Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jajkamia
23. júl 2013

A kde IP? Kde to hladat.

mary1995
23. júl 2013

@jajkamia choď úplne ne hornú lištu na začiatok strany, a tam uvidíš takú obalku, na to klikni

mariemmka
23. júl 2013

@kuzelna tak to sa čudujem, že ti dali frontin, ten je návykový....a nemala si problem ho vysadiť?a potom sa ti tie stavy nevrátili?ja som zo začiatku tiež brala len lexaurin, niečo podobne, rýchlo sa mi ulavilo,ale po pár týždnoch som predsa len išli k psych. a teraz 9týžd. beriem AD ale poviem ti, pri tom lex. som sa citila lepšie... 😝

jajkamia
23. júl 2013

@mary1995 uz som to nasla.

hroska
23. júl 2013

@kuzelna no veru ja sa tiez cudujem,ze si mala len Frontin?Lebo to je navykove anxiolitikum. 😲 A tiez by ma zaujimalo, ako si ho vysadila.Nebrala si ziadne antidepresivum?

@mariemmka myslim,ze mozes mat z AD nizsi tlak. A pozri aj do pribaloveho letaka.ja mam nizsi tlak odjakziva,nic prijemne,ale zvyknuta som. Treba vtedy pit hodne vody a aj kavicka a cola tiez dobre spravia,ale zase neprehanat 😉

hroska
23. júl 2013

@jajkamia skus sa zase nejako upokojit ako vcera......dobre padne prechadzka,ale skor podvecer,ked uz slnko nepali,pripadne ten Frontin skus zase

jajkamia
23. júl 2013

No co babulky co porabate?

hroska
23. júl 2013

@jajkamia no co mojko,uz je lepsie? 😨

mary1995
23. júl 2013

@jajkamia ja som v robote do pol piatej, je tu veľmi teplo skapíňam.
@hroska ty sa pochvál, ako postupuješ, už dlho si nepísala o sebe, tak dúfam, že sa to zlepšuje...

hroska
23. júl 2013

@mary1995 ani sama neviem.......ale snad niektore priznaky sa vylepsuju.Tyzden som uz na zvysenej davke 200mg,tak este sa s tym pasujem. Beriem to naraz rano,neviem ci by som to nemala rozdelit.Ty beries naraz ci?

jajkamia
23. júl 2013

@hroska tak s tym xanaxom je to lepsir,aj som poupratovala,nakrmila zvireta. A teraz sa snazim kukat telku,ale akosi mi to nejde,neda sa sustredit. A najviac ma priatel stve stale po mne len huci a huci a mam toho dost,lezie mi s tym na nervy.

jajkamia
23. júl 2013

@mary1995 aku mas pracu!

kuzelna
23. júl 2013

@mariemmka ten frontin som mala asi 2mes.potom mi to zmenila mudr. tusim sa volali helex? ja som nic na sebe nezbadala,nebola som ani unavena,nic,praveze sa mi zda,ze som mala viac energie ako teraz 🙂 a uzivala som len 0,25mg.rano a vecer pol tbl a na obed celu.

mariemmka
23. júl 2013

@kuzelna pozerala som ten helex, no je to niečo podobne ako frontin 😝 čudujem sa, že toto ta dostalo z depresie, musela si mať len taku lahšiu formu, alebo si bola len vyčerpana, a potrebovala si sa upokojiť .....ale hlavne, že sa už citiš dobre 😉

jajkamia
23. júl 2013

Mary si tu? Napisala som ti IP

kuzelna
23. júl 2013

@mariemmka neviem presne co to bolo,asi naozaj to nebolovaznejsie,no ja som sa vtedy citila hrozne.ak sa v tyychtto liekoch viac vyznas,mohla by si mi nieco o hlavne tychto dvoch napisat.co presnejsie su zač.diky

jajkamia
23. júl 2013

Mary a froska kde ste?

mata37
23. júl 2013

@jajkamia no ako sa máš naša nová spriaznená duša, je už lepšie? Vidím, že robíš pokroky, už si aj poupratovala aj nakŕmila, to je úplne super ide to po malých krôčikoch, ale aj to sú pokroky. Ja som išla o 18 hod. z práce, poobede mám v práci 32 stupňov, tak si to vieš predstaviť, potom som si išla ešte nakúpiť, urobila večeru, umyla riad hodila sprchu a môžem ísť spať a ráno o 8.30 nanovo do práce. Tieto horúčavy ma ničia. Tlak nízky, strach a hrôza. No čo už. Ani na druhý týždeň nehlásia o nič chladnejšie. No super. Ale vydržím to. Tak sa maj pekne, drž sa a bojuj ďalej. Zajtra sem nakuknem a určite tu budem čítať, že sa Ti troška polepšilo a zasa si o trošičku Viac toho zvládla. Veľa síl. pa 🙂

mariemmka
23. júl 2013

@kuzelna nevyznám sa velmi, ale chodím tu už dosť dlho, tak čo-to sa už na mna nalepilo 🙂 tak ten frontin napr.ale je ich viac, len potláča príznaky choroby, ale nelieči, rýchlo sa ti po nom ulaví, no nemá sa užívať dlhšie ako 6-8týžd. lebo môže vzniknúť návyk, a telo si bude pýtať stále viac, aby sa upokojilo 😝 keby si mala naozaj depresiu, tak ti predpíšu antidepresíva, kt. liečia, no zaberaju až po niekolkých týzdnoch a dovtedy sa prejavuju nežiaduce učinky 😖 takže to ide pomaličky a ten frontin sa dáva ako pomocný liek, na tie nežiaduce učinky, kým nezaberu AD.bud rada, že si depresiu nemala, lebo ako to tu čitam, niektore baby to maju velmi tažke ☹

zlatickamoje
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuzelna
23. júl 2013

