Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

barborkark
4. aug 2013

Ja mám zas po dlhej dobe pocit, že mi prepne ak niečo nespravím 😒
Mám v sebe toľko hnevu na všetkých a na všetko a hlavne sama na seba, že som dnes už takmer odišla od priateľa.

Chodila som pred časom k jednej pani psychologičke na terapie, bola úplne super osôbka, strašne mi pomohla, úplný anjel. Dospeli sme k tomu, po čase, že už mi viac nemá ako pomôcť, lebo všetko je to v hlave a ak budem na sebe pracovať, tak sa zbavím aj liekov.

Odporučila mi napr. encounerové skupiny/skupinové terapie, pod dohľadom odborníka.. Tam sa človek veľmi spozná, svoje hranice, o tom ako pôsobí na druhých ľudí, a tak.. Mne by to asi pomohlo, lebo ja už sama niekedy neviem kto som a stále mám pocit, že idem v živote zlým smerom

barbak
5. aug 2013

Ahojte baby,

berie tu niekto Cipralex? Dnes mi ho dala psychiatricka - 5 mg rano na uzkosti a stiesnenosti.

simka1111
5. aug 2013

Ahojte , tak dnes som bola konecne za doktorkou , aspon som sa pekne vyrevala jej tam 😠 a naordinovala mi navecer 15mg mirzatenu tam je ucinna davka mirtazapin , ze mi to augmentuje tym a o 2 tyzdne kontrola, tak dufam, ze dovtedy uvidim nejaku pozitivnu zmenu 🙂 a frontin mi uplne dala dole ..... vy baby ste sa ako mali dneska? 😝

lucinka0921
5. aug 2013

Ahojte baby.Dlho som tu nebola,mam doma teraz mamu a aj moju malu neterku,tak na net nemam vobec cas.Zajtra si precitam co vsetko ste tu pisali,aby som mala prehlad a potom vam napisem 😉

hroska
6. aug 2013

@barborkark tie terapie su dobra vec,vraj to velmi popri liecbe pomaha,hlavne sa vela dozvies a to ti pomoze aj upravit pphlad na veci. A na aku diagnozu sa liecis? Spominala si,aj ze beries lieky,ake mas lieky? 🙂

@barbak ja sice teraz neberiem Cipralex,ale v minulosti som ho mala,je to AD so skupiny SSRI a urciteti na tie uzkosti pomoze,len nie hned,musis cakat par tyzdnov.5mg je malinka davka,ale mozno ti bude stacit 😉

@simka1111 dobre,ze ten Frontin isiel ex. No a ako ten mirtazapin,uz si si ho dala vecer?

@lucinka0921 no veru chybas moja,chybas ☹

simka1111
6. aug 2013

@horska tak aj ja som rada že išiel preč ten frontin a hej už som si dala včera večer mirtazapin a čo ja viem nič som nejakobnepocitila extra a tak či tak som vstala o tretej potom som sa len presadzovala a možno aj nejaké mikrospanky boli a chyta má nejaká virózu hrdlo boli celé telo má boli jak invalidný si pripadam a ty ako sa máš?

hroska
6. aug 2013

@simka1111 chuda moje,uz si aj vycerpana,teraz by bolo dobre aj nejake vitaminy si davat a nieco na podporu imunity organizmu.Ten Mirtazapin je dost ucinny liek,tak hadam rychlo zabere. Ja tak striedavo oblacno,na Sertraline som uz 9 tyzd.,niekt.priznaky depresie odisli,ale este stale ich dost ostalo,tak len cas snad pomoze 😉

maria43
6. aug 2013

@simka1111
ahoj simka, ja beriem magrilan uz druhy tyzden, k tomu 0,5 xanax, citim sa celkom dobre, aj ked rana byvaju tazsie a vecer nemozem dlho zaspat, ale da sa to. cakam, ze mi zaberie toto AD, predtym som brala solatcit 9 mesiacov a to som nepocitovala ziadnu ulavu. ja mam tiez obcas taky divny pocit v hlave, akoby tlak vpredu alebo co to je a zaludok ma obcas boli. dufam, ze to prejde. ani neviem co mi je. lekarka povedala, ze som uzkostlivy typ, ja mam stale strach z nieceho, hlavne preto som za nou isla, tak dufam, ze to bude ok. a ty co beries? drz sa.

maria43
6. aug 2013

@kiwi82
ahoj, ja mam tiez podobny pocit, beriem magrilan uz druhy tyzden, predtym solatcit, a mam opuchnute prsty na rukach, akoby menej citlive, taky cudny pocit a tiez niektore pocity akoby vymizli. napr. nedokazem sa rozplakat pri nejakom smutnom filme, co mi predtym islo velmi dobre🙂 tak ja tiez dufam, ze to casom pominie. pomaha mi aj xanax max. 0,5 denne. o dva dni idem na dovolenku, tak dufam, ze bude vsetko ok. letim lietadlom, z toho mam tiez strach, tak snad to bude v norme. pa, drz sa.

