Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
31. okt 2016

@timea179 zmen ju.. Aj ja som menila..

timea179
31. okt 2016

@umabell chystam sa...o 2 tyzdne idem na kontrolu...a potom sa objednam k novej...uz je mi jedno ze pojdem par kilometrov....nic za to nedam

timea179
31. okt 2016

@umabell a teraz si spokojna?

ametyst123
31. okt 2016

@bulica Ahojky Bulica, tie migrenozne stavy môžu súvisieť s pp, aj ja som v čase, ked som mala dostať menzes, tak ma jeden den, ale nenormalne bolela hlava, ja som mala pocit, že akokeby mi išla prasknúť, a bola to nenormálna bolesť, bolo mi z toho tak zle, že som myslela, že omdliem, alebo že či to fakt neni mozgová prihoda, a povedala som mojmu mužovi, že ked neodpadnem z toho, tak ma to tak boli, že sa asi zblaznim.... ☹ .A moj muž mi hovorí, a načo máš tabletky?... Tak som zobrala akože od bolesti, Ibalgin, samozrejme, čo iné, ked na mna len toto zaberá, bohužial... ale ani toto nezabralo... a to som zobrala dva 400-vky naraz.... 😠 ... a nič žiadna zmena.... tak mi manžel asi tak po hodine- dvoch toho, ako videl ,že sa nadalej trápim, už mal obavy, či nezavolať aj sanitku, tak mi povedal, nech si dám Rivotril... dala som si celú tabletku vtedy.... a si predstav do trištvrte hodiny mi to prešlo.... trvalo to síce...kým to zabralo... ale zabralo.... 🙂 ... Tak som bola happy, ale ešte aj na druhý den som sa citila z toho tak trošku vyvedená z miery, ale už to nebola tá hnusná bolesť.... 😠 .... A ked som sa nad tým tak zamyslela, tak vlastne Rivotril je benzodiazepín, ale je to aj antiepileptikum... Ja som sa v prvom rade tohto slovka zlakla, kedže ja epilepsie žiadne chvalabohu nemám, a nikdy som nemala, ale lekárka mi vysvetlila, psychiatrička, že tieto lieky ani epileptici nepoužívajú, oni používajú uplne iné, a silné lieky, a tento liek je hlavne na ukludnenie nervov v mozgu, a aj farmaceutické spoločnosti ho tam zaradili skôr preto, aby aj nejaký ten benzáč bol uvedený aj ako antiepileptikum, ale je to skôr benzáč ako taký... Takže som tým chcela povedať, že kedže ten Rivotril, a vlastne aj benzáče ostatné pôsobia na centrálny nervový systém, a na náš mozog, a majú ukludnujúce a uvolnujúce učinky, tak je dobré si v prípade, že nás bolí hlava (a určite to je z pp alebo uzkostí,...) dať práve benzodiazepín.... Bohužial silné bolesti hlavy su jedným z príznakov pp a uzkostí.... A ešte otázočka, nemala si pred alebo počas menzesu tú bolest hlavy..?... Lebo vtedy to najviac vyskakuje takéto bolesti... Inak to, že máš chytené aj priedušky, a v kuse kašleš, tiež je možnosťou, prečo Ta bolela hlava, ved ked je človek takto chorý aj hlava zvykne vtedy bolievať, a niekedy aj velmi silno....
A ešte Ti chcem napísať, že aj ja som do istého času, stále mala nejaký další a další problém, jeden sa vyriešil, prišiel druhý, ale uvedomila som si, že sa fakt viac pozorujem ako predtým, aj môj manžel mi to priamo povedal, že si všímam každé jedno pichnutie a tak, a že to mám brať tak, že aj predtým som to tak mala... a také to veci som si ani nevšímala.... a že si mám hovoriť, že to nič nie je.... A aj to zabralo... už nemám raz toto- a potom zase dačo iné.... už mi to takto neskáče.... a som rada, že to tak je.... Je to v našej hlave, aby sme si uvedomili, že aj my sami dokažeme svoj mozog ovladať, najprv trošku, potom viac a viac, a nakoniec budeme vedieť si aj povedať, nič mi nie je, som zdravá... a som šťastná ako blcha, že je to tak... 😉
Inak aj moja mamka mala narodky v oktobri, a už sa ich nedožila.... ☹ .... a boli sme aj na hrobe mojich rodičov... a bola som rada, že som sa s nimi porozprávala, .... tak ako keby tam boli.... a pomohlo mi to.... 😵 😵 .... dufam, že ma počuli, verím tomu.... 😵 a že mi pár veci odpustili, citim to tak,... dokonca sa mi s nimi aj snivalo, ako keby obaja normálne žili, a boli sme niekede pri mori na chate.... 🙂 (a to som ešte nikdy pri mori nebola.... iba pri tom našom slovenskom raz za čas.... 😀 ). Držím Ti palce, a drž sa....

