Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
1. nov 2016

@domkaaaa vedľajšie ucinky liekov je ze sa ti nechce rozprávať? 😂😂😂ziadne vedlajsie ucinky ale aspon som sa zasmiala 😀😀ty blazonko😉ale v dobrom samozrejme.. Tak plac ked sa ti chce plakat ja som mala take kruhy od plakania Domi nepozoruj sa chod vpred ziadne nežiadúce ucinky nemáš a hotovo..

bernusha
1. nov 2016

@umabell ...😂😂😂😂😂😂

mpg
2. nov 2016

@mm103 Na tom niečo je, že slnečné počasie zvyšuje hladinu serotínu a preto treba tie slnečné dni využiť a ísť von, ale aj veľa potravín zvyšuje hladinu serotínu - banány, orechy, semienká, ryby - hlavne sardinky, tuniak a tiež aj kvalitná čokoláda, kakao a viaceré ďalšie.

domkaaaa
2. nov 2016

@umabell 😂😂😂😂 myslela som neziaduci ucinok zvysena uzkost 😂😂😂😂😂 ja uz ani nebiem co mi je

domkaaaa
2. nov 2016

baby psychologička mi tvrdi že to čo citim nie je uzkosť že mam porozmyšlať aky je to pocit

domkaaaa
2. nov 2016

a ešte by ma zaujimalo prečo sa nas snažia odseparovať od rodiny :/ dnes som chcela isťso sestrou na kavu a sestrička že nech chodia len cez vikendy a tiež len zriedka .. ale ved to by ma tu už celkom drblo

mpg
2. nov 2016

@domkaaaa Už som to videla, že v niektorých takýchto zariadeniach sú návštevy len počas návštevných dní, oni asi chcú vidieť ako osoba reaguje, keď nie je ovplyvňovaná vonkajšími podnetmi a ľudmi, ktorý ju obklopujú.
A tie pocity to môže byť aj nedostatočná znalosť problematiky a z toho vyplývajúci strach,netrpezlivosť, nespokojnosť alebo taká negativita-vidieť všetko v tmavých farbách.
Keď bude psychologička dlhšie sledovať ako sa to bude vyvíjať, tak nato dôjde, aký je to pocit, oni tomu rozumejú, mali napr. podobný prípad.

domkaaaa
2. nov 2016

asi ano ... lebo mi povedala že tu nie som v kupeloch ale na liečeni a že sa mam venovať liečbe ale šak vo volnom čase sa tu nudime po tretej už nič nerobim :D tak nam je tu dlho lebo tu nemame fakt podnety k tomu niečo robiť iba kukať telku a jedine že dnes mi nainštalovali net aj do notebooku tak chvalabohu budem študovať članky a dopisoať diplomovku ... lebo z knih čo som priniesla som už všetko vyčeerpala 🙂 musim sa vypytať do knižnice asi v pondelok 🙂 už mam skoro 10 stran baby velmi sa z toho tešim 🙂 a tak som sa bala že to nezvladnem ... všetko ide ked sa chce 🙂

domkaaaa
2. nov 2016

baby v piatok mi sem pride kamoška ležať :/ tato jesen je hroznaaaaa

mm103
2. nov 2016

Dnes opäť v práci...je to lepšie keď som v práci,ale baby bojím sa vracajú sa mi tie blbé myšlienky... dnes v práci som hovorila s jednou kolegyňou,ktora hovorila že jej mamina ma panickú poruchu...rok sa liečila doma klasicky potom vysádzali aj vysadili a po pol roku opäť prišla znova naspäť...😔 Mne začína byť na nič,prvy mesiac užívania bol super začalo mi byť tak že som si hovorila že to bude o chvíľu super a zase teraz ten zlom že sa nedokážem tešiť mám taky vnútorný nepokoj,strach ... prečo zase...😔 Každý deň prosím Pánbožka,ze chcem byť v poriadku 😔 viem,ze to nejde hneď no keby sa to nezhoršovalo aspoň...

bernusha
2. nov 2016

@domkaaaa ...budes mat tam kamoskuu aspon...otoc aj to na pozitivum...😎😄🍀🌹🌸...ako sa mas inac??

