Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

rena28
20. feb 2010

Ahojte kocky,

tie vikendy su naozaj niake tichsie 🙂 , ja som si teraz chvilku zdriemla s malym, pocasie je otrasne. Stavy su stale rovnake je to 5 tyzdnov co beriem citalec + xanax. V utorok idem prvykrat na psychoterapiu, takze dufam ze pomocou liecby a terapie sa to zlepsi. Pekny vecer .

citrona
20. feb 2010

filipa, som z nitrianskeho kraja, to nateraz hádam stačí, keď som taký introvert. 😉 😉
rena28, xanax berieš pravideľne alebo len podľa potreby? a koľko mg denne?

rena28
20. feb 2010

Citronka, xanax beriem kazdy den 0,25 mg ale ked mi je velmi zle tak 0,5 mg za den. 😒

inkinka
20. feb 2010

citrona, tvoj link hovori v podstate to iste co ten moj a je aj obsirnejsi, takze preklad ani nepotrebujes 😉
zatial vsetky mate S a J, ja mam N a P 😕

citrona
20. feb 2010

rena, čo je to pre teba: keď mi je veľmi zle? môžeš napísať viac? aj keď si začala brať AD, tak si brala xanaxu len toľko ako teraz? pýtam sa preto, lebo je ho beriem viac - 2 x 0,25 + 0,5 xanax SR na noc a mám obavy, aby som sa ho potom vedele zbaviť. 😒 😒 ale ja som stále taká roztrasená, nervózna a nekľudná... AD beriem zatiaľ len 16 dní.

bubinko83
20. feb 2010

ahojte,aj ja sa citim na 15 den uživania AD dobre.Aspon čo sa tyka myslenia ,nervozity a spania.Lepšie spim určite. 🙂 Ale to počasie ma ubija už sa tešim ked vykukne slniečko na jar. 😎 To nam bude všetkym ovela lepšie.Držim palčeky všetkym 😉

rena28
20. feb 2010

Citronkam, ked mi je velmi zle znamena, ze prestanem jest, boli ma zaludok, mam zavrate , pocit nerealna akoby vsetko okolo mna iba prechadzalo a neskutocna uzkost.

kubaka
20. feb 2010

nazdárek - taky jsem dnes jak přeražená - úplné zavratě, bylo mi nanic, na hlavu jsem si nakonec vzala Saridon, ani do nemocnice za máti jsem nejela. Měla jsem pocit, žem i jdou oči křížem, a vhledem tomu, že jsem během posledních pěti dnů dvakrát nacouvala do stojícího auta za mnou, nebylo by radno sedat dnes za volant 😅
Raději jsem důkladně vyčistila a roztřídila hračky v pokoji a vyhodila asi deset kilo krámů. Teď jsem se zhroutila k počítači, sotva koukajíc.
Filipa - ještě dokáže přemýšlet do hloubky a do šířky, přesně vystihnout podstatu a jasně odpovědět či se vyjádřit - to já osobně značně oceňuji. 😉
No, a to jsem jako dítě byla zakřiknutá, tichá, neprůbojná, neiniciativní, nesmělá, bojácná, neurotická (na hlavu jsem vlastně dosud) - byla jsem úplně utlučená, potlačená mojí mátkou. Nevěděla jsem doslova "čí jsem", byl to takový umělý nepřirozený stav, kdy jsem se nesměla a nemohla svobodně projevit.

hroska
20. feb 2010

rena citrona bubinko drzim vam palce-vy ste na zaciatku s ad-to je vlastne ten najhorsi cas ale ked ad zaberu budete vytesene aj vy. ja som psychicky celkom o.K. ale fyzicky sa citim ako stara babka,lezim v posteli,mam hrooozny menzes,hlava ma boli ako kona a mam na sebe s prepacenim pampersku /vidis kubaka u vas progres s plienkami a u nas su v kurze/ . Mm uz vedla mna spi,hrozne chrape no proste citim sa ako na geriatrii. to manzelstvo je teda divna institucia...

