Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janulkama
21. dec 2010

Dobré ránko,tak som si ho včera dala,spala som ako zabitá,ani neviem,kedy bol malý v noci cikať 😀
Dnes pôjdem k mojej dr.,uvidím,čo mi na to povie,snáď bude rozprávať tak,že ma to povzbudí 😒 Premýšľam,že by som si dávku cipr. rozdelila do dvoch denných dávok,preto idem k nej,snáď nebude mať dovču.
Dnes idem aj k tej psychologičke,dúfam,že nebude mať zasa nejaký predslov k mojmu stavu,dnes tam mám desiate sedenie.Stále vravela,že je to málo,že musím ich mať aspoň 10,aby sa polepšilo.
Inak možno som to mala z toho pohrebu,aj keď ja som na ňom nebola,určite by som to tam nezvládla,ale všetci boli a ja som bola pri deťoch...už len ten pocit,že sa to deje mi to asi spôsobilo ten včerajší stav a len dúfam,že to bude teraz lepšie a lepšie...len sa modlím,aby mi zasa niečo podobné nevošlo teraz do cesty,nech mám už len kľud. 😒

@lubka888
@svija
ďakujem za odpovede,akurát včera ako na potvoru tu nikto nebol a ja som to tak potrebovala ☹
Ale ani ja nesedím stále pri PC,či tu niekto píše,takže tak 😉
Pekný deň Vám prajem všetkým...

radulinka00
21. dec 2010

@kubaka
ahoj, no to je sice pěkný, ale stejně bych byla klidnější, kdyby prognoza tadytěch poruch byla nějak jasně daná.Vím, že to není možné. 🙂

@filipal ahojky, ty knížky nebyly jediný dárek, už jsme toho měli nakoupeno docela dost, ale já si prostě bez knížek Vánoce neumím představit a u nás stojí pěkná dětská knížka okolo 200kč, takže se vztekal.Ale copak já za to můžu, že je to tak drahé? 😀

@bobom Ahoj, chtěla jsem tě opravit nebereš to "už", ale "teprve" 5 týdnů. někdo zlepšení pociťuje až za 2 měsíce a musíš mít pro tebe optimální dávku a i potom jsou výkyvy. 😝 😝 😝 😝 bu´d trvělivá, určitě se to zlepší, máš dobrý lék a dej tomu čas, kdyžtak si dej něco na uklidnění třeba půlku lexaurinu. Vím, že je to těžké, ale jseš pořád ještě na začátku. Neříkej si, že ti léky nepomůžou, nebo že za to nestojíš, to jsou nesmysly.Určitě vyhledej psychologa. Ty léky ti udělají dobrou chemii v mozku, ale největší kus práce musíš udělat ty. Mně psycholog strašně pomohl.

@janulkama Ahoj, je to dneska lepší? Neměla jsi nějaký stres, ten pohřeb, nedělo se něco?

janulkama
21. dec 2010

@radulinka00 ahoj,najprv za tie knihy,aj ja si strašne prajem na vianoce knihu,MM mi ich kupuje každé vianoce tak dúfam,že aj tento rok dostanem 🙂
No ten stres aj bol,nebola to priamo z mojej rodiny ale z bratrancovej...poznala som tú pani a tak,s bratrancom a jeho rodinou mám super vzťah,bývajú kde ja,takže sa stále navštevujeme a pomáhame keď treba.Bola som u nich v sobotu,nechcela som sa im vyhýbať,ale tak ako to ujo prežíva,bola to jeho mama,tak to ma dostalo.Musí brať lexaurin,inak by to asi ani nezvládol.Strašne ma to za nich mrzí,vidím,že sa trápia ,hlavne takto pred sviatkami keď sa niečo také stane je smutné.Ale už je po,tak snáď to bude lepšie.Dnes je to zatial celkom ok,ale to je len ráno,tak uvidím.

radulinka00
21. dec 2010

@janulkama
@janulkama To mě mrzí 😔 , taky máme smutek v rodině, MM otec, ale už je to lepší, snažím se na to moc nemyslet, říkat si, že je to koloběh života 😔 zjistila jsem, že na můj stav má teď vliv spoustu věcí, jak už jsem psala. Dr. říkala, že třeba ten PMS může s námi udělat přímo divy. Já beru 15 zase dohromady ráno, tak pak písni co ti dr. poradila.pa

