Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vsilvia
20. sep 2010

@221081 ked nie skor , tak urcite narodenim dietata.skuuuuutocneeee 🙂

221081
20. sep 2010

@vsilvia ja dufam ze to tak bude bojim sa tej poporodnej depresii

vsilvia
20. sep 2010

@221081 bude dobre 🙂 , ste ako rodinka na zaciatku cesty. myslim, ze deti nas robia silnejsimi , davaju motivaciu bojovat.

anka12
20. sep 2010

@221081 Ahoj Lucka, sledujem ako sa ti dari. A tej poporodnej depky by som sa vobec nebala,ved ked zvladas toto vsetko, potom tu uz bude ok.Ako vidim byvas dlho hore, asi sa ti neda spat .A co ta zmena liekov a tvoja doktorka bude to riesit?Drzim palce az uz je lepsie.

radulinka00
20. sep 2010

Ahoj holky, tak jsem dneska volala o výsledky a mám bakteriálný zánet v těle asi ty průdušky, mám ležet, brát ATB a ve čtvrtek zase odběry... 😢 Už mi ale není úplně na umření. Beru laktobacili s probiotiky a b-komplex a vit. c a AD no prostě asi 6-7 prášků denně,super 😝 😝

@221081 Chci Tě povzbudit, neboj se ničeho, neřeš problémy dokud nenastanou a užívej si těhotenství jestli Ti je dobře. Nebo máš nějaké fyzické potíže? Teď Tě čeká nejhezčí období a miminko budeš mít ráda, neboj to tak je v přírodě zařízené. Věř si a příroda a hormony to zařídí. 😵 😵 U spousty žen takový ten pravý pocit štěstí z mimča příjde až opravdu po porodu, neřeš to. Já jsem třeba u druhého dítka od 6 do 21.týdne pořád zvracela , bylo to fakt hrozný ta bezmoc byla jsem pořád na záchodě, tam jsem brečela, že chci potratit, už jsem to nemohla vydržet, ale psychické problémy jsem kupodivu neměla. 😎 Tak se neboj a zkus se nějak zaměstnat, chodit třeba na těh. cvičení do bazénu nebo tak.pa

radulinka00
20. sep 2010

Ahoj holky, tak jsem dneska volala o výsledky a mám bakteriálný zánet v těle asi ty průdušky, mám ležet, brát ATB a ve čtvrtek zase odběry... 😢 Už mi ale není úplně na umření. Beru laktobacili s probiotiky a b-komplex a vit. c a AD no prostě asi 6-7 prášků denně,super 😝 😝

@221081 Chci Tě povzbudit, neboj se ničeho, neřeš problémy dokud nenastanou a užívej si těhotenství jestli Ti je dobře. Nebo máš nějaké fyzické potíže? Teď Tě čeká nejhezčí období a miminko budeš mít ráda, neboj to tak je v přírodě zařízené. Věř si a příroda a hormony to zařídí. 😵 😵 U spousty žen takový ten pravý pocit štěstí z mimča příjde až opravdu po porodu, neřeš to. Já jsem třeba u druhého dítka od 6 do 21.týdne pořád zvracela , bylo to fakt hrozný ta bezmoc byla jsem pořád na záchodě, tam jsem brečela, že chci potratit, už jsem to nemohla vydržet, ale psychické problémy jsem kupodivu neměla. 😎 Tak se neboj a zkus se nějak zaměstnat, chodit třeba na těh. cvičení do bazénu nebo tak.pa

221081
20. sep 2010

@anka12 ahoj no zajtra idem na druhu poradnu chem najskor vediet ako je to z babetkom ked beriem tu eliceu dufem ze to bude ok a potom pojdem lekarke nech mi zvisi davku lebo mas pravdu nemozem spavat je to hrozne v noci na chvilu zaspim a potom sa zobudim a dorana sa prehadzujem na posteli aj to spin len tak trhavo je to strasni pocit.zacinam mat zase silnejsie depky zase sa citima ko na zaciatku nic ma nebavi som stoho nanervi niekedy si myslim ze sa stoho zblaznim

blumka
21. sep 2010

ahojte, prosim vas, co sa stane s clovekom, ktory nepotrebuje brat AD a berie ich? konkretne sertralin a na spanie atarax? nemoze to mat nejake vedlajsie ucinky? alebo z toho cloveka spravit nieco co nie je?
dakujem

