Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
31. dec 2009

čaute 😎 😎 😎

želám pekný Silvester 🙂 🙂 🙂 ,užite si ho 😅 😝 a nech je Nový rok pre všetky z nás lepší 😵 😵 🙂 🙂 😉 😝

Hroši,díky za tip,ale to je stará známa vec,ja som to kedysi užívala,keď som chodila na VŠ a učila sa na skúšky,ale efekt som nevidela 😕 😕 😅 vtedy sa to ťažko zháňalo,teraz som to videla aj bežne v drogériách,napr.aj v DM-ke 😕 😅 😝

ja mám dnes hnusnú migrénu 😝 🙄 🙄 to počasie a spln 😝 😝 😕

tak čaute a dovi v Novom roku 🙂 🙂 🙂 😝 😝 😝

hroska
31. dec 2009

.....kocky ten zensen je dobry este aj pre anemickych ludi 😨 , vcelia kasicka, ktoru obsahuje, je zas vyborna na plet 😨 😨 , dalej sa odporuca aj pri traviacich tazkostiach, v stresovom obdobi 😨 ...... Po uziti 1 balenia, by uz malo byt citit ucinok, po 40-ke mozno uzivat pravidelne. 😉

A aby som nezabudla, vsetkym prajem veseleho Silvestra 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a aby vsetky tie nase depresie, uzkosti a ine neduhy ostali vsetky v Starom roku a Novy rok bol lepsi, zdravsi, stastnejsi a uspesnejsi ako ten stary.

A nech nam to tu na MK pise v roku 2010 minimalne tak dobre ako doteraz 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎. Jupiiiiiiiii!!!

hroska
31. dec 2009

Andy, fakt efekt ziadny???? 😨 😨 😕. Ja som to uzivala tiez na VS a isla som na plny plyn 😨 😨 . Ale vidis, asi vsetko je individualne.

Mrzi ma, ze mas tu migrenu 😝 😝 😝 😝 😝 , ale urcite Ti treba len oddych, oddych a zasa len oddych pri tych Tvojich "zaberakoch". Este jedno zelanie Stastneho Noveho roka pre Teba - od pana na dochodku, pokojne spavajuceho s tritticom 😉 😉 😉 😉 😉

maria62
31. dec 2009

Ahojte tak prajem všetkým pekného Silvestra a šťastný Nový rok bez depresií a úzkosti. 🙂
Hroška takže sviatky boli dosť smutné aj také sa stáva horšie to znášame my tak ti prajem všetko dobré
Andy aj mňa strašne boli hlava už od včera večera neviem či tiež dajaka migréna či tá moja krčná chrbtica no hrozné ani sa mi nikde nechce ísť asi si ľahnem a bude možno lepšie.
Tak sa držte všetky a hlavne veľa zdravia v Novom roku 🙂

filipal
2. jan 2010

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
vidim, ze tema depresia nam v novom roku upada! 😕 😒
neviem, ci je to dobre, alebo zle.....

mozno sa mate vsetky skvelo.... tak vam prajem, aby ste mali taky cely rok! 😵

ja silvester, ani novy rok neznasam, ale nejako som to prezila....a znova studena realita.....brrrr
no, nejako sa popasujeme....snad! 😉

dostala som miniencyklopediu zdravia od Bukovskeho, tam su tiez vselijake rady, povzbudzovace a pod.
ked nejaky zaberie, dam vediet! 😅

martina1975
2. jan 2010

Ahojte holky, dávno som sem neprispievala. Prajem Vám všetko dobré v novom roku 2010, hlavne veľa zdravíčka, to je u nás všetkých najpodstatnejšie. Ja sa mám fajn, všetko v pohode. Práve som prišla z práce a idem aj zajtra. Takže stále v jednom kolotoči. Pozdravujem andy, dzio 2, kejku, kubaku a všetky baby, ktoré sem prispievate. 🙂 🙂 🙂

soniada
2. jan 2010

ahojte kocky...tak dnes sa chvalim ja 😀 tak mi je spatne ze ma to polozilo a lezim v posteli, vkuse len na grcanie a tocaky mam a celkovo taka slabost..no teism sa co vam poviem, najskor som myslela ze aka migrena tak so si dala tabletku ale nic nepomohla 😒 tak dufam, ze to prejde, a to som posledne dni odpocivala a spala, tak nechapem...aj ja sa pripajam k prianiam...pa

hroska
2. jan 2010

zdravim dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

ten rok 2009 veru stal za milu jarmilu 😝 😝 😝 😝 😝, teda aspon u mna, 1. krat v zivote som dostala ozajstnu depresiu........., problemy v rodine, umrtie v rodine na Vianoce, celosvetova financna kriza, boze furt bolo cosi, takze ja som aj rada, lebo dufam ze ten 2010 bude lepsi. 🙂

