtedy sa clobek stale pozoruje a poviem ti raz sem mama prisla a my sa lubime ako kone sme akl sestry a tak na mna naziapala asi prvy krat v živote uplne ale ma total vyhresila a povedala ze ma nebude lutovat. Domi prosim ta posluchnk aspon nieco co ti píšeme gakt teraz je správny cas napr si nieco prečítať alebo skus tu meditaciu aj sa predychas dobre a bude ti lepšie.. Vsetky co sme tu sme si tym presli aj ja som myslela ze umriem to mame viacere deti a museli sme okolo nich behat a nedat na sebe nič znat.. Takze Dominika posluuuchaj!!! A zober sk nieco z nasich rad ja viem moja ze ti je na p.. U ale vsetkym nam bolo... Takze popros rodinu frajera to je jednl nech ti zozenj neurol to predlise aj obvodak a akl ametyst povedala nie detsku davku!! My sme a jeme to doteraz ja by som zdechla bez toho ved to zo začiatku davaju pri ad au pokym nezaberu. A vsetko co teraz citis a prezivas jw uzkost panika depka všetko dokopy.. Vsetky co ti citas mali benzaky vsetky Domka a ja si myslim ze mas na hovno lekara ten to posral ako prvý... Takze googluj a hľadaj si noveho lekara lebo sama vidia ze si mu s prepacenim ukradnuta a ta nemocnice akože dovi dopo mal si skusit to Zálužie si myslím aj tam je to tak ze môžeš opustiť areal... Domi pocuvaj nas lebo sa naseriem a pridem ti hodit na holu rit. 💗💗💗💗💗

domkaaaa
25. jún 2016

Pocuuuvam uz fakt lekara noveho mam uz zaisteneho to bolo prve co mi frajer vybavil 😂😂 lebo ho neznasa

labajka
25. jún 2016

Domaca uloha na pondelok pre tvojho frajera:ist dat predpisat frontin 0,5........zavolaj tvojej obvodnej.povedz ako si na tom a ze posielas frajera pre recept.hotovo

domkaaaa
25. jún 2016

Podla mna mam paniku to je fakt 😂😂😂

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa ak nebudeš mat v sebe neurol alebl frontin nenapíšem ti uz 😕 😀 ale niw srandujem... To je konečne dobrá sprava ze chceš zmenit lekara huraaa.. Lebo sa uz dlho trapis zlatko moje vies.... Lebo ak nebudes mat barlicku benzaciky tak zase st budes mysliet ze ti ad nezabrali lebo to bude mozno dlhsie trvat mozno nie neviem ale viem isto ze pottebujs neurol...

domkaaaa
25. jún 2016
domkaaaa
25. jún 2016

Ja viem ze nitne potrebujem neurol 😂 Zajtra idem na ten piknik a pekne krasne mam tu jeden jediny neurol co mi dala kamoska pre istotu 0,5 ku ake ja si ho dam to vam prisaham a napisem vam ako ki je

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa to je malo... https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/neuro... precitaj si načo hlavne je a dávkovanie

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa na potlačenie uzkoszi sa zo začiatku podava 3xdenne si to precitaj....

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa čítala si? 3-4mg denne pri uzkosti ach pri pp dokonca 10mg denne zo začiatku potom sa to znižuje

olivia77
25. jún 2016

@domkaaaa, ides na piknik hore ku kostoliku??? aj ja som mala ist a nemozeeem :(

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa ked si das 0.5 akoby si si nič nedala momentálne pri tvojich stavoch...

umabell
25. jún 2016

@olivia77 co sa stalo?

domkaaaa
25. jún 2016

@umabell kks keby mi dali tak ja som uzdravena hned 😂 Oli ano idem tam 😊 Vidis mohli sme sa vididet 😂

olivia77
25. jún 2016

@umabell, nic nic, len nemozem, lebo som odcestovanaaa 🙂 Nizke Tatry 🙂 a tak som chcela na piknik, juuj... minuly rok som tam bola tiez, aj predosly...

mamina222
25. jún 2016

Ja to risknem a spytam sa, je tu niekto zo stredneho Slovenska? Kludne IP.

