Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
10. feb 2014

@172 po slovensky sisky 😀 to by si mohla,to su take dietne,lacne a chutne pecene v rure.To u nas v spravach jeden moderator vari levne a chutne,tak skusam 😀 take dietne mozem 😀

esselte
10. feb 2014

@172 keď vezmeš xanax, tak sa ti chce všetko, to poznám, dúfam, že ťa tie okná prešli, chceš byť aj ty chorá?

esselte
10. feb 2014

@172 prepáč, to o tom xanaxe som mala napísať anine, mne už šibe

esselte
10. feb 2014

@anina63 Po xanaxe to je tak, len robiť a robiť, dúfam, že ťa tie okná prešli, budeš chorá ako ja, mne je hnusne, hlavu mám ako dutú,vieš ako to je pri nádche

login111
10. feb 2014

@lucinka0921 joj moja ja nestrasim, ja len vravim ze aj pri tabletkach u niektorych nastavaju vazne skraty, inak by boli blaznince prazdne! A povedz uprimne, naucili ta tie tabletky mysliet tak aby si vedela zvladat stresujuce situacie alebo ta len tlmia aby si tie situacie prezila? Si schopna hocikedy sa vzdat tych tabliet alebo zacinas byt od nich zavisla? Porozmyslaj.... Ja viem o com hovorim....

anina63
10. feb 2014

@esselte dovtipila som sa 😀 neprešlo ma to 🙂 vieš aké sú nablískane? Práve že ja som už po prechladnutí a po ATB.Jooooj tie nachladnutia vám nezávidím .Už som nepoužívala ani hygienické vreckovky,ale toaleťák točila 😀 Vie to pekne narušiť celý organizmus a aby toho nebolo dosť,tak po 4 mesiacoch kramy 😠 Tak som sama na seba pyšná,že som bola v peliešku skoro do 12,30,vybavila čo som potrebovala v meste a ešte doma.Juuuuj,to by som bola rada,keby sa to už dalo všetko do poriadku.Lenže ako sa poznám,jeden den hop a potom......

login111
10. feb 2014

@172 a siahas po nich coraz castejsie.....nemylim sa?

esselte
10. feb 2014

@login111 Po AD nesiahaš, kedy ťa napadne, pretože sa berú raz denne a ak si na nich nastavená, nič iné nepotrebuješ, žiadny benzák, AD nemôžeš brať, kedy chceš a ja ke´d som v poriadku, dokonca na lieky aj zabúdam, iba ak príde zlé obdobie, vtedy na nich nezabúdam a benzáky sa berú len na začiatku liečenia, ak ťa správne nastavia na AD,už ich nepotrebuješ, takže sa v tom asi veľmi nevyznáš, prepáč

anina63
10. feb 2014

@login111 ahoj,nepíšeš to mne,ale musím zareagovať. Tie tzv. blázince podľa teba sú tiež pre ľudí a poznám ich niekoľko čo sa tam liečili a vyliečili.Dnes sú v pohode a bez liekov.Niekedy stačí nejaká tragédia ktorú človek nezvládne a si v tom a možno aj tam.To síce neprajem nikomu,ale mi sa tu povzbudzujeme,nie strašíme.

172
10. feb 2014

Da sa nejak ten login111 bloknut sakra??!

hroska
10. feb 2014

@lucijeje ja som uzivala Sertralin, to je ta ista ucinna ako Zoloft. isla som postupne z 50mg na 100mg,potom150 mg a nakoniec az 200mg. ja mam diagnozu depresia s uzkostou. Ano presne aj ja som po cely cas pocitovala velku nervozitu a napatie.uzivala som ho 7 tyzdnov,malinko na nieco zabral,ale toho hrozneho napatia, uzkosti a nervozity som sa zbavila az na Venlafaxine. V tom mi bohuzial Sertralin nepomohol. Na 10. den to uz pravdepodobne nebudu NU. No 10 dni je este dost malo, treba pockat aspon tie 3 tyzdne.

