Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
9. jún 2009

Holky - dneska začalo ráno hrůzou. Nejenže začínám dělat seky v práci - zapomenu poslat, zabalím, ale nemám na podacím archu, prostě výmaz mozku. Dnes ráno jsem ještě byla v ložnici a Marián si hrál v pokojíku a najednou začal žalostně volat Balonek - bami. To už jsem tam letěla a on stál u otevřeného okna na židličce, vykláněl se na půl těla ven z 11. patra a vyházel mi ven všechno prádlo ze sušáku nad topení, míček a ještě nějaké hračky.
Vůbec nevím, kdo ráno nechal otevřené okno a nedal ho na háček. Šli jsme ven posbírat věci Kdyby vypadl, vyskočila bych asi hned za ním. MM by mi to dosmrti nepřestal vyhazovat na oči. A já bych s tím asi nedokázala žít.
Ještě pořád to nemohu zpracovat, asi jsem ještě moc v šoku a MM to nemohu říct - vyčítal by mi o to, co se mohlo stát . To on umí - vyčítá mi dodnes, že jsem před 20 lety vytopila byt. .
Říkám to vám, potřebuju to napsat a doufám, že vás tím nerozhodím. Už ho nespustím z očí a na pár dní se pokusím odjet s Mariánem buď k sestřenici nebo kamarádce. Už se cítím přetažená a pak trpí oboje: byzys i dítě. Takhle to nejde. Sono - máš pravdu, musím to omezit. Naštěstí se objednávky teď omezily samy, nesvítí slunce, tak nikdo clony nekupuje. Naštěstí.

dzio- ¨to je fajn, jak jsi optimistická. MM se taky nějak uklidnil - sám od sebe, v pátek mi přinesl i kytku.
Jdu vařit, pa

dzio2
9. jún 2009

kubaka boze to je strasne chapem ta ☹ 😲 ale chvala bohu ze sa nic nestalo moja netrap sa otazkou co keby lebo ta to polozi moja mrzi ma ze tvoj mamzel nema pochopenie 😠 vycitat to co bolo pred20r trapne ale urcite rodinku sprdni za to okno anielikovia maju tvojho synceka radi lebo sa nic nestalo neviem nakolko si veriaca ale ja som a boch ma s tvojim syncekom velke plany lebo sa nic nestalo chvala bohu skus troska vypnut mas toho vela ale urcite si to nevicitaj tes sa stoho ze je to vporiadku viem ta predstava je strasna ale nemysli nato ten kvietok od manzela je pekne gesto ale ja si myslim ze v prvom rade potrebujes odneho oporu a pochopenie a nie jeho naladovost prepac ze som taka otvorena nechcem sa ta dotknut ale zasluzis si viac ako kytku

kejka
9. jún 2009

HOLKYYYYYYYYYYYYYYY HURÁ JUPÍÍÍÍÍÍÍÍ.MILOŠ BYL DNESKA PŘIJATEJ NA FILOSOFICKOU FAKULTU-HISTORIE. 🙂 🙂 🙂 🙂
Mám doma dalšího študáka.Zítra jede ještě na dvoje příjímačky,ale už jen že jsme je zaplatili,prostě to zkusí.

Jinak jak jsem předpokládala-hlava mě bolela a začalo lejt. 😖 😖 😖
Ještě písnu večer-dítě se mě dožaduje.Pak vás dočtu. 🙂 🙂 🙂

kubaka
9. jún 2009

dzio - no to se mě nemůže dotknout, máš pravdu, od rána přemýšlím - věřící nejsem -
ale volala jsem mužovi, jestli otevíral okno, prý ano, říkala jsem mu, ne moc detailně co se stalo, ale s ním to moc nehlo a víš co odvětil? že prostě zapomněl zavřít a že mám vstávat s nima a postarat se o malého. Takže zase moje chyba 😠
J -na to jsem mu řekla, že kdybych něco takového udělala já, tak mi to další čtvrtstoletí bude vyhazovat na oči, jaký dělám pořád blbosti a jak nepřemýšlím.
A zavolala jsem kamarádce , která má domek mimo prahu a jedu k ní na pátek a sobotu přes noc. Jen s Mariánem. Musím pryč od všeho a všech, nebo je tu pozabíjím oba dva