umabell
2. nov 2016

@mm103 n a začiatku som to tak aj ja mala bolo mi super a potom zas tie myšlienky al vzdy pred kramami ja myslim ze aj tebe sarapatia hormony teraz.. Uvidis ci ti to prejde ked dostanes... Skus sa smiat tym myslienkam normalne im povedz co mi mozte? Absolútne nič chodte kade ľahšie moje pozitívne myšlienky su silnejšie... Nemaj z nich strach nepripustaj si ich mne tak lekarka radila.... Ja si fakt myslím ze mas pms ako vysitu ved aj to pocasie je na prd slnko nevykukne aj mne dnes rano bolo tak smutno nejako ale mala som vybavovacky tak mam nabehane asi 100km😅😅ale preslo ma to... Nebooj 💗 💗 💗

umabell
2. nov 2016

@bernusha a ty ako? Bola si u tej lekárky? Ako sa cítiš?

bernusha
2. nov 2016

@umabell ...bolaa...ano...a je mi kvalitne zle!!!! 😥😥😤😥

domkaaaa
2. nov 2016

babenky dnes ako na hojdačke rano zle poobede vyborne a teraz prišielna mna zasa nejaky smutok 🙂 ale nepripuštam si ho a hovorim si že prejde a basta 🙂
@mm103 aj ja mam všelijake myšlienky :/ neboj prejdu hvor si že to nie je pravda a nebudu ti tie myšlienky zneprijemnovať den 🙂 horšie je ked ta už z nich nič nebavi :/ niekedy t tak aj ja mavam ale prejde to musi!!!!

umabell
2. nov 2016

@bernusha a? 😉ako si dopadla? Ty mas tiez pms moja asi...

mm103
2. nov 2016

@umabell ty si super 😘 hádam je to pms lebo mi je kvalitne na nič...aj mi je stále horúco nech už mám po tom nech už príde svina jedna 😂

domkaaaa
2. nov 2016

@bernusha no ved ja sa tešim že prííííde ani neviete ako mi to zlepšilo naladu ... ale samozrejme že jej to neprajem :/ chudatko

mijo53
2. nov 2016

ženy, nikdy nehovorte na menzes sviňa jedna, lebo ak by tá sviňa nechodila a nerýpala, tak ženy by nemali detičky

mm103
2. nov 2016

@mijo53 určite áno ja som to myslela skôr zo žartu 😉

bernusha
3. nov 2016

Ahojteeee..baby...😢😢😢...ja to uz nezvladam...😠😠😠....naco sa zobudim,ked mi je hned zle???? Aby som trpela????? A popritom sa tak tesim zo zivota,z deti,z noveho byvania....a toto mi ide nicit zivot????... NECHCEM TOOOO
..😢😢😢😈😈😈😈

domkaaaa
3. nov 2016

@bernusha a ako ti je? Popis mi to

bernusha
3. nov 2016

@domkaaaa !!!! Triaska,chvenie,tocaky,tazoba na,hrudi,trpnutie,zima mi je,popritom sa potim.....srdce bije jak zvon...😢😢😢...este???

mm103
3. nov 2016

@bernusha ako dlho berieš lieky moja??? skús si dať benzáč aspoň polovicu ak ti je tak na nič....dneska u nás napadol napríklad sneh a je to opät istá zmena počasia, na mňa to tiež zle vplýva...no a ty si ako si spomínala ešte aj nedostala svoje dni tak to môže mať s tým súvis....ja ich mám dostať a som ako na hojdačke...dneska mám lepší deň o niečo ako včera, ale tiež žiadna sláva...

bianus
3. nov 2016

@bernusha co ak beries nizku davku AD, skus sa opytat dr. o zvysenie davky.. mne ked nebolo lepsie , tak som si pytala vyssiu davku a ta mi konecne zabrala. Samoska po par dnoch.

domkaaaa
3. nov 2016

@bernusha baby moze byt ze mi uz pominuli vsetky tie telesne priznaky ale zostali este psychicke? Ked mam niekam ist mam strach ale telesne priznaky uz nemam ... Moze byt ze tie odidu skor a potom aj psychicke???

mm103
3. nov 2016

@domkaaaa mne takto odišli fyzické...ale ešte mám psychické prejavy...fyzické pominuli všetky..ale ešte mám takú tú úzkosť a obavy,že sa mi vracajú myšlienky..

bulica
3. nov 2016

@domkaaaa domka čítala som mnoho publikácií a článkov a všade píšu, že prvotne sa ukľudní telo (teda tie fyzické príznaky) a potom hlava, čiže psychika. Tak si asi na dobrej ceste. Držím palce.