Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sardinka336
21. okt 2016

@lenieta25 ako či sa mi vratila neuroza? No, čiastočne ano, ale nie tak ako to bolo, nie je to take zlé. Ja som brala 5 rokov AD a potom som otehotnela. Ale to kolko človek berie je individuálne, zavisi ako sa citi a samozrejem všetko posudi najlepšie psychár.

ametyst123
21. okt 2016

@ivett311 Ahojky Ivett, psycholog sa s Tebou porozpráva, aký máš problém, postupne spolu zistíte, kde by problém mohol byť, a skôr Ta motivuje k pozitívnemu mysleniu, rozoberá s Tebou, čo mohlo zapríčiniť Tvoj problém, atd atd... ale naozaj predpisovať lieky nemôže. Psychiater lieky predpisovať môže, môže dokonca Ta poslať aj na PN-ku, psycholog nemôže, može len odporuúčať obvodnému lekárovi, aby Ti tu pn-ku dal aj obvodný lekár, ak psychiater nechce pn-ku dať...(lebo nájdu sa aj takí .........)... 😖 ... Ked myslíš na to najhoršie, je dobre ísť za psychiatrom, zájdi za nim, a vpohode mu pohovor, čo sa deje... určite Ti predpíše adčka a aj nejaký benzodiazepín k tomu.... Opýtam sa, bola si na základných vyšetreniach, alebo len sama usudzuješ, že potrebuješ ist na psychiatriu, alebo sa citiš aj inak zdravotne zle,.... Ale pokial si na základné vyšetrenia bola, a nič sa nepreukázalo, tak to bude psychika, ktorá môže vyvolať normálne fyzické prejavy bolestí rôznych častí tela.... bohužial... Tak potom nie je vôbec odveci navštívať psychiatra..... Držím palčeky.... Prípadne napíš, či si nejaké vyšetrenia už absolvovala alebo nie.... Cauky..... 😉 A PS: Neboj sa, nemysli na to najhoršie, všetko sa dá poriešiť a vyriešiť.... tak nestrácaj hlavu...OK? 😉 😉 😉

ametyst123
21. okt 2016

Ahojte dievčence, všimla som si, a nech sa teda skúsia pridať babenky, ktoré majú práve v týchto dnoch menzes,..... Prečo sa to pýtam?..... No lebo asi tak tri dni pred dnešným dnom mi začalo byť zle.... uzkosti, bolesti zalúdka sa zhoršili, a nastúpila neskutočná bolesť hlavy, ako keby mi ju išlo rozpuknúť, a mala som pocit, že to nevydržím, a že bud odpadnem, alebo sa zblaznim... 🙂 no nie je to na smiech, ale takto mi bolo 3 dni dozadu.... trošku som "špinila" tak som myslela, ahá, tak už to tu máme.... ale potom nič..... 😒 . Ale dneska to už prišlo..... mám svoje dni.... a bolesti hlavy ustupili.... nastupilo však bolenie brucha a prehanačky.... mám pocit, resp. si myslím, že za zhoršením nasich stavov stojí určite hormonálna zmena počas našich dní.... A tiež, ked si to takto vsímam, začínam mať pociť, že sme tu žienky, ktoré máme relatívne približne v rovnakom čase svoje dni, máme podobné osudy, ťažké životy, napríklad ťažké detstvo, neskôr svadba, zmena bydliska, nespokojnosť so životom, do toho male deti, o ktoré sa treba velmi starať, a my sme stále unavené, a v jednom kolotoči, a potom strach z nástupu do práce po materskej, a prípadne do toho ešte aj nejaké to umrtie v rodine, čo situáciu vobec nezlepší.... Mám pocit, že všetky žienky, tu máme dosť podobné problémy, a všetky sme to citlivé povahy, ktoré by boli rady, keby bol život krásny, ludia by sa mali k sebe správať slušne, a aj k nám, kedže sa aj my tak správame k ostatným, tak to očakávame od iných, a potom sme sklamané, ked zistíme, že to tak nie je, máme strach zo sveta, z jeho každodenných problémov, a začíname sa obávať toho, ako to má človek všetko zvládať..... Mám z toho taký proste celkový dojem, že ked sa nad tým tak zamyslíme, tak v podstate sme fakt také, "citlivejšie" na vonkajšie vnemy, a to nás robí zranitelnejšími, aj ked sa "hráme" resp. si myslíme, že sme silné ženy, ale naše podvedomie nie. Naše podvedomie je oslabený všetkým negatívnym, čo sme v živote zažili, a už nechcem negatívne veci zažívať, a toto je náš obranný mechanizmus,....
Myslím si na základe tohto všetkého, že aj napriek tomu všetkému, čo človek tažkého v živote prežíva, a nie sú to jednoduché situácie, že aj napriek tomu, to dokažeme zvládnuť a zvládať , tak ako predtým, a možno nie tak, ako predtým, stresovo, ale lepšie, s kludom a rozvahom, a hlavne vnútorným pokojom, ktorý na to potrebujeme ako sol.... A podla mna, ked dospejeme do bodu, kedy si povieme, že sa už nechceme nechať zlomiť, takýmito v podstate pre život "blbosťami", a že v živote sú aj dôležitejšie veci, ako rodina, detičky, a láska vzájomná, tak vtedy sa z toho máme šancu dostať, a porazíme aj strach, lebo tá láska vzájomná, ked tam medzi nami v rodinách ale aj v samých sebe bude, tá porazí aj strach, ktorý sa snaží nás nahlodavať, ale nebude mať šancu, ak budeme naozaj veriť sebe, druhým, a aj tomu, kto tam niekde nás má rád, a bude stáť pri nás, aj ked si občas myslíme, že to tak nie je, on pri nás je, a pomáha nám... ale to pochopíme až časom, a s odstupom.... 😉 . Držím vam dievčatá palce, nech to všetky zvládneme v pohode. Držme sa... 😉 😉 😉 Všetko je tak, ako má byť....