mangotree
20. feb 2010

ahojte všetky, všetké🙂

mám sa ďalší deň celkom dobre. Menej úzkosti, strachu, paniky, som taká uvoľnenejšia, viac sa usmievam, len tie neustále obavy týkajúce sa sexuality, neustále sa vŕtam v tom, či som OK, či je so mnou všetko normálne, alebo iba niečo:0 Nechce sa mi bozkávať-už sa pýtam-prečo sa mi nechce? niečo so mnou nie je v poriadku?
dotknem sa alebo pobozkám priateľa, už sa sama seba pýtam-aký som mala motív, naozaj som to chcela? či to robím automaticky?
:(
to je vec, čo ma najviac rozožiera. už sa bojím, čo bude, keď budeme spolu dlhšie a mne sa nebude chcieť napríklad 2 mesiace milovať. neviem vôbec čo je normálna zdravá ženská sexualita a ked sa o tom aj niečo dozviem, tak znova pochybujem. neviem do akej miery moja nechuť plynie s tabletiek, do akej miery tam hraje rolu tá celková nechuť k všetkému, aj k iným aktivitám, taká tá moja nemastnosť-neslanosť, že kde ma postavia, tam už na chvíľu ostanem, no aj tak ma to o chvíľu prestane baviť a chcem ísť niekde preč, najlepšie do samoty, postele alebo zaspať.No na druhej strane-priateľ je aj tak jediný, s ktorým ostávam dlhšie, dlho, skoro celý deň. S inými ľudmi ani náhodou. Tak ja už neviem, čo si mám o sebe myslieť.
(mimochodom, od psychologa mam odporucane menej mysliet)

citrona
21. feb 2010

dobré ránko! 😅 😅 😅

hroška, díky, podporu potrebujeme... 🙂 🙂

mango, ako tak pozerám, ty toho veľa nenaspíš! ☹ to by ma zaujímalo, ako to ten psychológ myslel, že máš menej myslieť??? to by som potrebovala aj ja! ale aj keď si pustím rádio, tv alebo čítam, tak mi myšlienky odbiehajú kade-tade za problémami a len myslím a myslím - čiže sa "zožieram" starosťami. 😀 😀 😀

rena, mňa tiež úzkosť drží viac-menej počas celého dňa, a hlavne z toho, že dostanem panický záchvat. 😢 😢 najviac ma vždy vystraší búšenie a poskakovanie srdca. už som taký poriadny nemala 2 týždne, ten xanax mi určite pomáha, klop-klop, nech to nezarieknem..... s jedením nemám problémy, by som povedala, že teraz, odkedy beriem AD, jem viac, akoby sa patrilo!!! 😀 😀 😀 😀

peknú nedeľu všetkým!

filipal
21. feb 2010

ahojte dievcatka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Kubaka, ja tu pochvalu potrebujem ako sol! 🙂 dik, aj ked trochu mi fandis....do hlbky aj do sirky....no, ale dakujem ti velmi! 😉
mna rodicia vobec nechvalili, ani velmi nehladili, preto som zostala taka nevymojkana a ustrachana, ze vsetko robim zle! dokonca som si dlho myslela, ze som skareda a obliekala sa do neforemnych veci, len aby ma nebolo vidno.
sama som si musela najst cestu a spoznat svoju hodnotu,ale az az po puberte, ked som uz nebola taka zranitelna.
zacala som sa venovat joge, skludnila som sa, prestala som mat zaludocnu neurozu, zistila som, ze sa pacim chlapcom a s mojim vyzorom to nebude az take strasne a ze ani moje nazory nie su az take naivne, ako ma presviedcali doma. vlastne je to hrozne, kolko skody mozu napachat rodicia!!!
Kubaka, spoznavam sa v tvojom opise z detstva. a blahozelam ti, urobila si teda dlhu cestu!
a este si aj odpustila mame! 😵

Hroska, chudatko, vydrz to nejako! ☹

majte sa pekne. 🙂

povuma
21. feb 2010

ahojte zlatíčka 😵 😵 prajem pekny vikend, u nás počasie celkom vyšlo dnes, svieti slniečko, pojdeme sa niekam prejsť 🙂 PMS so mnou zamávala teraz naposledy, fujj 🙄 , teraz už snad bude lepšie 😝
mangotree, to aj mne radila psychiatrička, menej nechávat len tak volne pobehovať myšlienky, treba mysel niečím zamestnať, čítať knihy, riesiť tajničky, rozne kurzy, školenia 🙄 ...zo začiatku som nič z toho nevládala robiť, ale treba si den dopredu naplanovať, zistila som, že nečinnosť mi nerobí dobre, som kludnejšia, ked mám dopredu naplánovaný program na deň 😎 viac sa venujem sebe, odmenujem sa 🙂

