Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

clare1
19. dec 2010

@bobom myslim, ze aj ta chrbtica je v tom, ramena ozaj tak ako ked je chripka, alventu beriem, predtym som mala2 mesiace eliceu najnizsiu davku a to bolo malo, alventu mam vyssiu aj mi lepsie zabera a beriem ju 3 tyzdne a je mi dobre az na tie rana, vlastne celkovo AD beriem odzaciatku oktobra

radulinka00
19. dec 2010

@bobom Ahojky, no byli jsme, ale jenom chvilku, protože dcerka začala opět kašlat, tak jsem ji z mm poslala domů a ještě jsem šla chvíli po obchodech.
Já ani pořádně nevím co mám, mně to dr nikdy přímo neřekla 😅 ale asi úzkostně depresivní poruchu, když ono se to tak prolíná deprese, úzkosti, PP.Beru escitalopram 15mg a mirtazapinum 15mg na noc.pa

bobom
19. dec 2010

@clare1 a aku davku Alventy si brala na začiatku a teraz po zvyšeni?

janulkama
19. dec 2010

ahojte dievčatá...prajem pekný večer 🙂
Včera ja dnes som mala toho dosť,dnes sme boli u svokrovcov gratulovať,aj som si oddýchla,aj nie...ale MM ma tak zguľoval,na lopatu naberal sneh a hádzal na mňa...no hotovo,taká uvoľnená a bezstarostná som už dlho dlho nebola 🙂
Celkom mi je ok,ale zajtra je ten pohreb a ja som z toho akosi mimo...ujo je na liekoch,teta má stres ako to zvládne,potajomky mu každé ráno dáva lexaurin 😒 ...ja nejdem,budem mať deti,ostatní idú na pohreb tak ja ostávam doma pri deťoch.Aj mi to vyhovuje...

Ale asi si aj ja niečo šľahnem 😀 Už sa nad tou mojou hlavou musím niekedy smiať...
Inak dnes po návrate z Kútov sme šli natankovať a čo sme nestretli-Coca Cola kamión,tak krásne hral a v tej tme svietil,no aj keď to nieje k tejto téme,musím sa s Vami o to podeliť

bobom
19. dec 2010

@janulkama no vidiš a ty si mala spievat:vanoce sou tady,vanoce sou tady coca colu si vychutnej🙂

lucinka0921
19. dec 2010

Ahojte kocky 🙂 Aj ja sa vam idem pochvalit.Dnes som bola zase u sestry na navsetve,lebo zajtra odchadzaju na svitky do Anglicka,tak som si bola po darcek a rozlucit,ale to nie je ta novinka 🙂 Ked sme sa vracali domov,tak sme zasli dobchodu na chlebik a sla som aj ja 😀 Som na seba hrda,uz tak davno som nebola v obchode,hoci to bol malicky obchodik,do väcsieho neviem ci by som sla,ale aj tak je to velky pokrok 😀 A ked sme sli,tak som si obzerala nase mesto,ze ci sa zmenilo nieco,no vsetko po starom 😀 Ale aj tak,lebo predtym ked som sla,tak som bud telefonovala alebo robila nieco ine,len aby som nevnimala cestu autom.Som velmi stastna 😀
@janulkama Janka,ta gulovacka je skvely napad,ja som sa pred par dnami sankovala,to bola zabava a taky reset 😀

janulkama
19. dec 2010

@bobom to hralo z toho kamiónu 🙂
@lucinka0921 tak to je super,že si to už zvládla,viem ťa pochopiť podla seba,aj ja som bola šťastná,keď som niekam šla a nebolo mi zle...len tak ďalej 🙂 🙂 🙂