ametyst123
21. okt 2016

@fivulinka Ahojky Fivulinka, tak ja som brala Brintellix - adčka, a k tomu Rivotril benzáč 3x denne po polke tabletky .Bol to dobrý liek, je jemnejší, nemá vedlajšie učinky, čo je dobré, ale treba ho brať dlhšie, a mne ho predpísala lekárka preto, lebo som hmotnostne na tom menej , tak sú to relatívne slabšie adčka.... Takže v pohode si ich daj,.... Inak mne ten Brintellix nevyvoláva depresívne ani samovražedné myšlienky....a brala som ho na panickú poruchu, a aj uzkost, a a na relatívne stredne ťažku depresiu......Inak ak máš samovrazedne myslienky, je velmi potrebne , aby lekárka o tom vedela, pretože v začiatkoch môže niektoré adčka tak na ludí vplývať, kým začnú celkom užínkovať, a takýto pacient má byť sledovaný, pre prípad, a ak sa Ti tie myslienky zhoršujú , určite o tom upovedom lekárku, ale aj svojich rodinnych príslušníkov, aby na Teba aspon mesiac dávali pozor, či sa nahodou neuzatvaraš do seba, či si komunikatívna, či je Ti ok. Neboj sa, po čase po mesiaci - dvoch Ti to má prejsť.... tak neboj sa, to je proste dosledok liekov.... OK? Inak spominaš že máš aj tetaniu? A To Ti zistili na neurologii...?... Lebo tam to zistujú.... a ak ano, potom ok..... na tetaniu je najlepšie, čím menej stresu, a nestresovú prácu, TREBA JEST MAGNEZIUM, ALE PRAVIDELNE, DOKONCA SI MôžEš KUPOVAť AJ MAGNEZIOVú VODU, NIE OBYčAJNú, ABY SI TO MAGNEZIUM DOPLNALA,.... jA BY SOM SI NA TVOJOM MIESTE KUPILA TO NAJSILNEJSIE MAGNEZIUM, LEBO Sú RôZNE, A POCTIVO TO BRALA... TAKTO MAS SANCU SA Z TOHO DOSTAT, ALE SAMOZREJME NEPREZEN TO, BER LEN TOLKO , KOLKO JE PREDPISANE MAXIMALNE NA DEN.... 😉 .... Ty si tu nová, aspon tak píšeš, takže ja lekárka nie som, ale niečo už o tom viem, takže to čo Ti radím je môj názor, (to písem pre istotu, pre niektorých ludí, aby sa do mna nenavažali, že ordinujem lieky ako doktor.... 😀 ...OK?) Takže hlavne je u Teba podstatné magnezium.... A ten Brintellix kludne si daj, on zabera, ale niekedy má dobu zabratia aj 6 mesiacov..... tak je to už na Tebe, ja by som to skusila s týmto adčkom, dobre sa znaša, ale k tomu by som určite ziadala aj benzodiazepín... nejaký,.... Ja osobne som brala Rivotril 0,5mg... ale z toho iba polku tabletky 3x dennne, niekedy 4x denne, ak mi bolo horšie, ale to sú úplne minimálne dávky, teda pod minimálnou hranicou.... a hlavne zo začiatku človeka ukludnia, a pomôžu Ti prekonať začiatky, a prípadne aj tie myšlienky.... 😉 😵 . Držím palceky....

