Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
6. nov 2012

@vadimka ja som minule tomu mojmu povedala toho vela ale tak vies zase vsetko ma vtedy nenapadlo a minule ja neviem ci nemal cas ale bola som posledna pacientka tak ma rychlo vybavil.....a ti verim ved kto by mal chut dokoliecka rozpravat stale to iste niekolkym doktorom ale tak mne sa ten moj videl fajn tak uvidim nabuduce.....a co je to vlastne ta tetania mozes mi to priblizit blizsie?prosim.....no ja som si chcela kupit to magne B6 len sa bojim ze mi to moc znizi tlak a uz jem tolko liekov aby sa to nejako nebilo alebo co.....ja viem ze sport je velmi dolezity a preto chcem zacat chodit do fitka 🙂

terezia1234
6. nov 2012

ahojte baby, tak po dlhom case sa ozyvam aj ja...doteraz som sa mala v pohodke, len dnes nejak citim ze som smutnejsia, nic sa mi neche..hmmm, moze to byt aj tym ze od nedele som troska chora, hrdlo ma boli, nadcha, aj mala bola chora, tak sme uz skoro tyzden zavrete doma a aj to mi uz ide na nervy, neviem, proste dnes nemam svoj den...je to aj jesenou?? jooooj ja uz nechcem mat depky, ved doteraz bolo supeeer, sme chodili von, slniecko, kamosky, ihrisko, ani som nevedela ako rychlo mi ubehol den..a teraz mam pocit ze sa to cele vlecie...pomoooooc

sikea
6. nov 2012

@vadimka a prepac moja nechcela som 🙂 ale mnam vies aka je ta pizza dobra ved dobehni cakam ta 😉 😉

mamiedi
6. nov 2012

@sikea A ako sa ti pacilo?

mamiedi
6. nov 2012

@terezia1234 Ahoj! Kolko ma tvoja mala?

sikea
6. nov 2012

@mamiedi ahoj tak celkom dobre bolo mali sme len teoriu a v sobotu by sme malu mat uz prax tak sa tesim a ty sa mas dnes ako?

terezia1234
6. nov 2012

@mamiedi ahoj, mala ma rok a pol..AD beriem od jej porodu, vtedy sa to u mna spustilo, dovtedy mi nic nebolo..no a teraz,teda dnes taky nic moc den, no neviem cim to je..ci som uz unavena zo vsetkeho, stereotyp, alebo co...zajtra idem k Dr. si pre lieky tak sa jej popytam..mozno dnes vybehneme na chvilu von, uvidime 🙂

sikea
6. nov 2012

@terezia1234 ahoj aj ja ked som porodila som sa citila velmi psychicky vycerpana ale za nikym som nesla a skusala som to prekonat sama a pila som stale medovku aj mi trosku pomohla ale sem tam som mavala uzkostne stavy a potom to zase zmizlo ale tym ako som bola na materskej ako ty pises stereotyp teda dokoliecka to iste a ako mala zacala chodit do skolky a zacali mi strasne depresie som nevedela ze co sa so mnou deje ci som nejaka chora a je mi stale zle ani jest som nemohla tak som sa rozhodla ze zajdem ku psychiatrovi a dobre som spravila teraz uz vyse mesiaca uzivam AD a musim uznat ze dost pomahaju....a ako ty pises tak dnes ti nieje najlepsie a stale teda uzivas tie AD ?

terezia1234
6. nov 2012

@sikea ahoj no ja ich uzivam teda rok a pol, a tiez som sa uz citila dobre, ono to s tou depresiou mam pocit clovek nikdy nevie ako je..raz sa citi dobre aj zabudne ze je chory a na depresiu zabudne..a potom pride nejaky den a buuum, zas tam..ja neviem co to spusta, ci aj tieto zmeny pocasia, stereotyp, ale som teraz aj chora, tak sa mi mozno aj kvoli tomu nic nechce, som nejaka zlenivena..toto mam od nedele, a vtedy ma zacalo vlastne boliet aj hrdlo, takze mozno to je tym, ze nemam tak energiu..a ja potom ked som leniva, sa mi nic nechce, si hned myslim a bojim sa aby som zas nedostala tu depku...proste bludny kruh furt..

