Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
30. nov 2013

@andy231 ano,ten vnutorny tras som mala aj ja a u mna aj navonok,ruky sa mi trepali,ze som mohla ist do mlynu osievat muku. @esselte asi tak a tie rozne benzace sa mozu aj navzajom ovplyvnovat a moze to nepriaznivo vplyvat aj na ine telesne funkcie

lenka00
30. nov 2013

@esselte ja mam taky nekdy pocit, ze si tu uzkost jakoby vyvolam sama..najednou si reknu, co kdyz....a pak me oblije horko, rozbusi se srdce a udela se mi spatne, me by mozna tento projev ani tak nevadil, ale potom se rozjede muj mozek a nasledne reseni situace, proc zase, ceho se bojim, kdy to prestane, co kdyz to nikdy neprestane atd atd atd...

andy231
30. nov 2013

@esselte no ahoj no dúfam že bude dobre toto zvyšovanie ten tras potom prestal len taká depresonalizácia slabá neviem také divné videnie sa mi zdá a tie ruky ako keby som mala slabé a to beriem aj lex.ja neviem či mi to aj ten coaxil stále nerobí ked on mi to začal no ved uvidíme 🙂 🙂 tak super ked si poupratovala a kedy ideš do práce???

andy231
30. nov 2013

@hroska aha no dobre a mne kázal po týždni alebo ako sa budem cítit zvýšiť na 50mg a kedy to budem cítit že môžem zvyšovať??? že nebudem mat tras alebo niečo odzneje???

simka1111
30. nov 2013

@hroska kiezby 🙂 🙂 ale hej urcite to je vsetko priznak zlepsovania.... ako doobedu ma pochytila zas taka uzkost strach , ale potom uz bolo celkom dobre ... cize to je take este na striedacku.. ale tak ci onak... wellbutrin robi zazraky fakt.. citim taky vacsi pocit kludu, taku enrgiu, chut do vsetkeho .. :P dneska vecer budem kreslit ten obrazok z imaginacie...... a si aj budem zapisovat sny a potom ich budeme rozoberat , celkovo co ma len napadne..... neviem citim taky pocit istoty, ze ma niekto vedie , myslim tym moju psychologicku a aj doktorku , som vam ani nevravela.... v utorok som si nasla v mobile zmeskane hovory od mojej dr. a aj esemesku , ze ak mam cas, tak sa mam ozvat ... ja som sa v prvom momente tak zlakla ze preboha co sa deje .... jasne ze same katastroficke scenare , nemala som kredit tak som zabehla do mesta za nou a som s nou asi hodinu a pol kecala.... ona ze nech sa nelakam najprv sa ma pytala ze ako sa mam a tak a potom , ze mala jednu babu, teraz je prvacka tiez na medine ale na zubarine, ze je cela nestastna , zufala zo skoly, ma stavy, ze len reve, vsetkeho sa boji, ze chce prerusit skolu a take bludy, pritom ma zapocty .. a ze sa strasne boji latinciny, ze tomu nechape a ze vie, ze ja nemam problem s latinou tak ze ci by som si nenasla cas , ze by som jej to vysvetlila a tak ... a ja som bola v prvom momente aj velmi rada, vies ze ja rada pomaham druhym a viem sa vcitit ked ma niekto nejake problemy, tak mi dala kontakt na nu ... a inac strasne zlata baba to je . ked som jej vysvetlovala latincinu tak som mala pocit taky celkom dobry, ze nie som az taka blba, proste terapia aj pre mna... a normalne som sa spriatelila s tym dievcatom, a sme sa aj dohodli, ze budeme sa na daktore zapocty spolu ucit 🙂

andy231
30. nov 2013

@simka1111 ahoj a ty si rovno nasadila 50mg???? lebo ja len 25mg.a kedy ti to prešlo ten tras inak to napätie mám aj ja.hlavne že tam je písané že aj deti to môžu no chúdence ak to aj na nich tak pôsobia tie nežiadúce účinky tak to musí byť strašné a ja tu nariekam.