Ta jeho posedlost mytím, větráním a viděním všude plísní je už porucha - dokud si smývá kůži s těla, tak mi to může být i fuk, ale jak ta jeho obsese začne ohrožovat děti, tak to bych měla začít být už asi zlá.
a budu
díky za tvoje slova - už si fakt říkám, že bych si zasloužila chlapa, který by mě uměl utěšit, být oporou fyzickou i psychickou a který by si mě vážil za to, co dělám a kdo jsem a ne mě buzeroval za to, co někdy pokazím.

kejka - chápu tvoje nadšení a úlevu a hrdost na děti - je to fajn pocit, když se vidí úspěch u dětí.

kejka
10. jún 2009

☹ ☹ ☹ Kubaka tak to je příšernej zážitek,ježíš marjá.Já jsem tohle zažila když byl Míla malej,bydleli jsme ale v přízemí kousek nad zemí-to je ale fuk,kdyby spadnul,tak se mu mohlo stát cokoli.Byla jsem vedle v pokoji,volala na mě souseda,že malej sedí na parapetě ☹ Jak se tam dostal do dneška nechápu,tak jsem tam potichu naběhla a čapla ho.Takže ten pocit znám.Hrůza běs. 😖 Ještě,že to takhle dopadlo.To,že jedeš na víkend pryč,je dobrý nápad,alespon vypadneš.
My ok,včera jsme lítali po krámech,dneska jedu dát malýho k mámě a jdu ke kámošce,co je těhu,je jí 43let,jak jsem vám psala,tak jdu probrat mateřský starosti. 😉
Holky-víte které-moc díky za IP-hrozně jste mě potěšily.
Zítra jdeme do cirkusu-já s malým,chlap na to není,mě to nevadí,docela se těším,jak bude mladej nadšenej. 😉
Doufám,že jste všechny ok,já jo,zatím se fakt držím.Taky děcka mi dělají jen radost a to je moc důležitý.S MP jsme v pohodě-už něj.dobu,tak supr.
Užijte si dnešek a pište číčata. 🙂 🙂

dzio2
10. jún 2009

kubaka daj muzovy najavo ze on ma byt ten ktory si ta ma vazit a bojovat oteba bud odmerana komunikuj snim len v nutnych pripadoch fajn ze ides prec treba to robyt castejsie mne ked sa stalo to s otcom som nigdy ziadnemu chlapovi nedovolila zle slovo ani nic ine donutila som ich svojium chovanim ze oni su ty co budu zamnou chodit po stiroch 😠 bola som ta ktora to riadila vydrzal to len moj manzel sme spolu 1Ora dodnes si ma vazi a milujeme sa viem je to tazke a boli to ale babky mi mame vetsie zbrane ako oni len ich musime vediet vyuzit budem drzat palce Kejka to je pekne ze ides pomoct TEHU kamoske urcite ju to potesi si slachetna cirkus mam rada je tam kopec srandy moja Zuzka miluje cirkus stale sa tam tesi jazdy kunam asi tak 2KRAT do roka ale aj to staci pri tom vstupnom co tam je tak sa majte

martina1975
10. jún 2009

Ahojte kočky, to je Vám tak dobre, keď tu nikoho niet? Ja čakám privezú mi jahody, budem mať robotu dávať do mrazáka? Ako Vám dnes je? Mňa bolia akosi nohy, ale asi zmena času, bude pršať, bo sa trocha zmráka. Babenky čo je s Andy, Anikou09, depkou. Holky ozvite sa. Andy už si zdravá aj deti? Tak sa majte krásne a píšte. Pa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sonoio
10. jún 2009

