Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

labajka
20. júl 2016

@kubimatej tesim sa z takejto spravy ako si napisala😊super.len tak dalej

ivka1302
20. júl 2016

@domkaaaa ja by som ti strasne rada pomohla a nechapem ze ked si v nemocnici tak mas taketo stavy. Pride mi to uplne od veci vsak si tam preto aby ti pomohli. Neskusala si sa spytat doktora ci nahodou nie si ten typ cloveka ktory netoleruje AD ? Mne o tom doktorka hovorila ze su aj taky ludia ktori netoleruju ziadnu zlozku ktora je obsiahnuta v ADeckach 🌺🌺🌺❤️❤️❤️🤗🤗🤗tieto stavy ktore opisujes su mi velmi blizke mala som ich ked som zacinala uzivat spitomin. Neviem co ti davaju a kolko kombinacii liekov mas ale podla mna je toho na teba privela. Povedz ze chces skusit znizit davky si predsa pod kontrolou ja som bola doma a znizovala som si ich sama. Zistila som ze je mi lepsie mozno domiiii ani nepotrebijes lieky. Je to tvoj zivot skus sa porozpravat s lekarom ked je to tvoja ziadost musi to akceptovat. Ak to bude lepsie budes aspon vediet pricinu zhorsenia. A ak to bude este horsie tak zmenu liekov. 😘😘🌺❤️❤️🤗Domii niekde musi byt cesta von z vecneho zacarovaneho kruhu. Povedz si ty co si myslis ze by ti pomohlo musis sa poznat musis pocuvat svoje telo. Ty si ta ktora riadi tvoj zivot a tvoju mysel. ❤️❤️🌺❤️😘🤗😊Nenechaj sa klamat okolim. Oni nevedia ako sa v skutocnosti citis. Pocuvaj svoje podvedomie. Aj mne doktorka stale hovorila zvysit davku a vydrzat. Ale ja som pocuvala svoj telo Domii ty rozhodujes o svojom osude. Bud silna vyplac sa aj ja som plakavala vsade v aute doma v kupelni v lese vsade ale rozhodnutie je na tebe. Ukludni sa Domkaa nepozoruj sa tak detailne. Konaj podla intuicie a tu poznas iba ty sama. 🌺🍀😘😘🤗🌺obijma ta 🤗😘😘😘❤️❤️❤️

domkaaaa
20. júl 2016

@ivka1302 ivka dakujem a mala si velke stavy depky? Ja sa bojim ze mi nic nepomoze .... No ja som chcela skusit este zaluzia baby to je dost vychyrena nemocnica na tieto stavy ... Co vravite poznate niekoho kto tam bol s pomohli mu?

olivia77
20. júl 2016

@ivka1302, a ako ti vlastne je? uz stale dobre, keby si na percenta mala povedat, o kolko je to lepsie?

ivka1302
20. júl 2016

@domkaaaa moja zlata vobec nezalezi na tom ci ma niekto vacsie resp. horsie stavy depky alebo miernejsie tvoje stavy su tvoje stavy a to co zabralo mne nemusi zbrat tebe🌺🌺😘❤️Ja som ti to pisala preto ze mam taky pocit ze by si skor potrebovala psychologicku ako lieky pretoze mi pride ze si strasne zo vsetkeho vystrasena a to ti len pridava ku tvojim problemom. Domi neviem ako ti zacali tvoje stavy uzkosti alebo paniky necitala som velmi dozadu. Lieky ti mozu pomoct ale ani nemusia je jedno aka nemocnica ti ich podava. Hlavne sa ukludni a uvedom si ze to co prezivas sme prezivali aj mi vsetky a nie si v tom sama a ani nie si v nicom ina.prides mi velmi mladucka neviem kolko mas rokov ale podla tvojich sprav vidim ze si velmi vystrasena a chces vediet ci to co sa ti deje je normalne. Domi poviem ti ze to nieje normalne a ani u mna to nebolo normalane🌺🌸🍀❤️😘🤗🤗Az pokyal som sa to nenaucila prijmat a brat to ako taky prechodny problem. Vsetko cim si teraz prechadzas ta velmi posilni a ver mi je to mozno troska divne ale ked sa s tvojimi stavmi naucis spolupracovat a spoznavat ich naucis spoznavat samu seba a svoje pocity. Vtedy sa ti otvori aj riesenie ako si pomost lebo ako som ti uz pisala kazda z nas ti moze dat nejaku radu ale riesenie je z velkej casti u teba. 💜💜💜. Pride mi to Domii ako keby si hladala popmoc za pomocou riesenie za riesenim velkou rychlostou a pritom nedas sancu ani samej sebe aby si sa zastavila a vypocula co ti chce tvoje vnutorne JA povedat❤️❤️🌺🌺😘🤗🌸🤗🍀Relaxuj Domkaaa a skus najst nejaku psychologicku ktora ta nauci ako si ukludnit mysel. Velmi drzim palceky 🌺🌺🌺😘😘😘