lucinka0921
10. feb 2014

@login111 nevies o com hovoris....Mna lieky dostali z toho tak,ze sa nemusim ucit zvladat tazke situacie,ale zila som uplne bez tych situacii,bez strachu,uzkosti...Ja sa nechcem naucil len zvladat tie situacie,ja chcem,aby take situacie neboli nikdy....Ale to je jedno,nemienim sa tu s tebou o tom dohadovat,mas svoj nazor,nikto ti ho neberie,len nesulasim,to je vsetko...A taketo bludy si mozes pisat niekde inde a nie tu...Ty vies o depresii,uzkosti,panike houby....A inak vobec nie som na AD zavisla,uz som si raz vysadila a uplne bez problem,takze nevies o tomvobec nic!Neviem kto by mal porozmyslat,ale myslim,ze ty.Ja narozdiel od teba rozmyslam....A uz tu konecne neotravuj svojimi komentarmi,lezies mi tym na nervy,ked nevies o tom nic a pises tu bludy.....Takze moj pekny ty porozmyslaj nad sebou a maj sa krasne 🙂

lucijeje
10. feb 2014

@hroska ... díky 😉 ... akorát nějak nerozumím těm posledním dvěma tvým větám??? 😕 😕 😕

lucinka0921
10. feb 2014

@lucijeje nie som sice hroska,ale mala by si pockat aspon 3 tyzdne,lebo Ad zacinaju ucinkovat az za 2-4 tyzdne..Asi to chcela tym povedat hroska ,ak sa nemylim 🙂

login111
10. feb 2014

@lucinka0921 jasne viem o tom hobby, len tak si sem pisem....bravissimo...
neviem ci to uz vies zvladat, stacilo si precitat co si mi nacarbala a bolo mi to jasne ze len ty si nieco zazila, hladas uznanie a lutost...
A tie prasky su vasa vec, pokial inu cestu nepoznas....

login111
10. feb 2014

@anina63 ano su pre ludi, mas pravdu, ale tiez si nepraje nikto tam skoncit, i ked cestu tam mame otvorenu kazdy. Ja sa tu nesnazim strasit, len poukazat na moznosti inej cesty, tak ako sa to robi v zapadnych krajinach a ktoru som absolvoval aj ja sam!!!!!!!
Takze ak sa ta nieco z toho dotklo tak ti posielam velke PREPAC !

lucinka0921
11. feb 2014

@login111 hned z rana ma baviš.Hladam len uznanie a lutost?Ty si vtipalek 😀 precitaj si poriadne diskusiu,aby si bol aspon trochu v obraze...Kde je napisane,ze len ja som nieco prezila???Neviem ako si na to prisiel,ale oki.Amy sme radi za kazdu skusenost,ci radu,ale ak sa chces s nami o nieco podelit,tak slusne a pisat,ze lieky su sracky a ze cloveku z nich sibne a neviem co este,to si nechaj pre seba...

anina63
11. feb 2014

@login111 Milý Login,mna sa len tak hocičo nedotkne,len ked čítaš o čom a ako sa tu píše otvorene t.j.ako si vymiename svoje skúsenosti s liečbou,navzájom sa povzbudzujeme a nepíšeme v hádankach.Už tu písalo viacero takých,že ako im pomohla INA LIEčBA ako lieky,ale nikto nenapísal čo konkrátne pomohlo.A v takých hádankach píšeš aj ty.Pomohlo ti niečo zo západu,ale čo?Pokiaľ ja viem,tam ľudia ešte vo vačšej miere užívajú AD ako u nás.Ja,ked mám snahu niekomu pomôcť a je to v mojích silách,ochotne pomôžem a to ako koľvek.Pekný den 🙂

anina63
11. feb 2014

@lucinka0921 Dobré ránko 🙂 máme rovnaké myšlienky?

172
11. feb 2014

@login111 prave idem na kontrolu k dr. a urcite sa jej na tvoje slova spytam...a hlavne preco nas liecia AD ked nas mozu doviest do cvokarne....Ak si inteligentny tak pochopis ze sem uz nemas pisat,DAKUJEM!

maria43
11. feb 2014

@esselte to teplo som mavala aj ja castokrat cez den, ale odkedy beriem AD, tak toto nemam.

