Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andrejka021
15. okt 2010

@filipal
dakujem, snad sa to casom urovna. tie vikendove prazdniny zneju fajn. vyskusame. 😀

andrejka021
15. okt 2010

@filipal
😀 došlo mi

inkinka
15. okt 2010

@radulinka00 urcite aj veriaci mozu uzivat AD, preco si myslis, ze Boh vyzaduje utrpenie? Napada ma podobenstvo o milosrdnom Samaritanovi, v ktorom Jezis vyzdvihol pomoc cloveka trpiacemu a odsudil tych, ktori presli okolo a nepomohli, takze ak pomoc existuje, pomoct treba 🙂

radulinka00
15. okt 2010

@inkinka To jsem asi špatne napsala, že chce aby lidé trpěli. Myslela jsem spíš, že věřící lidé možná líp snášejí utrpení, protože si řeknou, že je to boží vůle. Já to beru podle svojí tety, která byla hluboce věřící a nechtěla chodit po doktorech a užívat žádné léky, protože říkala, že když je nemocná, tak to tak Bůh chtěl a a ona se mu nebude protivit a jestli umře, tak to taky bude boží vůle.A ještě pořád opakovala koho pánbůh miluje, toho křížem navštěvuje. To znamená čím víc utrpení v životě, tím lepší po smrti. Takže asi tak. Zemřela docela mladá kolem padesáti ani už nevím na co, ale bylo to právě, že něco zanedbala, jelikož to nechala pánubohu. 🙄 🙄 ale to je asi extrém.

inkinka
15. okt 2010

@radulinka00 ako vravis, nazor tvojej tety je extremny...ine je chorobu trpezlivo znasat a liecit sa a ine je nechat tomu volny priebeh 😕 Mam znamu, ma nieco cez tridsat, kazde 3 tyzdne chemoterapia a v prestavkach, ked sa trochu pozviecha sa venuje charite, je v jednej krestanskej komunite. Takyto sposob nesenia kriza je urcite zmysluplnejsi 🙂 ale kazdy vnima inac, mozno teta uz len nevladala bojovat ☹

kubaka
15. okt 2010

tak to já jsem zcela přízemní člověk - nečekám co mě krásného čeká po smrti, chci to mít teď a tady. 😀 😝 😅 Dobrovolně netrpím, pokud mohu proti tomu něco učiniti 😎 😎 😎
To mi připomíná zprávy zdravotníků, kteří stážovali u svaté Matky Terezy v Bogotě, něco se objevilo v časopisech, protože do svatých se nekope 😒 : zdravotníci, byli zděšení úrovní a způsobem přístupu - ne, že by Tereza neměla peníze na léky a moderní léčbu, topili se v penězích, dary chodily z celého světa - ona dítěti s bolestmi a záněty odmítla dávat léky a antibiotika s tím, že když trpí, Bůh ho líbá. Ta dotyčná sestřička slyšela, jak chlapec křičel, že už nechce, aby ho Bůh líbal. Je toho víc,...Tohle je ta svatá péče...

jurij
15. okt 2010

@filipal
ahoj dakujem za opytanie, no zajtra to bude stvrty den co som zacal brat ad.....neboj nevzdam to urcite...uz sa potrebujem citit lepsie ......tak dufam ze to pomoze...

jurij
15. okt 2010

@yossariana
dakujem.... 🙂

filipal
16. okt 2010

@kubaka
och Kubaka, ak je to pravda, tak to je strasne!!!! 🙄 🙄 🙄
inac obdivujem ta, ako sa dokazes na verejnom fore odhalit. teraz myslim na tvoj prispevok vcera poobede.
tvoje uvazovanie je mi velmi blizke.

kubaka
16. okt 2010

@filipal odhalit? Ale nééé... To je normální esej, 😉 nic, co bych nenapsala do článku. Vlastní postoj kombinovaný s obecnými poznatky a pozorováními ... dedukce nahlas. To není nic tak osobního - psala jsem 15 let, to je pak normální, že stojíš sám za sebe a nosíš kůži na trh. Možná jen to chce odvahu napsat něco, co se nerado slyší - to mi taky problém nikdy nedělalo a vlastně nedělá. 😀 😠 Proto jsem tady v některých tématech kládou v oku a reagují na mě jako krocani na ruský prapor.