ivka1302
20. júl 2016

@olivia77 Je to ovela lepsie mavam este sem tam dni kedy som unavena a nic sa mi nechce ale naucila som sa tesit sa💜😘❤️😊🌺🌺Davat si ciele a splnit ich. Nehovorit neviem ako mi bude...ale Ano dam to a dokazem to a nedam depresii miesto aby ma ovladla😘❤️🌺🌸🌺🤗

domkaaaa
21. júl 2016

@ivka1302 ked ja mam aj rozne telesne priznaky napina ma na vracanie zalieva ma teplo ... Mam si to nevsimat? A aj to ovplyvnit nejak silou mysle ze nie nic mi nie je? Lebo napr ja nikam nechcem ist lebo sa citim slaba a je mi na vracanie to je normalne mozno ani nemam depku len strach ze sa niekde povraciam alebo hocico

ivka1302
21. júl 2016

@domkaaaa v prvom rade sa porozpravaj s tvojim lekarom a povedz mu ako to citis ked si myslis ze dopku nemas tak pocuvaj svoje telo a mozno to vsetko bude iba tym navysovanim liekov Domkaa chcem aby si mu to este dnes povedala a skuste sa dohodnut ze nech ti znizi davky a hlavne ako ti tu dievcata radia potrebujes nejake ukludnovaky. Skuste to spolu prebrat ak je to dobry doktor tak ta vypocuje povedz mu ako to vsetko vnimas. Ja ked som znizila davku podotykam ze som mala vtedy pat kvapiek entaktu a on mi povedal zvycit na desat. 😂😂😂❤️❤️❤️Vsetko sa so mnou tocilo mala som nesmiernu uzkost a strach nemohla som fungovat normalne chcela som len plakat a nechcela som sa uz rano prebudit. Domii ked som si potom znizila davku znovu na pat kvapiek a potom na tri tak mi bolo fain boli sme vtedy na dovolenke a ja som konecne videla aka modra je obloha a ake krasne je more. 😘😘🍀❤️🤗🌺Povedala som priatelovi ze si ch znizujem a ze keby so mnou bolo zle tak by ma zaviezol na pohotovost ale ja som sa rano zobudila a vyskocila s postele plna sil ako som to uz davno nezazila 😘😊❤️🌺😘Preto ti toto pisem skus sa porozpravat s tym lekarom a ked ta odmietne tak zmen lekara taky lekar ktory nepocuva pacienta nie je dobry lekar. 🌺😘❤️🍀🤗Tie fyzicke problemy mas preto lebo sa tvoje telo btani skratka to co sa deje ono nechce. Domi rob nieco !!!!! Zober to do svojich ruk uvidis ze nieco sa zmeni. Musi sa zmenit nemozes zit takto. Domkaa napis prosim ake lieky ti to davaju. Obijmam ta a chcem aby si to vydiskutovala este dnes s lekarom daj mi vediet co ti povedal 🌺🌺🌺😘😘😘❤️❤️❤️🍀🤗🌸🌸

mmama
21. júl 2016

@olivia77 ahoj chcem sa ta opytat bachovky sa smu uzivat zo Ssri antidepresivom?Doplnuju serotonin ano ?Dakujem

umabell
21. júl 2016

No.. Bola som u Doktorky aj som jej povedala ze som nejaka nervnejsia a podráždená ona ze treba mi varechou po riti😝😝😝a hotovo... Musim zmenit poisťovňu to stale mlela lebo jej neuznavaju diagnózy mam Doveru doteraz som nemala absolutne ziadny problém ale ze sa nieco deje a nevie ci nekončí.. Nemáte s tym skusenosti nepoculi ste o tom? To len tak na okraj😀😀 viete kolko ludi tam bolo aj som si pokecala tak som to zmakla😀

olivia77
21. júl 2016

@mmama, mozu sa uzivat popri AD, ale oni nedoplnuju serotonin, ak by si chcela viac info, napis mi prosim spravu, vysvetlim ti to...