lucinka0921
11. feb 2014

@anina63 ahoj 🙂 no asi ano 😀

lucinka0921
11. feb 2014

@172 ahoj moja,daj potom vediet,co u dr. 😀

esselte
11. feb 2014

@maria43 Takže to znamená, že mi Ad ešte asi treba navýšiť, lebo beriem najnižšiu dávku, čo berieš ty? Zabudla som, je nás tu veľa, myslím si, že by som to tiež už nemala pociťovať, beriem ich mesiac, ale len tú asi pre mňa slabú dávku

esselte
11. feb 2014

@172 držím prsty a napíš, čo bolo

esselte
11. feb 2014

@lucinka0921 nečítaj to ani, zo žiadnych liekov nám nešibne, sú to lieky už na vysokej úrovni

esselte
11. feb 2014

@hroska Ahoj, tak stále sa mi ešte objavuje to teplo na tele, už len to a trvá to krátko, u lekárky som ešte nebola na kontrole, má veľa, tak asi až na druhý týždeň, ale myslím si, že potrebujem vyššiu dávku Paretinu, ináč dosť ma rozhádzala aj tá moja spolužiačka, že Paretin niekedy vyvoláva ešte väčšiu depresiu a úzkosť, ale to by sa asi už bolo prejavilo, nie?

lucinka0921
11. feb 2014

@esselte Jani ja to viem,ze nam nesibne z liekov,len niekto iny to nevie....Vsak ja viem,ze uz nie sme v 5 storoci.... 🙂

amalia32
11. feb 2014

ahojte kočandy. zas ste toho popísaliiiiiii ? 😕
baby, včera ráno som volala psychologičke, lebo celú nedeľu mi zasa došli tie ataky, a ráno znova. Pýtala som sa jej čo je lepšie brať teraz frontin alebo pýtať psychiatra antidepresíva? povedala že z jej praxe skoro 30r. je pre mňa osobne pokračovať v liečbe s frontinom ako začať užívať antidepreíva. popísala som jej môj stav. povedala že všetko je aj tým že som chorá, slabá, vyčerpaná, že opäť bola malá chorá, a že ATB nemajú nijaký vplyv na moje lieky. Uistila ma že za tým všetkým si môžem sama, pretože ihneď začnem myslieť inak ako by som mala ako sme sa dohodli, že musím sa naučiť to zvládať a brať tak že všetko je len dočasné, sme choré a hotovo, veď svet sa nezrúti pre jednu chorobu... uistila ma že ak začnem takto myslieť a nebudem si sama privolávať negatívne myšlienky že mne AD vôbec netreba. Povedala že ona čo pozná ľudí ktorým odporučila AD to už boli ľudia "na dne" žiadny zmysel pre život, nemali záujem o deti, nič sa im nechcelo, zaľahli do posteli a neurobili vôbec nič, na ničom im nezáležalo, boli na tom tak zle a také stavy ktoré museli byť hospital. čo už sa nedokázali tešiť z bežnej veci, ako napr. moje dieťa mi povie mama, moje dieťa sa teší, a ja by som ju vôbec nevnímala. takto mi to vysvetlila. a vlastne som si uvedomila že naozaj má pravdu, moje myšlienky už v nedeľu boli že budem sama doma, že som chorá, atď. a tak to prišla. manžel ostal včera kvôli mne doma, lebo ja som ho prosila. Psychologičky mi povedala ak budem robiť také "hysterky" bude to pokračovať. Sama mi povedala aby som vôbec nezisťovala čo kto kedy a ako je doma. dopredu nemám nič vyjednávať. a tak budem kľudná, musím myslieť na to že manžel do roboty ísť musí, že to nie je holubník. Samozrejme že mi povedala ak by nastal taký stav že naozaj "už nevládzem" že budem mať pocit že "som na konci" a bude mi veľmiiiiiiii zle, treba zavolať záchranku /ak by som bola sama doma, či s deťmi/ ak nie, ísť na pohotovosť.
myslím že má pravda, to ja hlúpa si robím sama 😝 musím vydržať, musím bojovať a uvedomiť si že "mne sa nič nestane a ani deťom" že všetko je len a len v mojej hlúpej hlave ☹

no neviem čo vy na to teraz, ale z jej hľadiska čo mi povedala za min. telefonátu, môžem potvrdiť že sama si to zhoršujem...
večer vás dočítam, idem si ľahnúť, malinká spinká 🙂
krásny dník baby

lucinka0921
11. feb 2014

@amalia32 ahoj,je pravda,ze si to robime aj sami,tymi negativnymi myslienkami...Musime mysliet pozitivne....Viem,ze je to niekedy tazke,ale da sa to....Niekedy staci psychoterapia,to je pravda,len si davaj pozor na to,aby si neuzivala frontin pravidelne a dlhodobo,aby ti nevznikla zavislost...