Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Tady v česku, já to mám teprva vše od včera .... já bydlím v Liberci

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 aha,ale aj tak si myslim,ze lepsi je psychiater ako obvodny dr.,ale ked ma atestaciu,tak nieco vie no 🙂 A co to vlastne beries,ake AD?A kolko mg?A na kontrolu mas ist kedy?Aha,ja byvam v Přeloči 🙂 Takze inak byvas na SK,len teraz ste v CZ a ked sa vratite na SK,tak potom kde budes chodit k dr.?Predsa len na kontroly treba chodit a este aj ked k psychologovi chodis...Ci teraz tu budes nejaky dlhsi cas?

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Za týden na první kontrolu .... beru lexaurin 1,5mg a escotalopram 10mg denně ... my jsme tu zatím na delší protože dokud dcerka nebude úplně ok tak nikam nejdeme ... a manžel tu má práci takže zatím nepospícháme 🙂

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 aha,tak to potom ano....A manzel tu v CZ pracoval,aj ked ste boli na SK?A co je dcerke?Myslim,ze si pisala,ze je casto v nemocnici,ci?

lucinka0921
8. feb 2014

baby kde ste? @esselte @172 @bety222 @anina63 a ostatne baby?

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 Hej, manžel tu už je 7 let a my sme se tu poznali a vzali sme sa .. dcerka nemá imunitní systém a do toho astmu takže ked ona má jen nádchu má hned vysoké horučky apadá do bezvědomí a křečí

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 jaaaj,takze vy len tak striedavo na SK,ak to dobre chapem 🙂 juj chudatko malicke,to sa ti ani necudujem,ze si musela nasadit AD....To zdravie je naozaj najdolezitejsie,ale hlavne nech je malicka zdravucka a potom budes v pohode urcite aj ty.... 😉

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 jen tak ... No je to horzné, dvakrát som ju oživovala a už som to nedávala .. je jí 14 miesacou a bola už viacej ako 10x v nemocnici

anina63
8. feb 2014

@lucinka0921 ahoj Luci,tak ja čítam príspevky,ktoré sú tu od včera.Dnes som bola celý den v práci a zajtra tiež robim.Ja to čítanie mám ako relax .Práve som na tom tvojom dlhšom príspevku.Nejak som nezaregistrovala esselte.Som rada,že sa ozvala Hroska a ešte Simka tu chýba.Su tu aj nové žienky,vieš ja už mám niekedy z toho riadne miš-maš tak sa k niektorým príspevkom opať vraciam.Tiež si mala nejake blbšie stavy,tak sa drž.Chýba tu sexuálne okienko na uvolnenie 😀 😀 😀 Prve čo ma napadlo, ked si sa myslím,že dva neozvala,že sa intenzívne venuješ priateľovi a ty takto do nepohody.Hlavu horeeeeeee 🙂

anina63
8. feb 2014

@esselte aaaa práve som písala Lucinke,že som ťa nezaregistrovala a tu si.Tak to som ešte nedošla na tuto stránku.čítam dalej čo je tu nové 🙂

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 jezis to fakt?To mi je luto,ze sa tak musite trapit obidve....No snad to bude lepsie....Boze a take male dieta....To si este silna,ze to tak zvladas.

lucinka0921
8. feb 2014

@anina63 no to som sa nejak rozpisala,ked som to odoslala az mi smiesno bolo,ze jaky roman 😀 mohli by sme aj knihu napisat 😀 no to sexualne okienko by sa zislo,len @bety222 sa nejak neukazuje,aby este nejake perlicka dala 😀 ale mozno odraba tu kabelku 😀 Ja este oddychujem a od buduceho pondelka budem len makat,makat a makat....Aj ja som rada,ze @hroska sa ukazala,ona ma tak vzdy vie pekne povzbudit a naladit pozitivne 😉 ale jasne,ze aj ostatne baby a ty.Joj nie nevenovala som sa priatelovi,on nebol doma,bol v Blave na koncerte DM 🙂 A ty sa ako mas?

anina63
8. feb 2014

@lucinka0921 🙂 🙂 🙂 raz hore,raz nižie,nechcem písať dole,lebo dúúúúúúfam,že tak už to nebude.Tiež som rada,že sa ozýva Hroska a povzbudí,poradí....ale rovnako sa teším na Vás všetky a aby sme si píííííísali už iba o pozitívnych stavoch, nie že je blbo 😝

aprilka90
8. feb 2014

@lucinka0921 právě že už nezvládám proto jsem si nechala napsat AD 😅

lucinka0921
8. feb 2014

@anina63 vsak ja som len pisala o pozitivnom a zrazu bum,ale nevadi,to sa spravi 😉 a budeme vsetky pisat len o tom dobrom 😉 uz sa na tesim 😀

lucinka0921
8. feb 2014

@aprilka90 ale zvladas,aj napriek tomu,ze si zacala brat AD.Musis byt aj ty v pohode,aby bola aj dcerka na tom lepsie,robis pre nu vela a to je dolezite,aby si bola v pohode a je jedno ci s liekmi.... 😉

anina63
8. feb 2014

@simka1111 Ahoj,kde si moja?Myslím na teba,čo nové a ako škola.....

