Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
16. sep 2013

@hexena a este.....depresiu a uzkosti ludia dostavaju skoro vzdy z realnych problemov, z nejakej enormnej zataze, teda nie len tak,ze zrazu mi preskoci a je 😀 , vzdy je za tym nejaky ten spustac (rozvod, prepracovanie, financne problemy))aj ked je pravdal,ze existuju aj tzv. Endogenne depresie,ale aj tie sa prejavia vacsinou az po nejakej zatazovej situacii. Tak dufam, ze som ti ozrejmila trosku situaciu

alexiska77
17. sep 2013

@simka1111 To máš pravdu,nikdy som taký stav nezažila, preto sa do Vašej kože ani vžiť neviem,môžem si to len predstaviť,že aké to asi je,ale ani to nie je ono...veľmi ma mrzí, že sa tato cítiš, nič iné mi neostáva len ťa naďalej povzbudiť a držať Ti palce..je to pre Vás všetky asi taký začarovaný kruh, z ktorého vyjsť neviete,ale verím,že to čoskoro poľaví a budeš sa vedieť na všetko sústrediť...bude to asi teraz trochu dlhšie u Teba , keďže si nastúila do školy, aj u zdravého človeka,ktorý nie je deprsívny by nástup na vysokú školu spôsobil muky, strach a nervozitu zo všetkého..ale je to normálne a to časom odzneje, u Teba to asi bude trvať dlhšie,keďže si depresívna...kedykolvek budeš niečo potrebovať aj ohľadom štúdia, kludne mi napíš, budem sa snažiť Ti aspon takto cez internet pomôť...

simka1111
17. sep 2013

@alexiska77 ahoj. ako inak . dakujem za povzbudenie 😉 a hej z toho zacarovaneho kruhu je velmi tazko vyjst a trva to fakt dlho vsetko + aj nastup do skoly je velmi velky stres aj sam o sebe , ale ja verim ,ye to vsetko pominie a potom to uz vsetko bude len a len v mojich rukach 🙂 vies cloveku uz ked sa konecne ulavi, tak potom moye robit aj zmeny v zivote, teda najst si nejaky system , nauci sa relaxovat, popripade najdse psychologicku , to je vsetko pekne, ale mozne az vtedy ked sa ta nerovnovaha v mozgu da znova do harmonie...... ale ja preto robim zatial vsetko , co mozem zatial... dufam, ze to uz nebude trvat dlho a lieky mi zaberu ako maju .. .a ked budem nieco potrebovat , hoc aj ohladne studia, tak sa ti ozvem 😉

supi
17. sep 2013

ahojte, neberiete niektora valdoxan? kojite pri tom? stale vaham ci ho nasadit, nechcem sa vzdat kojenie 😔

lenka00
17. sep 2013

@mary1995 myslim na tebe a jsem zvedava jak si dnes dopadla?
@simka1111 na Tebe take myslim, mame ted obe obrovske zmeny, ja miminko a ty studium, tak jak si to psala alexisce uplne souhlasim, relaxovat, sportovat, cist pozitivni knizky, u me se i treba namalovat a jit do obchodu a neco pekneho si koupit, to vsechno je mozne az nastane to male zlepseni, clovek zacne vylezat z toho kruhu, leky zaberou a clovek najednou si rika, vzdyt je vsechno fajn, vzdyt je lehke pozitivne myslet, dnes mam chut si jit zaplavat, proboha cim jsem se to zabyvala vzdyt je to blbost, jen je nekonecne to cekani, kdy uz konecne prijde ten pocit, to nase ja a ne ten uzlicek nervu...tak bych asi ja popsala jak se momentalne citim...drz se a at t ve skole jde,..
@alexiska77 moc dekujeme za Tve rady a obdivuji Te, ze to delas, klobouk dolu

mariemmka
17. sep 2013

@supi AHOJ, ja ho beriem ale nekojim 😀 a Ty sa na čo liečis ?

