Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipko
autor
5. sep 2011

Ahoj Deniska, ja sa mam uz dobre. Mrzi ma, ze musis prechadzat takymito stavmi, podobne som zazila, viem o com hovoris. Pomohlo mi nebit doma sama, chodit medzi ludi a hlavne vela cvicit, vymakat to z tela von. Chodila som na rozne druhy cvicenia , Aerobic, Taebo, vyhladavala som najnarocnejsie cviky, vo volnom case ked mala dcerka spat som tlacila kocar do najvacsieho kopca...trvalo to dlho ale mne to pomohlo...Vyskusaj aj ty , ked nemas deticky, mas na to dost casu. Min. 3 x do tyzdna cvic ale poriadne do vypotenia, musi to byt pravidelne. Ked na mna prisla uzkost doma, zatlacala som nohy a ruky do zeme alebo do steny poriadne silno a predychavat uzkosti., alebo som ich vyskakala , alebo vybehala a potom boli cim dalej tym mensie..a vyskusat relaxacie. Kupit si CD od Chudika a kazdy den relaxovat.
Vyskusaj nic za to nedas...mozno som pomohla drzim ti palce aby si z toho vysla.

robert1982
5. sep 2011

@robom ahoj aké lieky si už skúšal a aké berieš teraz????

obliacik
6. sep 2011

Ahojte, včera som bola u doktorky a dala mi na spanie nejaky Ketilept a prespala som z neho polku dna a stale sa mi zatvaraju oči... mam ich nechať tak? nechcem spať vkuse :D a tiež povedala ze mi Cipralex asi vymeni za nejaky Velbutrin, ma s tym niekto skusenosti? dakujeeem 🙂

monfat
7. sep 2011

@robom no ako??? lepšie ? 😉

monfat
7. sep 2011

@obliacik Ketilept? Ten berie moja svokra ale ona ho berie na paranoju. Ty máš tiež? či ? Ona veľmi nespí... ani večer nemože spať, asi na každého inak účinkujú 🙂

obliacik
7. sep 2011

nie ja nemam žiadnu paranoju, teda myslím 😀 ale za tie dva dni co som ho vzala som v polospanku

monfat
8. sep 2011

tak to je fajn 😀 mne sa teraz tiež furt chce spať.. 😉 😒 😒 😒 aj počasie je už na figu 🙂

carlosodobias
9. sep 2011

@obliacik Wellbutrin je slabučký liek, obyčajne sa neužíva ako monoterapia, ale ako doplnok k iným liekom. Ja som wellbutrin užíval, ale nemal na mňa žiadne účinky.

bodro1
9. sep 2011

Ahojte kocky, tak vy vravite ze PP moze byt omyl a id o nieco celkom ine? ja mam strasne bolavu krcnu chrbticu...............moze byt ten moj pocit strasneho busenia srdca a nervozity a vsetkeho okolo toho spojene s mojim chrbatom? Uz nejdem vydrzat tie bolesti tazka hlava, zle videnie, jednoducho otras...poradte mi co si o tom myslite? dakujem

obliacik
9. sep 2011

hm tak načo ten Welbutrin potom predpisuju? pocula som ze je dost drahy a nepribera sa z neho... ale ja nechcem brat kvanta liekov, ach do kelu.... som mlady clovek chcem ziť normalne ☹

obliacik
9. sep 2011

boze ludia povedzte mi načo existuju taketo hlupe ochorenia.... mam tolko planov v zivote a hrozne mi to obmedzuje život ☹

carlosodobias
9. sep 2011

@obliacik , nemusíš mať starosti. Aj s antidepresívami sa dá žiť plnohodnotný život. Ak lieky dobre zaberajú, tak budeš mať pocity ako keby si bola úplne zdravá. A ten cipralex ti zaberá ? Ak nie, tak doktorka ti predpíše iné antidepresíva. Je ich strašne veľa druhov a uvidíš, nakoniec ti nejaké zaberie.

obliacik
10. sep 2011

zaberal takmer 2 a pol roka ale neviem čo sa to teraz deje.... viem ze je ich kopa druhov ale po predoslych mi ostalo 20 kg navyse a uz viac nechcem naozaj...

sniperka
10. sep 2011

@obliacik Tak toto poznám.Kedysi som brala Citalon, schudla som po ňom 13 kg, po 3 rokoch prestal účinkovať, dostala som Mollome a pribrala som 15 kg ☹ .