esselte
9. feb 2014

Ahoj baby, tu som, len včera večer sme mali s manželom dosť ostrú výmenu názorov, aj som si po dlhšom čase poplakala, on je proste iný, vypil viac, ako bolo treba a už to išlo, s ním alkohol robí divy, asi to už ľutuje, ale on mi to nikdy nepovie, preto som už večer nepísala, včera bolo celkom ok, nie ešte úplne, ale dalo sa, som nejaká prechladnutá, ale to v tomto počasí asi nie je nič nové, u nás hmla a strašná tma, proste hnus, ale čo už, aj to musím prežiť, kramy sú už chvalabohu za mnou a predo mnou oslava mojej mamy, takže budem tu potom až večer, ideme okolo 11.00, už na obed, takže aspoň dnes nevarím, no a zajtra znova ten isý kolobeh, práca, deti, upratovanie, varenie, ako vždy, a čo vy ako?

esselte
9. feb 2014

@aprilka90 och moja, máš to ťažké, nečuduj sa , že ti prichádza nevoľno a depka alebo panika, veď ide o malé dieťa a každá mama má strach, musíš veriť, že bude lepšie

esselte
9. feb 2014

@lucinka0921 Tak ako, už je lepšie? Mne dnes znova prišiel menší atak, ale cítim sa divne, lebo som prechladnutá, tak možno aj preto, ráno som bola v kostole a nič a teraz pred chvíľou, keď som čítala príspevky a pila kávu, tak zrazu znova teplo na chrbte a krju, dúfam, že to prejde

esselte
9. feb 2014

@172 Ahoj, ja fakt nemôžem povedať, že je lepšie, znova to na mňa prišlo, to teplo na tele, hlavne na chrbte,a si som nemala písať tej mojej spolužiačke-.psychiatričke, lebo mi napísala, že paretin u niekoho vyvoláva úzkosť, ale veď včera bo ok, ja neviem, prečo to stále ešte prichádza, asi mi treba fakt zvýšiť Ad a možno na to až príliš myslím, ja už neviem, a čo ty ako sa máš?

172
9. feb 2014

@esselte ahoj urcite to bude tym ze si jej pisala a teraz nad tym stale premyslas,tiez som na internete citala o zlcniku a teraz sa kazdeho pytam ci som neni zlta 😀 ,sledujem sa v zrkade a tiez mam naval tepla na chrbate....kedy mas kontrolu?ja idem teraz v utorok som zvedava....

esselte
9. feb 2014

@172 ešte musím zavolať lekárke, ale asi pôjdem tento týždeň,tiež som zvedavá, čo mi povie a určite mi nepridalo aj to nachladnutie a hádka s manželom včera večer.Ale už ideme k našim, tak sa ozvem večer, ahoj a drž sa, ty máš také isté príznaky ako ja, myslím to teplo.ahoj, večer

172
9. feb 2014

@esselte nj aj s muzmi im nic neni a my sa stresujeme...co oslavuje mamina? Ako ti zavidim ze nemusis varit 😉 ....tiez sa drz a vecer nam napis

aprilka90
9. feb 2014

Môj druhý den na AD : Cítím se dneska oproti včera viace unavená ... môže to už akože ten Lexaurin robit? 😔

amalia32
9. feb 2014

ahojte baby, mne je dnes hrozneeeeeeee ☹ znova od rána ataky, príznaky ako predtým, som slabá, nič ma nebaví ☹ môže to byť aj tým že beriem ATB duomax 1000 a Frontin mi tak nepomáha? sa zbláznim, zajtra mám sama doma len s malou a to ešte stále som chorá, kašlem, všetko ma bolí... a už aj stresujem že ako to zvládnem zajtra. už vyjednávam s mužom aby ostal doma 😉 na kontrolu pôjdem asi už v utorok a budem pýtať tie AD, bojím sa že keď prestanem frontin, že budem mať absťáky ☹

esselte
9. feb 2014

@amalia32 Bude ti treba AD, určite neváhaj a chod si dať predpísať ad, frontin ti pomáha iba na určitý čas

lucinka0921
9. feb 2014

@amalia32 ahoj,tak nakoniec si sa rozhodla pre AD?Sama vidis,ze frontin tak nepomaha,pomoze ked je najhorie,ale dlhodobo nie.... To moze byt vsetko spolu,ze si chora a tak,ja som bola nachladena a bolo mi na houby....

esselte
9. feb 2014

@172 mama oslavovala narodky, prišli sme domov nedávno, ešte som popozerala krasokorčuľovanie, dnes nemám veľmi dobrý deň, ale o asi z nachladnutia a z toho, že som sa včera riadne na manžela naštvala. dúfam, že zajtra už bude ok, a ty?

lucinka0921
9. feb 2014

@aprilka90 jasne,ze to moze robit lexaurin,proste ta ukludni a väcsinou co som pocula,tak uspavaju take lieky,preto su dobre aj na noc,lebo sa po nich dobre spi 🙂