ametyst123
25. jún 2016

@labajka Ahojky Labajka, je mi to ľúto, že si musela niečo také zažiť ako potrat, je to ťažké, a ťažko sa s tým vyrovnáva, ale Ty si to zvládala, resp. zvládaš, a to je dobré, klobúk dole, ano, sú v živote človeka aj ťažké situácie, o tom viem svoje, ale postupne časom sa dokažeme s rôznymi situáciami vyrovnať, len to chce čas.... niekedy viac, niekedy menej, niekedy si človek vyčíta vela vecí, a situácií, a to alebo hento, by mohlo byť inak keby... ale takýmto myslením.... som sa ja osobne dopracovala len k tomu, že som bola viac a viac smutnejšia a smutnejšia... a do toho všetky tie stresy, a bla bla bla...ale najviac ma asi zobrali tie umrtia v rodine... a nebolo ich teda málo.... a ked mi naposledy zomrela mamka, ktorej som fakt naozaj tolko vecí nestihla povedať, a poprosiť ju aj o odpustenie, za veci, ktoré som občas povedala, alebo urobila, a pritom som ju mala najradšej na svete, tak ma to doteraz stále mrzí,... ale nedávno som sa dozvedela, že mamka povedala, resp. artikulovala iba, lebo hovoriť nemohla, kvôli tracheotomii, predtým ako teda zomrela , povedala, (ja som ale pritom nebola...škoda...že som to nevedela skôr....) tak teda povedala, že "všetko bude dobré...".... a usmiala sa ..... 😔 ..... Tak ja dufam, že mi odpustila, a že je teraz stastna, a že ju už nič netrápi... A viete čo?.... Naozaj mala pravdu....Ako keby to naozaj vedela.... Pretože sme mali v rodine jednu velmi vážnu situáciu, ktorá vyzerala velmi neriešitelne, a táto situácia bola velmi nespravodlivá, ale nevedeli sme tú nespravodlivosť napraviť... a ono sa to vyriešilo...!.. 😅 ...... Ako to mamka vedela?.....Ja verím, že to vedela, a teraz verím tomu, že už je šťastná... a teda aj ja sa už nebudem trápiť, budem veriť, že mi odpustila, a budem sa snažiť svoj život žiť tak, aby som jej robila radosť.... nech sa zo mna môže tešiť....a mať zo mna radosť....aj z mojej rodinky... a hlavne vnúčat, ktoré tak velmi ľúbila. A aj tú PP porazím.... takto žiť nechcem,... a nebudem.... 😉 .... Vyriešil sa jeden z problémov, ktorý ma roky trápil, a ono sa to vyriešilo tak, že nám tu beznádej, ktorú sme pocitovali, niekto vzal a vrátil nám nádej naspať... 😅 a ja som tak šťastná, ako už dávno nie.... 😅 ....
Každá z nás, si myslím, by mohla napísať romány o svojom živote.... ale nech v tých románoch je aj to, ako sme síce mali uzkosti, depky alebo PP, ale nakoniec sme ich uspešne zvládli a popasovali sa s nimi, a žili si svoj život dalej ... už bez uzkostí, pp a depresií..... 😉 My to dokážeme..... verme tomu, a aj sebe, že to zvládneme.... 😉 A naozaj to aj zvládneme.... 😉

mijo53
26. jún 2016

@ametyst123 neviem, či si veriaca alebo neveriaca, ale kňaz hovoril, že poprosiť o odpustenie môžme aj po smrti človeka, jednoducho ho o to požiadame a bude to odpustené

labajka
26. jún 2016

@ametyst123 krásne pravdy si napísala, opäť môžem len súhlasiť 🙂 si skúsená a múdra žena. ja som na potrat išla po vysvetleniach lekárov. mohla som si chlapčeka nechať. ale mal Downov syndrom.......bolo mi vysvetľované ako by sme žili a ako by sa on trápil, lebo mal choré aj srdiečko.......že vraj ktovie ako dlho by žil. takže áno, niesla som to vnútorne ťažko a pridružilo sa k tomu harašenie hormonov a depky a veci súvisiace boli na svete. bez liekov by zo mňa bola troska. teraz s odsupom pár mesiacov je zo mňa optimistická, dovolím si povedať vyrovnaná žena, schopná života. vtedy som teda bola naozaj neschopná a povedala som si sama, že takto teda nieeeeeee..........................išla som k lekárke. už poznala moj stav , lebo to isté sa mi dialo po prvom pôrode. vtedy som ale nevedela o čo ide, tak som to dusila v sebe štyri mesiace po narodení drobca, a to som ešte aj kojila. a potom proste už dosť. nedalo sa tak žiť , tak som poprosila mamu o pomoc. mala známu psychologičku................tá zase známu psychiatričku , ktorá je odborníčka na stavy mamičiek po pôrode a takéto stavy ako som mala ja. takže veselo no.........................ale je to preč. pozeram sa na to s odstupom času tak, že to asi malo tak byť, lebo ma to posilnilo a som na seba hrdá. síce ja mam problem hádam od narodenia so sebavedomím ale manžel mi veľmi pomáha. tak ho spolu budujeme. a ešte bachove kvapky. to je vec.
takže áno, museli sme to my ženy zvládnuť . zvládli sme a sme silné🙂
a to ešte vám poviem ženy moje..................že prvý pôrod chlapček 4650gr.,vykrvácala som, žiadnu transfúziu mi nedali a prvý atak som mala hned po pôrode...............katastrofa...............úplný des..........fakt............bleeee. hormony sa vtedy neskutočne zbláznili

domkaaaa
26. jún 2016

@labajka kks mate to tazke babenky 😢😢 ja som dnes spala doo 8 😂 Co je tu zazrak lebo nas budia uz o 6:00 ... Keby sa dalo nejakym zazrakom z tychto hnusnych stavov dostat 😊 Proste mavnutim prutika 😂😂😂 to by bolo skvele

domkaaaa
26. jún 2016

Je normalne ze mam strach stretavat sa s ludmi? Proste ze uvidia ze mi nieco je

umabell
26. jún 2016

@domkaaaa ahoj ja poznám jeden zázrak menom Neurol 😉 😉

domkaaaa
26. jún 2016

@umabell ano aj ja 😢

domkaaaa
26. jún 2016

Idem si dat

domkaaaa
26. jún 2016

Baby dostala som neskutocneeee kramy

domkaaaa
26. jún 2016

Baby siesty den lieky nemalo by mi byt aspon o trochu uz lepsie?

172
26. jún 2016

Baby povzbudte aj mna,beriem zvysene AD a stale mi je zle ,zaberaju vobec?bojim sa ...som 24 h pri mame a strasne si ten jej stav tazko beriem aj ked doktori mi vravia ze to musim tak brat...mam sancu sa s toho dostat??

umabell
26. jún 2016

@172 ahoj jasne ze sa dostanes z toho mas to tazke teraz pri mamine ale povedz si ze si silna.. Nema ti kto s ňou pomoct? To sú tak zatazove skúšky aj ja som sa starala o moju starku ta tak sinto viem predstaviť.. A mamina je leziak?