sikea
6. nov 2012

@terezia1234 takze ty ich uzivas uz dost ja zatial len mesiac aj nieco ale celkom mi bolo dobre len dnes mi nieje nejako dobre mam taku miernu uzkost ale neviem ze z coho......ale tiez som bola chora cely vikend ma tak skriabalo v mandliach som mala dusivy kasel ach jaj ale uz je to o nieco lepsie ... ja si mylsim ze dost to spravi aj to ked je clovek chory vyedy je clovek taky oslabeny tak preto sa ti nic nechce ved si oddychni vyliec a potom bude dobre a ozaj ake AD uzivas?

terezia1234
6. nov 2012

@sikea dakujem za podporu, ja tiez dufam ze ked sa budem citit ok, tak aj ta depka a ze sa mi nic nechce prejde..uvidime...proste su asi dni ked sa troska pohorsi, ale ved aj zdravy ludia nemaju stale len pekne dni, tiez maju dni ked su smutni, no nie??ja beriem serlift 150 tku..najskor som brala len 100, bolo mi fajn, no po nejakom case akoby mi prestal ucinkovat, tak mi navysila na 150tku, som to brala asi mesiac a ziadne zlepsenie, tak mi nasadila cipralex, to som sa citila super, hned po prvom lieku ( co bola blbost lebo tak rychlo nezacne ucinkovat, to zacala pravdepodobne ucinkovat ta zvysena davka serliftu, ale to som netusila ) bolo mi super mesiac a po mesiaci hroooozne zle..tak som pochopila aj Dr. mi to potvrdila ze som tu zvysenu davku nebrala tak dlho ako som mala,teda ked zacala posobit tak som ju zmenila a myslela si ze to ten cipralex mi robi dobre..neviem ci chapes?? troska zamotane..no proste teraz mam znova serlift, beriem na stitnu zlazu, lebo aj s tou mam problem, aj ta sposobuje depky, takze mi bolo doteraz supeeeer

sikea
6. nov 2012

nemas zac ved my sa tu vsetky baby podorujeme ja mam dnes nejaku uzkost neviem preco uz som si myslela ze mam pokoj ale asi nie a ja beriem eliceu 10 mg kazde rano jednu.....tak ten tvoj liek nepoznam ale hej je to riadne zamotane ale keby si vtedy vedela ze to ti ten serlift zacal zaberat nedavala by ti dokyna cipralex a neurol alebo leuraxin si nebrala aj to by ti pomohlo ked ti je len sem tak takto ..... ach jaj aj s takymto zivotom vsak?

terezia1234
6. nov 2012

@sikea ved ja viem, kazdy den sem chodim a citam si co si tu vypisujete, a som rada ze mna sa to uz netyka..teda dufam..hehe..no keby vieme ze ta zvysena davka zacala ucinkovat tak nemenime..co uz..teraz uz vieme..ale ja si myslim ze to aj tou stitnou zlazou bolo..no brala som na zaciatku liecby tiez proti uzkosti, lebo to vtedy sa musi, brala som frontin myslim...ale teraz uzkosti nemam ziadne, takze ja nepotrebujem lexaurin alebo nieco take..oki moje, idem ja teda na chvilu s malou von, mi uz volala kamoska...sa ozvem..drzkaj sa 🙂

sikea
6. nov 2012

hej chodis si sem citat ? tak je dobre ze teba sa to uz netyka ..... ved hej keby ste vedeli ale nevedeli ste ale ste sa uz poucili.....no ja som si tiez myslela ze mam stitnu zlazu ale ked mi dokyna brala krv tak ze vraj ju nemam....no ved ani ja som uz nemala uzkost a dnes buum ju mam .... jasne len chod ja pojdem za chvilku po malu do skolky ...dakujem aj ty sa drzkaj 😉

