Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

somebunny
28. okt 2016

@umabell sak jasne ze su aj choroby ale to nieje sebecke ked vies ze si chora a znicis niekomu zivot psychicka choroba je velmi zla

junova
28. okt 2016

@somebunny A to, že Ti umrel brat.je mi ľúto. Ja sa tiež nepozorujem a nelutujem. Chodím do posilky, na angličtinu, často pečiem. Predovšetkým sa venujem deťom. Mne sa tiez uzkosti spustili po smrti blízkej osoby. Dobrú noc.

somebunny
28. okt 2016

@junova ale ja som nikdy nemala take myslienky ako tu pisali kocky s nozmi atd ja som nemohla spat a to je rozdiel ja so sa nicoho nebala a kazdy vedel ze mi zomrel brat riaditelka o tom vedela ved to bolo pre mna tazke a fotku zajtra dam 🙂 keby som vedela ze ohrozujem deti nikdy by som do skolky nesla prave zlaticka mi pomahali na to zabudnut

janaff
28. okt 2016

hladanie pricin depresie a ich riesenie

https://www.youtube.com/watch?v=o24iO6kEee8
ametyst123
28. okt 2016

@somebunny Ahojky Somebunny, no neviem, najprv chcem napisať odpoved na Tvoju poznámočku, že som Ti nechcela povedať, odkial som?... Neviem, nespomínam si, .... 😒 ...ale je pravda, že nehovorím len tak hocikomu, odial som, čo som, čo robím, ako sa volám.... Ty to všade hovoríš ? alebo píšeš?... ved na to je tu toto forum, že si človek môže prísť a ANONYMNE diskutovať o našich problémoch. Ja som napísala, ak si dobre čítala moje články, ale asi si ich dobre nečítala, že som z Východu, (z východného Slovenska....) a že žijem vo velmi malom mestečku, kde každý pozná každého, a práve preto nechcem, aby ma ludia tu nahodou spoznali..... pretože nie všetci ludia sú chápaví, nie všetci chápu, že mať panickú poruchu, napríklad z priestorov, kde prídeš, alebo zo stresových sitácií, ktoré zažiješ, môže sa Ti spustiť atak, a teda môže Ti prísť zle, točenie hlavy, trasenie celého tela, ktoré nedokážeš ovládať, a je Ti na blyvajs.... a začne Ta prehánať, tlak Ti rýchlo stupne, a je Ti celkovo zrazu tak zle, že si myslíš, že umieraš.... bohužial kopec ludí je presne takých ako Ty, neber to v zlom, ktorí absolútne nezažili nič takéto, a nemajú ani šajnu, o čom to je... ale hned automaticky človeka zaradia k psychicky chorým osobám... ja som na psychiatrii neležala, ale chodim k psychiatričke, aby som brala lieky na to, aby som nepresedela celý den na hajzli s tým, že ma 20-krát preženie, a že zvraciam, a je mi zle, tlak vysoký 180/130.... a tak dalej, nebudem tu všetko rozpisovať... Nezažila si to, a ver mi, bud naozaj stastná, že smrť Tvojho brata Ti toto nevyvolala..... mne bohužial smrť mojej mamky toto vyvolala, spolu so stressom a neustálym nátlakom v práci, a stresom aj doma s deťmi, atd atd.... Ale keby si čitala pozorne, a všetko, čo asi nemáš dzeku.... 😵 ... tak sa potom nečuduj, že Ti ludia nedôverujú, (teda napríklad ja....) a že Ti určite nenapíšem svoju adresu..... Prepáč.... ale ani Ty si mne nenapísala svoju adresu.... !!! A ináč.... pár ludí tu o mne vie, kde bývam, ale Ty medzi nich nepatríš, tak sorry, ale nemám potrebu Ti to napísať, a teraz už určite nie.... Je velmi zaujímavé, ako sa zrazu zaujímaš o to, odkial som.... Dlho dlho si nič nepísala, a zrazu....? .... Mám, nehnevaj sa, divný pocit....
Ja som za posledných 13 rokov stratila 8 velmi blizkych ludí, a 7 úmrtí (vrátane smrti môjho otca...som relatívne zobrala a "prežila" "v pohode"....) brala som to tak, že život je raz taký.... a ver mi, neboli to lahké prípady..... a pri každom z toho som prežila velmi stresujúce životné okamihy a situácie, ktoré tu som už aj niektoré písala, a znova ich písať nechcem.... ALE Posledné umrtie, a teda umrtie mojej mamky bolo pre mna bohužial šokom.... moja mamka nebola taká stará, že by som si bola pomyslela, že by mohla umrieť, liečila sa na Parkinsonovu chorobu, ale liečila sa 4 roky, a my sme si mysleli, že