kubaka
21. sep 2010

@blumka a kdo mu je předpisje, když je nepotřebue? 😨

blumka
21. sep 2010

@kubaka neviem ako to mam zrozumitelne a hlavne v kratkosti opisat. Mame v rodine pripad, ked matka nuti dceru ich brat aj ked podla ostatnej rodiny ich absolutne nepotrebuje. Psychiater jej ich predpisal, lebo pred rokom ju matka zavrela na psychiatriu a tam jej automaticky AD nasadili, bez nejakych hlbkovych vysetrenia lebo sedeni a konzultacii...neviem ci je to odborny postup, ci sa to takto robi. problem ktory dotycne dievca ma je jej vztah s matkou, matka odmieta komunikovat so psychologom, probem nechce riesit, vyhraza sa decku ze ak nebude dobra, nebude sa dobre ucti atd tak ju znova zavire na psychiatriu...je to dlhy pribeh. Mna len zaujima co s nou moze byt ak tie AD bude brat aj ked jej ich naozaj netreba...je to obycajna trosku problemovjesia pubertacka

kubaka
21. sep 2010

@blumka tak, jak to popisuješ se mi to jeví jako velmi neprofesionání přístup lékařů, ale na druhou stranu jsem si téměř jistá, že doktoři se rozhodují za sebe a mají svůj způsob vyšetření, a jen to, že jim matka něco nakáže pro ně není důvod k medikaci pacienta. Pokud jí dali AD a vůbec ji hospitalizovali, museli k tomu vidět důvod - třeba úkryt před její matkou: já osobně bych řekla, že pokud má dívka takovouhle matičku, tak by byl na prášky asi každý. Spíš bych zvažovala obrátit se na sociálku z důvodu týrání dítěte. ??

Jak působí AD na člověka s dostatečnou zásobou serotoninu to netuším - (může být předávkovaný a "vysmátý"?) - ale to s jistotou ví jen Andy, je to přílis odborné.

blumka
21. sep 2010

@kubaka na socialku sme sa uz obracali a v podstate sme nevyriesili nic, pretoze taketo psychicke tyranie (co podla mna urcite je) sa velmi tazko dokazuje. A co sa tyka toho ukrytu, mne to skor prislo ze ju tam matka odlozila aby mala od nej pokoj, nie ako ukryt 😒
Dakujem za odpoved, snad ked sa andy objavi tak mi da info 😉

radulinka00
21. sep 2010

@blumka Já jsem četla, že pokud bere AD zdravý člověk, resp. člověk, který je nepotřebuje, tak se to u něj nijak neprojeví. nebude to pociťovat. Samozřejmně, že tyto léky mají vedlejší účinky přečti si třeba příbalový leták a určitě bych je nebrala jen tak, když mi nic není.Zase taky pochybuju, že by psychiatr tyto léky předepsal jen tak, kor u madistvého.Osobnost určitě nemění, ale proč do sebe zbytečně dávat léky?

titulienka
21. sep 2010

troska vam sem vbehnem ...
mam otazocku , som v 8 mes. tehotenstva a pred 4 dnami mi zomrel ocko, odvtedy neviem co je to spanok, neviete ci mozem brat nieco na spanie a ukludnenie, zajtra mame pohreb a ja mam v noci strasne depresie, a citim, ze aj malicky je velmi nekludny...

radulinka00
21. sep 2010

@titulienka Ahoj, tak to mě mrzí 😔 upřímnou soustrast.Ale poradit neumim co se týče léků, to musí lékař.Zkus čaje na spaní a uklidnění. Jsou i AD na noc, která zlepšují spánek, ale jestli se můžou v těhu nevím.Možná i homeopatika bys mohla a snažit se uklidnit a přijmout to , co se stalo 😨 😨 A Ty čekáš čtvrté mimčo? Jak máš staré děti?

anka12
21. sep 2010

@221081 ahoj moja,som strasne zvedava ako si dopadla,dufam,ze sa to bude obracat k lepsiemu.verim,ze ti zmenila lieky. ahoj a drz sa

hroska
22. sep 2010

@blumka tiez si myslim, ze lekari vedeli preco jej AD nasadzovali, takze z tohoto by som problem nerobila. Skor vidim problem v tom, ze dievcina nema "normalne" prostredie, v ktorom by mohla spokojne zit resp. liecit sa. Ale ak chces tomu dievcatu pomoct, netreba sa tvarit, ze je vsetko O.K.. ked to nejde cez socialku, treba dat na tu matku trestne oznamenie - na policiu alebo aj na prokuraturu - to moze dat ktokolvek. Je to dlhy proces, chce to odvahu a samozrejme dokazy, ale ak ju matka tyra, tak by sa to nemalo nechat bez potrestania. Pohovor si s dievcinou, ci by sa na to dala a pouvazuj, ake dokazy by ste mohli "zohnat".