filipal, kubaka, to pochválenie mi chýba 😢 , budeme sa chváliť tu, aké sme dokonalé 😀 ja som mojich rodičov nikdy nepočula pochváliť ma, väčšinou som bola pre nich sklamaním, i ked som bola bezproblémové dieťa, ale skôr nepriebojné, utiahnute, tučnučke 🙄 , dodnes neviem prijimat komplimenty od inych 🤐

filipal, ta tvoja joga mi už dlhšie vrta v hlave, si mi nasadila chrobáka 😉

veru, začiatky s AD su hrozné, ale treba vydržaaaaaaaať, bude DOBRE 😵

maria62
21. feb 2010

Ahojte tak ako sa darí?
Mango nemysli na také veci máš priateľa tak sa mu venuj všetko chce čas neboj bude dobre zapni si hudbu a sa odreaguj alebo niekam chod k rodine alebo priateľom bude to dobré.
Hroška tak sa snaž aby ta geriatria nebola u teba doma 🙂
Filipal ja som tiež v detstve nezažila také mojkanie a pohladenie a to veru chyba a sanžím sa svojím deťom to dávať aj ked sú už dospele a moju neterku a malych synovcov tých toľko vybozkávam lebo to proste musím.
Citrona kľudne ten xanax ber lebo kým zaberú AD tak to trvá a ten xanax ti určite pomôže neboj sa.
Kubaka moja sestra pracovala v Prahe-Hostivice je to niekde blízko
Pozdravuejm všetky dievčatá a držte sa peknú nedeľu 🙂

filipal
21. feb 2010

Povuma, vazne!!??? 😠

ty taka schopacka, si bola sklamanim pre rodicov? to je neuveritelne! to je to, ze rodicia si nevazia svoje deti...
malo by to byt asi pre nas ponaucenim.....
hned idem pochvalit svojho syna za ten neporiadok v izbe!!! 😝 😀

lenka1smejka
21. feb 2010

Ahojte baby raz som tu nuz pisala.No z depresii som sa dostala aspon dufam zlepsilo sa to okolo 5mesiaca malej.Inak to pochvalenie od rodicov ani ja som nebola pochvalena od nich.Teda mama sa rozviedla s otcom ked som mala7rokov a teraz ked sa stretnem z otcom tak ma ani nepozdravi a to byvame v jednom meste.Mama ma vzdy ,no ja som to tak nazyvala ponizovala,ako vsetko robim zle,aka som tucna a ako sa so mnou kamosia pekne baby lebo ja som skareda sice to mi povedala v rozculeni ale povedala!Ked si na to spomeniem je mi strasne ale netreba mysliet cerne 😉 Teraz mam mojho anjela na kotoreho sa vzdy snazim usmievat aj ked niekedy to cez slzy nejde lebo ma sklamalo manzelstvo,nuz ruzove okuliare

povuma
21. feb 2010

filipal, si zlatá 😅 že schopáčka 😀 ty si podla mna veľmi priebojny a schopný človek, čo sa v živote nestratí 😵 peknú nedelu a dakujem, spravila si mi radosť 😵 ja viem, že som schopná a dobrá, len niekdy to človek potrebuje počuť aj od iných, lebo potom o sebe pochybuje 😒 😎 naštastie už som dospela do štádia, že si viem sama seba vážiť 🙂 , len ten červiček pochybností z minulosti sa občas vynorí 😖

filipal
21. feb 2010

ano Povuma vacsina ludi sa z toho dostane. 🙂
ale zaujimave, ako tato tema tu v teme depresia zarezonovala! 😖 ale je to asi aj pochopitelne...
asi sa este viacere priznaju k tymto pocitom a detskym zazitkom.

Povuma, na mna posobis dojmom vyrovnanej, inteligentnej zeny. a mozno prave to, ze si to nemala v detstve take lahke, ti trosku pomohlo posunut sa...

tvoj muz ta chvali?

mm ano a vazim si ho za to , on chvali aj moju mamu aj syna....je to velmi prijemne. je aj pre mna prikladom, aby som sa naucila chvalit aj ja...