kiwi82
6. aug 2013

@maria43 tak to je asi obeť za to, že nám bude lepšie 😒 Tak peknú dovolenku, určite bude fajne 😉

sandra2308
6. aug 2013

ahojte dievcata,mala ste niektora na zaciatku liecby problem so spanim?Mam uz asi 2 tyzdne vymenene lieky a od zvysovania davky mam problem,ze vecer niesom vôbec unavena a v noci sa stale budim,uz som z toho na nervy,lebo som uz tyzden nevyspata.Beriem seroxat 20 mg.10 rano a 10 vecer,tak som dnes skusila dat na rano celu,neviem ci to pomoze nejako.Nemate s tym niekto skusenost,ci to pominie niekedy po mesiaci?

hroska
6. aug 2013

@sandra2308 ahoj,jasne tu nespavost mas z toho Seroxatu,brala som ho 3,5roka tak ho poznam.Seroxat je stimulujuce AD,takze uzivaj ho tak ako si to spravila dnes,teda 20 mg rano.Na vecer ho brat,je dost blbost 😝 aj ked ho budes brat rano,mozes mat este prechodne nespavost,ale to sa za chvilu upravi a potom budes po nom spat ako v narkoze 😉

simka1111
6. aug 2013

@hroska tak hej dost som vycerpana uz , ale musim nejako vydrzat 🙂 a hej beriem vitaminy , cecko , uz dlho aj B-komplex , aj horcik vecer pijem ....a hej dufam, ze rychlo zaberie , ale najhlavnejsie je nech zaberie... ale to je na tom najparadoxnejsie, ze clovek pokial neuvidi ucinok ad , tak neveri , ze zaberie .... zatial som sa vzdy z depresie dostala, cize dostanem sa aj teraz , vsetky sa z toho dostaneme 😉 ale hlavne je, ze niesi uz na uplnej 5 , to je dokaz toho, ze ad zaberaju pomalicky ,ale isto 😉 ja akurat si meriem teplotu a 38,3 , co ja nezvyknem mat teplotu ... takze suúper 😒 + este aj kramy mam dostat, jedno lepsie ako druhe ☹ sorry, ze sa tu len stazujemm :P

simka1111
6. aug 2013

@maria43 bude to uplne ok, a ked uz po dvoch tyzdnoch citis zlepsenie, tak o dalsie dva uz budes uplne fit.. aa to ti pisem v dost tazkej depke , cize mozes byt uplne kludna 🙂 ja beriem escitil rano a mirtazapin vecer 🙂 moj problem je , ze sa mi to dost casto vracia, cize s tym musim daco spravit hlaavne 😝

hroska
6. aug 2013

@simka1111 fuuuu,tak Ty si riadne chora a este v tychto horkach,no nic spon mozes ostat v posteli bez vycitiek svedomia 😉
Inak to vysadenie Frontinu,Ti dr. Nijako neskomentovala,ked si brala 1mg viac jak 6 tyzdnov a teraz hned zo dna na den ex. Nevadi to? Ja sa pytam aj preto,ze uz zhruba 6 tyz. beriem Lexaurin 3mg 1x denne to zodpoveda cca 0,5 mg Frontinu,a strasne sa bojim,aby som nezostala zavisla a nemala problem s vysadzanim.... 😨

simka1111
6. aug 2013

@hroska tak aj ja som nad tym rozmyslala, ze zrazu mi ho dala prec.. ked vysadenie malinka co sposobilo .. ale zasa dala mi mirzaten a ten tiez ma asi kustik protiuzkostny efekt... citim sa ako pokusny kralik uz .. tak uvidime, hadam ma neklepne dozajtra ... ale zasa som si uvedomila, teda zacala sa bat , ci sa mi nemoze daco stat ked teraz este horucky to komplikuju , celkovo sa citim zle + teplota mi vysplhala uz cez 38.8 ..tak normalne som sa zlakla.... ale to je poztivne podla mna, pretoze som si uvedomila , ze chcem zit .. a tych par tyzdnov v depke nejako musim vydrzat 😉 a bude nam dobre 🙂 a ten lexaurin pomalinky vysadzuj a hlavne sa neboj vysadzania jak som sa bala ja, stresovala som a tak to aj dopadlo ... inac ti poviem taku prihoduu co sa mi davnejsie stalo .. ked som sa prvykrat dostala do depresie a nemohla vobec spat , tak lekarka mi predpisala aj liek na spanie a lieky mi chystala moja mama a ta vies co spravila, namiesto lieku na spanie davala mi vitamin B6 , co vyzera tak isto .. cize ja som vlastne ani nevedela ze je to vitamin a bola som v tom ze je to liek na spanie.. a urobila vtedy dobre lebo by som si vypestovala zavislost aj na liekkoch na spanie a az potom s odstupom casu mi to povedala... 🙂 ale hlavne neboj sa vysadzania a nestresuj