kubimatej
21. júl 2016

ach jaaj..dnes od siedmej hore, absolvovala som cestu do Bojníc na nahodenie 24hod holtera, potom diagnostiku na aute a doma sa hrala s malým. Od druhej som ale zase ko, unavená, len by som spala..Kedy sa úplne vzchopím?!

apolka77
21. júl 2016

@kubimatej precitaj si co pise
@ivka1302 domke 😉

@kubimatej
@domkaaaa

dievcata zoberte si vsetky slova, co pisala na tejto strane ivka k srdcu...tie slova su plne lasky a pravdy...vsetko sa deje pre nieco.
Vy obidve ste extremne vyplasene zo vsetkeho, tento strach vam nedovoluje precitit obsah slov, ktore Vam ja a mnohe baby piseme. Chceme Vam pomoct, ale v prvom rade si musite chciet pomoct aj vy same..chapem ze je Vam zle ale musite sa posnazit a ako pise Ivka zacat pocuvat svoje telo...neporovnavajte sa s nikym..
domka podla mna by teraz mohla byt mamina s tebou...nie je to mozne?
chodis na psychoterapie?

ametyst123
21. júl 2016

@umabell Umabell, ja neviem, ale ja mám tiež Dôveru, a nemám s tým problém vôbec, možno že je to len taká taktika lekárky, ja neviem, ale podla mna Dôvera bude aj nadalej poistovnou, ja som naopak velmi rada, že nemám všeobecnú.... ale to je len môj osobný názor, mne sa osobne páči to, že si môžem v Dôvere požiadať o vrátenie časti peniazkov, ktoré zaplatím za recepty na mna a na detičky... Takže mne sa toto napr. páči... všeobecná mi nikdy nič nevrátila. Ale to len môj názor....

qidko
21. júl 2016

@ivka1302 ahoj som rada ze si tu aspon zakukla vela na teba myslim 😀 som rada ze som ta spoznala ty tu jednoducho patris 😀 si take nase slniecko ktore dodava silu som vdacna Bohu ze ma s tebou spojil dala si mi velmi vela sil a povzbudenia v chvilach ked mi bolo nanic rada si precitam ked napises lebo viem ze tvoje slova su uprimne a povzbudzujuce plne viery a ochoty rozdat sa 😀

Dievcata vazte si ze mate moznost si precitat Ivkine slova lebo vzdy vie a chce pomoct a to sa veeeelmi rata je to ANJEL v ludskom tele 😀 😀

Nechcem nikoho urazit aby to neviznelo ze nik iny nedokaze pomahat ale je to moj nazor drzte sa dievcata BOJUJTE vsetko zle je na nieco dobre verim ze jedneho dna si len s laskou spomeniete na dievcata bojovnicky z MK ktore prechadzali s nami trapenie MY TO DAME 😎 😎 😎

umabell
21. júl 2016

@ametyst123 ani ja som doteraz nemala ziadny problem s Dôverou nikdy. Ale ukazovala.mi papiere co zadáva diagnózy pre poisťovňu a nic jej neuznali ani dokonca schizofreniu a ani moju diagnózu tym padom nema zo mna prachy... Nikdy. S tym tiez nemala problemy bola velmi nastvana aj som tie papiere videla celý stooos neuznanych diagnoz.. Ja s mozem vybrať poistovnu nenukala mi všeobecnú... Uz s doverou nebude mat zmluvu a ja by som si musela všetko platiť... Neviem nieco vravela o Pente ze vlastni doveru a zevraj bude s nou amen.. Neviem... Ja si nemam kde hľadať inu lekarku kua
Tak som si dnes capla žiadosť do Unionu.. Ja neviem cela rodina sme v Dôvere a teraz toto..

