Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
2. jan 2014

@anina 63 tiez by ma zaujimalo ci sa vobec da vyliecit uplne s depresii aby sa to uz neopakovalo? 😕

esselte
2. jan 2014

@172 Prejavovala sa triaškou, následným potením,potom pálením na tele, pocitom na odpadnutie, závratmi, tlakom a hrudi a búšením srdca, niekedy aj pocitom, že sa nemôžem nadýchnuť, mala so strach ísť von, aby som neodpadla, ale nemala so pocity smútku, beznádeje, boli to skôr fyzické prejavy, chodila som po rôznych vyšetreniach, bola som na kardiologii, neurologii, všade.Potom mi neurolog rovno povedal, že je to panická porucha a treba navštiť psychiatra, brala som venlafaxín, potom cymbaltu, dnes mi lekárka dala Paretin, že je to vraj priamo na paniku, cítiš sa zle? Aké lieky ti dali teraz?

esselte
2. jan 2014

@anina63 Mne napísala moja bývalá spolužiačka z gymka, ona je lekárkou na psychiatrickom oddelení v nemocnici, že depresia sa vylieči úplne, ale panika sa zvykne vracať a preto sa musím naučiť tieto stavy zvládať a k tomu je potrebná psychoterapia, ja sa už mám v januári ozvať jednej psychoterapeutke na objednanie, je to 25 sedení

172
2. jan 2014

@esselte aha tak ja to potom mam depresiu,ktora sa mi po 5 rokoch vratila,s cymbalty ma vratila spat na velaxin 75mg jednu rano a po 2-3 dnoch mam zvysit davku na dve tabletky rano a k tomu xanax...premyslam aj ja nad psychoterapeutkou...necitim sa najhorsie ale ani najlepsie uvidim co to urobi ked nasadim tie dve tab rano...drzim palceky aby aj tebe uz zabrali tabletky.. 🙂

esselte
2. jan 2014

@172 Mne povedala lekárka, že cymbalta je najlepšia na depresiu, dokonca sa vyváža do nemecka, prečo ti ju ulekárka zmenila?

anina63
2. jan 2014

@esselte všetko čo popisuješ mam aj ja,ale k tomu aj tie pocity beznadeje,čiernych myšlienok,že nič nema zmysel...aj ked ma take myšlienky ešte sem tam prepadnu da sa to.Ale tie pocity na odpadnutie,závraty,potenie sa, triaška tak to ešte pretrvava Ako pišeš aj mne psych.hovorila,že s panikou je to na dlhšie trate,tak budeme bojovať dalej až zmizne úplne 🙂 a nech sa viac nevracia 😀

bety222
2. jan 2014

@esselte ja som brala paretin 20mg,a uvidiš že to bude stačiť,na to že som mala strach zo všetkeho,tak paretin 1denne,bolo dobre,,stačilo,,no uvidime ako mne bude zajtra,dnes som si dala ešte xanax,trochu to povolilo ,ale rano hroza,,už aj ja chcem normalne fungovať,,,ved ako sa musime trapiť,

hroska
2. jan 2014

@anina63 no to je tazka otazka 😕 podla mna je to individualne, su ludia, ktori to zaziju raz za zivot, prekonaju a viac sa s chorobou nestretnu, ale tych je asi menej. a potom este si myslim, ze mladi ludia tak cca do tych 25 rokov maju sancu sa z toho dostat a existovat po prelieceni bez AD ovela dlhsie. kolko mg mas teraz tej Elicei, stale 5mg?

@esselte tak drzim palce, nech Paretin cim skor zabere a nech uz mas aj ty konecne klud 🙂 😉

esselte
3. jan 2014

@hroska ďakujem ti veľmi pekne, že máš so mnou takú trpezlivosť, vzala som už prvý paretni, zatiaľ sa nič nedeje, uvidíme, ešte som nebrala okrem neho nič

esselte
3. jan 2014

@bety222 Čo berieš teraz a prečo už nie Paretin? Mne tiež lekárka dala k Paretinu xanax a neurol, že je to jedno, čo z toho vezmem, ale že najlepší je xanax SR s predlženým účinkom, účinkuje vlastne celý deň, ak ho vezmeš ráno, potom mám aj obyčajný xanax a neurol 0,5, ale vezmem len 0,25, ak bude zle, niekedy som to tak brala

esselte
3. jan 2014

@hroska Ešte som sa ťa chcela spýtať, čo mám vziať radšej, brať ten Rivotril ďalej, alebo neurol,xanax, mojej lekárke sa rivotril veľmi nepozdával, ale tá, čo som pri nej bola ho práve odporúčala, že je dobrý v kombinácii s paretinom, tak teraz neviem a to je asi na mne

esselte
3. jan 2014

@anina63 A už ti trvajú tie príznaky dlho?Máš presne pálenie na tele, potenie, všetko to, čo ja?