simka1111
17. sep 2013

@lenka00 presne si to napísala, tak to všetko platí aj u mna . Našťastie viem, že ten stav nie je trvalý, inak neviem... Tak by sa nedalo žiť... A to je pravda s tou úľavou, to je neskutočny pocit, keď ti je zrazu dobre, len ten čas je hrozný, katastrofa... Ja sa snažím nejako existovať aale v ermi ťažko mi to ide, snáď ss mi už konečne uľavilo lebo to asi nevydržím.. Ale stále je vo mne malilinke svetielko nádeje.. Ja ti tiež držím palce, nech si spokojná mamička.. 😉

simka1111
17. sep 2013

@mary1995 ahoj moja, no ako si dneska dopadla? Cely den som na teba myslela, hadam ste s dr. daco vymysleli 😉

simka1111
17. sep 2013

@hroska ahoj moja, ako zijes? Dufam, ze stale lepsie a lepsie ... Ja som na tom rovnako 😒 ja uz tak strasne chcem ulavu , co mam robit ? neviem, ci mam na tu skolu, ktoru som si vybrala..

mariemmka
17. sep 2013

@mexico_16 ahoj, berieš ešte ten paroxetin ? ake si mala NU? ja som ho dostala dnes, aj ked názov lieku je iný, ale účinná látka ja tá ista.... 🙂

mexico_16
17. sep 2013

@mariemmka Ahoj,ziadne NU a po 2r. som zvysila o 20mg a taktiez ziadne NU. 🙂 KOlko beres mg ?

mariemmka
17. sep 2013

@mexico_16 ja len zajtra začnem, nemali ho v lekárni 😀 mám začať polovicou tabletky takže asi 10mg a potom 20mg. a zabral ti rýchlo ? a ty si chcela meniť či nie?

mexico_16
17. sep 2013

@mariemmka no termin mam 14.10 takze uvidime ale popravde vsetko je v hlave a chybala mi asi odvaha..Takze sa nadalej citim dobre a uvidim co povie lekar. Mozno to bol niejaky vykyv..a Ty sa ako citis ?

mexico_16
17. sep 2013

@mariemmka ano a az velmi rychlo mi zabrali 🙂

hroska
17. sep 2013

@simka1111 ahoj zlato,ja som dobre 🙂 , uz pracujem,lebo mam co dohanat. 😝 s tou skolou to mi ani nehovor 😠 ,jasne ze na nu mas,si inteligentna mlada baba a este si mala aj ciste 1ky,tak co chces ist za smetiarku? Vobec nemam ziadne pochybnosti o tom, ci skolu zvladnes. 😉 A jasne,ze ty to teraz vidis vsetko cierno a neveris si....ved vieme o co ide 😉 .ked depresia pominie,zivot sa ti odryje vmuplne inom svetle,ver mi,prosiiiiiiiim.a co mas zatial robit? No poznam tuto otazku,ja som sa ju donedavna pytala sama seba kazdy den a este som sa pytala aj mojho muze. Ten mi samozrejme bud neodpovedal alebo povedal, ze nevie 😖 ale ja ti odpoviem....skus zatial zit len tak ako ti to momentalne ide, vobec sa nenut do niecoho, na co nemas chut, rob len to co vies,ze zvladnes, pripadne,ak mas nejaku cinnost ktora ti je prijemna,rob len ju, nerob ziadne zavazne rozhodnutia,veci ktore si myslis ze nezvladnes odkladaj ako sa len da, snaz sa dodrzat ako taky denny rezim,pochval sa aj za malickost,aj to ze ides na prednasku alebo cviko je fakt velky uspech 😨 , ja som v depresii nemohla ani paty z domu vytiahnut,ak mozes skus nejaky pohyb.A ver,ze depresia pominie, nebude tu vecne! Kolko dni uz beries ten Sertralin? Citis nejaky malicky posun v niecom,alebo je to rovnake, alebo horsie?