terezia1234
6. nov 2012

@sikea ano chodim, ked mala zaspi, tak si precitam maily, fb, a konika 🙂) ked mi bolo najhorsie tiez som casto chodila na net a hladala si vsetko ohladne depresii, nevedela som ze tu je forum a taketo nieco sa tu tiez riesi..ked som to nasla uz mi bolo lepsie, tak som moc neprispievala..no vidis, aj tebe je dnes horsie...urcite je to pocasim..hehe, si musime hovorit..aby sme sa ukludnili, to zas prejde a bude fajn 🙂) paaa, zajtra idem k dr. sa ozvem ci mi je lepsie, alebo este vecer tu nakuknem..paaa teda

sikea
6. nov 2012

@terezia1234 tak fajn aspon vecer si oddychnes a pokukas co nove na nete.....no ani ja som netusila ze nieco taketo tu je a aj mne ked bolo najhorise som to forum tu nahodne nasla a moc mi to v tych zaciatkoch liecby pomohlo .... no a dnes je horsie viacerym ludom asi je nieco vo vzduchu alebo co....jasne tak sa zajtra ozvi ze ako si dopadla teda....tak sa maj pekne 🙂

monika2606
6. nov 2012

Ahojte, potrebovala by som sa troška posťažovať ale neviem ani komu. Už dlhšie mám divné obdobie, je mi často smutno, mám pocit že sa mi nič nedarí. Stále sa s niekym hádam a začínam mám pocit že to bude naozaj mnou. Už som s toho unavená a stále by som len plakala, jediné na svete čo ma teší je moja dcérka, ale aj to keď mi je blbo tak by som bola radšej sama. Ale prídu aj dobré dni keď mi je lepšie, no čoraz viac je tuším tých zlý, keby neni dcérky tak ma to tu ani nebaví asi. Mám pocit že vo všetko zlyhávam..Myslíte že by to už mohla byť naozaj depresia ktorú treba liečiť? alebo to prejde? neviem či to mám začať volako riešiť

sikea
6. nov 2012

@monika2606 ahoj a vitak medzi nami....to co si napisala ako keby si o mne pisala a viem ta teda aj pochopit mas zle obdobie ale neboj to sa zlepsi a ak nie tak zajdi ku doktorovi ako ja a ten mi aspon z casti pomohol

monika2606
6. nov 2012

@sikea Ahoj a ďakujem, často uvažujem nad psychologičkou, už som k nej chodila, ale kedysi to bolo kvôli panickej poruche, ale vždy sa mi pri nej veľmi ulavilo, ale zase sú chvíle keď si poviem, že na čo by som tam šla že však mi je dobre, to sa ale hocikedy zo sekundy na sekundu zmení. Raz mi je tak a raz tak, no ale dneska mi je fakt blbo. Veru keď bude toto obdobie neskončí tak asi budem musieť ísť za doktorom. Som ostala aj strašne precilivelá, všetko ma rozruší, ostala som aj volaká urážlivá, všekto si moc beriem k srdcu, potom doslovo vyvádzam, a vo vnútri sa trápim

sikea
6. nov 2012

@monika2606 zamalicko ... aj ja som chodila pred rokom ku psychologicke a tiez sa mi pri nej ulavilo a ja som hlavne koli uzkostnym stavom ku nej chodila....potom sa mi tie uzkosti cez leto vratili ale len na cas potom zmizli a tiez som bola ako ty precitlivela velmi urazliva vsetko som si brala ku srdcu ..... a tiez som vyvadzala a potom sa vo vnutri trapila a nakoniec som zacala mavat depky ale dost velke takze som musela ist ku doktorovi a dobre som spravila vsak som bola ako ziva mrtvola a esteze som doma neviem si predstavit ze by som taka chodila do prace.....

mamiedi
6. nov 2012

@sikea a ako sa ti paci?

mamiedi
6. nov 2012

@sikea Je to vselijake. Raz sa na mna pozeraju ako na debila a ked mi je lepsie tak na mna idu zas so sprostostami.. Edinka mala uraz v skolke a prehrizla si jazyk,tak sme boli v nemocnici,zasivali jej ho.. 4 stehy.

mamiedi
6. nov 2012

@sikea Dnes som mala celkom fajn den. Ako sa to vezme.. a ty? Co mas potom v plane? Po kurze?