lubka888
19. dec 2010

@janulkama cauko, bola si pozriet kamion? MM bol s malou pozriet. A ako zvladas predsvietocne dni? Pocula som , ze si zrusila sedenie. Koncis s tym? Ja momentalne ano, budem chodit zatial s dcerou, ale hned ma upozornila, ze este musim chodit, aby sa to zafixovalo.
Inak darceky uz mam vsetky nakupene, len este teraz vsetko pobalit. To je pre mna to najhorsie.
@lucinka0921 Gratulujem k uspechu, treba zacat pomaly. Stale lepsie maly krocik ako ziadny. Primomenula si mi moju dceru, ani ona nemoze ist do ziadnych obchodov. Naposledy bola v DMke, ale to bol asi jej najrychlejsi nakup. Mohla by si mi napisat ake pocity pri tom prezivas? Mozno by som vedela lepsie pochopit moju dceru.
@bobom vitam Ta na fore, zatial len citam, co som nestihala a prajem Ti hlavne skore uzdravenie.

bobom
19. dec 2010

@lubka888 dakujem......ty sa liečiš?alebo si už vyliečena?

janulkama
19. dec 2010

@lubka888 ahoj,nebola som pozrieť,stretli sme sa s tým kamionom náhodne na pumpe,tak sme si ho obhliadli a pofotili 😀
Sedenie som zrušila len v piatok,nemala som čas,ráno do práce a potom večierok a vrátila som sa o pol 8 večer domov.Neviem,zdalo sa mi,že je nahnevaná,ale neviem prečo,keď v utorok a štvrtok som bola.A aj tak jej vadilo,že idem teraz v stredu a potom až 27...ale ja proste nemám čas len na jej sedenia,ona to nevie,alebo nechce pochopiť...neviem..
Inak ako? 🙂

lubka888
19. dec 2010

@bobom ja sa liecim, ale uz mi je fajn. Ja som zacala v auguste, lieky este beriem , seroxat a diagnostikovali mi uzkost. Len dcerke teraz diagnostikovali OCD, ma len 14 a to sa nikto nikdy na nic neliecil. Teda teraz okrem mna. Tak mame starosti s nou. Uz mesiac nechodi do skolya ani tam nechce ist. Chodi na osemrocne gymn. a to sa ucila doteraz na same jednotky. Uplne sa nam otocil zivot, ale bojujeme. Zatial berie mesiac lieky, uvidime, kedy bude nejaka odozva. Zatial nic moc. A ty ako sa citis?

lubka888
19. dec 2010

@janulkama Ale myslim, ze nahnevana nieje, ale vies isty prijem je isty prijem. Dcera ide teraz aj v pondelok aj v utorok aj v stredu.
Ja uz idem zajtra do prace, ale medzi sviatkami by som mala mat dovolenku. Dnes som este dokupila nejake darceky a uz len kapra a nejake potraviny a bude. Ty uz mas zabalene? A co ta masaz pre muza, objednala si mu ju?

bobom
19. dec 2010

@lubka888 no ja mam stale motaky hlavy....a ako dlho tebe trvalo ked ti zabrali lieky?