ivka1302
21. júl 2016

@qidko ...........moja na chvilu som uplne onemela a rozplakala si ma ale bol to taky plac radosti a pokoja.😘😘🌺🌺🌺Nebol to ten plac depresie v lese hahaha🌸🌸🌸❤️🌺Na stastie na ten som uz zabudla Aj ja som rada ze som vas tu spoznala rada citam a aj ked som od doby co som odcestovala na Slovensko nepisala neda mi to a obcas je to silnejsie ako ja a musim napisat🌺🌺🌺🍀🍀🍀💞Musim ale napisat aj to dievcata ze ste velmi silne a viete si poradit v kazdej situacii podrzat sa a pomoct si navzajom. Ja tu velmi obdivujem kazdu z vas a hlavne z mojich minulych prispevkov je to Janka-banka 🤗😘❤️bambulka🤗😘❤️a ametyst nasa velka hrdinka ktora tu vsetkym radi s otvorenym srdcom a musim povedat ze velmi dobre sice ako som citala boli tu aj take pre ktore jej rady su dost narocne na pochopenie a dlhe na citanie ale tie ktore hladaju odpoved na svoje problemy tak v jej spravach si urcite odpoved najdu😊🌺🌸❤️🍀😘ametyst pozdravujem ta si silna 🌺😊🌸❤️Dakujem apolka aj tebe myslim si ze kazda z nas ktora sme si presla takouto zivotnou skuskou vieme o com zivot je a vieme co mozme od zivota ocakavat a hlavne vieme ze uz nechceme ist cestou spat ale iba napredovat pretoze sila je v nas 😘😊🌺🍀❤️🤗😘a preto sa rady o tuto silu podelime prave s tymi ktory ju zrovna potrebuju a su v zaciatkoch svojej cesty ku spoznavaniu samych seba😊😘❤️🌺🤗Kedysi mi jedna moja znama povedala ze budem este stastna za to ze som sa v zivote stretla s depresiou a ja som sa nad tymto jej vyrokom ironicky usmiala🤗😘🌺😊🤗😘🌺Dievcata som rda ze vam mozem aspon niecim malom poradit a som rada ze depresia ma donutila hladat Boha a jeho slovo. Prajem vam krasny vecer a pokoj do srdc❤️❤️❤️🌺🌺🌺🌺😘😘😘

kubimatej
22. júl 2016

Dnes začal deň hrozne..hnusný sen - cintorín, urna, oheň - všetko, že smrť.. zase začínam mať strach, že zomriem. Keď už moje dni boli vďaka Vám aspoň o 60% lepšie💗 A zase sa bojím 😭

mijo53
22. júl 2016

@kubimatej povedala som, že tu viac nebudem písať, ale je mi ťa ľúto. Neboj sa nezomrieš, malo ktoré sny znamenajú niečo strašné, zle. Takýto sen neznamená smrť, môže znamenať koniec starého a začiatok nového. Pochováš staré problémy, postoje, to znamená, že sa ich zbavíš a oheň predstavuje novú životnú silu. Ja nie som vykladač snov, ale na jednom školení v rámci práci školiteľkou bola psychologička, tak cez prestávku sme sa všetci bavili o snoch a ja som hovorila, že mne sa snívala truhla a v nej konkrétny človek, tak som sa pýtala, čo to znamená /on už nežil/, či som mu nejako neublížila a ona, že nie, práve naopak, ten človek ma mal rád a bola to pravda, bol to cudzí človek z môjho okolia a povedala, že malo ktoré sny znamenajú zle, práve si ich treba vysvetliť pozitívne. Tak sa drž a určite nezomrieš a nastáva u teba nová lepšia doba

dida232
22. júl 2016

@kubimatej neboj zlé sny patria asi k našim stavom...aj ja ich mám...o mŕtvych sa mi sníva a tiež o všelijakých nepríjemných veciach...včera v noci zas, že ma poštípal tenký čierny dlhý had do nohy...ráno som si obzerala nohu, či tam nič nemám 🙂 viem, že to pokazí deň, lebo to človek už vstane zle naladený....@mijo53 dobre vedieť, že zlé sny ako píšeš, zle neznamenajú, lebo potom človek fakt behom dňa na to myslí, že čo to môže byť ....

apolka77
22. júl 2016

@kubimatej
milacik, a a co chces aby sa ti snivalo, ked cely den myslis na to, ze zomieras, ze si chora???
netreba byt ziaden vestec, aby si tvoj sen logicky vysvetlit...sniva sa ti to, co nemas spracovane cez den, tvoje obavy, strachy...nic menej nic viac to neznamena...ked zacnes na sebe pracovat a vidiet svet aj z inej strany urcite pridu aj lepsie sny...takze sa bat nicoho nemusis, nezomieras...