@mariemmka tak mas Paroxetin? A kolko? Ja som ho brala 3,5 roka a je to skvely liek, u mna aj s Alventou uplny favorit. 😉 😀. Len ja na rozdiel od mexico som mala tede tie NU dost dlho a dost silne,ale potom to stalo za to. A ten Valdoxan ti na noc nechala?

hroska
17. sep 2013

@mariemmka aj mne Paroxetin rychlo zabral, uz na 8. den, velmi dobre si to pamatam. Ale ja som mala hned 30mg a od 1. Dna, tak mozno aj preto take velke NU a ani ziadne benzace som neuzivala.tak ked zacnes s tou 10mg,to bude vpohode 😉

mariemmka
17. sep 2013

@hroska ahoj, ano valdoxan mi zatial nechala, ale s tým, že ked zaberie paroxetin, tak ho možeme vysadiť 🙂 a dala mi k nemu neurol 3xdenne, ten som ešte neskušala...predtým som brala ten lexaurin, je silnejší či slabší nevieš ? valdoxan mi na uzkosť nezaberal, ako nejake strašne stavy uzkosti nemám, skor sa tak všetkeho bojim, citim nepokoj a potom tie fyzicke prejavy no a ta moja hlava, kt. sa stale toči 😝 písala som aj Andy minule, tak mi odpísala, že valdoxan nebola dobra volba, že ona by mi dala paroxetin 🙂 takže začínam vlastne odznova....ale valdoxan mi v niečom určite pomohol, fyzicky sa citim lepšie 🙂

mariemmka
17. sep 2013

@mexico_16 a berieš k nemu stale frontin, ked máš výkyv ? ja beriem 3,5 mes. valdoxan ale na uzkosť mi nezaberal.....no zmeny sa bojim, ale zaroven sa aj tešim, že možno konečne príde ta dlho očakavana ulava 😀

simka1111
17. sep 2013

@hroska ahoj, tak sertralin beriem 2tyzdne a 2 dni , a posun zatial nevidim ziadny, som z toho uz zufala, neviem co mam robit , ta skola mi to teraz riadne skomplikovala cele, bojim sa vsetkeho , ze to nezvladnem , ze ako budem vobec fungovat , vzdy som chcela byt doktorkou , bavilo ma to , tesila som sa z toho , a teraz som na tom takto .... ja uz fakt neviem ... na cvika a prednasky chodim , to by mi nedalo neist , teraz pisem poznamky z histologie a ako pisem ich, tak cez to mi tecu slzy, som zufala , neviem kedy sa to vsetko zmeni a ci vobec... mam pocit ze som strateny pripad uz , nikdy neebudem mat rodinu , deti, muza.. proste neviem ... jedna velka katastrofa proste........aspon ty sa na tom uz dobre , aaspon jedna z nas.....

mexico_16
17. sep 2013

@mariemmka ano berem Frontin 2x denne 0,25mg take placebo 😀

hroska
17. sep 2013

@simka1111 mojeeee, tak ideme dnes plakat? A co, aj to je lepsie ako nic, ja som si tiez rada v depke poplakala a som si povedala,ze uz som uplne k nicomu, tak aspon placku na pohreby pojdem robit.... nie si strateny pripad, vsak si zober mna, 5 mesiacov sa to nehybalo,bolo mi furt zle a to som bola uz na najvyssich davkach a prisiel prelom....u Teba to bude presne takisto. Do 3 tyzdnov sa neda hodnotit,aj ked je pravda,ze ty si brala AD kontinualne,cize ta hladina neurotransmiterov je u teba nasytena, napriek tomu do 3 tyzdnov sa hodnotit fakt neda a preto este vydrz tie 3 tyzdne a ked nebude ziadny ale ziadny posun,ani male zlepsenie, nevahaj a chod k dr. Celkova ucinnost AD sa posudzuje aj podla vcasnosti zaberu,takze do tych 3 tyzdnov by mal byt urcity posun vpred,aspon minimalny. A to ze este Sertralin nezabral nelutuj, aj on robi svoju pracu,napriek tomu,ze zatial to nepocitujes.

@mariemmka ano, ten Valdoxan urcite uz casom nebudes potrebovat. Paroxetin je velmi velmi dobry na uzkost v tomto ti urcite pomoze a jedna z prvych veci, na ktoru mi zaucinkoval bola nespavost, tak preto si myslim, ze tej Valdoxan pojde coskoro prec.
No co sa tyka Neurolu a Lexaurinu, obe su anxiolitika,cize lieky na uzkost,ale je medzi nimi urcity rozdiel,ktory vie rozoznat len ten, kto ich oba uzival a to ja som. 😝 😀 takze Neurol je akoby taky razantnejsi aj co sa tyka nastupu ucinku,uz do cca 20min aj co do samotneho ucinku,kdezto Lexaurin je taky lahodnejsi, lahsi a nastup je tak cca 35min. Aspon ten prvy tyzden si daj ten Neurol, mozno ti bude stacit 1x denne,aby si nemala nejake silne NU z toho Paroxetinu.