lucinka0921
19. dec 2010

@janulkama nokonecne sa citim stastna a polna zivota 😀 vsak uz bolo aj na case 🙂
@lubka888 Ahoj.Ano je lepsie maly krocik ako ziadny a velmi to povzbudzuje a pohana dopredu... A co je tvojej dcerke ak sa mozem opytat?Ja mam agorafobiu,tak preto ja sa bojim chodit do obchodov alebo niekde kde je vela ludi.... Mne sa uz raz stalo este na zaciatku,ked som nevedela,ze mi nieco je,bola som v Bille a tam mi prislo zle,myslela som,ze odpadne,pred ocami sa mi zahmlelo ani neviem ako som z obchodu vybehla,no v aute som to rozdychala... No ja som teraz uz celkom v pohode,kedze som bola aj v obchode,uz davno mi nebolo zle,tak pomalicky skusam... Ale predtym ja som mala neopodstatneny strach a ani neviem poriadne z coho,alebo teda v tej chvili som to netusila,z odstupom casu a pochopenia,a samozrejme s pomocou AD mi pomalicky bolo stale lepsie a lepsie.V takej chvili moja hlava bola uplne mimo a nevedela som to ovladat ako keby moje vedomie nebolo kompatibilne s mojim podvedomim.Ja som sa snazila si nahovorit,ze sa citim skvele,ze sa nicoho nebojim,ale nepomahalo.Az casom... V takej chvili ako keby som ani ziadne myslienky nemala,teda okrem toho co som sa snazila si nahovorit,ze mi je dobre.A bola som ako kedy,niekedy roztrzita,inokedy som ostala stat a som sa nemohla pohnut,hrca v hrdle,samozrejme uzkost ku tomu bola.Potom som do bchodu vobec nechodila,teraz som bola po 2 a pol roku... Len musis byt trpezliva,ona to zvladne tak ako ja.Sice to trosku trva,ale zvladne to.No neboj sa toho,ona urcite nie az za tak dlho,ja som mala zleho psychiatra,mala som nizku davku,ale odkedy som zmenila psych. je tomu skoro 2 mesiace a citim sa skvele,odvtedy som bola uz 2 krat mimo domu,teda na navsteve a dnes uz aj v obchode.Len musis byt trpezliva a byt jej oporou,ja s mamou chodim vsade,lebo jej najviac verim,ze ak nieco,tak ona mi pomoze.Snazili sa na mna tlacit,ale to nebola spravna cesta,ale stale ma podporovali... A tvoja dcera ake lieky berie a aku davku?Chodi aj na nejake sedenia?A ja som zacila tak,lebo ja som par mesiacov iba doma bola,tak stale trosku dalej a dalej.Kazdy den som sa snazila,aj ked to neslo,nevadilo to,vedela som,ze nabuduce to zvladnem.No ja som dostala aj psa ten mi velmi pomohol,lebo s nim treba chodit von,aj psych. mi povedlala,ze to bolo spravne,lebo to velmi pomaha... A snazila som sa mysliet pozitivne,precitala som aj dost knih na pozitivne myslenie,to je tiez velmi dobre,mne najviac pomohla kniha Miluj svoj zivot.A teraz stale myslim uz len pozitivne,predstavujem si len prijemne veci,nech to skusi.Zaciatky boli tazke,ale pomaha to.Ja som si aj pred zrkadlom hovorila,ze som zdrava a stastne,ze zvladnem vsetko.A tak sa teraz aj citim.Ak budes mat este nejake otazky,kludne sa pytaj,odpoviem na vsetko.Dufam,ze ti to aspon trosku pomoze 🙂 A zelam tvojej dcerke nech sa cim skor z toho dostane,lebo viem,ze to nie je nic prijemne a aj tebe hlavne vela trpezlivosti a lasky,to jej velmi pomoze...

savanna
19. dec 2010

ahojte kocky

no ja som dnes mala taky den pod psa ... ze mam uplne nanic naladu 😒 Asi by som mala zaliezt do postele a zajtra zacat nanovo.
Bola som na tej skuske, zda sa mi, ze dopadla celkom dobre - ale mala som pred nou zase hrozne stresy, skoro vobec som v noci nespala, stale sa mi o tom zdalo, este aj dnes v noci. Tak som zostala taka sklamana, ze mi AD asi nezaberaju tak, ako som si myslela 😝 Navyse som dnes musela do prace a som uz zo vsetkeho nejaka unavena, ani na nakupy darcekov som nemala vobec cas, proste na nic 😝 Asi to budu nakupy na poslednu chvilu...

@janulkama Teeda, ta vasa psychologicka mi pripada nejaka divna .. najprv tvrdi, ze jej metody su 100% uspesne ( to skoro ako reklama v teleshoppingu), potom je nastvana, ked nemozes prist... no ja osobne uz zacinam byt maximalne skepticka voci tymto "psychologom". Ja som bola na sedeni zaciatkom decembra a dalsie sedenie ma byt az niekedy po polovici januara - jednoducho taka psychoterapia, ze vidime sa raz za pol roka alebo co. A najprv sa mi zdala moja psych. fajn, ale po niekolkych sedeniach som uplne zmenila nazor, robi veci, ktore su na hranici profesionality a povedala by som, ze aj zakladnej slusnosti - nebudem to radsej ani blizsie rozoberat.