ahojte dievcata 😎
kubaka..ten tvoj "zazitok" ti teda musel riadne zdvihnut adrenalin. 😒 nastastie vsetko dobre dopadlo) a muzikovi to vyjadri rucne strucne.a konecne si sa niekam vybrala,snad sa odreagujes,hadam s kamoskou prides na ine myslienky 😉 prajem ti pekny vikend))
kejka,blahozelam k synovmu uspechu 😉 😎 je sikovny,snad bude s vyberom spokojny 😉 🙂 a je super,ze sa ti dari,mas sa z coho tesit,a cerpapt endorfiny 😉 tvoje prispevky srsia optimizmom,energiou 😅 😝 😉
dzio 😵 😵 s tymi chlapmi mas asi pravdu 😀 len ,dievca moje,prosim ta,oddychuuuuj,nevstavaj o 5)9musis si urobit nadcas,potom uz nebudes moct 😝 😉 😉 😉 🙂 dufam,ze mas dobre obdobie 😉
martinka,a to akym sposobom das tie jahody do mrazaka???hmm ..a po rozmrazeni co s nimi??nebude z nich gulas? napis,celkom ma to zaujima,ja zboznujem jahody 😅

anika09
11. jún 2009

Ahojte kocky ,
nepisala som al bola som sluzobne v zahranici a neviem sa zastavit, musim Vam napisat ze sa citim lepsie a fungujem normalne len som z tolkej prace unavena..... 😒 😒
Kubaka manzelovi to ani nehovor , nebude mat zamienku ti nieco vycitat, a nastastie sa nic nestalo,zabudni na to cim skor a netrizni sa vycitkami chvala boho vsetko dobre dopadlo 😉 😉 😉
Ahoj Kejka ako sa mas? uz si zmenila lieky?
Martinka bola som prec odcestovana a nestihala som pisat, inac som v poriadku je to omnoho lepsie 🙂 🙂 🙂

kejka
11. jún 2009

😒 🙂 🙂

Ahoj holky

Tak mě to nedá,ale jdu se znovu pochlubit svým dítětem,už je to trapný,ale fakt dal troje příjímačky a na všechny ho vzali,takže má z čeho vybírat.To tam jel,už jen tak,že jsme to zaplatili. 🙂 🙂 Tak už mlčím. 🤐
Jinak tady od rána pršelo,malej taky chrápal do osmy jako dub,já taky.Ted se najedl a jdeme si dáchnout.Jdu s ním,jsem nějaká vláčná. 😀 Léky jsem nezměnila,jen jsem na půlce.Nemám vysazovat tak rychle.Jsem ok.
Aniko jejda,tak ty nám jezdíš až tak daleko?????????Je fajn,že jsi ok.
Kubaka tak co doma,už je to lepší?????
Dzio kočko co ty???Letí to jako blázen,za pár už nám budeš rodit. 🙂 🙂
Marti????????
Andy?????????
Na poště nám visí novej počítač,odpol.pro něj chlapi zajedou a budou do večera magořit,než to dají dohromady,ale je to konečně pořádnej komp.
😉 Já asi s malým do cirkusu,pokud mi kámoška přiveze lístek na dnešek,nebo na zítřek.Je prý narváno,tak nevím. 😝 Osobně je mi to šumák-mám takovej dojem,že to budou vyhozený prachy,ten můj malej hajzlík nevydrží moc dlouho sedět,tak se bojím,že ho to nebude bavit. 😒 No uvidíme.
Tak zatím,doufám,že jste všechny v pohodě. 🙂 🙂

marorlinko
11. jún 2009

kveta, je to pekne napisane,al eja poznam jednu osobu,ktora ma depresiu uz aspon 2roky, berie antidepresiva, byva mu vseljako tyzden dobre, tyzden zle a o samovrazde iba vravi, nikdy ju nechystal, pokila viem, depresia s auplne vyliecit neda, mozes ju iba potlacit tym atabletkami, vzdy sa raz vrati naspat. mojej kamosky muz ju ma,byvaju dni,ke dvyzera jak mrtvola, nevladze robit nmic, iba spat chce,vadi mu vsetko a kazdy,ke dsa to ukldni,tak ani nevi e v podstate co robil.je to tazke, zalezi aj z coho vznikla ta depresia.