clare1
21. dec 2010

ahojte kocky, ja som vcera bola u psychiatr. na kontrole, pochvalila som sa ako mi je krasne a stastne a asi to aj videla na mne, venovala mojej tvari a ociam dlhsi okamih pohladu ako zvycajne a ja som sama citila, ze to co mam vo vnutri a ako sa citim je aj na mne vidiet... 🙂 , a bola spokojna a sama sebe pochvalovala, aku dobru davku mi namiesala..., ked som vsak povedala, ze alventa mi sposobuje zle vyprazdnovanie, zahriakla ma, ze to urcite nie je pravda... 😎 , no nechcela som vidiet ako by hysacila, keby som sa jej priznala, ze tu Zyprexu som ani neskusila, je to antipsych., a ked som odchadzala, napisala mi novy recept a AD nezmenila Zypraxu mi zvysila z 1/2 na celu tabletu... 😎 😎 😎 , pochopite to niektora?, preco, ved tak v pohode ma este nevidela...a napisala aj pozitivnu spravu obvodacke, asi si myslela, ze to mi ta Zyprexa tak zabrala a preto zvysila a ja som ju ani neokusila...

zastavila som sa v druhej ambul. psychiat. a ta mi povedala, ze ma toho vela, aby som sa spytala inde...je to normalne babenky, no co ti ludia saleju, co im ta psychika zlyhava, vsetky ambulancie su plne 😀 😀 😀 ...nechcem zostat u tejto...a este som volala telefonicky a tam mi povedala, ze len na objednavku a to by bolo drahe...

a aj ked som mala vcera super den...asi som sa u nej rozladila, lebo vecer mi volala kamoska, ze ako sa mam a ja sama som to vobec NECAKALA a predstavte si rozplakala som sa, prekvapilo ma to...

paci sa mi ako to napisala kubaka a prirovnala to k tej vyrobe keramiky, ja nikdy neviem odhadnut az ako dobre mi je a co zvladnem a co ma rozladi, v danom momente, ci buden pekny hrncek podla ocakavanej predlohy alebo sa v konkretnej danej situacii zmenim a prekvapim samu seba... a zostane iba ,,nepodarok,, 😝

radulinka00
21. dec 2010

@clare1 Ahoj, je dobře, že ti je už fajn, ale asi bych nelhala dr, že něco beru a přitom to nebrala. Je to tvoje věc, že něco nechceš brát, vždyť ti může napsat něco jiného. Proč ti pořád cpe něco na noc, když spíš dobře? 😕 😕 😕

bobom
21. dec 2010

@clare1 a na čo su tie anti psychotika?

bobom
21. dec 2010

@radulinka00 a je to vobec možne ža ked som zvyšila davku tak mam velke uzkosti a depky?

bobom
21. dec 2010

@janulkama nič si nerob z toho frontina niekto ho brat musi a čo spravi...ked ho berieš len sem tam tak je to OK.Ja si ho tiež musim davat.

clare1
21. dec 2010

@bobom ja ani neviem, ale ked som si precitala pribal. letak, tak ma to odradilo a necitila som, ze by som take nieco potrebovala..., ale svija ti to tu tusim uz aj filipal pisali ako a na su

bobom
21. dec 2010

@clare1 no pisali ale akosi stale tomu nechapem lebo ja som kukala na nete a pišu že je to uplne na niečo ine.
Inak aj ty si sa citila hrozne ked si zvyšila davku alventy?mala si taky nepokoj,slabost tela a najme velku
uzkost a depresiu?

clare1
21. dec 2010

@bobom vydrz, je to mozne, precitaj si pribal.letaky zo svojich AD, urcite tam mas pisane, ze pri zaciatku uzivania a myslim aj zmene davky to organizmus citi negativne a musi si zvyknut, problrmat. su prve 2-3 tzydne, vydrzali sme to tu kazda, vydrz tu zvysenu davku, ja som sa trapila, tiez so slabsimi AD 2 mesiace a aj potom po zvyseni zase 1,5 tyzdna a je mi huraaa, a predstav si ako som pisala, ze mi Alventa sposobuje zacpu a nafukovanie, aj to zazrakom preslo, asi si telo zvyklo a uz 3 dni som si nedala ani vlocky ani nic proti zacpe a je to super, telo potrebuje cas a este ja som mala problem, ze som skoro nic okrem keksikov a cokoladiek nejadla, nic mi ine nechutilo a za sladkostami som sa az triasla, asi to moje nervy potrebovali a zrazu si uvedomujem, ze som uz sladkosti vylucila a nemam ani na ne chut a to prave vypekam..., neboj vsetko sa to upravi, a ak nie su ine AD a ine, vyssie davky, alventu si uz brala?, ja som tu tiez kocky takto vyzivala ako mi je , ako sa pcham sladkostami, ako ma boli svalstvo, myslela som, ze mam asi nejaku inu chorobu, ale je to ozaj iba psychika a ver AD tomu pomozu ale chce to cas...

clare1
21. dec 2010

@radulinka00 mas uplnu pravdu, tiez by som brala dobry vztah a doveru u dr. ale jednoducho sa to neda a som PN, citim, ze musim zatial tolerovat, ak mi nieco predpise, ona neuznava tak ako vy niektore tu pisete, ze nesedia mi tie AD, dala som si ich vymenit, alebo poziadala som o zvysenie alebo znizenie davky..., to si jednoducho nemozem dovolit, a ak som to skusila neakceptuje to, jedna so mnou ako by som si to vymyslala a vyzera to ze spekulujem a nechcem nastupit do prace ale uz aj na tu pracu sa pozeram z ineho uhla aj na tie problemy tam, ale este sa necitim stabilizovana a nechcem tam nieco pokazit, stojim o tu pracu a chcem sa vratit a hlavne to chcem zvladnut, byt si sebou istejsia a viac si verit a budem sa tesit...

radulinka00
21. dec 2010

@bobom může to být, jak psala clare, kdybys už brala dýl třeba 3měsíce, tak zlepšení pocítíš po pár dnech, ale ty jsi brala jenom měsíc, takže to může trvat 2-3 týdny a pokud jsi citlivá na léky, tak zase to zhoršení může být. vydrž.

@clare1 to ti schvaluju, není kam spěchat, ale to že nemáš k ní důvěru je blbé asi bych si pomalinku hledala někoho jiného. Není to vždycky jednoduché někoho najít, neb ti dobří mívají většinou stopstav. 😝

bobom
21. dec 2010

@clare1 no v letačiku pribalovom je pisane že ked začnem brat tak sa možu zvyšit aj nežiaduce učinky.No neviem či to plati aj pri zvyšovani davky,lebo to tam nepišu.Alventu som nebrala.A ty ju ako dlho berieš?si už pisala len som akosi pozabudla.

bobom
21. dec 2010

@radulinka00 ty čo berieš večer to AD to je to antipsychotikum?

radulinka00
21. dec 2010

@bobom 😀 😀 dobrý, večer beru ad mirtazapin není to antipsychotikum. Beru 2 druhy ad jedno ráno Cipralex a druhé tlumící na noc Mirtazapin, protože jsem trpěla nespavostí. To mi bohatě stačí. 🙂 ty spíš dobře?

bobom
21. dec 2010

@radulinka00 ja spim ako kedy.Niekedy tiež nemožem.A neskušala si aj bez toho spat?Inak može sa pri AD brat paralen a ibalgin,že?

radulinka00
21. dec 2010

@bobom zkoušela, ale zatím to nešlo a já se potřebuju vyspat, mám ale od dr. povoleno, že můžu Mirt. snižovat i vysadit, chystám se na to po Vánocích 😉
Ty léky můžeš.

bobom
21. dec 2010

@radulinka00 a tebe ako dlho trvalo kym zabrali lieky?tiež mesiace?i ked viem že sem tam sa človeku ešte prihorši

clare1
21. dec 2010

@bobom alventu beriem 3 tyzdne, z toho prvy tyzden 75mg, to mi nebolo zle lebo som len nahradila slabe AD elicei za slabe AD alventy, ale potom som zdvihla davku alventy na 150mg a to uz organiz. citil a bolo mi zle ako ked som uplne na zaciatku zacinala s tou slabou eliceou, ale kedze som uz AD brala vlastne 2 msiace tak pozvyseni asi vyse tyzdna nastal obrat a bolo mi zo dna na den lepsie, prajem z celeho srdca aj tebe aby tak uz konecne bolo...

bobom
21. dec 2010

@clare1 joj moja dakujem ti pekne že mi to želaš potešilo ma to.

clare1
21. dec 2010

@bobom aj mna to potesi a daj vediet ked to pojde k lepsiemu, ver tomu moja

bobom
21. dec 2010

@clare1 ok dam,no zatial nič sa nedeje...doposial som sa liečila nizkymi davkami ako andy pisala,a odvtedy som prestala verit liekom že pomahaju kedže rok som ich brala a bez vysledku:(

radulinka00
21. dec 2010

@bobom ahoj, asi to nemůžeš úplně porovnávat, protože já mám dvoje a tam se to nějak násobí či co, asi ale i ty vedlejšáky 😖 Ten mirt. na spaní zabírá hned, do týdne jsem spala, pak jsem dostala escit. a vím, že tak týden se mi zhoršily jakoby úzkosti, ale potom vymizely a asi do 14ti dnů. Další příznaky deprese mizely průběžně během 2 měsíců,ale měla jsem už pár výkyvů, kdy jsem měla pocit, že mi ty léky vůbec nezabírají a že se mi to vrací. Vždycky to trvalo pár dní.
To se léčíš rok pořád u stejné dr.? Proč jsi nešla jinam , když ti nebyla za rok schopna pomoct? Na psychoterapii chodíš?

radulinka00
21. dec 2010

@bobom ahoj, asi to nemůžeš úplně porovnávat, protože já mám dvoje a tam se to nějak násobí či co, asi ale i ty vedlejšáky 😖 Ten mirt. na spaní zabírá hned, do týdne jsem spala, pak jsem dostala escit. a vím, že tak týden se mi zhoršily jakoby úzkosti, ale potom vymizely a asi do 14ti dnů. Další příznaky deprese mizely průběžně během 2 měsíců,ale měla jsem už pár výkyvů, kdy jsem měla pocit, že mi ty léky vůbec nezabírají a že se mi to vrací. Vždycky to trvalo pár dní.
To se léčíš rok pořád u stejné dr.? Proč jsi nešla jinam , když ti nebyla za rok schopna pomoct? Na psychoterapii chodíš?

bobom
21. dec 2010

@radulinka00 ano chodim ale nema to vyznam lebo je to stale o tom istom.No nemenim psychiatričku lebo tu u nas nieje na iny vyber.Je tu najlepšia lekarka.No snažila sa mi davat male davky zrejme sa jej nevidim ako chora.
A ty sa ako dlho liečiš?a chodiš ku psychologovi?

janulkama
21. dec 2010

ahojte a dobrý večer Vám prajem 🙂
Tak dnes som bola na BF,normálne sa mi to dnes zasa pozdávalo,aj dr.bola iná,nič mi nezazlievala,tak uvidím čo ďalej.
U psychiatričky som ani nebola,musela som náhle odísť do práce a už som ju nestihla 😒 Takže asi ju uvidím až na budúci rok a dúfam,že mi dovtedy bude ok.
@radulinka00 ahoj,myslíš si,že mi môže byť horšie z tej zvýšenej dávke aj na 10 deň??

Inak ja som taká koza,ja mám niečo aj s chrbticou a dnes som sa zasa naťahovala a teraz sa cítim pod psa 😝 .Museli sme prerobiť obývačku,kúpili sme véééľkú sedačku do malej obývačky 😀 😀 😀 No a teraz som zistila,že nemám kam dať stromček,tak sme to museli zasa poprehadzovať.Len pred týždňom sme ju prehadzovali a mňa ten stromček nenapadol.MM skoro zo mňa skolaboval,že sa to zasa musí prerábať 😀

radulinka00
22. dec 2010

Ahoj holky,
já už jsem se sem včera nedostala, byla jsem cvičit a pak hrál MM nějaké hry na poči., takže jsem měla útrum.

@bobom Co jsi všechno za ad vyzkoušela? Já jsem chodila k psychologovi a pomoh mi moc, ale záleží... bylo to až na druhý pokus. První psycholožka byla děsná, spíš mi to zhoršovala 😖 Tady s tím jsem spokojená, ale zase se to u něj platí a to mi přestává vyhovovat.

@janulkama ahojky, já nevím, ty to máš pořád zhoršený? Jako přes den, že ti není dobře, nebo v noci se budíš? Budeš brát 15 najednou nebo ve 2 dávkách?Já jsem vzala najednou.

janulkama
22. dec 2010

@radulinka00 ahoj,no cez deň mi nieje dobre,na večer celkom ok,zaspím ale zasa o trocha horšie,keď spím tak v pohode,nebudím sa.Beriem to naraz ráno,len som myslela,že do šťedrého dňa budem celkom v pohode.Ale asi ho prežijem aj na Frontine,ak Ad ešte úplne nezaberú 😒

radulinka00
22. dec 2010

@janulkama Víš co, mně taky není úplně suprově, ale jak jsem měla ten výkyv minulý týden, tak jsem si zase připomenula jaké by to mohlo být, takže jsem ráda, že mi je jakžtakž.Vadí mi, že nemůžem ven, protože děti jsou nemocný a včera jsem si zkusila dát jenom půlku Mirt. a nemohla jsem usnout, tak jsem to o půlnoci vzdala a vzala si ještě půlku, tak jsem z toho trochu smutná, že to pořád nejde, i když vím, že musím být trpělivá.... 😔
Jak dlouho ti asi trvá, než usneš? Já jak neusnu do hodiny, tak začnu být nervozní...