Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evagy
18. sep 2012

@depka1 Mám skúsenosti s trittico, je to dobrý liek a dáva sa to na noc väčšinou. To točenie hlavy môžeš mať aj z depresie, ale je možné že je to aj vedlajší účinok z liekov. ja som tiež také niečo pociťovala, to časom prejde. Máš to o to ťažšie že musíš b ojovať s depkou v zahraničí, tak držím palce aby ta to rýchlo prešlo.

evagy
18. sep 2012

@maruska24 keď ideš k psychologovi tak sa to do karty nedáva, zamestnávateľ sa o tom nedozvie ked mu nepovieš,
ak ťa psycholog pošle k psychiatrovi, tam sa zakladá karta, ktorá sa neprikladá do tej karty čo máš u obvodnej lekárky.

depka1
18. sep 2012

@evagy
dakujem velmi pekne za tvoju odpoved. Beriem ten liek od 28 augusta zatial 50 mg a doktorka povedala, ze az ked sa stabilizujem, co moze byt do 4 tyzdnov, tak by mali pominut aj vedlajsie ucinky a ze si mam zvysit davku na 100 mg. /ale tiez ma upozornila, ze nie kazdemu sadne liek, tak ze ak by to neprestalo, tak budem musiet riesit veci v UK/. Tajne dufam, ze to prejde, lebo som tu sama s dcerou a teraz ked este k tomu citam clanky, ako tu zaobchadzaju s detmi poniektori uradnici, tak je to o to horsie. Bojim sa vyjst aj na ulicu aby som neodpadla ked na mna pridu tie tocaky a navaly horucav, lebo neviem ako by dopadlo moje dieta. Tiez jednou zo zlych veci je spanok, ten je prerusovany a kratky, tak ono to je asi jedno s druhym.

evagy
19. sep 2012

@depka1 ano je to jedno s druhým, to prejde, len pekne užívaj lieky podla lekára.

mata37
19. sep 2012

@evagy dobre Ti tu všetci radia moja, len sa drž pokynov lekára, ja som tiež tento týždeň akási nijaká, tiež ma obchádza nejaká chrípka svalstvo ma bolí a tak, tak som si pridala neurol 0,5 dúfam, že to čoskoro odzneje. Babenky vy ste všetky v pohode? 🙂

terezia1234
19. sep 2012

@mata37 aj ja som od pondelka nejake nijaka, nic sa mi nechce, som unavena, nervna..myslim ze je to aj pocasim, sa vravi ze pri zmene pocasia citlivejsi ludia maju problemy... a uz sa pomaly zjesenieva, tak jesenna depka mozno asi
neviem...a niekedy mam pocit ze sa mi zatoci hlava...davam to za vinu fakt tomu pocasiu, inak neviem co to moze byt ☹( tiez dufam ze ked sa stabilizuje pocasie bude lepsie 🙂))

tobasko
19. sep 2012

ahojte babulky 🙂 mohli by ste mi prosim poradit?mala som po porode laktacnu psychozu pre antidepresiva bolo zastavene dojcenie dostala som sa casom do normalu uz je to 2r a 2mes a chcela by som druhe dietatko citim sa super vsetko v poriadku ale stale beriem psychycke lieky moja psychyjatricka neodporuca tehotenstvo najradsej uz vobec ☹ 😠 ale velmi chceme druhe dietatko lekarka vravi ze je tam riziko ze sa to moze zopakovat ☹ nemate niekto podobnu skusenost???bola by som rada ak by ste mi poradili 😵

tobasko
19. sep 2012

vraj ak by som bola tehu na 3 mes by sa lieky museli vysadit mohol by sa mi zhorsit stav a v 2trimestri by mi nasadila niake lieky nechce mi nic viac k tomu povedat proste nechce o tom ani pocut snazime sa aj tak o babetko 😵 ale ak sa podari velmi sa bojim ako to bude a ako ma ona zozewrie 😀 🙄

pingu1
19. sep 2012

@tobasko no, moja, tento problem mam aj ja. beriem plexxo, derin, escitil. chceme babo, ale budem s tymi liekami tehu a aj budem kojit. prve tehu som ich uzivala a ziaden problem nebol. potom som vysadila a draplo ma to raz a to tak, ze som sa zaprisahala ze uz vzivote nevysadim lieky

pingu1
19. sep 2012

@depka1 mne sadli az 4. lieky... pol roka som bola pokusny kralik
hlavne hlavu hore... dostanes sa z toho aj keby si nechcela

tobasko
19. sep 2012

@pingu1 ja beriem zipvel trittico a teraz som nemohla spavat tak rivotril a to len vecer a preco si vysadila lieky???a tehotenstvo v pohode pri tych liekoch?a co porod?a babetko v poriadku???ja mam velky strach ale tuuuzba je vetsia prosim porad

navra86
19. sep 2012

@anait Ano,se Zoloftem a triticem-obojí pak vysazeno a nahrazeno citalopramem po dobu těhotenství a kojení,teď už jsem zpátky na zoloftu.V pohodě se to dá zvládnout

tobasko
19. sep 2012

@navra86 ahoj brala si pocas tehu lieky?ako si zvladala tehu?mozes aj dojcit?