@lubka888 ahoj, som rada, ze ta tu vidim opat po dlhsej dobe 😵 Chudatko tvoja dcera 😖 😖 Trosku mi to pripomina v niektorych veciach mna, hlavne ten strach z ludi a z preplnenych priestorov... u mna to AD zmiernili, takze uz je to lepsie. Co sa tyka tych obchodov, tak ja som prezivala take stavy, ze som stale mala pocit, ze tam nemam dostatok osobneho priestoru, neviem to lepsie popisat, a stale som mala pocit, ze sa zadusim. Je to taky reflex, ze clovek sa citi v ohrozeni a ma nutkanie z tej ohrozujucej situacie ujst. Mam to stale, aj ten strach z ludi, ale v miernejsej podobe.

lubka888
19. dec 2010

@bobom No mne zabrali lieky asi po 2 tyzdnoch, bolo mi fajn a asi po 2 mesiacoch sa mi stav zhorsil a dr.mi zvysila davku a teraz som uz ok. Ale kazdemu zaberu lieky inak, ja som mala stastie , ze som isla dr hned ako som citila , ze nieco nieje v poriadku. Moja dcera berie AD mesiac, a stale nic. Chce to trpezlivost a vysledok sa urcite dostavi. 🙂
@lucinka0921 Moja dcera ma OCD a k tomu asi aj nieco ine, lebo sa boji chodit , kde je vela ludi, ma stale vtierave myslienky a nevieme jej nikto vysvetlit, ze su to len hlupe myslienky a ze sa nic stane. Ma ludi rozdelenych na dobrych a zlych. Berie sertralin teraz 100mg a berie AD mesiac. Najprv zacala s 25mg a teraz druhy tyzden je na 100mg.
Je to strasne, ked ju vidim, ako stale vykrikuje nie nie a odhana tym myslienky. Mam este 6 rocnu prvacku a ta mi uz povedala, ze na vianoce si praje , aby bola jej sestra uz zdrava. Mame toho vsetci uz dost, pomaha aj moja mamina, teraz ide k nej a ja uz idem zajtra do prace. Je to hrozne, ale tesim sa , ze si oddychnem. Je to na psychiku strasne narocne. Chodi na sedenia psychologicke a na neurofeedback.
@savanna cauko, tak ako citam, vy mate uz skuskove, ze? Nam zacina v januari, tak vyzera to ,ze by som sa cez sviatky mala ucit. Ale neviem, ci budem schopna. Mame teraz starosti s dcerou. Tebe drzim palce a nech mas skusky co najskor za sebou.
A ako sa mas zdravotne? Nestiham vsetko citat, ...

bobom
19. dec 2010

@lubka888 tak to je pravda že každemu inak lieky zaberu niekomu hned a inemu neskor...ja som akosi ešte to štastie nemala a to som ich už par mala.A tvojej dcery je mi luto,ale je mlada a dostane sa z toho.A na aku davku i zvyšil?a teraz ešte berieš lieky či už nie?Držte sa doma

lubka888
19. dec 2010

@bobom Teraz beriem 30mg seroxat. Este to asi budem dost dlho brat. Uvidim, co povie dr. Zo zaciatku som nezvladala stresove situacie, preto mi zvysila. Ale teraz mame doma stresu az az a zvladam to a chodim este aj na neurofeedback a mne to osobne pomaha. Tam sa vyborne uvolnim a pridem na ine myslienky. Drz sa a pekny vecer, teda uz noc.