simka1111
30. nov 2013

@esselte tak taky az strach nepocitujem, skor taku uzkost do buducnosti... ..a nasa psychika toho vela fakt dokaze ... :P ja si tiez neviem vysvetlit vela veci .... toto co som zazila na terapii .. ako neviem to ani opisat ... proste ja som sa tak dostala do imaginacie... take to bolo cele zive, pohyblive, proste na nic ine som nemyslela proste len som si predstavovala a nechcela som aby to skoncilo a ked som otvorila oci taky zvlastny pocit som mala samozrejme velmi prijemny ...

simka1111
30. nov 2013

@andy231 tak neviem , ja som rovno s 50mg zacala...a ja som ani nemala az take neziaduce ucinky praveze , mozno taky mensi strach .. ale kazdy reaguje inak ... ale iste je, ze tie nu prejdu po tyzdni maximalne po dvoch 😉

andy231
30. nov 2013

@simka1111 aha no tak mne dal tú detskú dávku nasádzať keď som tak citlivá na lieky tak som aj rada šak ako by mi bolo keby rovno šupnem 50mg.a ty si potom po týždni hej zvýšila na 100mg??

hroska
30. nov 2013

@maria43 ahoj,jasne viem,ze si uzivala ten Magrilan...a to mas kolko mg Trittico,75mg ci 150mg? to je zaujimave,ze nespis,lebo ten ucinok Trittica na spanok je uz v prvych dnoch.ale rozmyslam,ci aj ta operacia oci,nemohla mat na to nejaky vplyv a aj to vysadzanie Xanaxu.ale pozitivne je,ze sa cez den citis lepsie.skus este vydrzat ci sa ten spanok behom 2 tyzdnov neupravi.pripadne si dokup este nejaky prirodny preparat, Benosen dost propaguju

hroska
30. nov 2013

@andy23 to takto nerozoberaj...po tyzdni zvys na 50mg,potom za dalsi tyzden na 75mg a dalsi na 100mg.a kup si aj B-komplex forte a sumive magnezium a poctivo uzivaj kazdy den.

maria43
30. nov 2013

@hroska mam trittico ac 150. vsak aj mne je to cudne. prve dni som spala, sice ma rano bolela hlava, ale spala som. teraz ma hlava rano neboli, ale ani nespim 😒 mozno to moze byt aj tou operaciou oci, ale skor si myslim, ze nahle vysadenie toho xanaxu. ale to uz naspat nedam, som rada, ze to nemusim brat. akurat mam vacsiu chut na jedlo, tak sa musim trochu krotit. a este som sa ta chcela opytat, ze ci nemas skusenost s lakanim sa. ja sa hocikedy zlaknem malickosti a chveju sa mi ruky. urobila som si caj a ledva som ho odniesla na podsalke z kuchyne do obyvacky. zas, neskala salka na podsalke, az tak sa mi netrasu, skor mam taky pocit, ze mi to vypadne a uz som hned v strese. neviem co s tymto. dost ma to obtazuje. na to mi ziadne ad nezabrali, neviem, ci vobec na nejake, ktore maju aj na taketo veci vplyv. vdaka za reakciu. 🙂

simka1111
30. nov 2013

@andy231 asi po dvoch tyzdnoch som zvysila na 100mg 😉

andy231
30. nov 2013

@hroska to si písala mne?? lebo ja mám iné meno?? no ved budem zvyšovat po týždni každých 25mg a mám aj šumivé magnezko 375 s B6 to si dávam každý deň

elisha3274
1. dec 2013

@simka1111 prosim mysli aj na seba počas štúdia mediciny. je pekne že pomahas spoluziacke, ale potrebujes sa pripravovat na cvicenia z anatomie, ostatné skusky..... vyspinkat sa....., mať čas na seba....to nie je sebectvo starať sa o seba