ok, je to v pohode, ale rapídne sa to začalo zrazu zhoršovať....až do takej miery, že už aj nám sa zdalo divné, že lieky nepomáhajú, skôr naopak, mamku ničia.... a ked mamka povedala, že sa jej nezdá, že by mala Parkinsona, tak som sa rozhodla, že s nou pochodím po lekároch v mieste mojho bydliska, nie jej bydliska.... ale presne v den, ked som si poziadala o dlhodobejšiu dovolenku, moja mamka večer dostala porážku, mozgový infarkt..... a vieš z čoho?..... zo všetkých tých liekov, ktoré do nej pchali za tie 4 roky.... a zistilo sa, že Parkinsona vôbec nemala, ale mala nádor na štítnej zlaze ! A tak brala lieky, ktoré absolutne nepotrebovala, a neliečila sa z toho, čo naozaj mala...!!! Po tejto porážke, ked som za nou kazdý Boží den chodila do nemocnice, a už sme ani nedufali ,že sa preberie, sa prebrala po 1 celom mesiaci v kome.... najprv nas nevidela, len počula, ale potom nás aj videla, a komuniikovala s nami.... 😵 .... A tak sme začali veriť tomu, kedže aj lekári nám povedali , že ju prevezu na rehabilitačné oddelenie, že sa z toho s najväčšou pravdepodobnosťou dostane.... A predstav si, že my všetci plní nádeje, sme dufali, že mamka príde domov, že sa o nu postarám, už som si hladala sposoby a možnosti, a prípravy na jej prichody, zhanala som veci, aj dekubitačnú postel, všetko, čo som považovala za potrebné.... a po dvoch dnoch, od oznamenia, že ju preložia na rehabilitačné, my sestra z usmevom na tvari do telefonu povedala, že moja mamka zomrela.... bola som v práci, a ten šok som nedokazala stráviť, roztriasla som sa, nedalo sa to zastaviť, kolegyna mi pomohla domov, ale prešiel víkend, vybavili sme pohreb.... a všetko som znova brala v pohode, hoci so smutkom, ale myslela som si, som silná, som v pohode, treba chodiť do práce, starať sa o deti, život ide dalej.... A po dvoch mesiacoch z ničoho nič prišlo prehananie jedneho dna, začalo mi byť zle z ničoho nič, ani lekári nevedeli čo mi je,... poležala som si na infekčnom... že je to infekcia.... potom mi zistili vysoký tlak.... tak aj na internom som si poležala...... ale môj stav sa rapídne zhoršoval.... a mala som všetky príznaky, ktoré má panická porucha..... bohužial som si myslela, že som silná žena....nemala som lahký život, ale vždy som všetko dokazala zvládnuť, a zrazu ... nechápala som, ččo sa deje, prečo mi je tak zle.... mne nebolo nič psychické, že som mala nejaké halušky, alebo nejaké myslienky, ani nič také, len fyzické prejavy.... strašné bolesti hlavy, ako keby mi išla puknúť, ako pri migrene, busenie a neskutočná bolest na hrudi, pichanie do lavej ruky, trpnutie prstov, neskutočne bolesti zalúdka a žlčníka, vracanie, a hnačky, pocit na odpadnutie, ....! Ja som nemala žiadne psychické problémy.... ! Len fyzické !!! Znova opakujem.... takže by ma v živote nenapadlo, že toto všetko mám spôsobené mojou psychikou, a teda, že mi to spustilo umrtie mojej mamky po dvojmesačnej dlhej dobe.... vôbec som tomu neverila, že toto mi to vyvolalo....!!! Takže moja zlatá, nenavážaj sa do ludí s psychickými problémami.... lebo netušiš,o čom kecáš,.... absolutne nemáš šajnu, a už takýto ludia ma fakt nebavia, ktorí to nezažili a píšu tu o tom, ako keby vedeli, o čom to je..... Neviete o tom absolutne nič, neprešli ste si tým, nemali ste žiadne takéto fyzické prejavy, a tiež aj ani psychické problémy, ako tu majú dievčatá, ale to všetko spôsobuje nerovnováha serotonínu v mozgu.... A to neznamená, že sme teraz psychopatky, alebo čo.... len nám chýba hormon, ktorý vyvoláva pocit šťastia.... Tak bud happy.... Somebunny.... ako zajačik Bugs Bunny... že si nič takéto nezažila.... a nevrtaj do žien a dievčat tu na fore.... Lebo ono sa tak hovorí, že Nesúď, lebo budeš súdený..... a niekedy to, čomu človek neverí, sa mu časom ukáže, a to radšej nechci.... takže ak nevieš, aké to je, bud rada, teš