bonaqua111
19. sep 2012

@monika6e prepac moju reakciu, reagovala som velmi unahlene - skoro vzdy takto reagujem v tejto diskusii, viem ze obcas som uz zla, len mam po krk tych navstevnicok mk co sem pridu, tato skupina nie je zamknuta a precitaju si, ze piseme co to o depresii a nic o nej nevedia, nikdy ju nemali a radia nam stupidity ako chodte si zacvicit alebo chodte do lesa (to uz by som zabila za tuto debilitiu) a myslite na nieco pekne a prejde Vas to a podobne.
Nepatris k tymto ludom a mozno ma vona velky vplyv na psychiku, ja osobne som presla vzdy len farmaceutickou liecbou, mam za sebou 3 klinicke depresie, nie take, ze ach boze je mi blbo nic sa mi nechce, nebavi ma nic, ale take kedy som mala problem ist na zachod a starat sa o seba a nie to o deti....
Ale skusim si nieco o tej bulharskej silici nastudovat a zakupit si ju a uvidime 😉 . I ked som skepticka 😕 . Mne bolo vtedy tak na prd, ze neviem, neverim.
Rada sa vsak necham niecim novym presvedcit, verim na vlpyv mesiaca a farieb... takze asi tolko...

evagy
20. sep 2012

@tobasko nie si sama kto po dieťati túži, ja nemám žiadne a nepodarilo sa nám kvôli liekom ani počať, takže asi tolko. dnes idem k homeopatičke, chcem skúsiť alternatívnu medicínu, lebo to vidím ako také východisko. a s tými liekmi fakt opatrne aby sa ti to po vysadení nevrátilo. ja sa cítim tiež fajn ale občas sa depka ozve. 😢

pingu1
20. sep 2012

@tobasko mala bola v pohode. vysadila som, lebo som chcela kojit, ale ked to islo cez tehu cez placentu, tak preco nie mala cast do mlieka? uz by som to nikdy nevysadila, lebo ked to recidivuje, tak je to omnoho omnoho horsie.
nic sa neboj, vbehni do tehu a neries. kukni si pre istotu letak. lebo ja som brala predtym jedny lieky, kde bolo napisane, ze su nebezpecne pre tehu, bo tam hrozil razstep chrbtice. mam teraz ine a nebojim sa do toho ist. radsej na liekoch a kludna ako z nervami v kybli a tehu.. nie je nic horsie ako ked zena preziva v tehu obrovske stresy. a obe vieme, ze hentake "stavy" su nechutne, ba priam pre zdravych ludi neopisatelne. ten kto to neprezil, tak to v zivote nepochopi. mam kamosky, ktore mi hovoria, ze nemam depkovat, mam ist na nakupy a bla bla..
na nakupy som isla s tym, ze som sa tam zrutila a podobne... no nevahaj s tehu. depresia, resp uzkosti su CHRONICKE...

navra86
20. sep 2012

@tobasko brala jsem jen ten citalopram-po dobu těhotenství mi to lékařka vyměnila,dřív jsem brala zoloft a tritico na noc,jakmile jsem zjistila,že jsem těhotná,hned jsem to konzultovala a dala mi léky,které nejsou v těhotenství přímo kontraindikovány.Věděla jsem,že kdybych léky úplně vysadila,bylo by fakt zle.Gynekolog mi říkal,že to berou maminky běžně,že se to dává i na udržení psychiky po potratech apod.Měla jsem strach,aby se během těhotenství deprese nezhoršila,protože jsem brala podstatně menší dávky podstatně slabšího léku,ale kupodivu hormoy udělaly své a já období těhotenství a kojení ( půl roku) přestála.Občas jsem si vzala lexaurin,což v malých dávkách a nepravidelně nevadí.Teď už jsem zpátky na zoloftu.Každopádně jsem věděla,že kdyby se můj stav rapidně zhoršil,tak se budu muset na kojení vykašlat,tak jsem měla doma nutrilon a klid v duši,že mi dítě neumře hlady.Hlavně se nestrachovat dopředu a vědět,že se všechno dá řešit.A pro dítě je důležitá máma,co je kompenzovaná a v pohodě.Takže se léků neboj,kojení můžeš kdykoliv přerušit.

monika6e
20. sep 2012

@bonaqua111 v pohodě, ale jestli je to jak píšeš, pak bych Ti doporučila najít si nějakýho odbornýho aromaterapeuta, který s tím má zkušenosti a ví, jak na to. Jasně, není to otázka týdne, je to dlouhodobá záležitost. Ale proč to nezkusit, když ta možnost tady je a funguje to docela dobře 🙂 Držím moc pěsti, ať je to pokud možno lepší! :-

sisinka888
20. sep 2012

ahojte!aj ja mam poporodnu depresiu,som2mesiace po porode.beriem escitalopram a na na noc rivotril kvapky.stav sa mi zlepsuje rapidne.mavala som aj velke uzkostne stavy a panicke ataky a este aj hypochondriu. 😠 takze tak......tazke ale zacinam to ovladat cele....