@titulienka - je mi to velmi luto, uprimnu sustrat. Ked to bude velmi zle myslim, ze by si si mohla dat nieco na ukludnenie, samozrejme co najmensiu davku. Urcite viem, ze tehulky z tejto nasej diskusie si davali 😨 , ked mali zle stavy, aj by si to nasla niekde na skorsich stranach, ale na to asi nemas cas. 😝 😝 . A skus si dat aj magnezium, tym nic nepokazis, moze sa aj v tehu a trosku urcite pomoze. Drzim palce.

Babenky zdravim Vas vsetky, pozeram, ze teraz Vas je tu vela tehosiek.... 😅 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

hroska
22. sep 2010

@titulienka nasla som Ti to - pisala to na s. 209 @andy.a - takze kopirujem: "benzodiazepíny v tehotenstve by sa moc nemali brať,možno v 2.-3.trimestri výnimočne podľa potreby.....a ku koncu tehotenstva už gynekológovia dávajú často Diazepam ". Takze ten Diazepam v menšom mnozstve by si mohla.

blumka
22. sep 2010

@hroska dakujem za nazor...problem je hlbsi ako som ja opisala, taha sa to uz roky, no posledne dva sa to vyostrilo. Ja som s neterou zila, isty cas sme ju mali s dovolenim jej matky u nas v opatere a teda nebadala som na nej nejake znamky depresie alebo nejakej psychickej poruchy a to my dve a moj manzel s nou mame lepsi vztah ako ona so svojou matkou. vieme o nej viac ako ona, a viac ju pozname, zial...
asi fakt o tie AD ani tak nejde, ak teda jej neposkodia, uz ich ma, no budiz, ked to tak blbo musim napisat..problem je naozaj v tom prostreti, lenze...ani socialka, ani trestne oznamenie nam doteraz nepomohli...dokazy su..lenze ake..slovo 14 rocnej pubertacky ktora sa liecila na psychiatrii, proti slovu jej matky, ktora sa pred uradmi tvari ze si dieta pozna a ze jej na nej zalezi a ze ona si len vymysla atd...pisem velmi zjednodusene, aby ma niekto nechytal za slovicka. problem je aj v neteri, ona sa boji matky, v podstate aj ona si moze za to ze je znova pri matke, pretoze po lieceni na psychiatrii sa bala na nu nieco pred soc. pracovnickou povedat, matka jej potom povolila uzdu, akoze za odmenu ze na nu nepovedala nic zle, tak neter cuvla a povedzme si na rovinu , je to jej matka, aka je taka je, kdesi v kutiku duse chce byt s matkou aj ked vie ze ju nici...momentalne sa boji, nieco urobit..sama som jej navrhovala nech vola na socialku, ale jej slova boli, ze sa boji, pretoze sa jej mama vyhraza ze ju da zavriet do ustavu...
Dievca je problemove, je v puberte, matka ju nema rada (doslova, keby som ja taku matku mala uz davno nie som medzi zivymi), je jej na obtiaz, a najhorsie na tom je ze ju vyuziva ako zbran proti svokre, teda neterinej babke, ktora ju od malicka pomahala vychovavat...
Ja viem ze to je beh na dlhe trate, my sme sa na to dali, len kym sa nase urady rozhybu a ona sa prestane bat, musime stat a cakat...a bat sa aby ju matka neznicila uplne 😒

sorry za dlzku... 😕

hroska
22. sep 2010

@blumka ja viem je to velky problem 😖 😔 .....drzim palce, dufam, ze sa to nejako "vyrubi". A mozno AD by sa zisli prave skor jej mame 😝 😝 😝 😝

blumka
22. sep 2010

@hroska nie mozno ale urcite 😒 😠

yossariana
22. sep 2010

Ahojte,som tu u vas prvy krat...chcela by som vediet ci ma niekto skusenosti s uzivanim AD,konkretne paretinom?uzivam ho dva tyzdne,ale zatial zlepsenie necitim,akurat tak ospalost cez den niekedy je na nevydrzanie a drzim sa hore,silou mocou.

anka12
23. sep 2010

@yossariana ahoj,nemam skusenosti s tymto liekom,len by som rada dodala,ze ak si unavena treba si oddychnut a pospat aj cez den.mne to doktorka vyslovene prikazala,ze si mam hodinku pospat 😀 potom som vstala ako novy clovek a mala som silu do vecera.