sa z toho, a ži svoj život šťastne, a nás nechaj takisto dostať sa z toho, lebo mi sa z toho dostaneme a dopracujeme sa k tomu, že budeme svoj život žiť tak, ako predtým, alebo aj lepšie, a možno nás to posunie ešte dalej, tým, že si budeme ešte viac vážiť všetko to, čo život prináša.... ale niektorí ludia ostanú tam, kde sú, na rovnakej pozícii ...po celý život.... ale to je každého vec.... Ja nikoho nesúdim, ani neodsudzujem, božechrán.... ale nedovolím, aby niekto posudzoval ludí, a choroby, a poruchy, o ktorých absolútne nič nevie.... Nehnevaj sa, pripomínaš mi Mijo, .... (a možno si to aj Ty, pod iným nickom.... neviem... ale je mi to jedno....a možno aj nie si... neviem... neriešim....) ale takýmto ludom sa už nenechám deptať.... Takých ludí som za svoj život spoznala mnoho... a práve takí ludia mi ničili moje sebavedomie a dôveru v ludí ako takú, .... lebo nie každý je rovnaký, nie každý má sily, nie každý je sebavedomý, niekedy až nad mieru - niektorí ludia...., ale každý dostal do vienka iné vlastnosti, žije v inom prostredí, má iné zázemie, má iných okruh ludí, ktorí ho obklopujú, a toto všetko formuje osobnosť človeka.... takže Somebunny, bud taká milá, a neodsudzuj ludí,.... nie si jediná, kto zažil a prežil umrtie najbližších členov rodiny, a stál pri nich až do konca, a ked by si možno absolvovala takýchto umrtí 8, možno aj v Tebe by sa spustila nejaká psych. porucha....čo môžeš vedieť, tak bud taká láskavá, a nebud taká "hodnotiaca a posudzujúca" iných.... dobre? Lebo človek nikdy nevie, v akej situácii sa môže ocitnúť, ...a ver mi, že ja som ani vo sne nemyslela, že toto všetko, okrem iných ťažkých životných situácií, v živote zažijem.... 😔 .... A ver mi, že sa nelutujem, (aj ked zo začiatku, ked som nevedela, prečo mi je tak zle, som sa aj lutovala, že prečo mi je tak stále zle,....) ale teraz sa už nelutujem, a práve naopak verím tomu, že sa z toho dostanem.... a takisto aj dalšie dievčatá tu na fore.... A takíto ludia ako Ty by konečne mali začať rozmyšlať inak, ale to už je na každom človeku, aký postoj zaujme.... A inak, mne to myslí velmi dobre, nie som žiadna psychicky narušená osoba.... ako to Ty vlastne charakterizuješ, a všetky hadžeš do jedného vreca, a práve naopak, som racionálne mysliaci človek, mám vyštudovanú vysokú školu, a IQ vyššie ako je priemer, (nechcem sa tým vôbec chváliť, píšem to preto, aby si pochopila, že tu nie sú ludia, ktorí su nejakí božechrán "zaostalí" alebo čo....ale práve naopak .... ) sú tu ženy a dievčatá, ktoré majú už čo to za sebou, aj uspešné kariery, rodinné životy, milujúce rodiny, a deti, sú v spoločnosti oblubené, a mudre,...a všetky sme boli do istého času zdravé ako rybičky, ale prišli zlomové možno situácie, možno zážitky, možno umrtia, možno ťažké detstvá, ktoré prerástli do dospelosti, a tak dalej, a tak dalej... je toho spústa, čo by toto mohlo spôsobiť, a situácia sa zmenila, zrazu, nečakane,.... zažívame ťažké obdobia... ale tie prekonáme... a zase to bude fajn.... Keby si si o týchto veciach aj niečo prečítala, tak by si vedela, že tieto naše problémy sa dajú liečiť aj vyliečiť, a dá sa z toho dostať, a keby si si niečo o tom čítala, vedela by si, ako tieto problémy, a prečo vznikajú, aké sú procesy v mozgu, a že človek s tým teda nič nenarobí, ak je dlhodobo pod stresom a tlakom.... a takto sa to môže prejaviť.... Keby si si o tom všetkom aspon čo-to prečítala, bola by som rada, možno by si pochopila, o čom to celé je.... ale takto sa nemá význam dalej s Tebou na túto tému baviť.... Sorry, že píšem takto zostra, ale už ma nebaví, s takýmito ludmi, sa vyprávať, ale radšej si budem písať s ludmi, ktorí majú taký istý problém, alebo podobný ako ja.... a ktorí to aj riešia.... a aj časom vyriešia.... 😉 . Tak ahoj. Dopredu sa ospravedlnujem za dlhý príspevok. Prepáčte všetky.... 😔