lucinka0921
19. dec 2010

@lubka888 aj ja beriem sertralin tiez 100mg.Brala som serlift 25 mg,ale ze je to to iste,ale ze ich vraj prestali vyrabat tak dr. mi dal sertralin actavis.A ked som zmenila dr,tak ona mi zvysila najprv na 50 a potom na 100mg a odkedy mam tu zvysenu davku tak sa citim velmi dobre.Ja som tiez mala tak ludi rozdelenych 🙂 to je normalne.A mozno sama nevie co sa to s nou deje.Ja som si precitala vela odbornych knih,aby som pochopila,ze mi vlastne je,ale aj fora,napr aj toto a to mi tiez velmi pomohlo sa s niekym porozpravat o tom a vela dievcat mi to poradilo a pomohli mi.Ak cita rada,nech si precita nejake knihy na pozitivne myslenie,aj ked ma len 14 rokov,nevadi.Mne velmi pomohli aj knihy Slepacia polievka pre dusu,lebo tak su tiez velmi dobre pribehy,aj ked ine choroby,ale ked sa niekto moze vyliecit z rakoviny,tak z nejakej psychickej rochuchy sa da tiez.Ja mam 23 a liecim sa od 20 rokov.Cize som mlada a mam cely zivot pred sebou a vela som toho premeskala,kedze som vobec nezila a teraz sa snazim to vsetko zmenit,lebo takto sa zit neda a ani nechcem.Ak by tvoja dcerka chcela s niekym o tom pokecat,teda myslim so mnou,kedze ja viem ako sa citi,tak nie je problem.Aj ked je v puberte a je to pre nu tazke mozno s niekym o tomto hovorit,ja som tiez na zaciatku nechcela,ale pochopila som,ze to nesmiem v sebe dusit,ale takyto ludia s podobnym trapenim ma pochopi a aj pomoze a poradi co robit... Ja som tiez mala stale zle myslienky a ja som ich este aj rozvyjala,no to som sa potom citila este horsie...Preto treba mysliet pozitivne,zo zaciatku mi to vobec neslo,ale stale som sa o to snazila a teraz je to samozrejmost.Predtym ked ma niekde volali aby som sla,hned som odmietla,no teraz aj ked na chvilku zavaham tak idem,lebo uz viem,ze sa mi nic zle nestane a ak nieco,tak stale mam pri sebe spitomin.Ale nikdy som ho nevzala aj ked som bola nesvoja.Ta robim aj dychove cvicenie 2 krat za den po 10 minut a pri tom sa dobre uvolnim... A ma nejake konicky?Ja som napriklad zacala malovat a to mi tiez pomahalo,ked som sa aspon takto zamestnala... Ale musi sa aj ona snazit a nepoddat sa tomu,aj ked je to tazke...Chapem ju,ale verim tomu,ze sa z toho dostane....A ta mladsia dcerka je zlata,ked si nieco take zela 🙂 Mne napriklad aj pomahalo to,ze moja sestra ma dcerku a mam to zhruba odkedy sa narodila,a snazila som sa byt stale s nou,lebo pri nej som sa citila celkom dobre,alebo som sa aspon o to snazila a teraz ma uz 3 roky a stale sa snazim byt s nou,lebo to je moje slniecko a naozaj mi velmi pomaha,pri nej sa citim uplne super... Ale nejaka zabavka by jej mozno pomohla.A nie je utiahnuta?Chce sa o tom rozpravat?

lubka888
19. dec 2010

@lucinka0921 Prave, ze sa velmi nechce o tom rozpravat, teraz je v kupelke, sprchuje sa a spieva si aby nevykrikovala. Ked je niekto u nas, tak je ticho a dokaze sa ovladat, ale potom to ide z nej vsetko von. Hraje scrable, to ju bavi, alebo lusti krizovky. Chodi u babky so psom von. Ale ked jej spomeniem skolu, tak uplne je hotova. Hovori, ze su tam zli ludia a ze sa tam boji ist. Je doma do 10.1. a to vobec netusim ako ju dostaneme do skoly. Vobec sa nechce ucit.
Si zlata, ze by si sa s nou porozpravala, ale nechce o tom velmi hovorit ani so mnou. Ked sa jej pytam, ake myslienky ma, povie mi len ze zle. Aeste do toho ta puberta, je fakt hrozne. Ale dam jej precitat tvoj clanok, som zvedava ako zareaguje.Dakujem za pomoc. Pa