hroska
1. dec 2013

@maria43 aha,hm s tym Xanaxom si mala veru postupne uberat,ale uz je to teraz jedno...ano poznam tu lakavost,mavam to aj ja,ked som s nervami tak horsie.potom,ked sa stabilizujem,tak aj ta lakavost odide. Napr. moja segra to ma celozivotne taku lakavost a pri tom je uplne vyrovnany zdravy clovek.to sme sa vzdy smiali,ked sme isli okolo nejakeho plota a zrazu vybehol pes,ze HAV, strasne ju trhlo,zvrieskla a nadskocila a poto jej este 5mim. busilo srdce a bola dusna

hroska
1. dec 2013

@andy231 ano tebe som pisala,prepac zabudla som 1. To MagneB6 je super a kup si aj ten B-komplex forte, to su vsetky B vitaminy,tie telo potrebuje v takejto zatazi,mne to velmi pomohlo

elisha3274
1. dec 2013

@maria43 aj ja keď som v psychickej nepohode som rozklepana, keď Ti na tom nebude záležať a budeš vnutorne sebaistejsia a v pohode tak si na tieto pocity nespomenies 🙂, verim 🙂😵

andy231
1. dec 2013

@hroska dobre kupim si ten B-komplex tak magnezko užívam stále každý deň aj keď som dostala panický atak v noci tak som si v poslednej dobe šupla magnezko a predýchala to nedávala som si lex.

simka1111
1. dec 2013

@elisha3274 praveze pree mna je to tiez sposob terapie, uvedomovanie si svojej hodnoty, ze este nieco dokazem, pripomenulo mi to zakladnu skolu , aj moja psychologicka mi povedala, ze vpodstate mi to len pomohlo.. a ta baba je naozaj zlata a aspon som sa aj odreagovala a s niekym som pokecala... lebo kazdy den prist domov a cumiet sama do kniziek , tak to tiez nie je nic moc.. ja potrebujem hlavne spolocnost, socializovat sa .... 😉

elisha3274
1. dec 2013

@simka1111 veľmi drzim prstiky, nech sa Ti vždy tak dari ako teraz 🙂😵 a ešte lepšie 🙂♥

esselte
1. dec 2013

@lenka00 ja mám presne také isté prejavy, aj dnes okolo 11:00 som si na to len pomyslela a hneď horúčava, obleje ma pot , ale je to len chvíľku, ustane to, ale ja mám potom ďalej strach, že sa to zopakuje, a to sa mi už nestávalo, až teraz, keď som mala to zhoršenie stavu

esselte
1. dec 2013

@andy231 Idem už v pondelok , som zvedavá, čo to bude.neviem, ale máš niekedy aj ty taký pocit, že si to niekedy privoláš sama?Ja si niekedy pomyslím, čo keď to príde, potom ma obleje taká horúčava a následne na to potenie, ale trvá to len chvíľku, stáva sa to aj tebe?

andy231
1. dec 2013

@esselte hej stalo sa mi to že myslím na to a proste sa mi to stane.tak si v pohode keď ideš do školy tak musím to byť náročné keď ti neni dobre a ešte tie deti tá zodpovednosť.ja nechodím do práce som na predlženom rodičovskom príspevku inak neviem ako by som to zvládla teraz keď opäť nasadzujem.

esselte
1. dec 2013

@hroska Ahoj, tak ja idem už v pondelok do práce, ešte ma čakajú tri injekcie apaurinu, večer beriem xanax, ale aj tak sa mi stane, hlavne keď o tom rozmýšľam, že ma obleje taká horúčava, následne sa trocha spotím a potom sa to stabilizuje, prečo sa mi to ešte stáva? Ja mám pocit, že preto, že sa pozorujem a myslím na to, môže to byť aj tým? Ale veď lieky by práve také prejavy mali odstrániť, nie?Alebo to už robí moja psychika a to, že na to myslím?