ametyst123
28. okt 2016

...PS: .... oprava.... "....mi zdravotná sestra do telefónu povedala..." .... Nie moja sestra,... 🙂 ja sestru nemám.... 😅 ...

ametyst123
28. okt 2016

@mm103 Ahojky Mm, a nevieš, z čoho mal Tvoj brat vracanie?... resp. čo to vyvolalo?.... Lebo ťažko takto skúsiť poradiť, že čo by na to vracanie si mohla zobrať... ale ako píšeš, naozaj je v letáčiku od Deganu napísané, že sa môže ovplyvnovať s Paroxetínom.... Avšak v príbalovom letáčiku Paroxetínu neboli žiadne spomenuté kontraindikácie s týmto liekom, teda s antiemetikom (liekom proti vracaniu...). Lenže o Degane sa píše, citujem : ....pôsobí na tú časť mozgu, ktorá zabraňuje vzniku nauzey (teda napínania na vracanie) alebo vracania. Takže podla toho sa domnievam, že kedže pôsobí tento liek práve na mozog, a adčka takisto, neviem, či by bolo vhodné tieto lieky kombinovať,.... Ja osobne by som, kedže si písala príspevok poobede, by som išla na pohotovosť... že máš vracanie... a chceš sa informovať, či možeš aj adčka a aj Degan.... Ja by som to riešila takto, alebo ak máš možnosť zavolať svojej lekárke, psychiatričke, aj v poobedných hodinách... tak by som jej zavolala.... alebo obvodnej lekárke... Ak nie... tak by som možno ešte skúsila lekáreň.... ale to je skôr krajné riešenie.... skôr by som zvolila pohotovosť... Ved z niečoho toto vracanie musí byť, a ak to má aj brat, možno to bolo vyvolané stravou, alebo nejakým vírusom napríklad, môže to byť hocičo... takže ťažko takto radiť....
Na druhej strane, nie je na škodu, ak Ti je zle po nejakom jedle, a teda že ste niečo aj s bratom zjedli také, čo vám toto vyvolalo, aby ste to naozaj "vyvrátili".... teda ten zlý obsah zalúdka.... ak však už nevraciaš nič iné, len vodu, resp. nič iné nejde z Teba už von, znamená to, že v zalúdku už nič nie je, už jedine tak v črevách, tak je teraz potrebné vypiť vela tekutín.... viem, že je to ťažké.... ale čistá voda, alebo prípadne čierny, ale nie príliš silný čaj vypiť.... a nie len jeden pohár..... ale rozložiť si to, a pekne sa "hydratovať" tekutinou... pretože velmi lahko sa pri vracaní človek dehydruje, a potom je z toho človek aj slabý, a malatny,.... takže vela tekutín..... na druhý den, iba sucháre..... a čaj.... nič viac.... Takto by som to riešila ja... ale stále podotýkam... nie som lekárka.... tak radšej to tu napíšem, aby mi to nikto neotlkal o hlavu.... 😔 ..... Dufam, že Ti už zajtra , bude lepšie.... (Teda už dnes....no nič, idem spať... lebo zase dostanem po nose.... 😵 ... nič v zlom.... 😵 ... čaukyyyyy. A nech Ti bude dobre.... Papa...

janaff
28. okt 2016

@ametyst123 pred chvilou som v inej diskusii riesila stitnu zlazu, kolko ludi s nou ma teraz problem, je to hotova epidemia. je mi to luto, co sa stalo. zijeme v takej dobe. verim, ze buducnost bude pre nase deti lepsia, ze sa vela chorob zacne realne riesit a liecit, nie len tak naooko, kvoli biznisu v zdravotnictve.