dzio2
11. jún 2009

cauko babky sonoio obdobie mam teraz dobre len ten spanok dnes som hore zase od4.30a to som zaspala o1Hrano vobec nemozem spat neda sa 😠 a ani niesom neako unavena co je divne bola som dnes pozriet baby v robote mam to par krokov len mam taky pruser zajtra som mala dat v robote podpisat papiere na matersku lebo od 1.7som uz ofic na mater ale majitelia su manzelia aspon boli pred tyznom sa rozviedli ja som zamestnana pod jeho zenou teda byvalou ale ona zrusila zivnost tym padom musela ma odhlasit z PP ale vypoved mi nedala podpisat ja potrebujem opeciatkovat vsetke papiere ale ona uz nema peciatky lebo nema zivnost jej manzel ma neprebral podseba ako svojho zamestnanca takze som v koncoch a do konca mesiaca musim odovzdat papiere takze som na nervy zajtra s muzom letim na socialku ci mam aspon zaplatene odvody zdravotnu asocialne 😠 drzte palce lebo toto je na prasky tak pa

kejka
11. jún 2009

Marorlinko já nemám depresi 😉 Dostala jsem AD abych přibrala pár kg,nedařilo se.Tělo mi kleplo. 😖
Dzio 😕 😕 😕 😕 Držím palce,i když tomu nerozumím 😲
Marti IP 🙂

dzio2
13. jún 2009

no toto kde ste vsetci co je svami haaaaaaaaaaaaaaaaa

kubaka
13. jún 2009

ahoj, jsem tady ale nemám nějak co psát - padla na mě tak děsná únava, že bych prospala celý den, sotva se vleču, úplný útlum energie. Vylezla jsem akorát s malým na dvě hodiny na písek a jsem grogy. Zrušila jsem Trittico, byla jsem jak pitomá, vracím se ke staroušovi Citalecovi 😒ˇUž zádný experimenty.
dzio-jak to dopadlo s těmi papíry? komu si je nakonec strčila? To je hrůza
jahody zrají, akorát se o ně peru s plísní a slimákama. Jsou nacucané jako pingongové míčky a tak těm slimejšům asi chutnají.
jdu jíst, mějte se ještě líp

martina1975
13. jún 2009

aHOJTE BABENKY, kEJKA, KUBAKA, DZIO2, ANIKA09, SONOIO ja som tiež grogy. doobeda som varila zasa pre 2 domácnosti, lebo naši už finišujú s kuchyňou a poobede som im bola pomáhať upratovať. Takže som umyla 3 okná, podlahy a poutierala prach. Ale už mám dosť. Teraz pokračujem doma dala som prať a umyla riady. Zajtra si dám oddych, lebo už ide na mňa PMS, tak už mi je všelijak. Tu je dnes krásne počasie, len trocha pofukuje. Inak dnes je mi zatiaľ fajn, to som bola aj v meste doobeda nakúpiť. Tak to je čo povedať. Tak sa majte a píšte. 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉

martina1975
15. jún 2009

čAUTE BABY, NO NEJAKO TáTO STRáNKA BLBNE. Dnes som sa tu prvýkrát dostala. Ako sa máte? Ja úžasne. Dnes som dostala svoje dni, tak na parádu. Zachvíľu odchádzam do Trenčína kúpiť si kolieskové korčule. Rozhodla som sa športovať. Aby som nemala kedy myslieť na choroby, ale sa trocha odreagovať. A vy ako hemi, kejka, dzio2, anika 09, kubaka, sonoio. Tak píšte babenky, bo ja už od zajtra idem do práce zarezávať. Tak pa, krásny deň. Tu je strašne dusno, asi príde búrka. Pa 🙂 🙂 🙂

sonoio
15. jún 2009

ahojte baby,ako??'aky bol vas vikend??tu je nadherne pocasie,vikend sme mali s priatelmi barbecue,stihli sme aj more a tak 😉 😉 martina,aj mna to caka 😀 a dzio akoooo??'kubaka, mas to nejake biedne,dufam,ze to rychle prejde 🙄 bola si u tej priatelky??kejka,ty si cirkusovala?? 😉

dzio2
15. jún 2009

cauko blbne stranka sonoio ahojky zavidim ti 😀 super ze si uzivas aj troska martina korcule?no super dobry napad babky ja som dopadla som nezamestnana 7tyz pred porodom ani sa nesnazili mi to dat vediet vsetko som si musela vybehat a pozistovat ja mam darcek od zamestnavatela NEZAPLATENE ODVODY 😀 😠 pani na socialke mi slubila ze ju dotlacia aby aspon to doplatila so stoho na nervy treba mi potvrdit papiere na matersku do 3 dni od vypovede som sa mala hlasit na urade prace vypoved nemam ani podpisanu ale uz som odhlasena na uradoch odstupne nic pPN nic MATERSKA NIC 😢 a ze nemam precasne porodit ☹ ha ha dnesnych podnikatelou nic nezaujima