kubaka
16. okt 2010

@radulinka00 Jo, ještě je otázka, proč máš tolik potřebu hodnotit to, co se sebou tchýně udělala? proč tě to dráždí či pobuřuje, že začala brát AD - pokud jí je lékař dal, asi sám usoudil, že je to vhodné. Proč se soustředíš na druhé, jejichž jednání tě nijak neomezuje, ani nezasahuje do tvého života a osobní svobody? Neřeš tchýni, řeš manžela - maximálně. Nemusíš mít na její braní AD žádný názor, nijak se to tebe netýká. Jestli chápeš, co chci říct.
😉

lubka888
16. okt 2010

Cauko, chcem sa opytat, mam od utorka zvysenu davku seroxatu z 20mg na 30 mg, a stale sa nejako necitim dobre. Uz mi bolo uplne super, kym neprisiel stres, a stav sa mi zhorsil a na zaklade toho mi dr zysila tu davku. Chcem sa opytat ,ci to zase bude trvat asi dva tyzdne ako na zaciatku , kym zacali ucinkovat AD? Som v liecbe uz treti mesiac. Ja som myslela, ze ked mi to zvysi, tak budem zasa v ok. Dakujem za odpovede a nazory 🙂

filipal
16. okt 2010

@lubka888
Lubka, nie nie.....bude ti lepsie uz o par dni. ak nie bude potrebna zmena AD.
ale nepredbiehajme. skus sa rozptylit. urobte si nejaky vylet, alebo rob nieco, co robis rada.
drz sa! 😵

lubka888
16. okt 2010

@filipal Myslis, ze by bola potrebna zmena, ked mi uz bolo po nich tak dobre? Dnes mame skolu, ale odisla som , som taka cela znechutena. ☹ Poobede uz to byva lepsie, ale neviem co sa to deje, ked uz bolo tak fajn!?! ☹

filipal
16. okt 2010

@lubka888
nie nemyslim....to len keby sa ti do tyzdna nezlepsilo, musis ist k lekarovi.

lubka888
16. okt 2010

Kto mate skusenosti so zvysovanim seroxatu?

redulka
16. okt 2010

Zdravím, po delší pauze všechny. 🙂 a přeji hezký, i když podzimní víkend. Já nejsem dobrá, mám mnoho fyzických potíží, psychických, částečně tlumených léky, taky osobních a ty bolí nejvíce. Rodina, děti, bydlení, přítel, ČID.ˇTed jsem byla zase jen pro repect, jezdím za mudr 120 km. Nemužu nic, promě Coaxilu -nejvyšší dávku-6 tbl denně a Rivotilu 3x2mg . Rivotril mi asi pomáhá, ale zároven uvonuje svaly a já už měla i uraz a tak se bojím chodit. Ted jsem absolvovala RHB, ale čím víc se snažím chodit, tím horší jsou moje záda, kyšle, kolena. Je to začarovanej kruh. Je to vše ještě po té operaci kotníku, co jsem taky záhadně upadla a vše dokola. Mám tvalé následky. Čtu ruzné přízpěvky o BZD a vím, že se ho asi nikdy nezbavím. To mi říká i muj mujdr. jenže já oprandu nemužu žádné AD, ani AP. Neurol a Lexaurin, to mi nepomáhalo, jen ten Rivotril. Často se mi chce brečet , nemužu se hnot z místa. Navíc jsem doma, v ČID a do práce, přesto, že bych chtěla a i peníze chyběj, nejsem schopna jít. Mám to i od psychiatra. Navíc, ted mám strach ze zimy, sluníško mi alespon trochu pomáhá. Jenom jím, přibírám na váze, jsem z toho neštastná, ale sport mužu jen plavat. Léky se u nás strašně zdražily, takže já už platím za recept s doplatky a poplatkem za recept skoro 1000,-Kč. A to ještě si nejsem jista, jetli Coaxil vubec pomáhá, jestli by nestačil jen ten Rivotril, když už ho musím. 😉