lucinka0921
19. dec 2010

@lubka888 chajem ju,ani ja som o tom nechcela rozpravat a o mojich myslienku uz vobec nie... Ja som si niekedy aj predstavovala,ze si nieco urobim,ale ked som si to predstavovala do detailov,tak ma chytil strach a hned som to dmentovala.Ja sa bojim,ze sa mi nieco stane,ze odpadnem a nikto mi nepomoze,ze zomriem,alebo medzi ludmi,ze sa zblaznim.Nevies coho sa ona boji?Preto ja som si zacala citat rozne diskusie a knihy aby som pochopila co sa so mnou deje... Nikto nevie doteraz ake som mala myslienky,nerozpravala som o tom... A aj u nas ked bola navsteva,tak som sa drzala,nikto by nepovedal,ze mi nieco je,ale ked odisli,tak potom to na mna prisli,vsetky myslienky strach a uzkost... A ked sa boji do skoly,neublizil jej tam niekto?Alebo sa jej niekto nevysmieval alebo nieco?Lebo v skole je to normalne 😒 Ale to ti asi tiez nepovie a dusi to vsetko v sebe.A ma nejaku dobru kamaratku,ktora za nou chodi aby sa trosku odreagovala?Tak skus jej dat precitat a uvidis.Mozno by jej to pomohlo sa s niekym cudzim o tom porozpravat,nez s rodinou.Ani ja som o tom velmi s rodinou nerozpravala,lebo oni nevedia co to je,no ty si prezila podobne,tak vies pochopit a navyse je to tvoja dcerka,tak ta to velmi trapi.Ak budes este nieco potrebovat,kludne mi napis.Ahoj

filipal
20. dec 2010

ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
pisete vela a to je dobre. je to tiez vyborna terapia! 🙂
ano, v podstate som zdrava, ale kto to vlastne moze o sebe celkom urcite povedat? a hlavne o psychickom zdravi?
v poslednom obdobi som velmi nervozna....nemam trpezlivost, hned vyletim....takze budem musiet popracovat na tom.

@clare1 ty si sa pytala na tie gastanove: hladala som na googli, ale ziaden recept sa mi nepozdaval. vsade islo maslo, piskoty, rum....rumu je uz aj v samotnom pyre dost a maslo a piskoty mi ku gastanovemu pyre nepasuju.
vytvarujem len jednoduche gulky, alebo jazycky z rozmrazeneho pyre a polovicu namocim do cokolady, dam do kosickov a budu to take jednoduche jednohubky.
po ine roky som robievala aj marcipanove gulky, ale tento rok som ich nerobila, zdaju sa mi zrazu strasne sladke....

radulinka00
20. dec 2010

Ahoj děvčata,
já jsem dnes docela dobrá, byla jsem roznést po známých svícínky, tak jsem jeden zanesla i psychiatryčce, přece jenom jsem tam byla v poslední době často 😀 .Měla radost, řekla mi, že určitě to bude dobrý ať hlavně nevysazuju, že lidi jak se jim udělá dobře, že si začnou myslet, že už léky nepotřebují a vysadí je a pak se jim to vrátí.... 😕

@lubka888 Je to těžký s dětma, každou nemoc docela blbě snáším a s tímhle bych se asi taky těžko smiřovala, kor když člověk neví jak se to bude vyvíjet...nebo vám řekla dr. jaká je prognoza? Hlavně, že ty už jseš dobrá.

@filipal nervozní jsem taky, ale to jsem byla i předtím, tak si nemyslím, že najednou budu úplně pořád klidná. Bojím se, že až budu vysazovat, že se budu pořád pozorovat jestli se mi to nevrací... 😨

svija
20. dec 2010

Ahoj,
u mě taky cwlkwm pohoda. Malý spí, tak půjdu vytírat a zadělat na poslední druh cukroví. Samé zábavné věci 😀 . Dnes mi udělaly radost teploty nad nulou, pořádně jsme se dopoledne vyvětrali. Doufám, že trochu odtaje sníh, aby se dalo jezdit i s kočárekem, ne jenom se sáňkama.