kubaka
15. jún 2009

sonoio - nebyla - jejich chlapeček dostal rýmu 😢 přehodily jsme to na 23. června. Už je to u mne lepší, bylo to počasím a vysadila jsem to trittico - nesedělo mi, takže proto to rozhození myslím. Už je dobře. Jak já bych jela k moři - už si čtu o Zakynthosu - připravuji se na konec září a nemůžu se dočkat. Grilujeme jenom na naší zahrádce, moře nám slupluje voda v Mariánkově minibazénku 😀
dzio: snadti poradí na úradě, jak si zajistit mateřskou - nemůžeš zůstat bez peněz. A hlavně bys je za toto mohla zažalovat a soud by jim nařídil zaplatit ti, co ti dluží - nemuselo by k soudu ani dojít. to jsou teda opičáci.

martina1975
15. jún 2009

ahojte babenky, bola som vyskúšať nové korčule. Mokrá som až neviem kde. Idem do sprchy a hajať, lebo ma to celkom zmohlo. Ale na prvý krátmi to išlo celkom dobre. 3 hodiny som so sestranicou a malou chodila po obchodoch v Trenčíne, kúpila som si korčule, sukňu, tričko a naúšnice. Tak som si urobila radosť. Zajtra idem do práce, potom sa večer ozvem. Tak sa majte Pa a dobrú a ničím nerušenú noc. 😉 😉 😉

kejka
15. jún 2009

🙂 🙂 🙂
Ahojte kočky
Koník nějak nefachčil 😒
Jen hlásím,že jsem ok.Dneska dopoledne příšerný dusno a pak celý odpoledne slejvák,stejně je jako ve skleníku.Nic moc teda to počasí ☹
Kubaka taky mi to Trinico vůbec nesedlo,ale ani nechápu,proč mi ho před pár lety psal,nic mi nebylo. 😕 😕
Na zahradě bylo přes víkend úžasně-jahody už nemůžu ani vidět,každý den je to mísa,ale malej se cpe jak zjednanej,mají hodně vitamínů,tak hlavně,že mu chutnají.Začínají zrát třešně-chrupky,jsou výborný,to bude zase žranice.
Dzio já tomu nerozumím,jak to,že nemáš nárok na prachy????????Už to máš za pár 🙂 🙂
Marti supr nákup-udělala sis radost a ještě k tomu budeš sportovat. 🙂 🙂 Drž se v práci.
Sonoio jj byli jsme v cirkusu,nic moc to teda nebylo,ani malýmu se to moc nelíbilo,ale dalo se to.Já to moc nemusím,Tomáš se radši proběhne s klukama na hřišti.To mám pro příště 😀 Ty si užíváš sluníčka.Ti závidím. 😉 🙂
Jinak jsem v pohodě,bez problémů.Přeju všem krásnou dobrou noc 😉

mirabielka
16. jún 2009

dzio, pani na sociálke pekne trepe. Ako chce niekoho donútiť aby zaplatil? A ak ťa to ukľudní, sú to dlhy tvojho zamestnávateľa, nie teba. Ty to doplácať nebudeš. Mňa na tvojom miesto by tie nezaplatené odvody vôbec nezaujímali, dokonca sa čudujem ako pani na sociálke mohla tebe povedať o dlhoch niekoho iného. No sila. A čo sa týka výpovede to je ďalšie sila. Asi by som na tvojom mieste vyhľadala nejakého právnika.