domkaaaa
29. okt 2016

@somebunny poznam kopu zien krore mali male deticky a boli so mnou hospotalizovane 😂 A teraz su uplne v poriadku a staraju sa mozno aj lepsiee ako niektore zdrave mamy ... Ja som sa prisla vyliecit 😂 A aby si vedela fungujem uplne normalne len v sebe som mala problem ked niekomu poviem ze idě do nemocky nikto nechape preco lebo fungujem uplne normalne a nikto si nevsimne ze mi nieco je ... Moj doktor povedal ze ja sa mozem vyliecit tak ze mi nikdy nic nebude a tak sa aj vyliecim 😉😉😉 a nechcem ti nic priat ale daj si pozor aby sa ti to nedaj boze nevratilo lebo pred tromi rokmi som bola aj ja taka frajerka ked som sa vyliecila a bola som uplne bez priznakov 😜 A este jedna vec ked si ma tak vytocila ja ked by som napr niwkedy deti mala tak by som nechcela aby ich ucila ucitelka ktora bola liecena na psychiatrii 😊 Takze to je vec nazoru

esselte
29. okt 2016

@ametyst123 ja som mala takisto len fyzické príznaky a nikdy by ma nenapadlo,ze je to psychika,až keď som polietala všetkých lekárov,až jeden neurolog mi dal robiť test na paniku a depresiu a vyšiel mi,hneď som zašla za psychiatrickou,pretože som nevladla stáť na nohach,bola som slabá,nemohucna,vracala som,mala som triasky,marodovala som 4 mesiace,kým ma lekarka pustla do práce,mám tiež vysokú školu, nie som nejaká postihnuta psychicky,ja som teraz už úplne v pohode,nikdy by som nebola povedala,že psychika je ako najhnusnejsia choroba,ja som netrpela psychicky len fyzicky,ale bolo to hrozné,už sa liecim pomaly 6 rokov,je to už ok,ale nikdy nezabudnem na začiatok,inak som tiež z obce na východe,kde ma všetci poznajú,mam tu aj vela rodiny,ale nikto nerieši,cim som si presla,ja to mam pravdepodobne aj dedičné,mali to aj ludia z rodiny,dokonca aj moj otec

mijo53
29. okt 2016

@ametyst123 ahoj, pozdravuje ťa Mijo, dáš mi pokoj, vidíš aj iní ťa neviem ako vníma , lebo som to nečítala, a nič som ani dievčatám ani tebe nikdy zle nepovedala, okrem toho, že choď skôr spať, čo je pravda, že nedostatok k v a l i t n é h o spánku spúšťa alebo zhoršuje psychické problémy a už mi nič v upozorneniach nevyskakuje iba vaša téma a ešte objednávka babätka do vesmíru, maj sa pekne

bernusha
29. okt 2016

@ametyst123 ....tvoje prispevky je radost citat....😍😘👌✌💜🍀🌹🌸

bernusha
29. okt 2016

@domkaaaa ....presne!!!! Napisala si to super...nenechaj sa vytacat PROSIM TA nejakou osobou ako je
@somebunny .....je to vsetko o nej,o jej osobnosti,charaktere!!!!! Aby tu raz ona neplakala,a neprosila o rady a skusenosti!!!! Takze,hlavu hore....🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀❤❤❤❤ako sa inak mas??...

bernusha
29. okt 2016

Zasnem nad niektorymi prispevkami,a nazormi!!! 😤😠😧👊...

domkaaaa
29. okt 2016

@bernusha vies co na jednej strane som aj rada lebo uz som si myslela ze si nedokazem ani hubu otvorit 😂 A pozri ako som sa rozohnila 😂😂😂 co je posun pretoze to je prvy znak ze mi ke lepsie lebo som sa hadkam vyhybala a radsewj uziahla do seba a trapila sa 😂 Dnes som si povedala ze si nenecham pokazit den pridu nasi aj s priatelom za mnou 😊

bernusha
29. okt 2016

@domkaaaa ...tak to ma byt!!! 💜👌 tesit sa zo vsetkeho!!!!!