Maria dakujem... 🙂 🙂 , aj Tebe vsetko dobre 😉 , dufam ze migrenka uz povolila 😨 , inak mate ju tu viacere, tak si mozte poradit nejake receptiky, ako ju zahnat 😨 😨 😵

Filipal, ja tiez neznasam Novy rok, ten Silvester este prezijem, ale 1.1. to je hrozny datum, 😝 😝 😝 😝 a Igora Bukovskeho dobre poznam, je to moja rodina, moja babka a jeho babka boli sesternice, v mladosti bol z neho vynikajuci plavec, no teraz sa mi zda, ze to nejako" prehana" s tymi klobaskmi a slaninkou 😀 😀 😀 😀

Soniada, to bude urcite z toho, ze zrazu si mala viac oddychu 😨 😨 , neboj, ked sa zasa rozbehnes - praca a ostatne povinnosti, vsetko odide a bude dobre, drzim palce 😉 😉

soniada
2. jan 2010

hrosi, som bola rada ze si konecne oddychnem a vidis, ked mam pracu aspon nemam cas na to mysliet,,je to na prd... a tebe je ako? hadam lepsie, mne zt lepsie takto vecer ale dnes lezim celý den a ked si zmyslim na ten bordel okolo mna co som sa dnes chystala upratovat je mi este horsie 😔
ja na silvestra spim, je to taky isty ako ktorýkolvek iny den.. pred polnocou ma zobudia na pripitok a desat minut po som uz v posteli.. 🙂

soniada
2. jan 2010

filipal...tesim sa na rady 🙂
inak od buduceho tyzdna sa chystam nabehnut na posilku aj ja , lebo takto to dalej nejde, som uplne neaktivna a som zo seba sklamana 😠

povuma
3. jan 2010

ahojteee 😵 😵 ...zdravim, nic nove u nas doma, citam pravidelne ako sa drzite 😵 ..ja tiez este sem tam ako na hojdacke, ale velmi zriedkavo, Silvestra neznasam aj ja 😝 , ale naopak novy rok zboznujem, taky novy zaciatok, opadnu stresy z Vianoc, mozme zacat novy rok bez depresii a uzkosti, filipal, tesim sa na tvoje rady, ja chodim dost teraz na lyze, to mi pomaha, sport celkovo asi pomaha 🙂 ...
soniada, sportu zdar 😅

filipal
3. jan 2010

Soni, to nemusis byt....ved robis co mozes.... 😉
tie sviatky viacerych rozlozia.... moja babka bola uplne zrutena a po rokoch odmietla prist k nam na Stefana
na morku.... cez Vianoce zovsadial sa valia len spomienky a slzicky a na Silvestra rady ako sa veselit...
same emocie, ktore nam vselico vyplavia na povrch! a do ktorej posilky budes chodit?

ano Hroska? tak ste vlastne rodina?! a ty taka maskova!! 😝 no veru, ale nic netreba prehanat, mne sa tiez zda, ze uz v poslednu dobu nevyzera Igor velmi dobre.... vsetkeho vela skodi....ale inspirovat sa niecim mozeme...
on vychvaluje ten zazvor 🙂
tazky rok si teda mala, ale nic netrva vecne, tento bude iste lepsi.... 😉

Maria aj moj muz mava tieto migreny. striedaju sa s bolestami z krcnej chrbtice....ale konecne sa mi podarilo dostat ho k neurologicke, tak ma celkom ucinne lieky...lebo bez nich sa to uz nedalo, nic mu nepomahalo...

tak paaa vsetkym, prajem vam krasny den 🙂

alika54
3. jan 2010

ahojte,,,,hroska vyskusam ten tvoj zazrak veru 😀 snad podpori trochen,,,ja stale nic moc,,,opat som na frontine ale snazim sa nestresovat z toho a brat to ako pise Andy,,,,,ku veceru mi je najlepsie,,,,teraz mam este dovolenku do konca tyzdna no v sobotu ma caka opravak zo sociologie a to mi na dobrej nalade nepridava 😅 😝 ,,,,a potom, vikend co vikend skuska,,,,juj uz nech je februar,,,,,a ozaj vsetkym kraaaaaaasny Novy rok hlavne bez depiek a moc moc zdravia,,,bo bez neho to nejde,,, 🙂 🙂 🙂 ,,,,dnes ideme na vecerne lyzovanie s detmi tak si snad hlavu vyvetram,,,,papa a pekny den 😉