ametyst123
1. nov 2016

Ahojte dievčence, ešte som chcela napísať, ako som dnes pochodila, tak včera som bola uplne v pohodičke, aj dneska ráno, ked som sa zobudila, citila som sa ok, ale čim bližšie bol čas, ked som mala ísť do práce ohladom tej mojej výpovede, resp. dohody o skončení pracovného pomeru, tým viac som bola nervoznejšia.... 😖 ... vedela som, z čoho som nervozna, teda že z toho, že tam mám ísť... a citila som, že to asi nedám...hoci som to predýchavala a tak, ale toto je pre mna asi dosť velka frustrujuca situácia, dať niekde výpoved, vlastne som vypoved ešte nikdy v práci nedávala, vždy som mala napríklad prácu na dobu určitu, alebo som napr. končila s prácou, lebo som sa sťahovala do iného mesta, a teda pre mna už nebola pôvodná práca aktuálna.... a tak podobne... ale z týchto dôvodov, že už nechcem v nejakej firme pracovať, som teda ešte výpoved nedávala... 😒 . Tak som si dala polku Riva.... ukludnila som sa, a isla som, ked som tam prišla, ruky sa mi ešte trochu klepali... 😀 ... akože normálna tréma... 😅 ...som si tak hovorila... ale mohla som si asi dať aj celú tabletku, asi by to vôbec nevadilo.... Kupodivu, resp. dalo sa predpokladať, že takmer dneska nikto nebude v práci, a teda ani šefovia.... 😖 .... tak som aspon videla momentálnu situáciu vo firme, a zhodnotila som, že tam naozaj nechcem ostať, rozprávala som sa totiť s ludmi, a potvrdili mi moje obavy, že stres sa v poslednej dobe ešte viac zvyšil.... a na základe rozprávania som pochopila, že táto práca už nie je pre mna... resp. ja už nechcem takúto prácu, nestojí mi za to, dennodenne sa stresovať, a zažívať to čo predtým, už nie....!.... mám deti a rodinu, a nemôžem skončiť tam, kde na začiatku pp.... to už nie... Takže som odhodlaná a tú novú prácu chcem ešte viac.... a teším sa.... Tak uvidím po sviatkoch, čo bude dalej..... ale už som odhodlaná, a nedám sa.... 😵 . Ešte aj asi tak dve hodiny po príchode domov som sa cítila mierne rozklepaná a bolo mi kus zle.... ale prešlo to... a ja som pochopila, že to bolo tou situáciou, pre mna velmi stresovou.... a teda ....ja sa už nechcem kvoli iným ludom stresovať... už nie.... 😉 . Tak majte sa krásne, a držte sa aj vy... nech sa konečne prestaneme báť, nech prekonáme náš strach, ktorý nas tak dokáže paralyzovať, a časom pre nás nebude žiadnou prekážkou.... Tak ako tu už nejaká babenka krásne napísala, že si treba vždy povedať, že napríklad ..".táto situácia nie je pre mna nebezpečná, nič mi nehrozí, je to v pohode, ja som v pohode, všetko zvládnem, a nič sa mi nestane, ani neodpadnem, ani neumriem, pekne to zvládnem a budem v pohode....tak ako sa mi to už predsa podarilo, a podarí znova a znova a zase znova....." 😉 😉 😉 Ahojky...