@mariemmk dakujem za vysvetlenie. 🙂 no,ja dufam,ze ma nic take nestretne,a tebe aj ostatnym dievcatam prajem vela uspechov .ahoj. 🙂

hroska
24. júl 2013

@kuzelna neviem,co ti teda bolo 😕 ....ale najdolezitejsie je,ze si sa z toho pekne dostala a to je jedno ako,aj trebars s Frontinom, ani ti nan nevznikol navyk.....to je super,ludia sme rozni 😉 chvalabohu,ze si o.k. ak keby pomohli lentilky,tak je to uplne jedno,pa a drz sa aj Ty.a dakujeme za povzbudenie,kazde vyliecenie nas tu potesi 😉

mary1995
24. júl 2013

@jajkamia no ja pracujem ako systémový manager . Robím od 1/2 8 do 1/2 5 , je to veľmi dlhá doba. IP som som od Teba nedostala.
@hroska Ja ráno beriem 200 a poobede 100. Tých 100 som brala večer, ale potom som nevedela zaspať ma to oživovalo tak mi to dr. preložil na poobede. Som rada, že sa Ti zlepšuje .

hroska
24. júl 2013

@mary1995 dakujem za povzbudenie,si zlata. 😉 prosim Ta a mas aj nejaku dovolenku,ved stale len makas 😝 ,to ta obdivujem 😲 co by si ty odporucila,mam dat rano 150mg a na obed 50mg? Dala som to naraz lebo je to pohodlnejsie a nemusim uz potom naobed mysliet,ze mam uzit liek..

mary1995
24. júl 2013

@hroska Ja som kdesi čítala, že Zoloft by sa mal užiť naraz, takže keď nemáš nejaké problémy tak si myslím, že môžeš to tak nechať. Na dovolenke sme boli na chate s partiou 2 dni, ale ešte chceme ísť v auguste na týždeň, len ešte nevieme kam. Ja by som aj išla k moru, ale chlapi nechcú oni chcú ísť na hory Ale ja už na túry nevládzem akurát prechádzky, to zas by som nebola s nimi. Ale však už niečo bude......M.

hroska
24. júl 2013

@mary1995 o.k. dik za radu 😉 mne sa tiez mari,ze som citala o tom davkovani naraz...myslim,ze to bol nejaky clanok v anglictine.tak to necham tak,nemam ziadne problemy,on je vseobecne dobre tolerovatelny. No 2 dni takto si mala skor vikend ako dovolenku 😀 ....moj muz tiez len hory a hory,more ho nelaka....to je u chlapov asi normalne....ja si teraz netrufam....budem cakat nech uz je tu rychlo jesen 😝

sandra2308
24. júl 2013

@hroska ahoj hroska,tak som bola vcera u lekarky,ta moja je na dovolenke,zastupovala ju taka starsia,tak som sa potesila,ze mi este niekto povie svoj nazor a mala si pravdu,povedala,ze mam spojenu depresiu s panickou poruchou,ale skor ta PP u mna prevazuje a iba taku velmi miernu depresiu a elicea je skor na depresiu,tak mi predpisala seroxat,zatial mam kombinovat,rano celu eliceu a vecer polovicu seroxat a po tyzdni sa uvidi,ako to zabera.Tak som zvedava,lebo stale ten bludny kruh,snad to uz bude lepsie.A ty sa ako mas?

hroska
24. júl 2013

@sandra2308 no tak som sa trafila.... 😉 seroxat je velmi dobry liek vytiahne ta z toho,neboj.Len ked mas PP treba s nim zacinat od malickych davok.Kolko mg ti denne predpisala? Ale po tyzdni ti este asi nezabere,treba trosku cakat tak 2 tyzdne,mozno 3 tyzdne.tak drzim palce a daj vediet,ako to ide 😉

sandra2308
24. júl 2013

@hroska vecer beriem polovicu z 20,tak to je asi dost nizka davka,nie?Lebo som pozerala,ze max.je 60.Prosim ta,viem,ze je to nepodstatne,ale nepribera sa z tych liekov,aku mas skusenost?

hroska
24. júl 2013

@sandra2308 tak tych 10mg je vporiadku,ale neskor ked vysadis tu eliceu tak asi pojdes na 20mg. No ja mam so seroxatom velmi dobre skusenosti, mna prakticky vyliecil prvy krat,ale co sa tyka priberania,tak sa z neho vacsinou pribera,ja som si to ustrazila,ale pribral som tak 3 kg.ale aj toto je individualne,tak mozno ty z neho nepriberies 😉