Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sylvia11
1. nov 2011

@daniela1974 Chápu. I přes to všechno jak se já i moje okolí snaží se mi stejně párkrát do roka stává, že prostě ráno nejsem schopná ani vstát z postele. Chtěla jsem tady jen navodit trochu lepší náladu...

marcela91
1. nov 2011

@januuusik214 ahojky, veru hej, vseliake nenormalne myslienky ako ty, clovek ked je v takomto stave vsetko vnima inak, vsetko aj normalne veci ho deprimuju, vratane rodiny, ktoru inak miluje nadovsetko...zkratka nezaujem..ja mam tiez stale take pocity ako ty , plus si namyslam, ze mam uz asi poskodeny mozog tou chorobou a ze uz sa nedam dokopy, uf je to blba choroba, ja mam zas blbe dni, fnuk....

daniela1974
1. nov 2011

@januuusik214 moja presne tieto myslienky nemam, lebo kazda depresia je ina a kazdy ten stav sa privelmi odlisuje v takych detailoch ako su myslienky. Proste myslienok je milion a milion a ja nemyslim na to co bude ked tu nebudu moji blizki ale ja zasa myslim na to tiez, ze to zmysel nema, naco rano vstanem ked sa cez den aj tak len trapim ako to dobacovat do zdarneho konca dna a prezit to bez ujmy na zdravi hlavne psychickom.
Ale mozem Ta ubezpecit ze ja som chora od 14 rokov, mam 37 a za tie roky mi prebehlo hlavou miliony myslienok ovela slahnutejsich ako Teba a som tu, zijem celkom zdarne, teda nie som v blazninci, mam obciansky aj svoje prava, de facto to na mne ani neni poznat ze som akosi mimo 😉 . Ono to fakt bude lepsie, neboj.

daniela1974
1. nov 2011

@sylvia11 ja viem, ja som ani nechcela byt zla. Prechadzky v prirode, konicky a navodzovanie dobrej nalady to je dobre vtedy, ked nechceme aby nieco prislo. ALe ono to svina pride a potom nam neostava nic ine iba to pretrpiet ako kon.
ALe ja som neutocila zasa aby si sa nezlakla mna 😎 😎 😎 😎 😎 😎 .

maminka001
2. nov 2011

Ahoj máte někdo zkušenost s ad argofan?Zajimaji me vedl.učinky a kdy zabral

evagy
2. nov 2011

dievčatá, užíval tu niektorá z vás počas tehotenstva velaxin alebo serdolect? za odpovede som vám predom vďačná..

anait
3. nov 2011

@daniela1974 ahoj, presne poznám tie stavy, že ti je divné, že to rozprávaš ty atď...a máš aj pocit, že svet okolo teba je film a je ti divné, že sa na ňom zúčastňuješ?

@monfat9 s mojim vysadzovaním je to úplne v keli...som už naspäť na pôvodnej dávke a aj tak mi je na hovno...vôbec, ale vôbec nie som spokojná...

monfat9
3. nov 2011

@anait to bude asi tá depersonalizácia 😖 či ako.....a čo sa týka toho vysadzovania..ja verím, že na tých liekoch neostaneme celý život, skutočne tomu verím, že sa to musí dať...neboj 😉 raz sa to podarí 😎

anait
3. nov 2011

@monfat9 derealizácia to je...to ja viem, dosť dobre to poznám... 😖 no ja kebyže mám dve deti, tak to už mám asi v paži, či beriem lieky, či nie... ja ich potrebujem hlavne kvôli tehotenstvu vysadiť, len takto je to celé na prd, lebo sama seba dávam pod tlak, že musím to vysadiť a potom to samozrejme nejde... no na prd...

marcela91
3. nov 2011

@anait dievcence ja uz mam par dni pocit, ze necitim chute, vone poriadne, dotyky su mi neprijemne, ked sa sprchujem, akoby som ani tu vodu na tele neprecitovala, pritom sprchovanie milujem,citim sa akosi umelo , cudzo vo svojom tele vseobecne, je to cudne, akoby vsetko bolo za nejakym sklom, neviem, ci mi to robia tie lieky, beriem 3 mes. Mirzaten, ale asi ich vysadim, mam pocit, ze mi nerobia dobre. o tej derealizacii a depresonalizacii je aj dobra stranka, vela ludi ma taketo pocity http://derealizacia.wgz.cz/

anait
4. nov 2011

@marcela91 tak to nepoznám, čo popisuješ, ale derealizácia je jedna z najhnusnejších vecí, aké som zažila...alebo teda najhnusnejšia... tú stránku poznám, ja som dokonca aj detoxikovala od ortute, neviem, ci mi to v niecom pomohlo, ale v tychto stavoch urcite nie 😠

daniela1974
4. nov 2011

@marcela91 fuj idem si to precitat ten clanok o derealizacii ale som sama doma tak dufam ze ma neslaktrafi sice uz teraz ma slak triafa 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

anait
4. nov 2011

@daniela1974 v poriadku? žiješ? 😎

marcela91
4. nov 2011

@anait Anait, ja by som to chcela skusit, ista sa pomerat tym EAV pristrojim, kde ukaze, podla toho, co som sa telefonicky dozvedela, v ktorych organoch a aka vyska zamorenia tazkymi kovmi by tam mohla byt, ci je to v normal, alebo uz vysoko, citala som , ze jedine nejaky pripravok DMSA moze ortut a tazke kovy odstranit aj z mozgu , mozu to sposobovat amalganove ploby, preockovanie....Urcite si to necham zistit, aby som vedela vylucit, ci mi tie depky sposobuje nejake zamorenie toxinmi, kovmi, alebo hromony to robia. Tieto dni mi je akosi blbo, asi z toho, ze je skoro tma a malo slniecka, skusim nato zacat uzivat vitamin D.Drzte sa, Daniela ako, co hovoris na to?

anait
4. nov 2011

@marcela91 ech, to všetko ja mám za sebou ... EAV, výmenu plômb, DMSA, veľa peňazí a nezmenilo sa nič...ale tak skúsiť treba všetko... len neviem, čo by som ešte skúsila...

marcela91
4. nov 2011

@anait , to je skoda, ze ti to nezabralo, brala si DMSA dlho? Lebo neviem, kolko sa to ma, ci podla toho, co ukaze ten EAV pristroj? Mne este bola navrhnuta regresna terapia, ale citam ohlasy, tak 50 na 50 pomohla na depresie a uzkosti a treba viac sedeni a niektori nevedia, co by zato pytali a trocha sa toho aj bojim, neviem, ci chcem vidiet svoje minule zivoty, ci je vobec dobre to odkryvat....Robia to aj normalne psychologicky, psychoterapeutky, aj rozni liecitelia, vestice.....Ja tiez skusam vsetko mozne, nevzdavam to, momentalne akupunkturu, troska to pomaha mam pocit, aspon fyzicky mi je lepsie a mam viac sil.
ANAIT beries aj lieky? Uz mam na tuto chorobu take nervy, som zla na vsetkych, na dcerku, muza, kazdy den sa premaham, 😒 nic ma nebavi, len hladam, co by pomohlo, idem medzi ludi, tam sa citim este debilnejsie a osamelejsie ako ked som sama..

rainee
4. nov 2011

no baby mne osobne pride derealizacia/depresonalizacia a depresia nic oproti panickym stavom kedy clovek ma pocit ze dodycha na infarkt a OCD s myslienkami niekomu ublizit, to uz je ine kafe 😝 osobne si myslim ze lieky pomozu ale uplne nevyliecia, zaklad je si to nejako usporiadat v hlave a eliminovat rizikove faktory a spustace tych stavov. 😕
inak s tou ortutou som to tiez pocula, ale teda neviem ci to nieco pomoze....
este sa chcem spytat ci ste mali pocas uzivania AD problemy s nadvahou a ci sa vam potom podarilo schudnut 😖

anait
5. nov 2011

@marcela91 no takto...EAV prístroj ukázal x vecí, ktoré mám zlé...tak som bola asi 3x ešte na tom prístroji - samozrejme je to drahé jak šlak - a zrazu prístroj ukázal, že už je všetko v poriadku ... a mne bolo totálne rovnako... chlapík sa tváril skrúšene a že skúsi niečo vymyslieť a ozve sa mi, ale to sa nikdy nestalo... Ďalšia vec je, že o DMSA na Slovensku nikto nevie, žiadny lekár ti to neodporučí, dokonca nevedia ani, o čom hovoríš...my sme na jednom fóre detoxikovali viacerí spolu, jeden chalan to objednával z USA a z Holandska myslím... samozrejme, že to je dosť drahé... tú detoxikáciu sme si v podstate nastavovali sami, intuitívne... systém bol, že jedna plombado mesiaca bolo ptimálne, keď sa vymenila... pár dní predtým sa užilo DMSA, pred zubárom a potom po zubárovi asi 2x ... potom raz do týždňa a potom zase až pár dní pred zubárom... faktom je, že neviem o nikom z tých ľudí, ktorí by zaznamenali nejakú zjavnú zmenu stavu, či zlepšenie... oni išli potom skúšať oveľa horšie a náročnejšie veci, ja som už išla od toho, lebo to naozaj boli veci typu "pokusný králik"... ešte teda doplním, že DMSA je silný detoxikátor a po jeho užití sa stav na pár dní výrazne zhoršuje..ja som to takto brala asi niečo vyše roka...akože neľutujem to, že ortuť je rozhodne otrava a som rada, že to už v ústach nemám, ale ako vravím, na úzkostné stavy mi to nepomohlo, takže pes bude inde zakopaný...

anait
5. nov 2011

@marcela91 mne je tieto dni tiež dosť blbo, možno aj tým slnkom, ale asi aj tými riadnymi ATB, čo beriem na zápal priedušiek...takže fakt nič moc... dnes sa mi od rána hlava točí, furt mám pocit, že omdliem,... čo už, nádych a ideme ´dalej ... Áno, ja beriem antidepresíva, sústavne sa ich snažím znižovať, ale nie veľmi sa mi darí, , miestami som z toho dosť deprimovaná...ja som skúsila už veľa vecí - akupunktúru, kineziológiu, homeopatiu, terapiu...na všetko som rezistentná proste...tieto atb ma držia v stave fungovania, ale teda rozhodne si to viem predstaviť oveľa lepšie...ale musíme brať život tak ako ide...
@rainee ja som nikdy zo žiadnych AD nepribrala...dosť dlho som brala cipralex a teraz dosť dlho sertralin, nepribrala som ani deko...medzitým mi skúšali aj iné, ale tie som nebrala dostatočne dlho, aby som stihla pribrať 😀

marcela91
5. nov 2011

@anait no veru ja som tiez kdesi citala na diskusiach, ohladom EAV pristroja, jeden pan siel styrom roznym terapeutkam a vzdy mu nasli cosi ine, druha pani pisala, ze bola, ale nepozdavalo sa jej to, tak sla zas tej istej, ale zmenila si uces, meno a namerali jej nico ine, tak trvala na vrateni penazi....tak neviem, ci to skusim, ja som nasla za 25 eur diagnostika EAV najblizsie. Co sa tyka DMSA, skoda, ze ti to nepomohlo, citala som aj ten blog Swetlany Wenzl, co takto roky trpela a teda mala to z toho zamorenia tazkych kovov. Mam jednu kamosku, co jej toto spustilo ockovanie proti tetanu, tiez uvazuje nad detoxom od kovov a vybratim plomb. Ale aspon si toto vylucila a mozes patrat dalej, snad nieco zaberie. Mne je dnes extrem blbo, tie neuroticke tlaky v hlave na zblaznenie, boze toto robi vsetko ta depresia?? ☹ Skusim si vysadit tie lieky, mozno mi nerobia dobre a uvidim, hadam po troch mesiacoch uz by som nemala mat taketo stavy, ked uzivam lieky..hmmm 😠 RAINEE ja berem lieky, z ktorych sa pribera a v pohode, nepribrala som, ked mi je blbo, tak nemam ani extra chut jest, jem normalne, len ked mam hlad, takze asi je to o tom "rozozrani sa" 😉

anait
5. nov 2011

@marcela91 počkaj, počkaj aké lieky ideš vysadiť? to nemôžeš len tak...čo berieš?
Svetlanu Wenzl poznám, ona to vlastne priniesla na Slovensko, ja som s ňou veľa mailovala, ona mi počas tej detoxikácie pomáhala, ale tak ja neviem, ci mám veriť tomu, že u nej to spôsobilo také obrovské zmeny.

marcela91
5. nov 2011

@anait Anait beriem Mirzaten 30 mg, lekarka mi doporucila celu tabletu, zo strachu som prevy mesiac brala len stvrtku, povedala, ze to nema ziaden liecebny efekt, ze je to ako placebo, dala som si polku, prve dva tyzdne straasne ze davenie na vracanie, bolsti hlavy, ledva som prezivala, potom lepsie a tak na stiedacku hore dole, teraz zasa zle, horsie ako ten mesiac co som brala to "placebo", takze dokopy to beriem uz cez 3 mesiace. Zvysovat si nechcem, bo som uz dost otapena, ale ten vnutorny nepokoj, bolesti hlavy, nervozita, zaludocne problemy obcas, tlaky v hlave, motanie a depresivna nalada stale su, takze naco to uzvivam, mozno by mi bolo bez nich lespie...

marcela91
5. nov 2011

@anait viem, ze sa to nevysadza zo dna na den, skusim veeelmi postupne, budem to vysadzat 3 tyzdne planujem, mozno mesiac a uvidim..

marcela91
5. nov 2011

@anait mysli, ze ta Svetlana by to tak nepropagovala, keby jej to nepomohlo, ja som si povedala, ze ked sa z tohto dostanem bez liekov, tiez o tom budem pisat vsade, ak by som tiez tym niekomu pomohla 🙂

anait
5. nov 2011

@marcela91 nooo, ona ti predpísala terapeutickú dávku...pokiaľ si poddávkovaná, tak ti to účinkovať nemôže, tak by si sa mala rozhodnúť čo najskôr, že to alebo vysaď alebo začni dávať celú...ako pokiaľ to nemáš tak, že sú AD tvoja jediná záchrana a že bez nich nie si schopná fungovať, tak ich vysaĎ... ale aby si nenapáchala škody, tak sa pora´d s lekárkou radšej...

viva13
5. nov 2011

NEBERIETE NIEKTO SEDATIF PC?

slunickoseznam.cz
5. nov 2011

@maminka001 Argofan jsem užívala a bylo mi z něj hodně zle rozmazané vidění až mdloby takže jsem ho do týdne vysadila

anait
6. nov 2011

@slunickoseznam.cz ty si ako zvládla tehotenstvo?

slunickoseznam.cz
6. nov 2011

Já jsem brala Mirzaten 0-0-1 a na začátku těhotenství jsem jej vysadila během týdne bez jakýchkoli potíží a celé těhotentsví až do 4 měsíců Natálky jsem byla v pohodě pak ale mému taťkovi zjistili rakovinu a do 3 týdnů zemřel a já musela AD nasadit zpět bohužel jsem se s tím ještě nesrovnala na už rok se v tom plácám a Mirzaten mi už nezabírá ve čvrtek jdu poprvé k psychiatrovi jsme zvědavá jak dopadnu beru Mirzaten a panické ataky se snažím zvládnout pomocí Lexaurinu

marcela91
6. nov 2011

Caute, akurat mi odpovedala jedna psychologicka, zo stranky psychologia.sk, pytala som sa iba, preco neodporuca jogu a autogenny trenning na uzkostne a depresivne stavy a napisala mi dlllhy mail, o to, ze depresia je na cely zivot, ze si nato musi clovek zvyknut, brat to ako sucast zivota, ze su len lepsie a horsie dni... No nepovzbudi to cloveka??
este citujem "Zasadne joga, autogenny trening a ine relaxacne metody tohto typu sa nepouziva, tot ja by som urcite neodporucila depresivnemu cloveku, to je kontraindikacia. Pretoze podla man zhorsuju stav pacienta. A vsak treba poznamenat, ze vacsina diagnoz idu v ruka v ruka, my tomu hovorime komorbidita/pridruzovanie inych chorob, k tej hlavnej/,napr. depresia sama o sbe nie je , pridruzi aj uzkostne stavy, epilepsia pridruzi aj depresiu aj uzkost, nemusi to vzd byt. Choroba neexistuje sama o sebe vzdy pridruzi aj ine choroby. "