mamiedi
6. nov 2012

@terezia1234 dufam ze ste boli vonku dnes bolo pekne. A mala tiez potrebuje vzduch. Z coho sa ti to spustilo? Bala si sa ako to zvladnes alebo?

sikea
6. nov 2012

@mamiedi tak paci este nemozem povedat lebo v cera sme boli len druhy krat takze sme sa len rozpravali .... no mas to tazke v tej vasej rodine potom a chudatko malinka to ju muselo ale riadne boliet ale aspon ze uz je v poriadku....no ty si mala fajn a ja dnes katastrofa mala som uzkost a teraz ma bolia kosti klby proste cele telo este sa mi aj hlava tocila ale u nas dnes moc pekne nebolo rano prsalo a potom bolo tak pod mrakom 😀

mata37
6. nov 2012

@sikea tak ababenky moje vidím a čítam, že dnes nič moc. Ani mne nie je dnes do skoku, chvíľu do plaču, chvíľu vnútorné trasenie atď. Na noc si dám neurol, nech aspon sa vyspím, lebo ráno ma čaká dlhá cesta do Ba, idem na krv a v piatok zasa na kontrolu na štítnu žľazu. Neviem, či tieto výkyvy mi nerobí aj tá hnusná štítna žľaza a takisto aj depky. Ja užívam zatiaľ Citalopram actavis 20mg, ale mi ho lekárka zmenila na Eliciu 10 mg. tak som zvedavá, či sa mi polepší. a ešte beriem aj na štítnu žľazu Euthyrox 50mg. takžde dnes doslova hnusný deň mám, som nepoužiteľná, len som čakala kedy padne 17 hod. a pôjdem domov.

terezia1234
6. nov 2012

@mata37
@sikea
@mamiedi no vidim ze sa tu nas dnes nazbieralo viacej..hehe, tak asi fakt bolo nieco v pocasi...uz troska lepsie bolo ako som isla von, kamoska dosla s malou k nam domov sa hrat, tak sme pokecali..no som zvedava co bude zajtra 🙂) a mata aj ja beriem euthyrox 25, tak mozno to aj mne tym hapruje...uvidime...ale nechcem mat znova depky, ja uz fakt nechcem...je to strasne...chcem byt ako predtym, vesela, aby ma vsetko bavilo..

mamiedi
6. nov 2012

@sikea Jaj, ale aspoň si sa zabavila! 😉 A nemyslela na tie iné veci.. 😒
Chvala Bohu sa veru má už malá lepšie, to bola katastrofa, chúďatko musela všetko jesť kašovité a akurát v tomto veku sa jej to nepozdávalo, lebo že je teraz ako malé bábätko a ona to nechce a pod. ☹
Ale už sme po tom 🙂
Dnes som mala inak len dva Neuroli, treti som si uz nepotrebovala dat.. 😀
A s tym krutenim hlavy, to mam kazde dopoludnie, kazde kazducicke jedno ☹
Poobede sa mam inak stale dobre, s vynimkami..

mamiedi
6. nov 2012

@terezia1234 Krasne si to napisala, ako keby si mi z duse hovorila, chcem sa mat dobre, naozaj dobre! Ja som si predtym myslela, ze taketo nemoze byt, lebo vlastne moj stary otec mal depresiu 10 rokov a ja som si nedokazala predstavit taketo stavy.. Teraz uz viem, co prezival, len mu to uz neviem povedat ☹

bernardina
6. nov 2012

@monika2606 Podobne stavy prezivam aj ja.Najhorsie je, ked to muz okomentuje slovami, ze som ako pocasie.On by chcel aby som bola stale dobre naladena a vysmiata od ucha k uchu. On samozrejme preto nemusi nic urobit. Nenaplna ma uplne nas vztah,moj muz stale pracuje,alebo nie je doma a ked je, stale spi.A mne chyba trocha aktivity a strasne mi chyba humor a smiech,ale taky ozajstny.Mala 16 m. dcerka je uzasna. No keby mi ju obcas niekto na chvilocku postrazil,nebola by som proti. Chybaju mi aj kamaratky a spolocne rozhovory.ja som doma a vsetky su v praci...a mamicky nejako nestretavam. Som rada,ze aspon tu si mozem poklabosit a potesit.