@lucinka0921 - děláš pokroky a píšeš samý pozitivní zprávy, to je moc dobře 🙂

@lubka888 - mrzí mě, že se zatím stav dcery moc nelepší, myslela jsem na vás. Já strachem z lidí netrpím, tak neporadím. Já jsem teda měla akorát stavy, kdy mě napadaly různé nutkavé myšlenky, které mi "říkaly", co mám těm liděm, které potkávám udělat. Bylo to ve stylu: "seber té babičce hůlku", "ukradni mu tašku" a další kraviny. Bylo to, jako by mi to někdo říkal, ale byly to jen mé vlastní myšlenky. To se mi srovnalo po nasazení medikace.

@savanna - super, že máš zkoušku úspěšně za sebou. A nervózní stavy před zkouškou jsem mívala taky, vždycky jsem měla průjem, špatně jsem spala a bolely mě záda. Párkrát jsem na té zkoušce strachy nemohla skoro mluvit, to se mi sice stalo jenom dvakrát, ale bylo to nepříjemný.

svija
20. dec 2010

@radulinka00 - tak snad měla mudra pravdu a ty se už budeš cítit jenom v pohodě. Vůbec by bylo fajn, kdyby se už všichni tady z diskuze cítili O.K., pak bysme diskuzi přejmenovaly a řešily úplně jiné starosti 😀 . Jak to vlastně teďko máš s tím spaním. Usínáš dobře, nebo bez léků to prostě nejde?

radulinka00
20. dec 2010

@svija snad, ale myslím, že ona taky neví, že mě jen tak chtěla potěšit. Se spaním beru 15 mirt. a s tím se spí v pohodě. dr. říkala, a´t ho nějaký čas zase užívám, abych si jakoby zvykla spát a pak zase zkoušet snižovat. A ty?

filipal
20. dec 2010

@svija ked spominas to spanie...tak mne sa veru po vysadeni zhorsila kvalita spanku. vecer zaspim, ale prebudzam sa nadranom a riesim mentalne vsetky problemy....aj ked to ranne prebudzanie nie je az take caste ako pred AD.
z toho usudzujem, ze pokial beriete AD mali by ste mat zvladnuty spanok. na to sa ma lekarka pri kazdej kontrole pytala.

svija
20. dec 2010

@filipal- mě se taky pokaždé doktor ptá na to, jak spím. Vždycky mi říká, že spánek a jídlo, to je základ, aby lidi dobře spali a chutnalo jim. Protože, když se něco po...., tak se to na těch dvou věcem okamžitě projeví.

@radulinka00 - já se mám celkem dobře, jsou dny kdy super, připadám si, že bych ani žádné léky brát nemusela. Pak jsou ale jiné dny, kdy mi přijde, že mě pořád napadají samé kraviny, a mám pocit, že se z těch svých nutkavých nápadů už nikdy nevyhrabu a budu muset brát léky do konce života. Takže, když to zprůměruju, tak se mám celkem dobře 😀 .

filipal
20. dec 2010

@svija takze taky nevyrovnany stav....kolisanie nalad....
je to neprijemne, ale da sa to zvladnut sebadisciplinou. poznam to, tiez sa citievam podobne.
teraz je vela mojich znamych na tom horsie, Vianoce su naozaj zatazove ....
aj na vztahy. clenovia rodiny su zrazu stale spolu a zistuju ako si lezu na nervy! 😝 😅
alebo pocituju rozpory v tom ake maju tuzby, predstavy a aka je skutocnost.
my vacsinou Vianoce zvladame, ale na Silvestra uz vacsinou vybuchnem.
och, ten den nemam rada! vsetci sa na povel veselia.....

bobom
20. dec 2010

ahojte babule,tak ja mam hrozny dnes den:(taku uzkost,slabost celeho tela,unava a depku som dostala až ma chut do všetko prešla.Neviete čim to može byt?može to byt aj z toho že som zvyšila davku z 10 na 15 mg už 4 den?a sa mi uzkosti zvyšili?kedy už zaberie vyššia davka?poradi mi niekto?
Mam starch že sa zblaznim.