Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
29. okt 2016

@domkaaaa A na nadštandardnej izbe ste tri, či sama? Cítim z tvojich príspevkov optimizmus, proste si sa nakopla. Páči sa mi to, nepoddavaj sa smútku, nepozoruj sa. Si na najlepšej ceste dostať sa z toho 😉

verokuruc
29. okt 2016

zda sa ze pisala jedna alkoholicka a schizofrenicka
@umabell

domkaaaa
29. okt 2016

@umabell ano ano iba dve to je nadstandardna izba ... Inak je ich na izbe 10 a vyzera to ako v nemocke u nas takto

verokuruc
29. okt 2016

@domkaaaa a kolko sa plati

domkaaaa
29. okt 2016

nejde mi nacitat obrazok 😢

domkaaaa
29. okt 2016

37 eur na mesiac a kazdy zacaty mesiac dalsich 37

verokuruc
29. okt 2016

a nemas nahodou primarku trohanovu

domkaaaa
29. okt 2016

Trokanovu ano 😊😊😊

junova
29. okt 2016

@domkaaaa takže na nadštandardnej izbe ste tri?

mijo53
29. okt 2016

@umabell tak sa držte, prajem Vám všetkým skoré uzdravenie

domkaaaa
29. okt 2016

@junova ano 😊😊 keby ke tu taka kde mozem byt sama chcem taku ale taka tu nie je 😏 A inak baby kroner je tu aj zeraz chudak 😢

verokuruc
29. okt 2016

@domkaaaa mudr zdenka trokanova mojej kamosky dobra znama ze vraj je velmi super odbornicka urcite ti pomoze

esselte
29. okt 2016

@domkaaaa no vidíš,koľko ľudí a aj výnimočných,má problémy,nie si sama,píšes už úplne ináč,zda sa,ze imtam doverujes a to je veľmi dôležité,bude to len a len lepšie,sme s tebou,neboj,ešte na to budeš s úsmevom spomínať,ako sis tebou tvoja vlastná psychika robila čo chcela,už je to raz tak,naša hlava je to najdôležitejšie,čo máme,ona nam rozkazuje,vedie nás ,zapamataj si,panika a depresia nie je choroba,je to stav,je liecitelny,niekto to rieši alkoholom,niekto drogami a my liekmi,ktoré namdodavaju to,čo nam chyba,tak ako diabetikovi inzulin,nam serotonin,na všetko existuje riešenie

ametyst123
29. okt 2016

Ahojte dievčence, ja som mala dneska pekný den, mala som od včera popratané, hoci deti mi narobili bordel, ale nevadí, neriešim, ved aj oni sa musia vyšantiť, nemôžu len sedieť a nič nerobiť, nie?... 🙂 ... Takže dneska sme si urobili volnejší den, a aj počasie bolo celkom fajn, nepršalo, a sem-tam aj zasvietilo slniečko, takže som sa mala fajn, a aj detičky sa išli vyblázniť potom vonku, pekne im vymrzli líčka... 😉 .... a môj muž bol s nimi na dvore, a robil si svoje kutilské vecičky.... takže oddychoval.... 😉 ... a ja som bola dnu, občas som za nimi vyšla von, ale robila som také rôzne maličkosti,.... 😵 ... dala som poprať veci, nejaké veci som poodkladala do skrín, poumývala som kupelnu, ale ku stoliku som sa už nedostala, .... ale nevadí... lebo sa na to tak-či tak teším, a velmi ma to baví, robiť také vecičky... takže nezaškodí, ak to na mna trošku počká.... 😉 ... Predtým, ked som bola na tom zle, by som nedokazala ani zdvihnúť lyžicu a najesť sa, resp. som ani nedokazala niečo zjesť, kedže mi bolo neustále na vracanie, takže predtým to boli pre mna veci, ktoré som si nedokazala predstaviť, že ich ešte niekedy dokažem urobiť, neboli to "maličkosti".... ako dať vyprať veci, poumývať kupelnu, popratať, či navariť.... ale postupom času, som skušala po jednej veci, napríklad skusiť aspon navariť, potom som postupne pridavala dalšie a dalšie činnosti, a teraz ..... 😵 ... teraz to už zase beriem ako "maličkosti", ale už to nie sú maličkosti ako také, som hrdá na to, že to dokážem, že to zvládam, a už si to aj vážim a cením, že môžem takto pracovať.... 😉. Je to dar, že môžeme fungovať "normálne" a ja si to naozaj vážim.... a snažím sa každý den prežívať naplno.... ale hlavne si ho užívať, ale v takom zmysle, že sa konečne dokažem tešiť z činností, maličkostí, všetkého, a nenáhlim sa, hovorím si, že fakt to motto...ako tu jedna babenka krásne napísala.... 😉 a ja som si to mierne poopravila.... 😉 že "pokial nejde o život, ide o hovno...".... 😅 prepáčte za ten výraz... ale fakt to vystihuje to, čo cítim, a že tento svoj život chcem žiť so svojimi blizkymi v rodinnej pohodičke, a nechcem už dalšie stresy... Ja viem, že prídu... určite prídu... ale už konečne viem, ako sa k nim mám postaviť... 😉 😉 😉 , a nebrať si veci príliš "k srdcu".... 😉 a nenáhliť sa za niečím, napríklad v práci, doma, a tak podobne, všetko má svoj čas, a klud, a všetko sa dá zvládnuť, ale stres tomu rozhodne nepomôže... iba klud a rozvaha... 😉 a trošku tej ignorácie k niektorým absurdným veciam a problémom, ktoré ani nie je nutné riešiť,... ktoré sa môžu zdať ako podstatné, ale podstatné vôbec nie sú, a sú absolútne nedôležité.... 😵
Tak držím vám palceky, a držte sa všetky, my to zvládneme.... 😉 😉 😉...

ametyst123
29. okt 2016

@umabell Ahojky Umka, ja Ti len chcem napísať, že som krstná mama, a mám kopec krstniatok, a k tomu mám ešte svoje dve vlastné detičky.... 🙂 .... a napríklad asi tak pred pol rokom som bola krstnou mamou dvom mladým ludom, mojej blizkej rodine, kde mladí neboli zosobášení, a knaz nas všetkých, teda rodičov dieťaťka, a oboch krstných rodičov, zavolal na také poučenie pred krstom a vysvetlil aj rodičom, že rodičia by mali byť zosobášení, a či nad tým uvažujú, ale v tejto situácii, akej oni sú, je ťažko to vôbec predpovedať, čo bude do budúcnosti, takže popravde knazovi povedali, ako sa veci majú, a tak potom po poučení, sme išli domov, a na druhý den sa konal krst, a krstiny.... Inak ja som za to, aby rodičia boli spolu zobratí, ale vieme, aká je dnes doba, a vela mladých ludí žije takto, ale zase na druhej strane som zástancom toho, že deti nemôžu "trpieť za to, že ich rodičia nie sú zosobášení".... A preto sa mi velmi páčilo, že duchovný otec bol naozaj skvelý, a dieťaťko pokrstil, ved ono za nič nemôže... tak prečo by nemohlo byť pokrstené....?... To má teraz nebyť krestanom len preto, že jeho rodičia sa tak nechovali...?.... Ale snahu majú dať dieťaťko pokrstiť, a jeden z týchto rodičov aj do kostola chodil celý život, len druhá polovička k tomu velmi neinklinovala, tak čo teraz robiť.... Ale dieťa predsa nemôže za rozhodnutia rodičov... nie?.... A teraz nemôže byť z kresťanskeho hladiska ani fakticky kresťanom, kedže nie je pokrstené...! Tak to by bolo podla mna nefér voči tomu dieťaťu.... A ako hovorí aj Ježiš sám..."Nechajte maličkých prísť ku mne...".... Takže nič si nerob z niektorých (podla mojho názoru....) zakrpatených názorov.... len dufam, že sa do mna zase niekto neobuje.... len som si napisala svoj názor.... A dufam, že to takto bude aj zobrané... že je to môj názor, a nikto mi ho nezmení.... nikto... Tak ako iní nechcú zmeniť svoje názory, ani ja ich meniť nebudem, tiež som človek, a tiež mám právo na svoj názor, tak ako aj Ty, Umka, a ako aj všetky, čo sme tu na fore... takže nech si každý napíše, čo chce, a my máme právo s tým bud suhlasiť, alebo aj nesuhlasiť... 😉 ....
Zatial ahojky.... 😵

marekkucera
30. okt 2016

Samovražda :D

bernusha
30. okt 2016
umabell
30. okt 2016

@ametyst123 my sme mali strasne dobrého kňaza ☺chcel samozrejme aby sme sa aj my vzali noo ale ani neviem my to takto citime sme spolu uz 21 rokov! Jemine to ani pravda neni😊😊mala som 16 a odvtedy sme spolu a možno sa niekedy aj vezmeme kto vie☺..