maria62
3. jan 2010

Ahojte kočky 🙂
Prajem všetkým šťastný nový rok bez depresií a úzksoti a veľa zdravia, šťastia, lásky a pohody.
Filipal ja to mám z tej krčnej chrbtice a niekedy sú také bolesti že neda sa ani ležať, no čo už ked musíme takto trpieť a napchávať sa liekmi.
Hroška pozdravujem a hlavne nech sa darí a nech sú už len pekné chvíle a žiadne starosti .Ja som silvester prespala a celom fajn som si oddychla ráno o pol desiatej som sa nemohla zobudiť. Neviem či už tie lieky tak zaberajú ale teraz už spím a spím aj cez den čo predtým som nikdy takto nespala.
Tak pozdravujem všetky spolubojovníčky a prajem peknú nedeľu . 🙂

inkinka
3. jan 2010

ahojte, zdravim vas vsetky a zelam rok plny zdravia a len dobrych zmien -
filipal, hovoris, ze babka bola zrutena, hm, na starsch ludi to ozaj moze tazsie dolahnut
ja som dva dni pred Stedrym dnom pochovala otca, nahle zomrel, Vianoce, Silvester, Novy rok idu nejako mimo mna...
Hroska aj vy ste mali umrtie pred Vianocami, vidis, viem Ta trochu pochopit
Na Stedry vecer som isla vecer potme domov po nasej ulici a ked som prechadzala okolo tych domov s rozsvietenymi stromcekami uvedomovala som si, v ktorom v tom roku niekto zomrel a kde sa niekto narodil a ze len na tej nasej malej ulici v tom roku zomreli traja ludia a traja sa narodili - to je zivot

filipal
3. jan 2010

Inkinka.....to mi je luto.... ☹
taketo smutne obdobie prezivas.....

moja prababka (uz je to davno) zomrela tiez vo Vianocnom obdobi....navarila este na sviatky, aj obrovsky hrniec kapustnice. ked ju pradedo cele sviatky jedol, bola uz pod zemou a jemu padali do taniera slzy.... 😔
to bol ten, co jej cely zivot robil ranajky do postele...
ale zomrela krasne, zaspala v noci a rano sa nezobudila. taku smrt by som si priala...

soniada
3. jan 2010

filipal asi tu u nas v petrze nieco najdem , tak aby som to mala blizko a nebola tam hlavne klima, ja toho moc nepocvicim, hlavne steper a na nohy cviky, inde moc nepotrebujem, ty kam chodis?🙂

inkinka uprimnu sustrast 😔

hroska
3. jan 2010

Inkinka aj ja sa pripajam, je mi to velmi, velmi luto, tazke obdobie pre Teba, viem Ta pochopit, ake to muselo byt pre Teba narocne, ani neviem ako Ta povzbudit - tak len Ti zelam, aby si sa s tym cim skor vyrovnala

Filipal veru, aj ta moja "adoptovana" babka umrela 22.12. a uz mala chuderka vsetko napecene, dodnes jem tie jej kolaciky a vzdy ked si ich beriem, tak som z toho zdeptana..... a uvarene zemiaky na salat jej zostali este teple na sporaku, ked tam nasi dobehli ..... uz bola mrtva....tiez mala dobru rychlu smrt (bud infarkt alebo emboliu) a hlavne ju vobec necakala.......

No baby, taky je zivot, musime si veru aj na tu smrt zvykat..... 😝 😝 😝 Vsetky sme tu priblizne v takom veku, ze kadeco sa moze stat s babkou, dedkom alebo nebodaj uz aj s rodicmi a nehovoriac o tragickych umrtiach.... Boze to je tema........ 😝 😝 😝

Ali, a kde idete na nocne lyzovanie, do Valce??? 😉

Maria, veru tiez vela spavam, kedysi mi stacili 4 hod. a bola som v pohode a teraz spim aj 11,5 hod. To je otrasne. 😝 😝 😝 😝 Tiez neviem cim to je, asi ten Seroxat.