Lenka Smejka, pamatam si na teba! veru, dlho si sa neozvala... 😉

lenka1smejka
21. feb 2010

fili-ale sa mas ked ta muz chvali...Aj ja chcem takeho

inkinka
21. feb 2010

dobre ranko
ja som tiez v klube rodicmi nepochvalenych ...ale zamysleli ste sa niekedy nad tym, ako boli chvaleni vasi rodicia? Moja mama mala so svojou matkou chladny vztah a ten preniesla aj na mna. Nedokazala to prekonat, aj ked mozno chcela. A teraz sa pochvalim: myslim, ze mne sa podarilo toto "dedicstvo" na moju dceru nepreniest a to je podla mna zivotny uspech 🙂

andy.a
21. feb 2010

čaute,kočky 😎 😎 😎

ja len na skok,nestíham,v robote nával,doma tiež mám toho veľa a ešte mi aj malý ochorel,takže sa môžem tešiť,kedy mi to aj malá od neho chytí 🙄 🙄 🙄 😖

ten neurolog.nález bol celkovo v norme,tá retenčná cysta nie je nič závažné..akurát je tam pansinusitída,čo je zápal prínosových dutín/všetkých alebo viac ako jednej/,možno je to už chronické,pokiaľ nemáš nijaké príznaky-či to bol vlastne nález ?? 😕 😝
nechce sa mi teraz listovať dozadu 😕 😕 😉

odpísala som konečne aj na IP-čky,sorry za to,že ste tak dlho čakali 😔 😔 😔 😔 😕 😕 😝 😝

tak sa tu opatrujte a držte sa,všetky zdravím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a mohla by sa ukázať aj Deborah,vídam tuná na Bazári,ako denne nahadzuje inzeráty,tak snáď je OK 😉 🙂 😵

tak páčko,majte sa
😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

citrona
21. feb 2010

ja sa tiež pridávam do klubu, 🙂
filipal, povuma, hovoríte mi z duše! nie že by som mala ťažké alebo zlé detstvo, ale moji rodičia mi tiež nehovorili, že som pekná, dobrá, múdra, šikovná.... alebo že ma ľúbia. preto som bola aj zakríknutá, utiahnutá, hanblivá, vždy som mala strach predstúpiť pred viac ľudí, za hocijakú maličkosť som sa červenala - to mi zostalo ešte doteraz. 😀 😀 tiež to prešlo okolo 20, keď som sa začala stavať na vlastné nohy a vymaňovať z podvplyvu rodičov. myslím, že naši rodičia boli takí preto, lebo im to nemal kto ukázať - to inkinka napísala dobre. je super, že si uvedomujeme, a snažíme sa toho vyvarovať.
a kdeže ste? všetky na prechádzke, keď je takto krásne? 😅 😅 😅 mne sa nechce ani päty vytiahnúť z domu...
ale je mi dnes celkom fajn, musím skonštatovať. ráno ma chytila taká aktivita a činorodosť, že čo budem robiť okrem varenia, tak som vytiahla rozštrikovaný sveter pre dcéru.... ale poobede ma už chuť prešla a nič sa mi nechce.
myslím, že to bol prvý záblesk, že AD začínajú účinkovať, čo poviete??? 😵 😵 😵 😵

monca007
21. feb 2010

ahojte ano citrona to su prve priznaky toho ze AD zacinaju zaberat uz bude len lepsie 🙂

filipal
21. feb 2010

Inkinka, mas pravdu, nasi rodicia si tiez vselico uzili....ja viem
ale zase, my ako male deti sme za to nemohli a mozeme sa citit ukrivdene.... ☹ najdolezitejsie
je naozaj prerusit ten bludny kruh a nepreniest do na svoje deti.

tusim ze Kubaka spominala, ze ide na lyze, nie? ona je odbornicka na minulost....ona by nam to vysvetlila.

ano, Cili, asi boli vsetci vonku. dnes bolo naozaj krasne. 😎

kubaka
21. feb 2010

ahooooj, už jsem z lyží zpět - bylo to boží, náramně jsme si to užily s kámoškou. Sluníčko, + 3 stupně , krásně měkký sníh, sjezdovka akorát dámská - rozuměr 400 m rovnoměrného kopečku. Za pět hodin jsem byla zpátky, i s nákupem.