umabell
30. okt 2016

@bernusha ahoj ako sa mas? Ja pijem kávičku pôjdem kuchtit nieco.. Uz ti je dobre?

domkaaaa
30. okt 2016

@verokuruc tak sa tesim ze je odbornicka 😊😊 dufam ze mi dopomozu k vylieceniu ... Co dnes robkate? Ja sa dnes budem nudit ale idem si poprat a poumyvam podlahy 😊 A potom pride navsteva 😊

domkaaaa
30. okt 2016

@junova ano ano tri 😊

domkaaaa
30. okt 2016

Baby tak teraz som sa trochu zlakla ... Periem a zrazu uplne nevolno na zaludku a napinanie na vracanie ... Z coho to moze byt? Nove lieky?

mijo53
30. okt 2016

@umabell Dobré ráno umabell, prepáč napíšem tebe, aj keď aj ty sa môžeš do mňa "obuť", ale ametyst by to brala ako veľké podkopavanie, navážanie sa do nej a pod. To, že žijete toľko rokov je úcty hodné, ale stále máte možnosť sa cirkevne zosobášiť, ako si písala, že možno raz aj to bude. Poznám manželov, ktorí sa cirkevne sobášili, keď pán oslavoval 50-tku, vtedy mali cirkevný sobáš a veľkú oslavu. Toto čo hovorí ametyst, že aká je dnes doba, to sú len alibistické názory, ktoré ja jej neberiem, ani ja ti nebudem vnúcovať svoj názor. To čo poviem je učenie cirkvi a jedna zo sviatosti, že manželstvo ma byť sviatostné, čiže uzatvorené pred Bohom a nemôže to ovplyvniť žiadna doba, lebo doba je taká akí sú ľudia. Keď môžu podľa niektorých žiť dvaja ako partneri v ťažkej dobe, prečo nemôžu v tejto dobe žiť ako manželia. Dieťa ozaj nemôže za to, že rodičia nie sú zosobášení, ale rodičia zodpovedajú za svoje dieťa, Pokrstené dieťa sa stáva ozaj kresťanom, ale ak nebude s rodičmi od malinka chodiť do kostola, tak bude nepraktizujúci kresťan. Ametyst by ťa mala podporiť v kresťanskej otázke týkajúcej sa sviatostného manželstva a nie hľadať dôvody a ospravedlnenia prečo ma dieťa byť pokrstené ak rodičia nemajú usporiadané svoje vzťahy a že ono chúďa za to nemôže. Preto, že poviem, ako to v kresťanstve ma byť a nie svoj názor, preto nie som obľúbená v iných témach.

esselte
30. okt 2016

@domkaaaa áno,môže to byť z liekov,pokiaľ začnú pôsobiť poriadne,môžu prísť výkyvy,ale neboj,sa,aj to prejde,skús vtedy dýchanie dodrucha nosom a pomalý vydych ústami,mne to pomáha

domkaaaa
30. okt 2016

@esselte dakujem uz je lepsie 😊 No nalada dnes malicko sklesnutejsia 😊 Ale to sa ustali 😊

bernusha
30. okt 2016

@umabell ...ahoj,my sme boli na navsteve u ocina,u babky.....tak dnes veget trochu...no je mi blboo,na mna totiz vplyva aj spln mesiaca,dokonca teraz aj ten posun casu,som hore od 4-ej....😳😳😳...a mala by som zenske dostat,no nic....tak asi tak som na tom...

esselte
30. okt 2016

@bernusha práve som premýšľala,prečo mi je dnes tak divne,už viem posun času a spln,to pôsobí aj na mňa,somdnes aj dosť unavená,dam si kavu a verim,ze sa to polepsi

esselte
30. okt 2016

@domkaaaa aj ja som dnes divna,unavená,ale verim,ze to prejde,na nas vplyva vsetko,počasie,spln,posun času aj hormóny,musíme to prežiť

esselte
30. okt 2016

@domkaaaa to si na nejakej súkromnej klinike?

mm103
30. okt 2016

@esselte aj mne je dnes divne..je mi tak úzko....