@carlosodobias Tak ja som vždy nejak život zvládala s AD, bolo aj celkom fajn, ale že by som žila plnohodnotne, to sa nedá povedať. ☹

carlosodobias
10. sep 2011

@sniperka , samozrejme nie každý žije s AD plnohodnotne, dokonca môžem povedať, že väčšina ťažších depresantov môže o plnohodnotnom živote len snívať. Mne sa darilo asi dva roky, čo som s AD normálne žil a pracoval, ale náhly relaps ma poslal na PN a môj stav sa tak zhoršil, že mi bol priznaný PID. Neznamená to však, že aj Obliacik stihne podobný osud.

obliacik
10. sep 2011

nie mna urcite ten osud nepostihne lebo ja si verím a nikdy si to neprispustim zeby sa mi nieco take stalo ☹ mam len 21 rokov do kelu tak preco? ☹

robom
11. sep 2011

@robert1982
ahoj,teraz beriem 3x1atarax a na noc 1 mirzaten

robom
11. sep 2011

@monfat
ahoj,zatial,niž moc a ty?

monfat
12. sep 2011

@robom 🙂 ahooj. hm. mohol by si snád vyskúšať iné adčka, za pokus to stojí... vždy ešte nezabrali? A ked chodíš na kontrolu k lekárke, ona nič nato nevraví?? 😒 Ja sa mám celkom fajn... ujde to, vnímam farebný svet okolo seba... len dokedy 😎 😀 😀

robom
12. sep 2011

@robert1982
-tých liekov bolo toľko,že si ich ani všetky nepamätám.Napr.: citalex,cipralex,alventa,amitriptylin,depakine,serlift...Zabrala mi až kombinácia amitriptylin,serlift,depakine.No potom som mal veľké starosti a depka s úzkosťou sa vrátila.Teraz užívam týždeň lieky,ktoré som ti už spomenul v predchádzajúcej správe.

robom
12. sep 2011

@monfat
-mám týždeň nové lieky,tak čakám,čo spravia.Som rád,že si ok.

monfat
13. sep 2011

@robom 🙂 pozri tak aspoň jedny ti sadnúť musia 🙂

luka12345
13. sep 2011

Naposledy som sem písala asi pred 3 týždňami,beriem alventu 75 mg ráno,ale ešte stále to nie je ono,točenie hlavy,zhoršené videnie,pri minimálnom strese sa cítim na odpadnutie,neustále cítim tlak vzadu v hlave,akoby mi ,,ztuhol mozog",neviem či mám slabé lieky,alebo mi nesadli,rozmýšlala som nad psychoterapiou,má s tým niekto skúsenost

robom
13. sep 2011

@monfat
len kedy to bude ☹

sniperka
13. sep 2011

@luka12345 Myslíš psychoterapiu u psychologičky? Ja chodím pravidelne a pomáha mi to.

luka12345
13. sep 2011

@sniperka Ano, myslela som u pychologičky,mám z toho trochu obavy, ale AD beriem už 4 mesiace,očakávala by som nejaký výraznejší pokrok,neviem, či mi to má doporučiť psych.,alebo si nejakú nájdem sama a ako často chodíš?

sniperka
14. sep 2011

@luka12345 Mne odporučila tie sedenia u psychologičky psychiatrička, dala mi aj lístok pre ňu, aby som neplatila, lebo je to drahé.Takto to ide cez poisťovňu.Ja mám obidve v jednej budove, takže som hľadať nemusela.Poviem ti, že tie samotné sedenia mi viacej pomáhajú ako lieky.Chodím tam už asi rok pravidelne skoro každý týždeň.Možno sa ti to zdá často, ale je to naozaj dobré, vždy spolu preberieme, čo som za ten týždeň prežila, ako sa cítim, ona mňa vypočuje, poradí mi, rozoberáme spolu úplne všetko.To sedenie trvá asi hodinu.Som rada, že tam chodím.

luka12345
15. sep 2011

Čítala som nejaké príspevky o PP,tam sa písalo o točení hlavy,mne satočí hlava stále,celý deň,je to ťažké na sústredenie,vyčerpáva to pri hociakej činnosti,vraj je to depresia podľa psych.chcem sa cítiť normálne.

luka12345
15. sep 2011

Dnes sem píšem už druhý krát,asi za to, že je voľný deň.Ja aj viem čo spustilo môju depresiu.už som tu asi spomínala,že som začala chodiť do školy,bolo to v máji,pred jednou skúškou som prežívla obrovský strach,hrozné búšenie,napatie,až mi bolo na odpadnutie,vôbec som nevedela ten strach a stres ovládať,inač z každej skúšky mám traký strach,neviem si ani predstaviť ísť na opravnú skúšku, beriem to ako nejakú trgédiu,osobný neúspech,po skúške zo mńa ten stres a napatie neopadlo,ale je stále na mne,niekedy mi to príde také banálne,neviem sa cez ten stres preniesť,rada by som ho niekam zo seba striasla,školu neprežívala tak vážne,chcela som ju nechať,ale ani to nedokážem,psych.hovorí že zaťaže zvládam ťažko kvôli nespracovanému zážitku-môj syn má postich-detskú obrnu,a s tým sa nedá zmieriť alebo vyrovnať.Dosť som sa tu rozpísala,ako na nejakej terapii.

maminka001
16. sep 2011

Ahojky,dostala jsem ad lenuxil-je to stejne jako cipralex. Četla jsem přib.leták a dost me vyděsil.Máte někdo zkušenost s timto ad?jak jste to snášely a kdy vám zabraly?Děkuju za odpovědi