Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

elkusik
26. sep 2016

@ametyst123 Ahoj. Vdaka za rady, o ktorych pises. AD beriem uz 4 mesiac, momentalne som davku zvysovala na 100 mg. Dnes na 8 den uz ziaden nepokoj v nohach, len sa mi trasu ruky, citim zaludok a som viackrat za den uzkostna. U mna sa uzkost prejavuje cez zaludok, tak ak vyssia davka zaberie mal by sa aj zaludok dat do poriadku. O grapefruitovej stave som tiez citala, nikdy som ju nezvykla pit. Skusim vydrzat 2-3 tyzdne s Rivotrilom ako podporou a o mesiac mam kontrolu, tak uvidim ci lekarka bude chciet znizit davku.

esselte
27. sep 2016

@ferdek29 ale lieky beries?

mm103
27. sep 2016

Ahojte kočky Tak po včerajšku v práci som dnes zase doma,rano má prepadla hrozna úzkosť úplne na odpadnutie.Ako to riešite aby ste boli schopné chodiť do práce?

ferdek29
27. sep 2016

@esselte solacit

evak12
27. sep 2016

@mm103 ahoj,vies kolkokrat mna prepadne strach,ze ci to v praci zvladnem?cestou do prace sa vzdy modlim modlidbu-pan boh ma miluje dokonalou laskou,paneboze,odovzdavam ti vsetky svoje obavy a strachy,pretoze ti verim,ze sa o mna postaras ......samozrejme,nieje to vzdy lahke,ale doma by som sa asi zblaznila .....ale,ked musis,tak musis .....ja beriem tri AD,plus rivotril a ten mne pomaha najviac .....drzim palce

domkaaaa
27. sep 2016

@mm103 boze ja idem teraz do prace az do deviatej budem a uz mam strach ako to zvladnem som unavena spala som jak zabita ani vstat sa mi nedalo 😢

ferdek29
27. sep 2016

Baby a nepijete namiesto kávy 3v1?

bulica
27. sep 2016

@ferdek29 ja pijem zelený čaj sypaný, kávu nepijem vôbec, nerobí mi dobre a pritom som ju niekedy fakt milovala, najmä tú jej vôňu. Teraz ju však nemôžem. Ja som pila zrnkovú, tieto náhražky kávy ako 3v1 ja neuznávam, takže radšej nepijem žiadnu a celkom som si zvykla. Ten čaj fakt pomôže. Ale nepi ho večer ak budeš, lebo nezaspíš, on má fakt podobné účinky ako káva.

esselte
27. sep 2016

@ferdek29 ja pijem normalnu kavu a to aj4 denne,mne to nerobí nic

esselte
27. sep 2016

@evak12 ja beriem tiez ad aj rivotril

domkaaaa
27. sep 2016

Baby mysliete ze je dobre ze chodim do prace aj ked ma to stoji vela namahy a premahania?

esselte
27. sep 2016

@domkaaaa ak ti je v praci ok,tak ano,ale ak tam trpis,tak choď na marodku

ferdek29
27. sep 2016

@bulica ked ja čaje nepijem,ale taku kavu by som si dala 🙂 skusim to 3v1.To mi ju aspon trosku pripomenie...

mm103
27. sep 2016

Inak kočky prosím vás môžem užívanie ad posunúť časovo.. chcela by som ich užiť už ráno a nie o desiatej aby mi začali účinkovať...dnes ráno som nedokázala vstať z postele... večer si dávam neurol 0,5...A ad užívam až o desiatej... keď ich jem s raňajkami ako dnes o tej desiatej mám pocit že mám slabšie vedľajšie účinky... ešte zvyknem jesť magnézium... neviem ale mala som pocit že už to ide k lepšiemu beriem ad piaty deň a dnes zase zhoršenie....je to normálne že je to takto na striedačku,ci je 20 mg paretinu málo.... To sa asi dá zistiť až po tom mesiaci však?

ferdek29
27. sep 2016

@esselte mne kava tiež nic nerobila az do tohto leta,ale teraz cítim,ze mi robí zle.A po pôrode by som bola pila kávu nonstop.

ferdek29
27. sep 2016

@mm103 aj mne bolo presne na 5 den najhoršie ani lexaurin mi nezabral

mm103
27. sep 2016

@ferdek29 ja teraz cítila posledné dva dni zlepšenie a dnes hrôza...

umabell
27. sep 2016

Baby brala niektorá z vas atarax?

sandra2308
27. sep 2016

@mm103 urcite je to este skoro, no super je, ze sa ti striedaju dobre a zle dni, ja som takto na zaciatku mala iba zle dni. Ked sato zacalo struedat, bolo to na dobrej ceste. A 20mg je podla mna o.k, mne zafungovala prvy krat tato davka perfektne.

mm103
27. sep 2016

@sandra2308 uff upokojila si ma...😊

mm103
27. sep 2016

@sandra2308 a teraz berieš stále túto udržiavaciu dávku?

sandra2308
27. sep 2016

@mm103 nie, Bohuzial. Ja som to vysadila, ked som otehotnela a ked som ich nasadila druhy krat, 20 mi uz nezabralo, takze beriem40mg. Co uz, hlavne, ze pomahaju

mm103
27. sep 2016

@sandra2308 presne hlavne že pomáhajú a že sa cítiš v poriadku....po akej dobe ak sa smiem spýtať si sa cítila že si ako predtým?

sandra2308
27. sep 2016

No tak ze fakt super a ziadne blbe dni.....tak asi po pol roku. Ale dovtedy mi tiez bolo dobre, ale este sa to striedalo, mesiac super a par dni blbe a po tom pol roku sa to uplne stabilizovalo. Mne ten liek fakt velmi pomohol prvy krat. Uplne super som robila cokolvek ako predtym. Urcite zaberie aj tebe, drzim prsty, len to chce este trpezlivost

mm103
27. sep 2016

@sandra2308 aj ja prvýkrát tak po pol roku úplne fit...inak som zlepšenie cítila už prvý mesiac...

domkaaaa
27. sep 2016

@mm103 a ako sa dnes citis? Ja som v praci a uzkost ani rozpravat sa mi nece

mm103
27. sep 2016

@domkaaaa už trošku lepšie ale tiež úzkosť...

mm103
27. sep 2016

@domkaaaa zajtra sa musím premôcť a jednoducho ísť.... musím...

sandra2308
27. sep 2016

@mm103 ty si brala aj ine lieky? Preco si menila?

mm103
27. sep 2016

@sandra2308 ja som brala pred siedmimi rokmi elify mizarten a rispen..po pol roku som bola ok a lieky vysadila.. no a teraz sa mi to vrátilo nasadila mi Alventu 75 mg ale to bol des po užití prvej tabletky mi bolo neskutočne zle,mala som problém s prehĺtaním dva dni po užití a malá som také úzkosti na nevydržanie Že som to vysadila a žiadala iné lieky... ja som nedokázala ani vstať..teraz mám ten paretin a neurol podľa potreby...