domkaaaa
22. júl 2016

Baby mne uz bolo dva dni uplne supeeeer ❤️❤️ Ja som si nespomenula ze mi nieco je a teraz prisla na mna zasa depka alebo uzkost ??? Co myslite co to je? Zacnem byt taka mlkva nic nehovorim ... Nikam sa mi nechce ist nad vsetkym premyslam a naco to budem robit a hned rozmyslam nad sebou to je jassne ked ani zamestnat sa neviem nicim ked vsetko sa mi zda zbytocne

domkaaaa
22. júl 2016

@kubimatej viem ze je to hrozne co prezivas ale povec si ze a co ked zomriem tak zomriem no a co ... Prekonaj ten strach ja som mala stavy ze som sa bala ze zabijem niekoho z mojho okolia tak som si povedala ze s tym strachom nebudem bojovat necham ho plynut

olivia77
22. júl 2016

@kubimatej, neboj, naozaj taketo sny neznamenaju to, co si myslis... sny su nase podvedomie, to co mame v sebe nespracovane, v snoch to prichadza... ja som vies ako aj zistila, ze uz je mi dobre? ked som mala najhorsie obdobie, aj sny boli priserne... v snoch som mala vsetko to, coho sa bojim!!! miesta plne ludi, autobus a ja v nom a ako padame dole zo zelezneho mosta... potom zase situacie, kde som sa citila uplne zle a nesvoja... vo vsetkych tych snoch bol ale jeden spolocny menovatel - strach a uzkost! to co som prezivala cez den a nevedela spracovat, to prislo v snoch... sny su take zrkadlo nasej duse a vsetko nam ukazuju... nase pocity a strachy, emocie... a teraz nemam vobec tieto sny... a podla toho sama vidim, ako to funguje... necitim prehnany strach ani uzkost, nebojim sa tak a nepremieta sa mi to uz do snov... vtedy, ked som mala niekam ist, v noci som mala vzdy zly sen... lebo uz vopred som vedela, ze to nezvladnem... takze u mnasu tie sny velmi jasny ukazovatel mojho psychickeho stavu... a cintorin a urna nikdy neznamenaju smrt... nemaj strach...

domkaaaa
22. júl 2016

Oli velmi ta obdivujem ako si to keasne zvladla ... Aj ja sa snazim verim ze to dam 😊
@olivia77

olivia77
22. júl 2016

@domkaaaa, neboj Domi, zvladnes to, ono to pride, to pekne obdobie a potom budes na toto iba spominat... 🙂

umabell
22. júl 2016

@domkaaaa ahoj Domka vidis ako vies uz reagovať supeer davas rady kubimatej mam pocit ze ti bude lepsie a lepsie nebooj.... A tak ako radis nechaj to jednoducho plynúť aj tie tvoje pocity prijmi ich... Aj ja kazde rano vstavam s pichanim a stipanim v rukach nervna ako pes a dnes som si tiež tak povedala kaslem ja na stipanie a pichanie zacala som sa modlit a ďakovať za vsetko co mam a dala som si slúchadlá a meditaciu pustila a poviem ti tak sa mi ulavilo lebo som sa začala obávať ze sa mi to vracia ale. Nedovolim to😊😊💗💗

domkaaaa
22. júl 2016

Baby drzkajte palce nech je len lepsie doma sa citim fajn to je super znak 😊 Dnes som bola na nakup upratala a este aj zemiaky kopala 😁

domkaaaa
22. júl 2016

Stale mam vsak problem ist napr na kupalisko alebo na vylet hned ten pocit uzkosti ma obleje 😢 Ale z nicoho konkretneho ... Kam takto chodite do spolocnosti???

umabell
22. júl 2016

@domkaaaa to je tak super od teba pocut ze sa mas fajn... Kasli nato ze sa ti nikde nechce nie si sama ja nerada velku spoločnosť ale to mam odjakživa.. A ked sa necitis na výlety jednoducho nechoď nesil to pojdes ked bude este lepsie nezaťažuj sa s tym a bud vdacna zato ako ti je teraz 💗💗