bernusha
22. okt 2016

Dobreeee ranko...☺☺😅🍀...ako ste sa vyspali??

timea179
22. okt 2016

@bernusha spanok dobry,len ten cas vonku je na nic 😀

bernusha
22. okt 2016

@timea179 ...ved too...a ako Ti je??

timea179
22. okt 2016

@bernusha zatial fajn 😉 uz teraz sa tesim ako si poobede pospim 😀

umabell
22. okt 2016

@ametyst123 inac aj ja mam pred kramami a nemam pp ani uzkost len som zuriva😀😀😀aale posnazim sa neublížovat svomju okolliu😂😂idem variť... Pekny dnik

umabell
22. okt 2016

@bernusha dobre ranko ja som spala oki a ty? Ako ti je? Zajtra sľúbili ze slniečko vyjde tak všetky povinne slnit😀😀😀inac slnko tak chyba pravda? No idem dat cigu kávu a hajde do roboty😀😀aj ja fajcim ako lokomotíva 😂😂

bernusha
22. okt 2016

@timea179 ....tak fajn...a ked zazpavas,tak nemavas blbe myslienky?? Resp.s akym pocitom zaspavas??

timea179
22. okt 2016

@bernusha hihihihi.....ja neviem ako zaspim 😀 lahnem a do minuty spim....este ze s tym nemam problem 😉

timea179
22. okt 2016

baby....v stvrtok menzes a dnes uz nic.....pozeram ze sa mi nejak skracuje....dufam ze to nieje prechod 😀

ivett311
22. okt 2016

@ametyst123 dakujem si zlata, veeelmi pozitívan a krasne pises.
Uz mi robili vselijake vysetrenie Ekg, ultrazvuk srdca, rtg pluca, krv atd vsetko zatial v poriadku. Ale aj tak mam zle myslienky ze som chora mam rakovinu atd. Asi som hypochonderka alebo co 😉 a zase aj psychicky som dost vycerpana mam maleho ktory je neskutocne aktivny, som sama (rozvod riesim).. niekedy mam zavraty, citim unavu atd.. neznasam jesen😭 pred menzesom tiez hlava boli nohy su nepokojne atd..

umabell
22. okt 2016

@ivett311 ahoj skus najprv psychológa on potom môže navrhnúť psychiatra skus najprv tuto možnosť mas za sebou ťažké obdobie to na psychiku nerobi dobre ved to ale vieme😊.. Drzim palce.. A. Keby sa to zhorsovalo navstivis psychiatra..

timea179
22. okt 2016

Zienky,vsetke kuchtite a behate z vysavacom?

sardinka336
22. okt 2016

@timea179 čo si.... Ideme do prirody...muz išiel kupit ,,něco k snědku,, a prchame von vyvenčit seba aj deti, niečo opiect. Inak vysavač mám irobot Roomba takze to vela pomoze.

timea179
22. okt 2016

@sardinka336 u vas neprsi?

sandra2308
22. okt 2016

@timea179 aj ja mam taky menzes, na treti den nic a vrati sa mi az na stvrty a piath uz koniec😆 Ale ja som taky mala stale

bernusha
22. okt 2016

@timea179 ...nejak tak....ale musela som si sadnut..nevladzem...co ty?

sardinka336
22. okt 2016

@timea179 tu je krasne slniečko konečne!! byvam v BA. Takze konečne sa da ist von...ae tiez sme tu mali upršane dni snad ešte vcera pršalo .

timea179
22. okt 2016

@sandra2308 mne to tiez vyhovuje 😀 kedysi davnejsie som mala aj 6 dni 😀

timea179
22. okt 2016

@bernusha ja uz mam fajront,uz len oddychujem,baby chcu ist k tete na navstevu tak neskor sa vychystame a na chvilu vypadneme z brlohu 😀

bernusha
22. okt 2016

@timea179 ...aj ja,...☺☺..ake velke mas baby??

bernusha
22. okt 2016

@timea179 ..zase mi trpne jazyk a usta..😢😢😢😢

timea179
22. okt 2016

@bernusha 7 a 14 😀

timea179
22. okt 2016

@bernusha och.....musi to byt strasne otravne....prejde to samo?

bernusha
22. okt 2016

@timea179 ....to uz mas super...ako sa volaju??? Prejde...ale mam vzdy strach,to ma ubija

ivett311
22. okt 2016

Ti ktori mate uzkost mate aj nejake zdravotne problemy nejake fyzicke problemy? Tazke dychanie mam ja napr, to suvisi so psychikou?

bernusha
22. okt 2016

@ivett311 ...ano...ja ich mam viac...😢😢😢😢