domkaaaa
29. okt 2016

@bernusha tu si uvedomujem ako sa tesim ked niekto za mnou pride a alo sa tesia ked mi je po krociku lepsie 😊 A baby vy sa povhvalte ako sa mate moje zlate 😊

domkaaaa
29. okt 2016

Co robkate v tento preddusickovy cas 😊

bernusha
29. okt 2016

@domkaaaa ....ja fajn.....☺️...no niekedy aj mna prepadnee depka riadna...a vtedy ani pohnut...no prejde to! 🍀🍀🌹🌸🌻

domkaaaa
29. okt 2016

@bernusha jasne ze prejde!!! Vzdy mi to preslo len ma otravovalo ze sa to vracalo 😊 Ja pisem diplomovku dnes je to tu take pochmurne vsetky isli na priepustky domkov tak ja uz len cakam kedy pridu nasi 😊

umabell
29. okt 2016

@somebunny a ak si dobre pamätám ty si sa bala sama seba nie náhodou? Takže si mala tiez všelijaké myslienky tak nepis ze si Alventu brala na spanie... A preco bol v tom case tvoj priateľ s tebou resp. ty s nim a nicila mu život? Myslis ze sa ti to nemoze vrátiť? Si na omyle dievča... A to ti neorajem a väčšina z nas tu ma deti a starame sa o ne s láskou.. Hodila si nas do jedného vreca si myslis ze nam tecu sliny a mame v rukach nože a utocime na nasich najbližších.?😀😀 nechcela by som mat taku polovicku vedla seba ako si ty... Zelam tvojmu priateľovi nech nikdy neochorie lebo sa ma po chlebe chudak.... Citis sa fajn? 😉😉😉😉

timea179
29. okt 2016

Tak to by este bolo aby mi niekto na fore nakazoval kedy mam ist spat,kedy mam ist cikat,kedy mam neviem co.....mam najradsej ked sa niekto drzi nejakych akoze pravidiel a podla toho funguje....teda vraj a aj tak robi presny opak....ach jaaaj....niektori asi fakt nevedia co so sebou 😀

timea179
29. okt 2016

a nemat deti preto lebo hocico mozu zdedit?To uz je co za zmyslanie?Bat sa niekomu dat zivot preto lebo bude mat nieco zdedene 😉 Kto takto zmysla,nemiluje nemiloval a nikdy nebude milovat deti......Myslim ze vsetky spravne baby co sme tu.....nase deti nas drzia zenu vpred......kvoli nim fungujeme 😀

junova
29. okt 2016

Dievčatá, klud. Pred pár mesiacmi bola ona na tom psychicky zle, musela ísť ku psychiatrovi a brať lieky a teraz je frajerka. Asi nevie, že sa to môže vrátiť pri väčšom strese opäť. Jej priateľ pri nej vtedy stál a neviem prečo sa s ním ona vtedy nerozisla, veď mu ničila život. Veď keď budú mať deti, môžu psychickú chorobu zdedit po nej. Tak by podľa jej logiky mala zostať celý život sama bez partnera a detí. Kúpte si nové číslo časopisu Zdravie. Píšu tam, že psychicke choroby sú dobre liecitelne. Netreba nás odsúdiť. Či sa máme rozviesť a dať deti do detských domovov? Môj muž má podozrenie na cukrovku. Tiež to nie je jednoduché ochorenie a čo mám sa na neho vykaslat a nájsť si zdravého? Nebudeme sa rozculovat, urobme si pekný deň 🙂

umabell
29. okt 2016
umabell
29. okt 2016
https://www.youtube.com/watch?v=LRP8d7hhpoQ

kraaasa vypocujte si 😊😊💗💗

bernusha
29. okt 2016

Ona sama nevie co so sebou,ma urcite doslova dodrbany zivot!!!! Nema cit,charakter....je to uboha zena!!!! Nikdy stastna nebude....preco mame pp a depresie?? Lebo sme citlive,rozumne zeny a bohuzial nas to postretlo...ale dame to,..👊👊👊👊🍀🍀🍀..ja si z nej nerobim tazku hlavu,len sa na nej zabavam a lutujem ju!!!! Skoda,ze nema foto...😂😂😂😂

bernusha
29. okt 2016

Pride sa sem do niekoho obuvat...jasne,nema sa do koho...zrejme vedie kto je zac!!! 😛😅👊👊👊

somebunny
29. okt 2016

@domkaaaa ja som na rozdiel od teba na psychiatriii nebola

somebunny
29. okt 2016

@bernusha skoda ze tam nemam fotku dam neboj sa no na tvojom mieste by som fakt nedavala nemas sa cim chvalit