No vida, dámy, jak se nám klub nepochválených rozrůstá. 😉 O to víc se musíme chválit a navzájem - ale hlavně každá sebe sama. To, že to víme, je zásadní - ty chyby už nemusíme opakovat a přenášet dál - jak píšete - inkinka 😵
Samozřejmě že je to "řetěz zla" - jak píšeš filipo, ten, kdo si ho dokáže takto dobře uvědomit, ho dokáže hodně zeslabit tím, že nedělá svým dětem to, co si uvědomuje na sobě jako křivdu. Nedělám si ale iluze, že dokážeme všechno odbourat. Ale naše děti si uvědomí třeba ten zbytek a na své děti už nic z těch "rodičovských zločinů" nepřenesou. Vývoj je do jisté míry samoopravný, takže chyby a přehmaty se počítají za normální a přirozené.
zítra jucháme do poradny, jsem zvědavá, MM se dnes věcně zeptal, kde se sejdeme 😵 Radostí ani 🤐
tak dobrou,

Andy - nevíš něco o Hemi? na IP nereaguje, měla jít k tomu neurologovi... 😨

andy.a
21. feb 2010

Péťo,žiaľ o Hemi neviem nič 😕 😔 dostávam kopec IP,ale Hemi sa už dávno neozvala 😕 😨
dúfam,že je v poriadku 😉
tak super,že si si užila lyžovačku ,mňa tento šport nikdy nebavil a povinné lyžiarske výcviky na gympli a VŠ som si doslova odtrpela 😝 😝 😝 😀 😀 😀 a vlastne na VŠ sme nemali a na základke som bola ospravedlnená zo zdrav.dôvodov,takže len ten gympel 😝 😝 😝

držím palce na tú poradňu 😉 🙂
potom daj info,ako bolo a čo tvoj drahý 😕 😅 😝 😝

o MM by som tiež mohla písať všeličo,teraz kuká hokej,že som ja chcela niečo iné pozerať,nula bodov 😕
ale zasa na druhej strane stále sa môžem o neho oprieť,i keď je milión vecí,ktoré by som mu mohla vytknúť 🙄 🙄 🙄 🙄 😖 😖 a niekedy sa pýtam,kde som mala rozum,keď som si ho pred 10 rokmi brala ?? 😀 😀 😀 😝 😝 😝
má veľa mínusov,ale zasa aj nejaké klady,aby som mu celkom nekrivdila 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

malý mal dnes horúčku 39,5.....tak sa modlím,aby to aj krpatá nechytila,s malým ideme zajtra k Dr... 😖
aj tak vydržal dlho,takmer pol roka bez ATB 🤐 😔 😕 😒

papá,dobrú noc,kočky a opatrujte sa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
neviem,kedy sa mi podarí sem zasa niečo napísať 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

alika54
22. feb 2010

ahojte,,,zdravim vsetky po vikende,,neaky mam rozhadzany net sa mi neda poriadne citat co ste popisali,,,snad sa to upravi,,dnes idem k dr na kontrolu tak uvidime co sa nove dozviem ,,,Andy nech sa drobec coskoro vylieci,,,no dnes vecer pojdem ku segre a tam si pustim net a snad budem mat obrazovku v poho a v klude si vas pocitam,,,teraz mam pocit ze pisem cez mobil zatial paaa a pekny den

bubinko83
22. feb 2010

andy dakujeme za odpoved a prajeme detičkam skore uzdravenie 🙂

kubaka
22. feb 2010

Andy - no nazdar, máš to teda fakt veselé s malým. No taky si v poslední době říkám, proč s tím chlapem jsem. Ale vím, že umíl být i milý a veselý a to je hned veselo a stojí za to s ním být. Jenže ty chvíle jsou tak vzácné... Doufám, že ho pohnu k tomu psychiatrovi.
- my jsme promarodili na střídačku celý leden - januar 😉 . Proto jsem se dostala lyžovat až teď. Já to naopak miluju - to uhánění kopcem. Nelyžovala jsem 15 let, loni jsem si nakoupila výbavu při slevách a jela jsem na sobotu na hory. Letos jsem objevila, že je kus od prahy udělaná sjezdovka, která mi úplně stačí a člověk není vyřízený někde celý den. hlavně potřebuju pohyb a jen tak něco mne neuspokojí. tohe je ideální. Ještě začnu zase s orientálními tanci - když pohyb , tak aspoň tanec... Muž nelyžuje, netančí - jen čučí na TV nebo spí. Takže musím být soběstačná. Lyže do Pandičky a hurá do Chotouně.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz