Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timea179
30. mar 2012

@havja mame presne tie iste priznaky,ktore mi uz idu na nervy,ale ked sa ti toto stale opakuje tak ti moc alventa nezabera alebo sa mylim?a je to na depku alebo na uzkost?

evagy
30. mar 2012

@havja no ja už beriem štyri roky tie lieky, chute som začala mať hlavne aj kvôli timonilu, kt. som už pred mesiacom úplne vysadila a zatial sa držím. berem aj serdolect a myslím aj z toho chutí papať, takže nie je to len velaxinom.

angela200
30. mar 2012

@havja prosím ťa ten neurol máš aký, 0,25, či 0,5? lebo mne ho dala lekárka, aby som sa mohla sústrediť na učenie a netrpela stresom a ani neviem, koľo sa toho môže brať....Ja mám 0,25, dávam si ráno a na obed, aby som niečo dostala do hlavy.

kucminka
30. mar 2012

@angela200 juj moja,to ti lekárka dala asi zlé dávkovanie,mala by si začať podľa mňa len s polkou,nezabúdaj,že Neurol je návykový,keď to budeš jesť ako cukríky 2celé tabletky za deň,tak neviem,neviem 😒

havja
30. mar 2012

@timea179 áno presne tie isté príznaky, a vieš čo, ja už to ani neriešim, lebo lekár mi stále tvrdí, že mám čakať na to zlepšenie, tak čakááám, čakááám, len či sa niekedy dočkám 😀 😀 Keď je mi úplne zle, nevládzem stáť ani na nohách, točí sa mi hlava, všetko ma bolí, všetko ma páli, potím sa, potom je mi zima, prepadajú ma tie bláznivé stavy, že toto je moj koniec, že určite zomriem, že už nevládzem, a ja tie myšlienky ani neviem potlačiť.... 😖 😠 Ja už som toľkokrát zomierala, jooooooj 🙂 🙂 a stále som tu, a ten strach, tie obavy, tie vždy prejdú, a vtedy si poviem, aká som len hlúpa, že keby tá smrť bola na želanie, alebo či si fakt myslím, že umriem vždy keď mi to napadne v hlavičke....o tom tento svet určite nieje..Možno to poznáš..Ja vás dievčence, všetky, ktoré ste na tomto fóre nesmierne obdivujem, a vždy keď čítam nejaké príspevk,y pomyslím si, čo sme kedy, komu urobili... ☹ Raz mi jeden lekár, v zachranke povedal, nebojte sa, na toto sa nezomiera, a ja taká vyšťavená, absolutne po najsilnejšom záchvate som mu odpovedala, že mám toto prežívať, tak radšej by som zomrela, lebo mať depresiu a veci s tým spojené je podla mňa jedna z tých najhorších chorôb... 😉

havja
30. mar 2012

@angela200 Ja mám neurol 0,25mg, myslím, že nieje dobré brať ho zbytočne veľa pokiaľ ti nieje naozaj zle...Mne bývalo tak, že som brala ráno dve tabletky, na obed dve tabletky, večer dve a aj v noci...Pokial ho skutočne nepotrebuješ, tak si ho ani nedávaj... 😉

timea179
30. mar 2012

tak nakoniec som zasla za doktorom a k mojim cukrikom mi pridal dalsie a aj drahsie,ale tie vedlajsie ucinky ani nehovorim,som na vazkach,brat ci nebrat 😀 😀

angela200
30. mar 2012

@havja baby to myslíte z tej 0,25 si mám dať polku?
ja to práveže teraz potrebujem na to sústredenie sa na učenie, len keď je to návykové, myslíte, že po tomto nápore sa toho nezbavím?

havja
31. mar 2012

@angela200 a to ti na sústredenie dala obvodná lekárka, alebo kto???Vieš podla mňa, ty nie si prípad, ktorý by mal neurol užívať..Alebo trpíš aj depresiou??Okrem depresie z učenia??Ked tak, skus polku z 0,25 a ak ti to nezaberie daj si jednu tabletku, myslím, ze ti jedna stačí na den..aké máš príznaky, ked uzívas neurol???

angela200
31. mar 2012

@havja no ja som rozklepaná z tých skúšok a na nič by som sa nesústredila, nemám chuť na jedlo, hoci čo ma rozplače, mám to teraz tak dva mesiace pred štátnicami. Dnes som si skúsila dať iba polku tak okolo obeda, ale to som sa neučila. Bojím sa, že si na to navyknem, netuším, ale obvodná lek, mi povedala, že za tie dva mesiace si na to nezvyknem.

havja
31. mar 2012

@angela200 a bola si rozklepaná aj potom, ako si si dala tú polku, alebo ti bolo lepšie?Za dva mesiace si nan nezvykneš. ale dávaj si ho iba vtedy, ked ho budeš naozaj potrebovať, pokial to zvládneš bez neho, tak skús tak...Vieš, ja si dávam neurol vtedy, ked už padám na zadok, ked sa celá trasiem, potím, srdce mi búši ako o život, točí sa mi hlava, vypuluje mi oči, nevládzem chodiť, dýchať, bolí ma celý človek, naozaj až vtedy, ale mne sa to stane kedykolvek a kdekolvek, doma, na návšteve, v obchode, skrátka hocikedy...a fakt by som ti nerada zle poradila, lebo predpokladám, že ty máš takýto stav iba kvôli tým štátniciam...však? 😉

angela200
31. mar 2012

@havja Ďakujem, no dúfam, že áno, že je to iba kvôli tej záťaži, čo ma čaká....... mávala som kedysi tak pred 5 rokmi tiež všelijaké stavy, ale nejako som to rozchodila, ale pri psychickej záťaži mávam aj telesné bolesti, ako žalúdok, žlčník, krčná chrbtica,,,, a potom sa to nabaľuje, že si namýšľam choroby, či vyľaká ma hoci čo, aj kašeľ dieťaťa...... mávam také obdobia, ale toto je teraz z tých štátnic....a ty berieš okrem príležitostného neurolu aj niečo iné?

kornelia
2. apr 2012

Je 5.16 rano,pred pol hodinou som sa zobudila na pichanie pro srdci a uz bol hned spusteny panicky strach. dala som si xanax,cakam na ucinok,lezim v obyvacke a citam.Neviem co je so mnou,ze mam tie stabil ked beriem eliceu a nolo mi uz super.nerozumiem.zaspala som o jednej v noci a uz som hore,hrozne.

kornelia
2. apr 2012

Brali ste tu niekto Eliceu, ze vam bolo treba zvysovat davku za 10mg na viac? Fakt nerozumiem mojim stavom, ked uz bolo tak dobre, co sa mohlo stat, ze mam zasa tie hlupe pocity, hlavne je, ze cez den sa sama na sebe smejem, ale v noci a vecer, to je hrozne aky viem mat strach. 😖 😢

evagy
2. apr 2012

@kornelia úplne ťa chápem čo prežívaš, to je hrozné ked prídu zvláštne pocity a strach kt. sa nedá prekonať. zrejme ti tie lieky prestali zaberať, je jar to je aj obdobie kedy vznikajú depresie, skús každopádne aspon zavolať psychiatričke, bude ti musieť zmeniť alebo zvýšiť dávku. 😉

kornelia
2. apr 2012

@evagy Len ma to prekvapilo, lebo ked som brala Seroxat, tak mi bolo dobre az kym som nevysadila, nikdy sa mi tie stavy nevracali vobec, tak preto mi to bolo cudne, nerada by som experimentovala, ale mozno budem musiet, uvidim este pockam par dni ci sa to zopakuje a ked ano, budem musiet ist za dr. 😢

evagy
2. apr 2012

@kornelia len aby si to vedela ovládať, lebo u mna je to tak ked znížim lieky a cítim že mi šibe 🙂 tak musím nasadiť nikdy ma to neprechádza.. ja tiež experimentujem ale je mi to nanič lebo zdravotný stav potrebuje tie prášky 😠

havja
2. apr 2012

@angela200 Dúfam, že ti to po štátniciach všetko prejde a na neurol už ani nepomyslíš 🙂 áno ja beriem antidepresíva denne-Alventu 😖 Držím palce, aj pri učení, aj pri týchto hnusných stavoch..

marcela91
2. apr 2012

@kornelia ked som pred rokmi brala Citalec, tiez pocas liecby sa mi niekedy urobilo tak blbo , ze som musela niekedy aj z prace odist, ani xanax nepomohol, musela som ist domov , pospala som si, potom bolo lepsie, ale vzdy som par dni bola z toho vylakana, kym som sa zasa dala ako tak dokopy...takze ja som ani pri liekoch nebola uplne v poriadku, akurat uz tie stavy zle neboli natolko intenzivne a dalo sa to ovladat..

timea179
2. apr 2012

baby ja som zas vyfasovala dalsie AD k mojim terajsim,vzdy citam pribalove letaky,samozrejme mozne vedlajsie ucinky ani nehovorim,dnes mi doktor povedal ze naco citam take somariny bud si budem citat letaky dalej alebo sa mam liecit sama,no je toto normalne???? 😀 😀

evagy
2. apr 2012

@timea179 to čo je za lekára čo takéto povie. jasné že si človek prečíta čo tam je, ale netreba to brať tak tragicky, lebo tam popíšu hocijaké vedlajšie účinky, len aby boli výrobcovia krití. tak to tam radšej všetko uvádzajú.

kornelia
2. apr 2012

@timea179 ja to uz ani necitam, lebo to by som si potom ziaden liek asi nedala

timea179
3. apr 2012

@evagy
@kornelia ja beriem AD iba kvoli vahe,ale 2rozdielne tabletky je asi privela na mna kedze depky nemam,neviem je to zvlastne,moj dr,ma nieco okolo65 rokov,dnes mam v plane ho zmenit,som zvedava co na to ina lekarka,teda dufam ze ma v pohode zoberie lebo k nej sa caka mesiac 😀

evagy
3. apr 2012

@timea179 kvôli váhe berieš AD ? To je nejaké zvláštne. To nie sú iné možnosti, len AD.

kornelia
3. apr 2012

@timea179 tiez nechapem ako kvoli vahe naordinovat take tabletky, to vobec nerozumiem.

marcela91
3. apr 2012

@timea179 ak nemas mentalnu anorexiu alebo bulimiu je blbost brat antidepresiva, skutocne si po spychickej stranke O.K. ? Lebo nejde mi to do hlavy...Ak ma ozaj problem len s vahou, nadopuj sa B komplexom, alebo si daj pichat u lekara injekcne B12 a uvidis ako naberies..Kamoska mala tento problem /ale aj anorexiu/, zvladla bez AD..

timea179
3. apr 2012

konecne som dnes zmenila lekara,sice som si zaplatila za prednostne osetrenie,inak by som sa dostala na rad az v juni 😀 tak celkom AD nielen kvoli vahe ale aj na spanok,nastastie anorexiu ani bulimiu nemam,nechutenstvo prameni urcite iba z mojho psych.stavu,chodila som k obvodnej na B12 ale zbytocne,nenalepilo sa na mna ani deko,dnes ma nova dr,krasne vypocula nasadila este nieco a ked doberiem posledne lexace,konecne ich budem vysadzovat,dufam ze to pojde hladko,lebo pri starom dr,bysom ich urcite brala do nekonecna,proste uplny rozdiel medzi lekarmi.obvodnej som hovorila ze tri txzdne nic nejem,to bolo v lete,ani sa neunuvala pohnut rozumom z coho to mam,och ale som sa rozpisala 😀

marcela91
3. apr 2012

@timea179 to je fakt, ked clovek nemoze spat, nechuti mu ani jest..a skusala si aj ine metody ako malatonin uzivat a tak? lebo koli nespavosti AD, pokial nemas psych. problemy by mi bolo luto brat...

daniela1974
3. apr 2012

@timea179 Timejka a Ty nejes lebo Ti je spatne alebo nejes lebo Ti to proste nechuti a nemas na to ani naladu ani ziadnu potrebu? Alebo Ti je spatne, lebo uz nejes 😀 😀 ?
Mne je spatne lebo uz 5 tt nejem ale nejem, lebo som vyzerala ako vorvaň a uz je to o 10 kg lepsie ale mam vidiny karamelovych kolacikov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

luciaborisova55
3. apr 2012

ahojte a ja by som sa chcela pripojit k teme depresia.som v 10tom mesiaci v sobotu bi som ma la rodit a v druhom mesiaci som mala strasnu depresiu a stavy uskosti trvalo to az do piateho mesiaca ,uz som mislela ze to nikdy neprejde bola som aj u psichiatra a ku psivhologom som tiez chodila,najhorsie boko to ze som nenohla brat ziadne lieky a ani neberiem nic cele tehotenstvo teraz mi je v podstate dobre a mala som take zle stavy ze som roymislala aj nad samovrazdou radsej mat 40teplotu ako depresiu a uskost nepoznam vecsiu bolest som rada ze to preslo bez liekov ak bi som nebola tehotna tak urcite nieco beriem tak som hrda sama na seba ze som to tak zvladla tak vas chcem povzbudit abi ste nezufali viem aky to je stav mne by mohli darovat aj miliony a vtom stave bi ma to nepotesilo.dufam ze nebudem mat tu poporodnu depresiu.