inkinka
3. jan 2010

dievcence, dakujem, ste mile, zlate, ani som to nechcela spominat, je tu dost trapenia
hroska, filipal, aj moja babka este den pred smrtou napiekla pagaciky, napiekla si na kar...take nahle smrti su najlepsie, aj otec zomrel behom par hodin, v kome, netrpel, este som sa s nim porozpravala, kamoska, ktora bola v kome vlani mi hovorila, ze ona vsetko vnimala, len nemohla komunikovat, takze verim, ze ma vnimal. Tak verim, ze tento rok bude lepsi, aj pre vas
Spominali ste stravovanie, aj ja tomu verim, ze sme to , co jeme alebo nejeme - skusila som tri krat hladovku, zo zvedavosti, co to spravi, aj je to vraj zdrave, precistuje organizmus, no vzdy som vydrzala len sedem dni a v noci sa mi snivalo o jaternickach 😕

zazvorka
3. jan 2010

Ahojte kocky,hlasim sa tu v novom roku 🙂

zazvorka
3. jan 2010

Inkina prijmi uprimnu sustrast a drz sa !

momin
3. jan 2010

Holky muzu se zeptat tady mezi vami je nejaky psycholog nebo si tu pisete jen tak mezi sebou?

filipal
4. jan 2010

pisu sem aj odbornici...ale hlavne sa podporujeme navzajom. preco Momin, chces sa pridat?

momin
4. jan 2010

No spis bych potrebovala poradit... pred tim nez sem otehotnela sem hodne trpela depresema,lecila sem se...ale kdyz sem otehotnela zaclo mi byt najednou lepe a na leceni sem se vyprdla(ja vim asi blbost) Zacli sme potupne vysazovat antidepresiva-to po dohode s lekarem.. Ale bylo to vse na me prani. Bohuzel se mi posledni dobou deprese zase vraceji... ☹ Nevim jestli jit znovu za doktorem...neni to tak hrozne jak to byvalo...

alika54
4. jan 2010

AHOJTE,,,,inkinka uprimnu sustrast 😔 ,,,hoska v jasenskej sme boli,,,juj mam veru svalovicu a na vleku mi skoro rit odmrzla 😅 ,,,,ja sa drvim a teraz som si pauzicku urobila,,,,tak pekny den vsetkym,,,, momin urcite cim skor pekne chod za lekarom opat,,,nech sa to podchyti v zaciatku 😉

ercinka
4. jan 2010

Ahojte kočky, inkinka, úprimnú sústrasť. My sme 21.12. pochovali strýka, je to smutné, ale život...
Ja sa hlásim, že som začala s 90 dňovou diétou, uvidíme ako sa mi bude dariť a do kedy vydržím 😝 😝 😝 s mojou pevnou vôľou 😀 😀 😀
a filipal, inšpirovala si ma trochu, asi by som aj cvičiť mala začať.
Ja idem zajtra na kontrolu, uvidíme ako dopadnem, naposledy mi zvyšoval dávku, takže čakám, že teraz zníži 😅
Momin ja som tiež po 10 mesiacoch vysadila liečbu a som späť na tom, na čom som bola, takže to bola blbosť - aspoň ja si myslím. Teraz som vyhľadala odborníka na poslednú chvíľu a ďakujem mu, že tu dnes som, myslela som na kade čo. Takže podľa mňa radšej skôr vyhľadať, netrápiť sa zbytočne.
Srdcko kde si? Tento rok si myslím ani neprispievala 😒

zazvorka
4. jan 2010

Ahojte ako sa mate?Ja mam konecne trocha pauzu,mala mi zaspala a tak som sla mrknut sem co nove 😉

filipal
4. jan 2010

Momin, tebe sa stav zacal zhorsovat po porode? alebo az teraz.....
to je uplne bezne, ze sa depresie vracaju. v tehotenstve si sa citila lepsie, to je fajn, aspon si nemusela brat lieky.
teraz mozno znova potrebujes AD. to nie je nic strasne, ani ziadne zlyhanie. 😉
MD je dost zatazove obdobie, izolacia, stereotyp, vela zien mava prave vtedy zhorseny stav.
tazko takto nadialku radit....bud by ti stacila psychoterapia a nejaky pohyb a pod., alebo potrebujes medikamentoznu liecbu. nemozes zajst za psychologom? on posudi, ci by ti bolo vhodnejsie ist za psychiatrom...
napis viac 😉

maria62
4. jan 2010

Ahojte ako sa darí?
Tak ja už mám za sebou prvý deň v práci v novom roku bol dosť ťažký tak teraz oddychujem a zajtra znova.Ačo vy ostatné je to lepšie či kedy ako?
Momin tiež odporúčam čím skôr vyhľadaj odbornú pomoc.Je to ťažké ale dá sa len treba chcieť tak sa drž.
Pozdravujem všetky dievčatá 🙂

momin
4. jan 2010

filipal ja nevim co vic napsat... je mi desne...
mate pravdu zajdu si co nejdriv k doktorovi...
Je to den ode dne horsi...