martina1975
16. jún 2009

ahojte babenky, nebudem Vás všetky menovať. Teraz som prišla z práce, dalo sa pohoda. Bolo mi fajn. Počasie je tu také nijaké. Teraz sa momentálne mračí, možno zaprší. Tak dnes to na tie korčule nevyzerá. Inak včera som ich bola kejka vyskúšať aj mi to normálne išlo. Máme tu urobenú novú cestu tak po nej. Ale než budem taká zdatná ako moja dcéra, to sa ešte natrápim. Prišla som domov večer o 21.30 spotená ako myš, ako keby som 8 hodín drela s lopatou. No sila, čo vám budem hovoriť. Ale musím trocha športovať, lebo v robote len sedím a pohyb žiadny. Tak sa majte krásne a v pohode. Pa 😉 😉 😉

dzio2
17. jún 2009

babky ahoj problemy sa riesia po psych stranke je to dobre a verim tomu ze to dlho ostane mam sa celkom fajn baby neako to tu viazne ako sa vsetke mate? mirabelka kazdy zamestnanec ma pravo vediet ci nahodou jeho zamestnavatel nema dlhy nato je zakon je to dlh mojej sefky takze zaplatit to musi ona pravnika som vyhladala nieco poradil tak uvidime neriesim to uz dnes je pekne treba ist von a troska porelaxovat tak pa

martina1975
17. jún 2009

Ahojte baby, no kde ste všetky? Ja som prišla teraz z práce. Som v pohode a fungujem OK. Ešte pôjdem na korčule, ale až trocha zájde slniečko, lebo je tam úpek. Baby nejako nepíšete. Asi je Vám všetkým fajn. Tak sa majte krásne a popísmenkujte trocha. 🙂 🙂 🙂

kejka
17. jún 2009

Ahoj holky,hlásím,že jsem ok.Dneska bylo krásně,tak jsme byli v čudu.Pak zahrada.Zítra ještě větší vedro,tak to samé. 🙂 🙂 Supr,že jste všechny v pohodě.Marti písmenkuju 🙂 Jinak nic novýho,všichni jsme v pořádku a doma dobrý.
Dzio jsem teda zvědavá,jak to dopadne,věřím,že dobře.Držím palce.Jen relaxuj. 🙂 🙂 🙂

kubaka
17. jún 2009

nazdárek - jo, je mi fajn a mám zrovna jiného koně 😀 - martina si koupila brusle a jezdí jako o závod a já akorát řeším, že si koupím pidi odrážedlo Fiata Pandu. 😎 Neřídila jsem 18 let a už mě fakt unavuje tahat dítě, věci, kočár všude kam se hnu. Než se dohrabeme na zahradu, jsem vyřízená. Už jsem na to nějak stará.
Trittico ze mě vyprchalo a jsem zase úplně v pohodě. Dokonce MM se uklidňuje - dodělal práci, kterou vzal navíc v práci na 2 měsíce a dokonce se začíná usmívat a neútočí. Děsný co s ním pracovní vytížení dělá 😒
dzio - t o je báječné, že je líp a hlavně že máš oporu v právníkovi,
už se mohu uzívat, jdu spát

dzio2
17. jún 2009

no aspon niekto babky dobra sprava uz sme dlho na 54 😀 to znamena ze sa pomali vsetke liecime k dobremu 😀 hura ale zase nemusime uplne zmiznut 😒 nie?musimpopisat a nahnat si troska popredu lebo ked bude lili na svete tak nebude casu 😀 🙂 predstavte si co sa nam stalo z nasim psom mesiac zavijal jako blazen to sa nedalo vydrzat doslova som prinom tahala nocne nech susedia troska pospia to zavijanie bolo strasne ale fakt sa to nedalo vydrzat 😠 dcera aj sa mu viacej venovala reku ze je zaniecim smutny dnes mala susedka pohreb taka stara babka pred mesiacom sa jej pohorsilo a pred 3dnami zomrela moj pes 3dni nezavija a dnes som sa dozvedela zevraj niektore psy dokazu vycitit smrt z okolia casovo to sedi uplne suseda mala az stoho zimomriavky a ja tiez take nieco som dnes pocula prvy raz sila tak len tolko som chcela tak dobru noc idem skusit zaspat

sonoio
18. jún 2009

ahojte baby)))ja som v pohode..more,slnko a tak 😀 😀 kubaka,Panda sa mi celkom paci 😝
dzio,s tymi psami to asi bude pravda..my mame v jednej dedinke chalupu ,kde rodicia travili veeela casu.raz len straaasne zacali zavijat psy,a moj ocino sa odtial nevratil ☹ ☹ tak asi na tom nieco bude...asi nieco citia..