terezia1234
20. sep 2012

@tobasko ahoj..aj ja som mala po porode laktacnu psychozu, doteraz som brala aj antipsychotika a beriem este stale antidepresiva...ty si asi mala len depresiu ked ti dali iba AD..ja som sa pytala mojej Dr. ci by bolo mozne mat druhe dieta, ona na to,ze v pohode, ked som to raz prezila prezijem aj druhykrat,takze tak..zalezi od psychiatra, ale ked ty sa na to citis, tak si myslim ze by nemal byt problem..ty vies sama najlepsie co chces, a ak tuzis po babatku tak by ti v tom nemal nikto branit..je vsak fakt dost mozne ze to budes mat znova, ale lieky to spravia urcite opat ..ja sa na to necitim, bojim sa ist do toho, teraz som uz v celku ok, ale bojim sa zas tych stavov ☹((

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monfat9
21. sep 2012

@kinna snád ide o ľahku formu depresie....každopádne ked vždy plačeš...nespíš, neješ..uvidiš sama do akej miery to vydržíš, bud to prejde..alebo vyhľadáš lekára....myslím však že pri deťoch je to dnes normálne..hlavne pri tých dnešných...nech mi povie kto chce čo chce..ale neverim že dnešné deti sa správaju rovnako ako niekedy predtým...možno si len preťažená...a unavená...skús nejaké prírodné antidepresiva...ako sú Persen forte...alebo také... 😉 hlavu hore..bude dobre... 🙂 🙂

monfat9
21. sep 2012

ja som tu už dávno nebola baby...teraz je mi fajn...som na udržiavacej dávke...AD...prvý mesiac chodím do práce..a dosť mi to pomohlo...už som bola doma izolovaná a stratená...teraz som v spoločnosti a celučký deň si ani nespomeniem, že trpím nejakou depresiou...jednoducho nemám čas 😀 😀 😀 😀 aj to je možno recept na vyliečenie...dufajme.... 🙂 ked som bola doma..vkuse som sa sledovala...a myslela na tu sprostú chorobu :- 😠

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evagy
22. sep 2012

@kinna niečo na ukludnenie si kludne môžeš dávať ako píše mondaf, ja som si kúpila aj napr. šaframyl je to na depresiu a dá sa volne kúpiť v lekárni a pomôcť ti môže aj magne B6 to je vitamín ´tiež blahodárne pôsobí na nervy. určite by som toto vyskúšala a ked ani to nezaberie tak vyhladaj psychiatra a tebe by aj možno stačilo len pol roka sa preliečiť antidepreswívami a dáš sa dokopy, určite neryskuj a aspon zájdi do lekárne aby ti neprepuklo ako u mňa a dávala som sa dlllho do kopy aj roky. prajem všetko dobré a výdrž s deťúrencami.

havja
24. sep 2012

Ahojte, tak som sem zasa prisla aj ja..neni niečo v vzduchu, ked sa cítim opať tak zle???už rok užívam AD, momentálne citalec 2tab.rano + neurol podla potreby..baby mojeako som sa nedávno vytešovala, že e mi dobre..a zasa som tam kde som aj bola ☹ ☹

tobasko
24. sep 2012

@terezia1234 TAK TO SI MA POTESILA DAKUJEM 😵 VED PRAVE AJ JA SA VELMI BOJIM BOLO TO STRASNE ☹ A NEVIEM AKO TO CELE TEHOTENSTVO BY BOLO A 1TRIM. BEZ LIEKOV ZE CO AK SA ZRUTIM A POTOM CELE TEHU LIEKY SAA BOJIM ZE BUDEM MAT NIAKE CHORE DIETATKO
😢

tobasko
24. sep 2012

@navra86 NO SUPER TAK SI VSETKO ZVLADLA 😉 A BRALA SI LIEKY CELE TEHU???VSETKO BOLO OK?ALEBO NIAKE ZMENY??

tobasko
24. sep 2012

@pingu1 TERAZ MAM UZ tt TEN RIVOTRIL KVOLI SPANKU 0,5ml VECER 1 A NA LETAKU JE PISANE ZE NEODPORUCAJU AJ ZENAM KTORE CHCU OTEHOTNIOET CO TERAZ???KED TO POVIEM LEKARKE MI ZNADA LEBO ONA NECHCE O TEHU ANI POCUT TAK NEVIEM SA BOJIM ZE CO AK OSTANEM A BUDEM MUSIET DAT BABETKO PREC KVOLI TOMU ZE SOM ICH UZIVALA 😠

tobasko
24. sep 2012

@evagy TO MI JE VELMI LUTO ALE TAK NEVZDAVAJ TO DRZIM PALECKY 🙂 😵