hroska
17. sep 2013

Inak baby,ja by som uz mohla chodit na tie testovania novych liekov, vraj sa tam dobre zaraba......celkom slusna krysa by bola so mna 😀 😀 😀 😀 no profesionalne sa posuvam a rastiem,od pohrebnej placky k pokusnej kryse 😀 .....pekne 🙂

hroska
17. sep 2013

@mexico_16 ups mojko, veru Frontin 0,25mg 2x denne placebo nie je 😝

rondicka
17. sep 2013

baby,,aj Vy máte pri tejto zmene počasia takú strašnúú depku?? 😠 😠 ☹ ☹

simka1111
17. sep 2013

@hroska joj moja, dakujem ti,ze aspon takto s dakym pisem o probleme, lebo neviem ,co by som si bez teba pocala, ti potom poslem dakovny list a aj poriadny darcek za to utesovanie ..... a zvyknem plakat vecer , teda ked akoze si laahnem spat , aby ma nikto nevidel , aspon nejako musim dat von emocie, lebo by som asi explodovala..... a tiez si pripadam totalne k nicomu , ani tu smetiarku by som neviem ci zvladla .................. a najhorsie na tom je ked niekto povie nejaky vtip , ini sa smeju a mne je do placu ....akoze totalka ... ja by som normalne mohla byt herecka a hrat sceny kde sa place ..nemala by som s tym ziadny problem..... a ja viem, ze je to kratko este tie 2 tyzdne, len ja uz chcem konecne ulavuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..bozemoj.......a bojim sa ze sertralin mi nezaberie , co potom.. ja sa potrebujem sustredit na skolu a nie revat ....a ked som si kukala napr. taku biofyziku, tak mi je zle.. jak ja to dam do tej sprostej hlavy? sak mna vyrazia na polroka ...... a uz tak chcem byt ok a robitt si system v zivote a pracovat so psychologickou ........ ale neviem, ci sa toho dozijem ...... ja chcem normalne zit a nie prezivat ☹

mexico_16
17. sep 2013

@hroska tak mala som aj horsie 3x0,5mg 😀

rondicka
17. sep 2013

@hroska
aoj,, chcem sa spýtat,, Vás tenPAROXETIN neutlmuje?, tak,,že sa Vám nič nechce?, lebo mna hej,beriem to už ťrok. a mne sa nehce ist ani večer umyt,,proste všetko mám na háku..preto si dávam už len 1/4 každý 3.den...aj ked zo začiatku mi neuveritelne pomohol 😀 inak by som to nezvládla určite 😵 Inak ja mám aj frontin,,ale ten si dávam už len podla potreby polku..a z toho zasa by som len"žrala" 😀 😀 😀

rondicka
17. sep 2013

@hroska juj 5. rok som myslela 😅

lenka00
17. sep 2013

@simka1111 me napada, ze zatim uzivas jen 2 tydny, ze jeste ted, kdyz citis uzkost ze vseho jak to zvladnes apod. plus depka, muze to byt jeste zacatecni zhorseni a nastoupila jsi rovnou na 100mg, to je celkem pecka...me ucinoval sertralin az pri 150mg a trvalo to neskutecne dlouho cca 8 tydnu...ja taky nad nicim jinym nepremyslim, jen co mi pomuze, jak se z toho dostanu, kdy to zase budu ja...je to nekonecne...

simka1111
17. sep 2013

@lenka00 nemyslim ze by to bolo ako NU , skor to je z dovodu, ze mi zacala nova skola a mam obavy ako to zvladnem vsetko , cize toto vyvolava moju uzkost ... 8 tyzdnov, preboha... to sa radsej asi zavesim dakde...toto, ze clovek je neustale pohlteny sam sebou, cely den riesi len seba , kedy mu bude dobre , a co ked nie , ta hlava ide vecer mi uz skoro vybuchnut... a teba sa take stavy objavili prvykrat az po porode ?