hroska
6. aug 2013

@simka1111 ano,to je znama vec-placebo efekt je silny efekt....toto tv. Mama sikovne vymyslela 😉 .No Lenze ja sa este na vysadzanie toho Lexaurinu vobec necitim....aj ked viem,ze uz by bol najvyssi cas,ale bez neho to fakt este nedam. ☹
Tie horucky teda nie je nic prijemne,ale stat sa ti urcite nic nestane,len budes asi dost vysilena.hlavne teraz vela pi a jedz ovocie a vitaminy.a prajem skore uzdravenie 🙂

simka1111
6. aug 2013

@hroska hej ja chapem , ze sa toho bojis , aj ja som sa bala, ked som vysadzala.. a tak ti poviem , ze ja som olutovala, ze som zacala vobec brat frontin , lebo pri minulej epizode mojej som nebrala a dajako som vydrzala a potom som aspon nemala problem vysadzat .. nemala som co riesit.. a ako dlho beries ten lexaurin ?

simka1111
6. aug 2013

@simka1111 a najblizsie ides kedy k dr ?? a hej pijem vela caju, oco ma obskakuje 🙂 ja by som jej alebo mu , neviem ci chodis k psychiatricke alebo psychiatrovi .. asi sa zdoverila.. ze sa bojis , ze to bez neho nezvladnes este a uvidis co ti povie.... .. a podla toho by som sa asi zariadila ..

simka1111
6. aug 2013

@hroska .. som sa pomylila, som sama sebe napisala 🙂

hroska
6. aug 2013

@simka1111 presne tak aj ja,pri prvej liecbe ziadne benzace....to bolo super! Ten Lexik uz beriem 6 a pol tyzdna. A kontrolu mam az za mesiac.

maticap.
6. aug 2013

Ahojte, iba sa chcem spytat, ci aj vy mavate pravidelne vykyvy nalady pred ms? Myslela som, ze sa to bude upravovat - cim dlhsie budem uzivat citalopram, ze budem lepsie... ved aj je, lenze cca 3-5 dni pred ms je to katastrofa... tak ako teraz.... 😖

simka1111
6. aug 2013

@hroska aha , a keby si zavolala dr? jedine takto .. alebo este nevysadzuj , pokial mas ich este na mesiac, ked sa bojis ...ja by som radsej takto urobila... zasa ked ty nie si o tom presvedcena, ze to bez nich vydrzis , tak este chvilku ich ber

hroska
6. aug 2013

@maticqp. No pockaj,najprv pises,ze sa ti to upravuje a potom,ze katastrofa? 😨 Ako dlho uzivas citalopram a kolko mg?

simka1111
6. aug 2013

@maticap. ahoj , hej pred ms byvaju vykyvy aj u bab , ktore beru ad... a je to aj moja skusenost.. ale pokial beries lieky a vykyvy trvaju len tak 3 dni a potom si ok , tak to mas celkom dobre a daktore dievcata som citala ze pocas ms zvysia davku , ale nejlepsie by bolo keby si sa poradila s doktorom o tom , on ti najlepsie poradi 😉

hroska
6. aug 2013

@simka1111 dakujem. Naposledy som bola u dr.minuly tyzden a povedala,ze ked mi je horsie tak si kludne mozem dat 1,5mg Lexaurinu.Len problem je v tom,ze zatial tych 1,5mg mi je malo(je to cca ako 0,25mg Frontinu),takze si musim dat 3mg a davam si to kazdy den.ako,keby som zatala zuby,tak mozno by som to dala aj bez toho Lexika,ale zatial by to bol tvrdy boj. Tak myslis,ze ten mesiac do kontroly este mozem davat? Nebudem zavislacka? 😨 🙄

simka1111
6. aug 2013

podla mna este mozes, aspon pre vnutorny pokoj a zavislacka nebudes neboj ... a ty beres 3mg v jednej davke? alebo to mas rozdelene ?

hroska
6. aug 2013

@simka1111 uzivam to poobede okolo16,0-17,0h v jednej davke,doobeda uz vydrzim bez.

maticap.
6. aug 2013

@simka1111 Ok, dakujem, ono je to potom lepsie, len ten jeden den - dva, to je so mnou na nevydrzanie - presnejsie: nedokazem vydrzat sama so sebou ☹ a som zla na okolie....

maticap.
6. aug 2013

@hroska ahoj, od noveho roka, zacala som tou najnizsou davkou citalecu a potom mi ju dr. zvysila na 20 mg (dufam, ze pisem spravne hodnoty). A citim sa lepsie - presnejsie podla toho ako som velmi nevyspata kvoli synovi - ak je zle obdobie (zuby mu idu nepretrzite a buntosime pravidelne), tak mi je pod psa, ale to sa este da zvladnut. no ked sa blizi ms, tak mi je jedno, ci som vyspata alebo nie - jasne, ze ked som riadne vystavena, tak je to este horsie...