bety222
3. jan 2014

@esselte teraz beriem coaxil a xanax,a ked nezaberie to tak potom mi da paretin ktory som brala pred 2rokmi,tak mi chcela dať niečo ine slabšie,ale nezabera to,ako keby som vobec nič nebrala,ale kontrola až 13.1,tak musim vydržať

hroska
3. jan 2014

@esselte vpohode, akurat ta dr. dlho zbytocne vytrapila 😠 ,ved sme tu uz dlho hovorili, ze ta Cymbalta bohvieco nie je na klasicku PP a este chudatako si bola aj na mega davke. 😝 No nic, aj tak si statocna 😉 . No dneska asi este nic moc citit nebudes, tak ten 2.3.4. den tam mozu byt nejake NU, tak radsej zober benzak. Ja by som do toho Rivotrilu teraz nesla, lebo ho nemas este odskusany a predsa len on ucinkuje trosku neskor ako ostatne benzaky. Ostan pri tom Xanaxe Sr na den a ten obyc. Xanax na noc ako si zvyknuta a nebudes nic miesat. drz sa 🙂

esselte
3. jan 2014

@bety222 Aha, takže ty si brala predtým Paretin 20mg, stačilo ti 20 mg?Mne tiež lekárka vravela, že Paretin je silnejší a že preto mi najprv skúšala venlafaxin a cymbaltu.Drží ťa aspoň ten xanax?Koľko ho berieš, akú dávku?

esselte
3. jan 2014

@hroska Ok, dík za odpoveď, aj lekárke sa rivotril nepozdával, že radšej xanax alebo neurol, už, čo mi bude lepšie

esselte
3. jan 2014

@bety222 Ináč, už viac ľudí písalo, že coaxil im nezaberá, asi je príliš slabý, prečo ho potom dávajú?

esselte
3. jan 2014

@andy231 Ahoj, tak už mám Paretin, ale rivotril mi lekárka nedala, teda nesúhlasí s ním, mám si dať radšej neurol alebo xanax, čo mi lepšie sadne, Paretin beriem zatiaľ 20 mg ráno, no uvidíme.A čo ty? Už dobre, už si tu veľmi málo, tak asi ti je už ozaj fajn, to sa teším s tebou.

esselte
3. jan 2014

@timea179 Tak dnes som vzala Paretin prvú dávku 20 mg, zatiaľ sa dá, mám také všelijaké pocity, ak bude najhoršie vezmem xanax alebo neurol, ty ešte berieš neurol, už si brala len jednu, nie?

timea179
3. jan 2014

@esselte presne vsetko co si pisala o prejavoch nasej choroby sedi aj na mna,ale to sa uz opakujem,proste zazivali a zazivame vsetko uplne rovnako a to do bodky 😉

timea179
3. jan 2014

@esselte tak vies,prva davka este nic neznamena,ja som od vcera na jednej celej denne,vcera som este mala jeden neurol,momentalne sa citim celkom fajn.klop klop 😉 no uvidim co do vecera,drzim ti palce v novych liekoch aby ti sadla urcita davka,uvidis,bude aj nam konecne lepsie 😉

andy231
3. jan 2014

@esselte ahoj áno je mi lepšie ráno žiadna úzkosť len sa mi chce spať ale to som mala ked som sertralin nebrala to mám z toho coaxilu takže určite ho chcem vysadiť a ja stále beriem lexaurin ale aj predtým ked som ho brala s coaxilom len tak mi bolo zle tak určite mi už nové AD zabrali lebo ani jeden panický atak v noci som nemala 🙂 a tú cymbaltu stále berieš?? si mi neodpísala.neboj vydrž ako ja a určite ti zaberie ja keď som vždy zvyšovala tak bolo lepšie len som bola jak zdrogovaná ako som ti písala predtým teraz už som neni.

esselte
3. jan 2014

@andy231 Ja už cymbaltu neberiem, lekárka mi ju zmenila na paretin a k tomu mám xanax alebo neurol, že je to to isté,dnes som vzala iba prvú tabletku paretinu, takže ešte neúčinkuje, takže mám za sebou už aj neurol, ale zatiaľ iba jeden, uvidíme do večera, je mi trocha divne, ale to určite zo zmeny liekov.lekárka mi kázala dať si hneď ráno xanax SR, ale je som frajerka, že to prejde, tak som až teraz zobrala neurol, ráno mám brať xanax sr a potom poobede buď obyčajný xanax alebo neurol a noc podľa toho ako budem spať.Mením lieky, takže určite aj ten zvláštny pocit s tým súvisí, aspoň myslím, že si znova musím zvyknúť na niečo nové.A ty koľko berieš toho lexaurinu?