esselte
1. dec 2013

@andy231 Takže vlastne stáva sa to aj tebe aj lenke, čo tu píše aj mne, tak je to všetko naša psychika, fakt by sme mali chodiť k psychoterapeutovi, mne ho odporúčalo už viac lekárov, že sa naučíme zvládať tie pocity.Ja, keď som medzi ľuďmi, nejako to potláčam, ale aj tak sa stane, že to príde, vtedy vezmem liek, len je horšie, že teraz užívam xanax, predtým som tiež brala lexaurin, mne sa zdal najlepší, on aj tak povzbudí, aspoň mňa.Keď mi je zle, snažím sa to potlačiť, ale stále mám pri sebe lieky.Ja som už rok na plnej dávke cymbalty, ani som neznižovala, nemalo by sa mi to už stávať, neviem, zavolám lekárke, že to ešte prichádza a uvidím, čo povie, možno fakt potrebujem zmeniť lieky.Aj ty si dáš liek, keď je zle?Ja tiež beriem magnézium , každé ráno jednu tabletku a mám aj čaj melaton.Mala si už lieky Benosen, tie čo idú v reklame?Ale ja si myslím, že to sú asi pre nás slabé

esselte
1. dec 2013

@hroska ešte som ti zabudla napísať, že ja tiež beriem magnézium- magnezi lactici 500 mg, jednu tabletu ráno, najviac ich môžem vziať dve a pijem čaj melaton.myslíš, že by pomohol trocha aj ten benosen, ja som raz brala persen forte, to ešte na začiatku, ale nič moc.Hľadám teraz psychoterapeuta, chcem to skúsiť a kúpila som si knihu Úzkost a obavy od Praška, tak trocha študujem

esselte
1. dec 2013

@simka1111 Nemáš niekedy pocit, že si to vyvoláš sama?Mňa potom obleje horúčava, potom príde spotenie a koniec, trvá to chvíľku a stáva sa to, ak si na to pomyslím, že to môže prísť.Už sme totiž tri, čo sme sa na tom zhodli.A dosť často ma bolí hlava, no to je skôr taký tlak v hlave

esselte
1. dec 2013

@elisha3274 Tak ako lepšie? Ja idem v pondelok do práce k tým mojim ukričaným tretiačikom, som zvedavá, ako to zvládnem, a čo ty?Ako to zvládaš?

andy231
1. dec 2013

@esselte no ja viem že je to psychika len doktro mi povedal že ked lieky zaberú môžem začať chodiť k psychoterapeutke len ja som už totiž chodila minulý rok ked mi začinalo byt zle tak som šla nechcela som ist najprv k psychiatrovi neviem stále som v podvedomí že ja niesom blázon tak som šla k psychoterapeutke no nič ma nenaučila chodila som dva mesiace a nič viac som sa naučila z tej knihy o uzkosti a panike čo mám doma.a tu v okolí kde ja bývam sú dve len jedna tá čo som ja chodila a druhá a to tiež nieje nič moc takže by som zase musela niekde dochádzať.ja beriem každý deň lex trikrát denne ale len lex nie iné benzáče tie ani doma nemám brala som pol roka xanax čo bola chyba a dali mi aj na pohotovosti neurol a ked som xanax vysadila tak som všetko pozahadzovala do koša všetky lieky dokonca som si spravila detoxikáciu tela a šla na pečenové testy všetko ok.ja beriem len magnezko a idem si kupit b-komplex hroška mi poradila a pijem medovku občas podla mňa ten benosen nám čo berieme AD nepomôže lebo to je slabé a my už berieme AD neviem šak vyskúšaj ja som brala keď som bola bez liekov sedatif PC a kadiake minerály som si objednávala aj tak hovno pomohli furt ma dusilo a bolo zle tak preto som šla už k psychiatrovi nech mi niečo dá len som si to predstavovala inak že začnem brať a po mesiaci bude OK ale vidíš neni to také ľahké