yossariana
23. sep 2010

@anka12 Dakujem za odpoved...ale ja som uz nechtiac zaspala a nemala som pocit,ze mam viac energie...mam pocit,ze sa to nezlepsuje...brala som dva roky citalec,bola som uplne v pohode,vysadila som si to postupne a to z toho dovodu,ze som po nich pribrala 12kg...za dva mesiace sa mi choroba zacala vracat,tak som sa k nemu vratila,dal mi escitalopram,no po dvoch dnoch som sa musela vratit,bolo mi z nich neskutocne zle...a druhy naj problem je,ze uz po tyzdni uzivania paretinu,nemem vobec chut na milovanie a to uz vobec sa neda dosiahnut orgazmus,co som predtym s tym problem nemala.

hroska
23. sep 2010

@yossariana - vitaj u nas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Ja uzivam vyse roka AD Seroxat, tam je ucinna latka paroxetin, myslim, ze to Tvoje AD by malo mat rovnaku ucinnu latku, len nazov AD je iny. 😨 😕 Tiez som bola zo zaciatku velmi ospala, nezabudni, ze na organizmus je to zataz, kym si zvykne na AD. Dva tyzdne je este velmi malo, teraz Ti moze by t skor horsie ako lepsie, ale zlepsenie urcite nastane 😵 . No a co sa tyka libida, tak tu Ta moc nepotesim, vedlajsi ucinok je aj znizenie libida a nepritomnost orgazmu 😝 😝 😝 😝 😝 😝 , aj ked je to individualne.

yossariana
23. sep 2010

@hroska 🙂 🙂 🙂 dakujem...no,nepotesila si ma...pokial to tak ostane s libidom,tak dakujem pekne,ved to je utrpenie ☹ ...aj ty si to mala?

savanna
23. sep 2010

ahojte kocky 😉 😉 😉

pozdravujem vas vsetky. Ja teraz beriem Alventu - este len 11ty den, a vobec som to necakala - ale uz na 8.-9. ty den prislo zlepsenie. Zrazu som pocitila taku ulavu, uvolnenie - mohla som sa zhlboka nadychnut bez dusenia, to nekonecne neurcite napatie ustupilo, dokonca aj ranne uzkosti mierne ustupili.
Ani sa mi to nechce verit, ani jedno SSRI na mna nemalo ziadny ucinok, ale teraz sme asi konecne nasli liek, ktory moj mozog potrebuje 🙂 Jediny NÚ je caste mocenie - to zial mam pri kazdom AD, co je poriadna otrava a tiez suche oci... ale aspon to funguje!
Jasne, ze ma stale prenasleduju vseliake uzkostne myslienky ... ale moje telo je pokojnejsie, nezviera mi stale zaludok, ani sa mi nechce verit, ze sa aj ja konecne mozem citit aspon trosku ako normalny clovek. A s tymi myslienkami mi dufam postupne pomoze psychoterapia.
Inak, aj ja mna sadla nejaka choroba, mam nadchu, zalahnute v usiach a v dutinach a bolave hrdlo 🙄
Tak nech sa vsetky citime lepsie - fyzicky aj psychicky (to hlavne) 😅 😉

filipal
23. sep 2010

@savanna jeeej, no to sa tesim! 😵 😵 😵
vyzera to, ze to je ono! neboj, prejdu aj vedlajsie ucinky. po 2 mesiacoch bude este lepsie a po 4 uz super! 🙂

lubka888
23. sep 2010

@savanna aj ja s Tebou teším 🙂 🙂 . Už bude len lepšie a lepšie 🙂 . Držím palce 🙂

filipal
23. sep 2010

@lubka888 ahoj 🙂 ako sa ti dari? uz sa mas uplne dobre? na buduci tyzden uz ides do prace?

hroska
23. sep 2010

@yossariana, ja beriem uz vyse roka a bohuzial odvtedy neviem co je to sex 😝 😝 😝 😝 , pred tym som bola normalna zdrava zena, ktora mala normalny sexualny zivot, ale teraz ma to ani nenapadne 😖 , proste sex je to posledne na co by som si pomyslela ☹ . Mam z toho nervy, lebo som este mlada na to, aby som nemala ziadny sexualny zivot, ale neda sa nic robit, beriem to ako dan za to, ze som sa ostala z uplneho dna. Ved bez sexu sa da zit 😒 , ale s tazkou depresiou sa zit neda 🙄 🙄 . Ale u teba to tak nemusi byt, u kazdeho je to individualne, aj ked je pravda, ze SSRi jednoznacne vplyvaju na libio.

@savanna - vyyyyyyyborne, som rada, ze AD zabrali 😅 😅 😅 😅 😅 😅 . A uz to bude len lepsie a lepsie a lepsie....., az sa budes sama cudovat. 😨 😨 😵 😵 Nezlakni sa horsich dni 😝 😝 😝 😝 😝 , tie sa este niekedy vkradnu, ale nedaj sa, nedovol tej "hnusobe", aby zvitazila.