esselte
3. jan 2014

@timea179 No ja som už tiež vzala jeden neurol, lebo to nebolo ok, lekárka mi aj hovorila, že ráno mám vziať aj xanax sr alebo neurol, a potom aj poobede, ale ja, frajerka, som si myslela, že to zvládnem aj bez benzíkov,,bohužiaľ.Ale veď je to jasné, že keď mením liek, tak to nemôže byť hneď v poriadku a ešte som dostala dnes aj menzes, takže super, taká šarišská hláška mojej mamy:" Na posratého aj budar spadne!. Pre tých, čo nevedia, budar je po šarišsky záchod.A to je fakt overené, ak je to zlé, tak poriadne

andy231
3. jan 2014

@esselte jáj tak to zo dňa na deň sa dá len tak vymeniť hej?? ja som myslela že sa to musí vysádzať postupne ako keď ukončuješ liečbu.ja beriem 4,5mg lexaurinu za deň ☹ tak ako som zvedavá ako sa toho zbavím.a teraz mám zase pred menzesom tak som zvedavá ako bude.no tak určite budeš mať dáke NU ale keď berieš benzáč tak nebude až tak zle.neboj zaberú ti a bude dobre.

esselte
3. jan 2014

@andy231 No už sa ja NU ukázali,také točenie v hlave, vzala som si už neurol, ale až teraz nedávno a iba 0,5, uvidíme, ak bude veľmi zle, vezmem ešte jeden.No, berieš dosť veľa toho lexaurinu, ja som pri cymbalte brala tri mesiace ale iba jeden 1,5 mg, nejako som sa to snažila potlačiť, aj keď bolo zle, už ti určite účinkujú aj AD, skús vziať iba jeden 1,5 lexaurin denne, lebo si fakt na to veľmi zvykneš.A neskúšaš nájsť aj nejakú psychoterapetku? Ja som už našla, mám je zavolať 7.1 a dohodneme termín, robí rôzne formy psychoterapie, ak chcem ísť po pracovnej dobe , platí sa 10 eur, ináč to prepláca poisťovňa.Skúsim, uvidím, každý mi to radí, že je to ne paniku super, tak uvidím,Dnes som dostala aj menzes, takže ozaj nič moc

andy231
3. jan 2014

@esselte no doktor kázal brať trikrát denne tak beriem ja neviem či to mám sama vysádzať no veď to že si určite telo zvykne ako pri xanaxe to som tiež brala pol roka a potom to vysádzanie bola hrôza ale teraz ked mám aj AD nepodržia ma???? že by tak zle nebolo.vieš čo ja som chodila jeden čas ked som zistila čo mi vlastne je k psychologičke a tá ma nič nenaučila chodila som tam tri mesiace a prd z toho vysadila som xanax a bola som na tom horšie ako pred začatím brania uzkosti jak šlak ešte len keď som sa zobudila som stále mala výčitky že som to brala že som skôr nešla k psychiatrovi a celý deň som nad ničím nerozmýšlala len o tej hnusnej chorobe a už som nevládala niekedy na nohy keď som kosila aj záhradu tak som cítila že sa mi podlamujú nohy tak som už nevládala a vtedy to bolo teraz v juli tohto roku som už šla k psychiatrovi.a čo som kukala tak musela by som dochádzať 50km k dobrému ten je aj zameraný na toto čo máme my len každý týžden by ma to vyšlo dosť draho a ešte sa aj uňho platí takže sa kašlem na to.

timea179
3. jan 2014

@esselte ja tiez menzes ocakavam kazdu chvilu,takze aj v tom sme narovnako 😀 a budar jasne ze viem co je kedze som sarisanka 🙂 ja nikdy necakam ze to zvladnem bez neurolu,ak nieco na mna ide okamzite ho beriem,lebo neznasam tie priznaky

esselte
3. jan 2014

@timea179 Koľko ho vezmeš denne?Ja sa bojím, aby som toho nevzala priveľa, myslím koľko mg spolu denne môžem vziať?

esselte
3. jan 2014

@andy231 Práve preto, ak ti už naplno účinkujú AD, tak by si lexaurin nemala potrebovať, ja som ho vtedy vysadila zo dňa ne deň a bola som len na AD, tiež som sa bála vysadiť ho, ale povedala som si, že skúsim a ozaj som ho nepotrebovala, AD by mali prevýšiť účinok benzákov, ak správne účinkujú