mm103
1. nov 2016

Ahojcek kočky je pol tretej ráno,zaspala som večer v pohode ale pokiaľ si nedám neurol nemôžem jednoducho vôbec spať Ad mám ako som hovorila 38 dni,je možné ze sa mi niekedy spánok upraví? nerada by som sa stále tým dopovala pretože cítim že neurol mám vyslovene kvôli spánku keďže ad uz relatívne zabrali... mam obavu,ze jednoducho bez toho už nezaspim.Ked som užívala AD predtým samé mi upravili spánok tak,ze som benzac po čase už som ale zabudla po akom vysadila zo dňa na deň,tiez som mala neurol.Teraz síce pekne zaspím,ale prídu dve tri hodiny a ja sa do rána len prevalujem v postelí,rano klasicky ako nevyspaty človek som roztrasena a slabá.Myslite si,ze to môže byť aj nejaky vedľajši účinok AD,ze sa mi spánok doteraz nenapravil? paretin tento príznak uvádza,ale spať som nemohla už pred jeho užívaním,takze to tomu nepripisujem.Och no kukam doblba,dala som si polku neurolu až aspoň na chvíľu ešte zaspím do rána ešte času....

mm103
1. nov 2016

Inak pijem aj medovkovy čaj,uzivam magnézium podľa potreby teraz,pretoze nie zakaždým mi robí dobre, niekedy mi je z neho vyslovene zle.chcem skúsiť ešte ten melaton či nebude lepši.. Okrem iného ma ešte stále pobolieva ten žalúdok,ked čokoľvek zjem,tak hádam aspoň ten prejde....

domkaaaa
1. nov 2016

@mm103 mozno by ti mala dat nejake ad na noc v kombinacii s paretinom aby ti upravil spanok 😊 Ja som dnes dievcenve jak ziva metvolka bez uzkosti ale uplne mimo slaba malatna musim si asi zvyknut na ten liek

domkaaaa
1. nov 2016

@umabell umla na zaciatku ci nemala pocit ze nic nevladzes? A ze sa ti nic nechce?

umabell
1. nov 2016

@domkaaaa jasne ze ano nepoddavaj sa tomu... Este aj jeseň k tomu pridáva..vydrz a bude ti fajn💗

domkaaaa
1. nov 2016

@umabell dobre len dnes idem domov bojim sa 😂

domkaaaa
1. nov 2016

Rozmyslam co budem robit a mam z toho taku uzkost ze sa mi chce plakat pritom sa nemam coho bat ved je jedno ci som tu ci doma... Doma sabudemaspon lepsie citit s blizkymi 😊

umabell
1. nov 2016

@timea179 ahoj ano som spokojna aj som sa bala zo zaciatku pretoze ta predtym ma uz poznala ale tiez to nikam neviedlo nechcela mi nikdy davky zmenšovať len vydrzte este a ubehlo 7 rokov a prd z toho... ZMEN ju urcite ved 30km nie je až tak vela nejaka pol hodka ani nie cesta... Ja neviem su lekari a lekári... Drzim palce s novou... 🍀🍀

bernusha
1. nov 2016

Dobreeee rankooo....baby,ja som sa zobudila a celee zleee..😢😢😢trasie ma,ale strasnee...😦😦😥...co to jeee???

umabell
1. nov 2016

@mm103 skus to povedat lekárke mozno ti niečo prida lebi mna sa vzdy pyta ci sa nebudim a ci dobre spim...a ked sa zobudis v noci nie si nervózna?

mm103
1. nov 2016

@umabell práveže sa netrasiem nič len sa cítim vyspata...A že sa mi nechce spať...

timea179
1. nov 2016

@umabell presne to iste hovori vzdy moja.....ze ved vy ste temperamentna tak aj preto je to tak....uz sa mi normalne z tej jej temperamentnosti dviha tlak....tiez uz ubehlo 5rokov a prd z toho

domkaaaa
1. nov 2016

Baby ja idem tiez menit 😊 Vybavi mi kamoskina sefka svojho naj kamarata niekde v galante 😏 Sice je to daleko

mm103
1. nov 2016

@domkaaaa jasnacka treba zmeniť ja sa tiež poohliadam pretože moja mi zatiaľ trafila ale ona tam stále nie je...iba v piatok a niekedy ani to nie...