lubka888
16. okt 2010

Tusim ste vsetky off ☹

vsilvia
16. okt 2010

@lubka888 na jesen zvykne byt zhorsenie nalad a tak sa zvysuju davky AD, aj v ambulanciach je viac pacientov ako v lete, ja sa tiez citim horsie, zvysila som si mnozstvo lieku cipralex, ale so seroxatom skusenosti nemam 😒 drz sa

lubka888
16. okt 2010

@vsilvia dakujem, tak si asi mozem dat xanax ☹

camilla_1
16. okt 2010

drzim vam palce
tiez sa liecim na uzkostne poruchy,povedala by som uz uz aj koncim liecbu....po 5 rokoch ... ak mozem poradim mam toho dost za sebou

lubka888
16. okt 2010

@filipal Tak idem sa rozptylit, idem piect dcere orechovu tortu s jahodami, mala 14 rokov, tak dufam, ze sa mi podari. Zajtra mame oslavu. 🙂

radulinka00
16. okt 2010

@kubaka Myslíš, že tchyně mě nepřímo neovlivňuje? Moji rodinu, manžela? Já si myslím, že docela dost.Ale kvůli tomu jsem to nepsala. Jenom mě opravdu udivil způsob jakým si nasadila ad. K doktorce vůbec nešla. Prostě den po smrti manžela, aniž by měla nějaké jiné příznaky deprese než velký smutek jí její kamarádka zdravotní sestra přivezla od obvoďačky Zoloft 😕 Můj názor je , že ad se mají dávat až na depresi nebo nějakou úzkostnou poruchu a ne preventivně.Každopádně by měl lékař pacienta nejdříve vyšetřit, protože jsou to léky a ne nějaký potravinový doplněk . Jinak je to samozřejmě její věc a já jí moc přeju ,aby se z toho co nejdřív dostala, protože její nálala a rozpoložení ovlivňuje nás všechny, hlavně manžela.

camilla_1
16. okt 2010

ziadna mamka s AD?

kubaka
16. okt 2010

@radulinka00 tak to neudělala moc zodpovědně, ale její blbost a její volba - pokud jí ale bude velmi rychle dobře, tak vás to může ovlivnit akorát tak pozitivně - možná si z ní manžel vezme příklad. 🙂 Ovšem zda užívá či neužívá AD tobě může být úplně fuk. 😉

kubaka
16. okt 2010

@camilla_1 ahoj 🙂 Všechny jsme tu mamky s AD 🙂 Akorát jurij je teda mladý muž s AD 😅

redulka
16. okt 2010

@camilla Ahojky. prosím, co pomohlo tobě? Já nesnáším ale žádná AD, takže těžká rada, ale budu ráda, když napíšeš, jak jsi nakonec vyhrála ty. Jen já už nejsem mamina, od malého dítěte. Léčím se asi 7-8 let, chvílemi uspěšně, chvilemi bez uspěchu. ☹

janulkama
16. okt 2010

baby môže pri PP tak strašne bolieť srdce,teda pri srdci??Strašne ma celý deň pichá ☹ ☹ ☹

camilla_1
16. okt 2010

@kubaka
tak ak su tu vsetko mamky s AD,ako ste zvladli porod? dost sa bojim ze pocas porodu sa dostavy zachvat...

filipal
16. okt 2010

@janulkama to moze byt z chrbtice. je to dost pravdepodobne. aj moja mama mala podobne problemy a sam kardiolog potvrdil, ze pichanie pri srdci vacsinou signalizuje nejake natiahnutie v chrbtici...nerobila si nieco nezvycajne? alebo ta neofuklo?

@camilla_1 viac mamiciek sem prispieva, ktore rodili pri liecbe depresie....ale neviem ci sa teraz ukazu....
objavuju sa len raz za cas. my ostatne mamy, uz mame daleko od porodu.... 😉