domkaaaa
1. nov 2016

@bernusha ja sa tak strasne bojiiiim ako je to mozne? 😢 Ved sa nemam coho ... Idem domov mala by som sa tesit

mm103
1. nov 2016

@domkaaaa neboj domiii zvládnes to to sú tie začiatky...😉

mm103
1. nov 2016

@domkaaaa táto choroba je aj o tom,ze sa treba prekonávať a pôjde To čoraz lepšie...

domkaaaa
1. nov 2016

@mm103 no to je moj problem vsetkeho sa bojim ked nemam moc chut nikam ist neviem ci idem domov v dobrom case 😏 Aby som sa zasa netrapila ze som to nezvladla ... Este si nebiem predstavit ze by som niekam sla

domkaaaa
1. nov 2016

Umka nech uz mi tie lieky zaberu 😂 Uz nie som unavena ... Mam len uzkost napr teta na mna trraz cez mobil trochu zvysila hlas ze preco ma domov beriemkamoska ked ma auto len mesiac ze ci nie som normalna a ja hned uzkost ze co na mna huci a hned vycitky ... Akoby som bez nazoru a neviem si povedat svoje ved som neni male deco 😜

mm103
1. nov 2016

Och baby,tento a minulý týždeň mi je je každý deň akosi na nič,mam akýsi blbý strach že sa to vracia Zase späť..je možné mať aj zle týždne? teraz aj prerabame a sme u svokry nemáme svoje pohodlie ale inak je všetko ok...len ma bolí ten žalúdok a necítim sa dobre...

domkaaaa
1. nov 2016

@mm103 jasne ze je edte to niw je ustalene psychologicka mi stale hovori ze je to dva kroky dopredu jeden spat a ze tak to moze byt aj rok 😊 Drzkaj a vsetko bude v poriadku ja mam dnes velkuuuu uzkost

umabell
1. nov 2016

@mm103 ano to je ako na hojdačke si aj v napätí a ako pises nemas taky svoj kľud lebo nie si doma... Kedy ides na kontrolu? Povedz lekárke ze ta bolieva žalúdok dúfam že nejes nalačno lieky.... Nejaké probiotika si kúp..

bernusha
1. nov 2016

Baby,boli ma neskutocne hlava....ale preco,ked ma boli nieco,ako aj teraz,tak hned sa bojim,ze co ak mam vysoky tlak,alebo nizky,nieco sa mi stane,alebo dostanem poazku a pod.....strasne mi jeee....😈😈😢😢😢😢

bernusha
1. nov 2016

@umabell .. ja jem nalacno...😢😢😢...nedokazem hned rano jest..😮😮😮

kubimatej
1. nov 2016

Ahojte..opäť sa Vám hlásim žienky moje..môj aktuálny stav je, že väčsina dni je už lepších a len v čase pred menzesom a po menzese sa musím spamätávať, mávam vtedy vnútorné chvenie a bolesti hlavy strašné. Inak som už zvládla cestu do BA a späť, aj keď som prišla domov dosť vyčerpaná. Z domu vychádzam trochu s obavami, ale zvládam aj dvojhodinové prechádzky. Diazepam som nevzala už od augusta, takže sa z toho teším, aj keď niekedy som mala už na mále 🙂 momentálne mám problémy zo zubami začali sa mi lámať a tak mi ich postupne trhajú a to je katastrofa pre mňa. Dostala som injekciu, ako tej sa nebojím a zachvíľu, že mne je zle, začala som sa chvieť a triasť, poty ma začali oblievať a už zase sprosté myšlienky, že určite zomriem, oni ma tu zabijú. Som sa tri dni nevedela spamätať z toho. A zajtra ma čaká asi zase trhanie, lebo včera sa mi zlomila ďaľšia stolička a opuchla som do rána :( a zase panika, že čo mi spraví tá injekcia :( a ešte som aj chora do toho!! okrem takýchto "maličkostí" pre mňa "katastrof" :D sa mám lepšie a okolia a doktori už vidia veľký pokrok 🙂 držím aj Vám palce..veľmi ste mi pomohli v ťažkých chvíľach..leď som zomierala furt 😂 💓